Autor Wątek: Wybory prezydenckie 2020  (Przeczytany 32257 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13386
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #135 dnia: Lipca 15, 2020, 12:51:34 pm »
Dzisus, jak dajesz radę to czytać? Nie wiem o co chodzi. Wczoraj Ziemkiewicz leje ze Stuhra że go apopleksja trafiła i wszyscy się cieszą (po jego stronie muru), jeden facet jest hołubiony, bo wymyślił hasło składające się z 8 gwiazdek w dwóch rzędach - i po jego stronie muru nikt nie pisze, że to czyste chamstwo i takich słów się nie używa. Jutro mi ktoś rozwali siekierą łeb, bo mam na samochodzie nalepkę W. Orkiestry Św. Pomocy...


PS jeszcze mnie wczoraj rozwaliło, że Gretkowska wyjeżdża z Polski bo już nie może. Rozumiem, ze nie może, że wyjeżdża, ale że robi to demonstracyjnie i z poinformowaniem "środowiska" (przy okazji zaznaczając, że kupi sobie dwie małe chatki jedną na północy, a drugą na południu Europy) -  to mnie rozwala :) .
« Ostatnia zmiana: Lipca 15, 2020, 01:05:31 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #136 dnia: Lipca 15, 2020, 02:06:56 pm »
Cytuj
Dzisus, jak dajesz radę to czytać?
A bo ja wiem? Odpalam rano kompa i samo się pcha.
Poza tym to krótki tekst, a ja mam wyższe wykształcenie, w dodatku sprzed reformy, to jakoś daję radę.
Cytuj
jeszcze mnie wczoraj rozwaliło, że Gretkowska wyjeżdża z Polski bo już nie może. Rozumiem, ze nie może, że wyjeżdża, ale że robi to demonstracyjnie i z poinformowaniem "środowiska" (przy okazji zaznaczając, że kupi sobie dwie małe chatki jedną na północy, a drugą na południu Europy) -  to mnie rozwala :)
Chyba złapałeś sporą część sedna.
 Wyborcy obu skonfliktowanych stron dzielą się na takich, co gdyby coś nie pykło w "ten kraju", to zaraz wyjadą bo mają mająteczki od Florydy po Hiszpanię.
 I takich, co tu zostaną, co-by sie-nie-wydarzylo, łącznie z konfliktem zbrojnym.
Nie to, że by nie chcieli czmychnąć...
Ich wybór jest strategicznie inny, w pewnym uproszczeniu - ozdobnie i miło kontra solidno i pewno.
I właśnie strona przegrana, takimi akcjami celebryckimi, traci główny powab.
Marginesem, najwięcej Uśmiechniętej Polski jest akurat w produkcjach Zenka Martyniuka.  8)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13386
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #137 dnia: Lipca 15, 2020, 02:34:08 pm »
...w dodatku sprzed reformy...
To ratuje sytuację, faktycznie ;) . Cofam pytonie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #138 dnia: Lipca 15, 2020, 03:12:00 pm »
I właśnie strona przegrana, takimi akcjami celebryckimi, traci główny powab.

Zasadniczo obie strony tracą powab jak coś powiedzą (tj. na tematy okołopolityczne), o czym zresztą Twardoch podlinkowo się rozpisał, bo wypowiedzi obu bazują na pogardzie, a minimum głębokiej niechęci, tylko inaczej ukierunkowanej. Niezłe osiągnięcie, jak na obozy odwołujące się do ruchu z Solidarnością w nazwie.

Natomiast z tymi mająteczkami i wyjazdami... Może, po prostu, patriotyzm wraca do przeddziewiętnastowiecznych wzorców? (Przy czym nie wiązałbym skłonności do emigracji ze stanem posiadania. Ci, co nie maja do stracenia nic prócz swych kajdan wyjeżdżają równie często  - jak nie zadki podcierać, czy truskawki zbierać, to w korpo dyrektorzyć.)
« Ostatnia zmiana: Lipca 15, 2020, 04:15:13 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #139 dnia: Lipca 15, 2020, 04:22:32 pm »
Cytuj
To ratuje sytuację, faktycznie ;) . Cofam pytonie.
A co? Aż tak byś mnie odmłodził?  :D
Natomiast mam kontakt z studiowaniem po reformie, poprzez latorośle. Ale powstrzymam się z dalszym komentarzem.
Podsunę hejterom - jestem w wieku który statystycznie wciska mnie w kategorię ludzi zagrożonych infekcją PiSu i COVIDu  8)  W sumie to ZBOWiD.
Cytuj
Zasadniczo obie strony tracą powab jak coś powiedzą (tj. na tematy okołopolityczne),
Się nie zgodzę.
Strona brzydka, z definicji bez powabu, nie może stracić czegoś czego nie posiadała. A poważniej - na poziomie anonimowych komentarzy w necie, może masz rację, ale na poziomie ludzi "publicznych" - zdecydowanie dominuje w hejcie strona uśmiechnięta.
Przecież ten Jakub Wątły to nie jest "znalezione w necie" - to przede wszystkim dziennikarz (czy oni mają jakąś etykę i stosowne instytucje? - bo nie słyszę krytyki), dziennikarz całkiem znanych mediów (np. Superstacja)
To prezes fundacji o pięknej nazwie, której jednym z statutowych celów jest " promowanie postaw społecznych", na którą, jak podejrzewam, dostaje spora kasę ze środków publicznych, bo z kolei nie podejrzewam, by zarabiała na siebie...
https://rejestr.io/krs/737932/fundacja-obywatelska
skracając - ten człowiek jest finansowany i wspierany przez środowiska jak sam się określa "liberalne" i nie jest wypadkiem przy pracy a celowym produktem.
Mów, co i my myślimy, ale nam nie wypada powiedzieć. Bośmy ci uśmiechnięci.
https://zyciorysy.info/kuba-watly/
Co ciekawe, nie widzę nigdzie informacji o wykształceniu Jakuba, ale też za głęboko nie szukałem...bo nie  :)
Cytuj
Może, po prostu, patriotyzm wraca do przeddziewiętnastowiecznych wzorców?
To nie jest kwestia patriotyzmu...raczej - to bilans strat i zysków. Czysto kupiecka sprawa, lub jak wolisz... świadomość klasowa.
Co chłopa spod Suwałk obchodzę dylematy estetyczne celebryty zamieszkującego Hiszpanię. To chyba dość naturalny objaw? Zwłaszcza , że ostatnio namnożyło się nam, że tak to ujmę z akademicka...visiting Polaków.
Poza tym inna jest świadomość bezpieczeństwa (mam na myśli militarne) mieszkańców na wschód od Wisły, i tych na zachód.
« Ostatnia zmiana: Lipca 15, 2020, 04:30:59 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2193
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #140 dnia: Lipca 15, 2020, 04:41:01 pm »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #141 dnia: Lipca 15, 2020, 05:32:04 pm »
ale na poziomie ludzi "publicznych" - zdecydowanie dominuje w hejcie strona uśmiechnięta.

Ilościowo - byc może (pewnie i z tej przyczyny, że strona uśmiechnięta więcej ma znanych - czasem znanych z tego, że są znane - nazwisk w swoich szeregach). Ale na najwyższym szczeblu - jeśli za szczyty danego obozu uznać jego polityczną reprezentację - to wypowiedzi dr hab./prof./sędziny TK Pawłowicz i samego Prezesa ("zdradzieckie mordy" itd.) były bodaj najostrzejsze (sikorsko-neofickie "dorzynanie watahy" wydaje się raczej wypadkiem przy pracy na tym tle)*.

* Owszem, tu możesz kontrować, przypominając, że to PO ten wyścig werbalnych zbrojeń rozpoczęła, wysuwając w pewnym momencie na plan pierwszy Palikota z jego dość specyficznym... poczuciem humoru, ale zdaje się, że biłgorajski magister filozof wrócił dawno do gorzelnictwa.

To nie jest kwestia patriotyzmu...raczej - to bilans strat i zysków. Czysto kupiecka sprawa, lub jak wolisz... świadomość klasowa.

Toż dawny patriotyzm taki właśnie bywał - ubi cor tuum, ubi thesaurus tuus. Dowodem choćby ciągnący nad Wisłę niemieccy mieszczanie, Szkoci, czy inni Olędrzy, o Kopernikach i Kallimachach nie wspominając, a z drugiej strony wszyscy magnaci-arystokraci (od Roberta III d'Artois po Radziejowskiego), którzy napuszczali ościenne dwory na - swoim zdaniem niewdzięczne - ojczyzny, czy - po prostu - szukali ich opieki (kłania się polska linia Szujskich np.).
BTW. czytałem sobie swego czasu o rosyjskich politykach i urzędnikach ery aleksandrowsko-mikołajowskiej (i w Polskę nasyłanych, i operujących w petersburskiej stolicy), i ciągle się tam potykałem o potomków Niemców, a czasem i hugenotów...

ostatnio namnożyło się nam, że tak to ujmę z akademicka...visiting Polaków.

Powrót do przeszłości, mówię. Z przedwojennych opowieści babci znam takich, co więcej siedzieli w Monte Carlo (przegrywając co się dało), niż w Kraju Ojczystym. Ot, odżywają obyczaje, które zaniknąć musiały (przynajmniej na skalę masową) wraz z nastaniem minionego ustroju.

https://twitter.com/R_A_Ziemkiewicz/status/1283037790733828097?s=19

Fe! Strasznie nieestetyczny ten wpis. Slownictwo właśnie takie, na jakie tu pomstujem.
« Ostatnia zmiana: Lipca 15, 2020, 05:45:55 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #142 dnia: Lipca 15, 2020, 07:18:48 pm »
Cytuj
Owszem, tu możesz kontrować,
Sprawa niewarta większego sporu. PiS jest szorstki w słowach i tego nie skrywa. Jednak uśmiech i bycie "fajnym i miłym" to logo opozycji. W pewnym sensie atut (może jedyny). Chodzi mi nie o ostrość języka, to normalne w walce politycznej, a o przekraczanie granic.  Zdradzieckie mordy i dorzynanie watahy brzmią całkiem ludzko na tle "biomasy zamieszkującej zachodnią Azję" zwłaszcza, że kryterium przynależności do biomasy jest wykształcenie. Dla mnie to nowa forma rasizmu.
Facet powinien za takie słowa jakoś odpowiedzieć.
Cytuj
Powrót do przeszłości, mówię. Z przedwojennych opowieści babci znam takich, co więcej siedzieli w Monte Carlo (przegrywając co się dało), niż w Kraju Ojczystym. Ot, odżywają obyczaje, które zaniknąć musiały (przynajmniej na skalę masową) wraz z nastaniem minionego ustroju.
Może być,ale czasy się zmieniły a z nimi ludzie - ekscesy współczesnej klasy próżniaczej bardziej irytują niż imponują. Ostatecznie budzą litość.  :)
« Ostatnia zmiana: Lipca 15, 2020, 07:40:10 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #143 dnia: Lipca 15, 2020, 08:19:49 pm »
Zdradzieckie mordy i dorzynanie watahy brzmią całkiem ludzko na tle "biomasy zamieszkującej zachodnią Azję"

A, że de-hu-hu... ~ połowy społeczeństwa? Prawda takiej de-hu-hu... nie da się bronić, ni-chu-chu... Choć to, zdaje się, jednostkowy przypadek?

Skądinąd po drugiej stronie też ostrą dehumanizację mielim ;):
https://www.youtube.com/watch?v=eGUttYcl7Hc

Dla mnie to nowa forma rasizmu.

Cóż, te snobistyczne(?) podziały miewają i zabawniejsze, nie zawsze polityczne, oblicze... Znałem dziewczynę (dość modne nazwisko z maźkowej branży, teraz - zdaje się - prezes czegoś tam na Polskę), dla której byłem chamem i troglodytą (choć sama - "matko, chwalą nas!" ;) - twierdziła, że jestem inteligentniejszy i bogatszy od niej 8)), bo nie uważałem, by mieszkanie w Wilanowie (choćby na kredyt, czy w wynajętym) było wyznacznikiem elitarności, a za hipstera zgadzałem się robić tylko pod przymusem. I żadnej wagi nie miały argumenty, że i tak niedaleko od Warszawy mieszkam (a bywały momenty, gdy w niej pomieszkiwałem), że rodzinę i znajomych w Stolycy posiadam, że zdarzało mi się tam pracować, że czasem (wówczas b. często) się na warsiawskie imprezy kulturalne wybieram - wszystko mało, dzikus jestem z prowincji. A nawet się w zakresie partyjnych sympatii nie różniliśmy. Dziewczę*, dodam, trafiło na stołeczne salony z jakiejś wsi podkarpackiej.

* Traktujące - mówiąc nawiasem - swój architektoniczny trud b. misyjnie, jako szczepienie dobrego gustu na niewdzięcznej tkance ciemnego ludu.

ekscesy współczesnej klasy próżniaczej bardziej irytują niż imponują. Ostatecznie budzą litość.  :)

Bo szalej tu na kredyt, nie mając służby, ni karet ;).
« Ostatnia zmiana: Lipca 16, 2020, 02:15:36 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13386
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #144 dnia: Lipca 15, 2020, 09:00:43 pm »
Moim zdaniem bliższa ciału koszula. Na swoich przymyka się oko a ci drudzy i tak mają minusa. Tak mi się zdaje. Mnie bardziej martwi ogół, poziom średni i atmosfera niż ekscesy jednych czy drugich. A najbardziej to, że jak jeden czy drugi już beknie czy pierdnie - to jego strona twierdzi, że po pierwsze fiołkami, a po drugie jest usprawiedliwiony, bo ci drudzy pierdzieli wcześniej.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #145 dnia: Lipca 15, 2020, 09:08:27 pm »
maziasty, Ty się powściągnij ze słownictwem. Dziadek Cię napomina :-(

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13386
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #146 dnia: Lipca 15, 2020, 09:13:13 pm »
Bardzo się powściągnąłem, uwierz.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #147 dnia: Lipca 16, 2020, 12:03:33 am »
Mnie bardziej martwi ogół, poziom średni i atmosfera

Jeśli chodzi o atmosferę...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2193
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #148 dnia: Lipca 16, 2020, 01:07:23 am »
Ja się poddaje. Myślałem, że po wyborach wszystko klapnie na jakiś czas a tu są jakieś nowe zadymy. Idę grać w szachy dalej.
W każdym razie Woś znowu palnął symetrystycznie https://www.tygodnikpowszechny.pl/glosuje-na-niego-poniewaz-164023?fbclid=IwAR3z-j6n49tK8gpfvNuAjSmr0sDA67cR10q-DEyn9x_Iymn-5kWP5Nx31l0
Ciekawe kiedy go zelżą na blogu Orlińskiego.
A tu Major:
https://krytykapolityczna.pl/felietony/galopujacy-major/mlodzi-pis/
Być może młode pokolenie jest przeciw reżimowi z zasady i przy drugich wyborach za 4 lata dopiero mądrzeje?

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #149 dnia: Lipca 16, 2020, 01:46:09 am »
a tu są jakieś nowe zadymy

I to - pomijając sprawę, o której w wątku obok - głównie wewnątrzobozowe: otworzyć się na stronników tych drugich, czy zradykalizować, kto winny, że mamy za sobą tylko połowę, itd.

W każdym razie Woś znowu palnął symetrystycznie

Nie napisał nic, czego bym nie wiedział... Zresztą cały czas czekam na takiego (taką?) co zamiast wskazywać co dzieli, ew. na tych podziałach jechać, zdoła znaleźć to, co łączy. I połączyć...

Być może młode pokolenie jest przeciw reżimowi z zasady

Ta refleksja Galopującego wydaje się całkiem prawdopodobna. Mam wrażenie, że młodzi (pomijając część aktywnych w partyjnych młodzieżówkach) nierzadko zdają się traktować swój udział w wyborach (a nawet w internetowych debatach politycznych) jako okazję do zagrania na nosie tym spasionym staruchom przy żłobie ;). Przy czym mniej istotne jest o kogo chodzi, ważne, że tam się znajduje.
« Ostatnia zmiana: Lipca 16, 2020, 01:57:45 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki