Autor Wątek: Ja, Remuszko :-)  (Przeczytany 447598 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #540 dnia: Lipca 04, 2018, 11:21:56 am »
@ xpil

Cytuj
nie bardzo widzę przejście z wirtualnego worka na realne płytki, za dużo kombinowania.

Uprzejmie informuję, że - wbrew Pana przypuszczeniu - kombinowania nie ma żadnego. Gracz wskazuje woreczkowi ile płytek ma wylosować (jedno kliknięcie), i koniec "kombinowania" :-)
Uprzejmie informuję również, że prawo autorskie/patentowe do takiej postulowanej maszynki losującej NIE MA NIC.

R.
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2018, 11:27:52 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #541 dnia: Lipca 04, 2018, 03:34:25 pm »
Scrabble, zdaje się, jest obwarowane srogimi patentami.

zdaje się, że tylko nazwa. co w sumie wystarczy.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #542 dnia: Lipca 04, 2018, 04:06:06 pm »
@ Hokus

Cytuj
w sumie wystarczy

Na co (do czego) wystarczy?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #543 dnia: Lipca 04, 2018, 05:54:41 pm »
@ Hokus

Cytuj
w sumie wystarczy

Na co (do czego) wystarczy?

R.

na procenty

Innymi słowy, mój pomysł sprowadza się do skonstruowania aplikacji tego woreczka.
Procenty gwarantowane :-)
St. Woreczko

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #544 dnia: Lipca 04, 2018, 08:20:17 pm »
A co do tego mają "srogie patenty"?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #545 dnia: Lipca 04, 2018, 09:26:57 pm »
z patentów są procenty

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #546 dnia: Lipca 04, 2018, 09:59:09 pm »
Chce Pan mieć ostatnie forumowe słowo w duchowej kąwersacji pod tytułem "ple-ple" albo "pieprzu-pieprzu"?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #547 dnia: Lipca 04, 2018, 10:02:58 pm »
a Panu trzeba wszystko wytłumaczyć jak małemu dziecku?

skoro mówił Pan o procentach, to chyba w grę wchodził zarobek. a jeśli tak, to sprzedając produkt musi Pan użyć nazwy gry, a tego bez zakupu praw zrobić nie można. chyba że będzie pan sprzedawał program do gry w pieprzu-pierzu.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #548 dnia: Lipca 04, 2018, 11:21:51 pm »
Panie Hokusie, nie chcę niczego sprzedawać, miałem na myśli wyłącznie procenty C2H5OH dla kogoś, kto by mi pomógł zrobić prywatne woreczko losujące .

St.Woreczko.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #549 dnia: Lipca 11, 2018, 11:25:26 am »
Koniec Świata?

Wprawdzie nie o ósmej, lecz w dwa tysiące osiemnastym roku; zawszeć jakieś odwołanie do ósemki, a przez nią do do Mistrza...
Niby mamy ogóry (w telewizji pokazywali żywego potwora z Loch Ness w Warszawie nad Wisłą!), ale trwający od wiosny coraz intensywniejszy globalno-lokalny koniec świata jest najprawdziwszy.
Od z górą pół wieku oba koreańskie państwa pozostają ze sobą w stanie wojny, ale wszyscy widzieliśmy, jak 27 kwietnia północnokoreański prezydent Kim (do tej pory krwawy tyran) oraz południowokoreanski preezydent Moon (do tej pory marionetka i sługus) przekroczyli w obie strony symboliczną granicę między swoimi państwami, uściskali się serdecznie i złożyli pokojowe deklaracje.
12 czerwca w Singapurze prezydenci Trump i Kim przez bitą godzinę rozmawiali ze sobą w cztery oczy, umawiając się na pełną denuklearyzację Półwyspu Koreańskiego, a przywódca USA dodał, że rozważy wycofanie wojsk amerykańskich, stacjonujących w regionie od 65 lat.
W Polsce 3 lipca Kornel Morawiecki – legendarny założyciel Solidarności Walczącej, ojciec obecnego premiera oraz poseł na Sejm – udzielił obszernego wywiadu rosyjskiej agencji „Nowosti”, w którym zaapelował do prezydenta Putina i do swojego syna o podjęcie wysiłków na rzecz pojednania i współpracy miedzy Polską a Rosją.
Dzień później, 4 lipca, rozgorzał spór, kto jest I Prezesem Sądu Najwyższego. Wygląda to na pierwszy w powojennej historii naszej Ojczyzny klasyczny kryzys konstytucyjny, skoro stronami konfliktu są najwyższe konstytucyjne władze Rzeczpospolitej.
W samej Rosji, z rozgrywek XXI piłkarskiego mundialu (druga, po olimpiadzie, największa i najważniejsza impreza sportowa świata), odpadli niemal wszyscy niezawodni dotychczas faworyci: Anglia*, Argentyna, Brazylia, Hiszpania, Portugalia, Niemcy (że o Polsce nie wspomnę...). Taki pogrom w historii mundialu nie zdarzył się nigdy.
Gdy piszę te słowa (11 lipca), po bezprecedensowej wielodniowej akcji jaskiniowej, którą śledził cały świat, zbiorowym międzynarodowym wysiłkiem uratowano od śmierci 13 tajlandzkich chłopców. Jak „Apollo-13”...
A tuż-tuż przed nami spotkanie Putin-Trump w Helsinkach 16 lipca. Obaj biegle mówią po angielsku, więc nawet tłumacze nie są niezbędni. Oj, będzie się działo!
                                                                                  Stanisław Remuszko
                                                                                 remuszko@gmail.com

*Zaryzykuję, choć to będzie wiadome dopiero przed północą.
« Ostatnia zmiana: Lipca 11, 2018, 11:27:16 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #550 dnia: Lipca 12, 2018, 12:36:22 pm »
172 wyświetlenia w ciągu 24 godzin.
Dzięki za zainteresowanie :-)

R.
 
pjes: wszystkim dobrze życzę, ale od dziś poprzyglądam się innym wyświetleniom. Stan mojego licznika o 11:35 - 45 459.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #551 dnia: Lipca 14, 2018, 11:35:24 am »
Cytuj
Obowiązkiem uczciwego polityka jest działanie przede wszystkim na korzyść swego państwa i swego narodu, ta zasada jest stara jak świat.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

xpil

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 234
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #552 dnia: Lipca 15, 2018, 04:17:00 pm »
Cytuj
Obowiązkiem uczciwego polityka jest działanie przede wszystkim na korzyść swego państwa i swego narodu, ta zasada jest stara jak świat.

Doczytałem do "uczciwego polityka", zakwalifikowałem tekst do science fiction, odpuściłem ciąg dalszy ;)

Przy okazji, stary ale zawsze aktualny cytat z "Ostatniego kontynentu" Pratchetta:

– Ja­kiś wódz poszedł na­wet do więzienia zo­baczyć się z pre­mierem. [...]
– Dlacze­go mu­siał iść do więzienia?
– Wszys­tkich naszych po­lityków wsadza­my do więzienia, jak tyl­ko zos­taną wyb­ra­ni. Wy nie?
– Czemu?
– Żeby zao­szczędzić so­bie cza­su.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #553 dnia: Lipca 16, 2018, 05:00:39 pm »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #554 dnia: Lipca 17, 2018, 02:43:30 pm »
http://wyborcza.pl/7,75398,23682543,trybunal-konstytucyjny-o-sprawie-mariusza-kaminskiego-prezydent.html

wyatearp17.07.2018, 11:57
Z lat komuny i pierwszego dziesięciolecia III RP znam osobiście wszystkich głównych bohaterów tej sztuki.
Nie chcę się wypowiadać, który sąd miał racje w sprawie MK, ani też czy pierwszoinstancyjny wyrok więzienny dla MK był słuszny.
Jednak w sprawie zasadniczej - czy prezydent ma prawo ułaskawiać przed prawomocnym zakończeniem procesu - uważam, że prezydent takiego prawa nie ma i mieć nie powinien. Na mój obywatelski rozum, dzisiejszy TK powinien za niekonstytucyjne uznać JEDNO wiadome postanowienie prezydenta, a nie zmieniać TRZY ustawy (kodeksy).
Stanisław Remuszko
remuszko@gmail.com, 504-830-131
 
wyatearp17.07.2018, 12:23
Encyklopedia PWN:
"Ułaskawienie = darowanie prawomocnie orzeczonej kary w całości lub w części albo złagodzenie prawnych skutków skazania przez organ uprawniony do stosowania prawa łaski".
Na mój obywatelski rozum, żeby MOGŁO być ułaskawienie, MUSI być prawomocność.
Tak jak TK uznał niekonstytucyjność trzech ustaw, tak jakieś ciało językoznawcze powinno móc zmienić treść słowników i encyklopedii.
Stanisław Remuszko
remuszko@gmail.com, 504-830-131
 
wyatearp17.07.2018, 12:38
Warto sprawdzać.
Status Trybunału Stanu określa Konstytucja RP w art. 198, którego ustęp trzeci w sprawie ewentualnych kar odsyła do ustawy o TS: http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19820110084/U/D19820084Lj.pdf
Spis kar, które może nałożyć TS, jest wymieniony w art. 25 tej ustawy.
Ale tam praktycznie nic nie ma. Sami Państwo sprawdźcie. Na mój obywatelski rozum, TS jest fikcją, która co najwyżej może pogrozić paluszkiem.
Kto uchwalił takie brzmienie ustawy o TS?
Stanisław Remuszko
remuszko@gmail.com, 504-830-131
 
http://wyborcza.pl/7,75398,23683227,trybunal-konstytucyjny-zagwarantowal-pis-bezkarnosc.html
 
wyatearp17.07.2018, 13:04
Ze względu na stare osobiste znajomości przykro mi w tej sprawie zgodzić się z panem redaktorem Wojciechem Czuchnowskim, lecz niestety muszę zgodzić się w pełni, gdyż nad sentymenty i wspomnienia przedkładam twardą arystotelesowską maksymę o Platonie, przyjaźni i prawdzie...

Stanisław Remuszko
remuszko@gmail.com, 504-830-131

P.S. koszmarem jest to, co odkryłem przed chwilą. Trybunał Stanu (art. 198) oraz ustawa o nim http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19820110084/U/D19820084Lj.pdf
okazują się konstytucyjną fikcją.
Kto uchwalił tę ustawę?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )