Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
DyLEMaty / Odp: Będąc Młodym Fizykiem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Sierpień 18, 2022, 11:47:27 pm »
Ciekawa też linka spod linki:

Ciekawa (i wszystko prawda na mój rozum ;)). Przy czym jednak najbardziej podstawowy problem z GUT jako mniemaną teorią ostateczną został ledwie zasygnalizowany. Bo powiedzmy, ze da się ją stworzyć, czemu nie, może nawet w ciągu najbliższych dekad, ale czy naprawdę będzie to oznaczało, że dysponujemy kompletną wiedzą o mechanizmach Wszechświata, że nie da się już dołożyć ani cegiełki do gmachu wiedzy? Odpowiedź jest chyba oczywista...
2
DyLEMaty / Odp: Będąc Młodym Fizykiem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lieber Augustin dnia Sierpień 18, 2022, 10:34:07 pm »
3
Akademia Lemologiczna / Odp: Akademia Lemologiczna [Pamiętnik znaleziony w wannie, albo Zaczontek]
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Sierpień 18, 2022, 07:23:52 pm »
Cytuj
Wg mnie fakt, iż Kruuh jest ostatnim ogniwem ma podkreślić absurdalność całego procesu deszyfrowania/szyfrowania.
Może tak być, a może być odwrotnie?
Skomplikowany, uwikłany w piętra kontekstów szyfr odczytać może tylko umysł "czysty” – nieskażony wiedzą? Poniekąd odrzucający boczne-mylne tropy generowane szyfrem i  wyłuskujący esencję. Hmm.
Zresztą ostatecznym deszyfrantem jest sam pytający, boć to on z bełkotu Kruuha buduje odpowiedź. I decyduje - gdzie fałszywa, a gdzie prawdziwa ta asocjacja.
Zatem rodzaj pętli?
Pytający jest odpowiedzią?
Szyderę bardziej widziałbym w wyłuskanej finalnie odpowiedzi, której „nie będzie”. To bardzo uniwersalna odpowiedź na wiele pytań. (a przy okazji -  jakie było pytanie na które "odpowiedzi nie będzie"?)

Ale zapytałem o Kruuha z innego powodu. Takiego, że podobna scena gdzieś w mej pamięci się otworzyła.
Cytuj
- a brzydliwy głupek?  Który zabija czas wrzucając innym sztuczne muchy do herbaty? Poziom żartów z wczesnej szkoły podstawowej…
Takie też  miałem wrażenie – co tam robi mówiąc starym językiem – debil?
 A może imbecyl?
Bo moja asocjacja to obraz właśnie z imbecylami:

W ponurym półmroku rozlegał się bełkot trojga imbecylów. Każda nieartykułowana wypowiedź, każda przypadkowa sylaba była skrzętnie analizowana, porównywana, sprowadzana do postaci symboli wizualnych, przekładana na język kart perforowanych i umieszczona w odpowiednim otworze maszyny. Przez cały dzień imbecyle pletli bez ładu i śladu, uwiezieni na krzesłach z wysokimi oparciami i unieruchomieni za pomocą metalowych taśm i stert przewodów.... podobni do warzyw mamrotali na swoich krzesłach i trwali. Ich umysły były tępe, pełne zamętu i zatopione w mroku.

Tyle, że tutaj mamy proces poniekąd odwrotny.
4
Lemosfera / Odp: 2021: Rok Lema
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Sierpień 18, 2022, 10:54:43 am »
Jeszcze jedna roklemówka ;):
5
DyLEMaty / Odp: Będąc Młodym Fizykiem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Sierpień 17, 2022, 10:15:30 pm »
6
Hyde Park / Odp: Wojenka ideolo na marginesie wojny rusko-ukraińskiej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Hoko dnia Sierpień 17, 2022, 07:00:02 pm »
(z wyjątkiem jednego, zniszczonego przez załogę po unieruchomieniu i wyczerpaniu amunicji, żeby nie wpadł w ręce zbliżających się Rosjan) są na chodzie, w przeciwieństwie do niemieckich Panzerhaubitze 2000, których 70% czeka na części zamienne - podobno za dużo i za szybko z nich strzelali.

tak, zniszczonego przez załogę...  8)
tu jest kilka słów na ten temat
https://www.youtube.com/watch?v=8mIn-vOWV-k

gdy usłyszałem o tym po raz pierwszy, raczej przychylałem się do hipotezy, że go Rosjanie trafili, ale jak pojawiły się te informacje o niemieckich działach, psujących się, wg Niemców dlatego, że Ukraińcy za ostro strzelali, pomyślałem, że druga hipoteza też jest równie prawdopodobna i Krab też się popsuł. Tyle że z tego wynikałoby, że Kraby psują się w sposób znacznie bardziej spektakularny, toteż po zepsuciu pierwszego Ukraińcy zaczęli bardzo rygorystycznie przestrzegać instrukcji obsługi...  ::)
8
Hyde Park / Odp: Wojenka ideolo na marginesie wojny rusko-ukraińskiej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Sierpień 17, 2022, 05:22:53 pm »
Spece rządowi planują, ach jak planują...

No, wiadomo, że jak nie przeszkadzają to już jest sukces, więc tu doceńmy, że niektórzy nie przeszkadzali ;). Aczkolwiek bardziej doceniać należy tych, którym nie przeszkodzono, zwł. inż Józefa Kwiatkowskiego, o którym z nieministerialną szczerością Szeremietiew napisał tak:

"W jednym z artykułów napisano, że było to „działo Szeremietiewa”. Tak je rzeczywiście potocznie nazywano. Dla mnie jednak „Krab” był zawsze działem inżyniera Kwiatkowskiego. To dzięki Niemu powstała ta broń, a także wiele innych typów uzbrojenia, wytwarzanych przez HSW"
https://stalowemiasto.pl/artykuly/artykuly.php?mode=pokaz&id=27119

Szeremietiew przepchnął kupno licencji na wieżę. A to jest jądro Kraba.

Że przepchnął to i owo? Sądząc z dostępnych danych - tak. Zresztą wystarczy popatrzeć na same daty (i doniesienia medialne) - był wiceministrem gdy zaczynano o Krabach myśleć, był - jako się rzekło - wiceministrem za Buzka, Siemoniak zrobił go szefem Biura Inicjatyw Obronnych przy Akademii Obrony Narodowej - możliwości miał, i wszystko to się ładnie zgrywa w czasie z paroma istotnymi okolokrabowymi przełomami. (Potem Macierewicz zauważył, że temat nośny i przejął go jak swój, podobnie zresztą jak koncepcję WOT, ale to dla R.Sz. raczej gorzki tryumf:
https://www.salon24.pl/u/szeremietiew/823548,dzialo-macierewicza)

Jądro? Nie, jądrem jest raczej Topaz:
https://pl.wikipedia.org/wiki/ZZKO_Topaz
9
Hyde Park / Odp: Wojenka ideolo na marginesie wojny rusko-ukraińskiej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Smok Eustachy dnia Sierpień 17, 2022, 01:34:07 pm »
Szeremietiew przepchnął kupno licencji na wieżę. A to jest jądro Kraba.
2. W Korei ruska agentura wpływu jest relatywnie niewielka dlatego państwo to jest interesującym partnerem zbrojeniowym:


Cytuj
" Dlaczego więc nie rozbudować HSW pod Kraby, "

Bo przy istniejącym zapotrzebowaniu trzeba by rozbudować HSW ponad czterokrotnie – minimum dziesięć lat i pierdyliony dolarów. Sprzęt jest potrzebny na wczoraj i ani tego czasu ani tych pieniędzy nie ma.  Zresztą Krab to jest akurat taka sama polska haubica jak koreańska K9 Thunder, z tym, że Krab ma na koreańskim podwoziu od Thunder brytyjską licencyjną wieżę AS 90, z licencyjnym działem L131, którego początki sięgają 1963 roku – obecnie już przestarzałym i jako takie wycofanym z produkcji w UK.

Przygotowania do produkcji Kraba 2 niech idą swoją drogą, ale K9 Thunder też trzeba kupić, bo haubice są potrzebne w dużej liczbie i na cito. Chwalony polski system kierowania Topaz można założyć również do K9, jest uniwersalny, a nie dedykowany wyłącznie do Kraba.

Reputacja Kraba nie będzie zależała od biurokratycznych tańców żyrafy z nosorożcem w MON, tylko od osiągów na polu walki na Ukrainie, a tam Ukraińcy wydają się póki co dosyć zadowoleni - wszystkie Kraby (z wyjątkiem jednego, zniszczonego przez załogę po unieruchomieniu i wyczerpaniu amunicji, żeby nie wpadł w ręce zbliżających się Rosjan) są na chodzie, w przeciwieństwie do niemieckich Panzerhaubitze 2000, których 70% czeka na części zamienne - podobno za dużo i za szybko z nich strzelali.

Klasyczna taktyka sabotażowa MON, uniemożliwiająca wyposażenie WP w jakąkolwiek broń skuteczną przeciwko Rosji, zawsze polegała na tym, żeby nic nie produkować teraz, tylko poczekać do święty Dygdy  na super-duper polską konstrukcję, która wszystkim pokaże i będzie produkowana w ilości 5 sztuk rocznie. Inna taktyka sabotażowa MON polegała na dodawaniu do specyfikacji przetargowych importowanego sprzętu ultra-ambitnych i wyłącznie polskich wymagań, całkowicie wyjętych z dupy (czołg ma pływać, latać, tańczyć walca, pokonywać Bałtyk po dnie i wspinać się w przewieszonym terenie). Dla MON nic nigdy nie było wystarczająco dobre, z  ewentualnym wyjątkiem Gwiazdy Śmierci z "Gwiezdnych Wojen". Obecne zakupy w Korei wynikają m.in. z politycznej konieczności obejścia MON - kupujemy tam, gdzie nie ma takiego nasycenia prorosyjską agenturą wpływu jak w kraju.

https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/1245626,krab2-nasze-plany-artyleryjskie#comment-23120124

2. Kaczor do tego doprowadził:
https://twitter.com/ZelenskyyUa/status/1559224652337119238?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1559224652337119238%7Ctwgr%5Ed81bdf3a00cb79daacf4a4343ede6d166dcde9a3%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fpulsembed.eu%2Fp2em%2Ftr1Svz-Vq%2F
10
Hyde Park / Odp: Wojenka ideolo na marginesie wojny rusko-ukraińskiej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Sierpień 17, 2022, 01:08:21 pm »
Spece rządowi planują, ach jak planują...... i podobnie jak bohater sceny dostają za to słuszne i należne wynagrodzenie ;) .
Strony: [1] 2 3 ... 10