Autor Wątek: Wybory prezydenckie 2020  (Przeczytany 31952 razy)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #30 dnia: Lipca 01, 2020, 10:06:53 pm »
Cytuj
   Przy czym warto zauważyć, że jeśli przyjąć*, iż był to, jak sugerujecie z NEXem, kandydat szyty na miarę 
Chwileczkje...proszę mnie nic nie amputować! Obrazek wstawiłem, bo jest zabawny i pasował do tego co było napisane powyżej. Nie jestem na bieżąco z polską polityką już od dawna i nawet nie wiem kto zacz ten cały Trzaskowski.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #31 dnia: Lipca 01, 2020, 11:13:14 pm »
Dodam na wszelki wypadek dla forumowych ubogich emerytów, że taka wypasiona czekolada kosztuje w ursynowskim leklerku 15 zł.

R.

https://sjp.pwn.pl/slowniki/zak%C5%82ad.html w znaczeniu 3.

« Ostatnia zmiana: Lipca 02, 2020, 01:55:59 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #32 dnia: Lipca 02, 2020, 12:56:00 pm »
Chwileczkje...proszę mnie nic nie amputować!

Prosię bardzo, nie bede ;). Cofam zakwestionowanego fragmenta.

ps. SE, jeszcze w sprawie Hołowni... Skoro jego zaplecze publicznie dystansuje się od kandydatury Trzaskowskiego (jak widać):
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wybory-prezydenckie-bliski-wspolpracownik-szymona-holowni-rafal-trzaskowski-nie/4v5f6xb
W efekcie czego i sam Sz.H. oficjalnie R.T. nie poparł (choć stwierdził, że na niego zagłosuje)*, to ze zwykłym elektoratem może pójść jeszcze ciężej:
https://dorzeczy.pl/kraj/145583/rz-co-trzeci-wyborca-holowni-nie-zaglosuje-na-trzaskowskiego.html

* Inna sprawa, że takie rekomendacje są niewiele warte, to nie głosy elektorskie, jak w USA, a luźne wskazania, które spora część wyborców ma w poważaniu, kierując się zamiast nich własnym rozumem (czy brakiem rozumu,).

(Przy czym jest coś b. pozytywnie zabawnego w tym, że to Ty skłonny jesteś stawiać tezę o szykującym się zwycięstwie Trzaskowskiego, a ja w odpowiedzi mówię o szansach Dudy, a nie na odwrót.)
« Ostatnia zmiana: Lipca 02, 2020, 01:17:36 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #33 dnia: Lipca 02, 2020, 02:05:15 pm »

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #34 dnia: Lipca 02, 2020, 03:34:59 pm »
Pan Smok pyta "Co to jest?", a ja odpowiadam: to jest dowolne swobodne gdybanie, zwane też fantazją, spekulacjami albo mniemanologią stosowaną.

Jedyne miarodajne i wiarygodne dane odnoszące się do realiów są tu (źródło i skrót):
https://forum.lem.pl/index.php?topic=2005.msg82675#msg82675

Czekoladka za 15 zł nie idzie?

R.

W wolnej chwili poszukam ("Wizja lokalna"?), co Mistrz myślał o zakładach.
« Ostatnia zmiana: Lipca 02, 2020, 07:18:24 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #35 dnia: Lipca 02, 2020, 08:59:17 pm »
Nagle zorientowałem się, że teraz człowiek (za przeproszeniem - ja) zaczyna mieć problem, a nawet dwa.

1. Czy głosować?

2. Jeśli tak, to na kogo?

Gdy były wybory prezydenta Warszawy, to, namówiony przez starego druha Marcina, głosowałem na pana Trzaskowskiego. Ale zaraz potem poczułem się oszukany, bo pan Trzaskowski objawił się znienacka jako zwolennik LGBT. Oszukany nie dlatego, że pan Trzaskowski jest LGBT, lecz że wyjawił tę swą inklinację dopiero PO wyborach. A człek uczciwy rzekłby to PRZED elekcją. Przynajmniej takie są moje kryteria uczciwości. [Eksplikacja: ani LGBT ani oszustwo nie mogą być pomyłką, błędem, potknięciem. To są kwestie fundamentalne, by tak rzec, życiowo-osobowościowe]

Skoro na pana Trzaskowskiego na pewno nie, to zostaje pan Duda. On mi też nie podchodzi (z różnych względów, ale nie chcę tego rozwijać).
 
Pan generał Jaruzelski wybrał swego czasu mniejsze zło. Zdaje mi się dziś, że mam taki sam patryjotyczno-moralny wybór. No, wyborek.

Na razie przypuszczam, że najlepszym wyjściem będzie absencja.

R.

pjes: https://wyborcza.pl/7,75398,26094542,49-48-dla-trzaskowskiego-nowy-sondaz-ipsos-dla-oko-press.html#S.koronawirus-K.C-B.3-L.1.male

Proponuję publiczny zakład, że AD wygra II turę z przewagą przynajmniej 10% nad RT, czyli zdobędzie przynajmniej 55%.
Stanisław Remuszko, remuszko@gmail.com, 504-830-131
« Ostatnia zmiana: Lipca 03, 2020, 01:21:54 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Lustrzak

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #36 dnia: Lipca 03, 2020, 12:22:21 am »
Jak by była takowa możliwość chętnie bym oddał głos na Pana S.R. Bardzo podoba mi się jego forumowe zdjęcie. Prawdziwy mąż stanu. W dodatku chyba jest w dobrych układach z przemysłem czekoladowym. Mniam. No ale, że takiej możliwości nie ma trzeba będzie wybrać między pasztetową a marsmallow.
Proponuję zmienić tytuł wątku na Wyroby Prezydenckie 2020.
« Ostatnia zmiana: Lipca 03, 2020, 12:32:51 am wysłana przez Lustrzak »

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #37 dnia: Lipca 03, 2020, 12:29:44 am »
Wielka wedlowska w usynowskim leklrerku kosztuje 15 zł

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #38 dnia: Lipca 03, 2020, 01:26:32 am »
Wielka wedlowska w usynowskim leklrerku kosztuje 15 zł

R.
No i?

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #39 dnia: Lipca 03, 2020, 11:47:58 am »
No i musiałby Pan tyle zaryzykować :-)

R.

Solennie wierzyć w zwycięstwo mogą obie strony, ale zakład jest uczciwy tylko wtedy, gdy nie wiadomo na pewno, kto wygra (adekwatny przykład: biegi lekkoatletyczne).
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2020, 11:44:03 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #40 dnia: Lipca 04, 2020, 09:45:59 pm »
Żałuję, bo dziś bym to zrobił dla samego faktu, ale nie miałem zaszczytu założyć się z Mistrzem nigdy o nic. On natomiast opisał pośrednio osobliwe zakłady na stronach 109-110 "Wizji lokalnej” (kanoniczne wydanie „GW”).
 
Wedle powszechnej wiedzy (i definicji samej EPWN!), zakład, to dżentelmeńska umowa między stronnikami dwóch przeciwstawnych poglądów, na mocy której przegrywający coś buli wygrywającemu.
 
Wygra to wygra, przegra to przegra, lecz nie są to przecież żadne mecyje przy marnych ambicjonalnych lub czekoladkowych stawkach.

W zakładach ponoć lubują się Anglicy, dla których to coś w rodzaju narodowego sportu/tradycji. Po upadku PRL, nad Wisłą powstały instytucjonalne bukmacherownie, w których można obstawić nie tylko wyniki popularnych meczów piłkarskich, lecz także rozmaite wydarzenia polityczne.
 
Ciekawe, ale jakoś nikt nie chce się założyć ze mną, że Andrzej Duda wygra za tydzień wybory prezydenckie z przewagą 10% nad Rafałem Trzaskowskim. Proponowałem to już raz na Forum, ale na razie bez odzewu. Więc powtarzam: gdyby ktoś był chętny, to z przyjemnością założę się o wielką wedlowską z całymi orzechami :-)

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #41 dnia: Lipca 04, 2020, 11:49:26 pm »
No i musiałby Pan tyle zaryzykować :-)

R.

Solennie wierzyć w zwycięstwo mogą obie strony, ale zakład jest uczciwy tylko wtedy, gdy nie wiadomo na pewno, kto wygra (adekwatny przykład: biegi lekkoatletyczne).
założyć się o co?

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #42 dnia: Lipca 05, 2020, 10:46:37 am »
:-)

[niedziela, 5 lipca 2020, około 20:00] Uważam, że najwyższa pora, aby do wątku wyborczego włączyć temat prezydenckiego ułaskawienia pedofila.

R.
« Ostatnia zmiana: Lipca 05, 2020, 08:57:11 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #43 dnia: Lipca 06, 2020, 01:43:57 am »
I jeszcze jakie fejki?

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #44 dnia: Lipca 06, 2020, 11:38:16 am »
Cytuj
[niedziela, 5 lipca 2020, około 20:00] Uważam, że najwyższa pora, aby do wątku wyborczego włączyć temat prezydenckiego ułaskawienia pedofila.

[poniedziałek, 6 lipca, około 10:40] Uważam także, że do wątku wyborczego należy jak najszybciej włączyć temat braku higieny osobistej jako głównej przyczyny klęski PAD.

R. 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )