Autor Wątek: [M] Prosze o pomoc speców  (Przeczytany 17092 razy)

Hejduk

  • Gość
[M] Prosze o pomoc speców
« dnia: Września 29, 2005, 09:42:32 pm »
Witam, widze ze jest juz jeden wątek o maturze wiec i ja postanowilem poprosic o rade :) Wybrałem temat "Świat techniki w powieściach fantastycznonaukowych Stanisława Lema". Chciałbym abyście doradzili mi jakie ksiażki najlepiej przeczytać aby zebrac odpowiedni materiał. Z góry dziękuje
« Ostatnia zmiana: Września 30, 2005, 02:43:25 am wysłana przez Terminus »

nty_qrld

  • Gość
Re:  ??? [Matura] Prosze o pomoc speców
« Odpowiedź #1 dnia: Września 29, 2005, 10:14:44 pm »
Praktycznie wszystkie oprócz Szpitalu przemienienia i  Śledztwa. Ale jak technika to technologia, a jak technologia to Summa technologiae. Ostrzegam jednak, że to nie beletrystyka.

pzdr

Terminus

  • Gość
Re:  [M] Prosze o pomoc speców
« Odpowiedź #2 dnia: Września 30, 2005, 02:46:17 am »
Heh, sztandarowe dzieła: Cyberiada, coś z Bajek Robotów, no i oczywiście Terminus ( jest to jedno z opowiadań w Opowieściach o Pilocie Pirxie).

Oczywiście, jak pisze n_ty, w każdej książce byś coś znalazł. Ale np. w Cyberiadzie trudno znaleźć coś innego, skoro 99,3  procent postaci to roboty.

dzi

  • Gość
Re:  [M] Prosze o pomoc speców
« Odpowiedź #3 dnia: Września 30, 2005, 10:51:49 am »
Summa, Bomba megabitowa, Okamgnienie. Dwie ostatnie krotkie - dasz rade przeczytac ;)

Hejduk

  • Gość
Re:  [M] Prosze o pomoc speców
« Odpowiedź #4 dnia: Września 30, 2005, 03:31:37 pm »
Wielkie dzieki, przeczytac to przeczytam bo wybralem temat ktory nie bedzie mnie nudził tak jak jakis romantyzm itp...:D wieczorem zamowie ksiazki i zabieram sie powoli do lektury. Jak macie jeszcze jakies propozycje to podawajcie;) Pozdro

Deckert

  • Gość
Re:  [M] Prosze o pomoc speców
« Odpowiedź #5 dnia: Września 30, 2005, 06:00:37 pm »
Od siebie dodałbym jeszcze "Powrót z gwiazd". Spodoba ci się. Książka opisuje właśnie futurystyczną wizję świata przyszłości wypełnionego nowoczesnymi technologiami.

CU
Deck

Macrofungel

  • Gość
Re:  [M] Prosze o pomoc speców
« Odpowiedź #6 dnia: Października 01, 2005, 01:42:19 pm »
Polecałbym "Niezwyciężonego". Książka rozpoczyna się fantastycznym opisem "budzącego się" kosmicznego okrętu, którego najwymyślniejsze podzespoły funkcjonują praktycznie bez udziału człowieka. Całość opowiada z resztą o osobliwej potyczce- nie walczą tu ludzie z maszynami, lecz właściwie maszyny między sobą. Myslę, że sporo wnosi to do tematu.
« Ostatnia zmiana: Października 01, 2005, 01:42:46 pm wysłana przez Macrofungel »

Terminus

  • Gość
Re:  [M] Prosze o pomoc speców
« Odpowiedź #7 dnia: Października 04, 2005, 02:08:55 pm »
Lech, tym razem wywalam Twoje posty z tego wątku. Do czterech razy sztuka. See You next time.


(sorry Deckard przypadkiem wywaliłem stąd jeden Twój. Niestety nie ma opcji 'undo' (ale to był taki post, w którym pisałeś żeby Lech się uspokoił więc i tak nie byłoby kontekstu)).

A Ty Lechu, rozumiem że jesteś doktorem który chce być poczytny, nie ma sprawy; ale albo dajesz linki do konkretnych  publikacji w formie elektronicznej (i to raz) , albo do jakieść księgarni internetowej (też Raz)*, żebyśmy my, biedni Polaczkowie, mogli sobie je zakupić - albo...

...załatwię pernamentny ban na wszystkie ip z Australii.
--
* i to najlepiej w tym celu zarejestruj się i załóż temat w rodzaju "Lech Keller zaprasza do lektury swoich książek".  
« Ostatnia zmiana: Października 04, 2005, 02:14:46 pm wysłana przez Terminus »

Deckert

  • Gość
Re:  [M] Prosze o pomoc speców
« Odpowiedź #8 dnia: Października 04, 2005, 02:25:02 pm »
Cytuj
(sorry Deckard przypadkiem wywaliłem stąd jeden Twój. Niestety nie ma opcji 'undo' (ale to był taki post, w którym pisałeś żeby Lech się uspokoił więc i tak nie byłoby kontekstu)).
 


Nie ma problema Terminusie....


CU
Deck
« Ostatnia zmiana: Października 04, 2005, 02:26:22 pm wysłana przez Deckert »

Prog

  • Gość
Re:  [M] Prosze o pomoc speców
« Odpowiedź #9 dnia: Października 04, 2005, 04:12:40 pm »
Ja dorzucę jeszcze "Obłok Magellana".

Terminus

  • Gość
Re:  [M] Prosze o pomoc speców
« Odpowiedź #10 dnia: Października 05, 2005, 02:28:31 am »
Cytuj
Ja dorzucę jeszcze "Obłok Magellana".



Hehe jak już tak jedziemy hurtowo to może tak: wszystkie książki Lema poza ,,Śledztwem", ,,Katarem", ,,Pamiętnikiem Znalezionym w Wannie", ,,Szpitalem przemienienia" i ,,Człowiekiem z Marsa" ::)

Prog

  • Gość
Re:  [M] Prosze o pomoc speców
« Odpowiedź #11 dnia: Października 05, 2005, 05:48:30 pm »
Zgoda. Bo wyszła by z tego długa lista.

Hejduk

  • Gość
Re:  [M] Prosze o pomoc speców
« Odpowiedź #12 dnia: Października 05, 2005, 10:15:47 pm »
Dobra książek juz kilka mam na reszte czekam az mi z merlin.com.pl prześla...chyba wiecej tytułów mi juz mnie trzeba:) a może macie jakiś ciekawy i orginalny pomysł na przedstawienie tego tematu przed komisją?  8)

Terminus

  • Gość
Re:  [M] Prosze o pomoc speców
« Odpowiedź #13 dnia: Października 08, 2005, 01:32:29 am »
Hoho, no nie będziemy odwalać za ciebie całej roboty ::)

Jak się kompetentnie przygotujesz, to pomysł na prezentacje przyjdzie sam. Zresztą, jeszcze nie przeczytałeś książek, nie wiesz o czym będziesz mówił, to jakże chcesz się przygotować... 8)

Lostris

  • Gość
Re:  [M] Prosze o pomoc speców
« Odpowiedź #14 dnia: Października 08, 2005, 11:15:23 am »
Cytuj
a może macie jakiś ciekawy i orginalny pomysł na przedstawienie tego tematu przed komisją?  8)


--------
Przywdziej pancerz Kurdela i gnaj z tematem na oslep  ;D  ;D