Autor Wątek: O muzyce  (Przeczytany 1393359 razy)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2963
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1455 dnia: Października 23, 2013, 10:32:30 am »
Jeszcze deczko amerykańskiego Dworzaka :)

Dvorak - Symphony No. 9 (From the New World) Mvmt 4

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1456 dnia: Października 24, 2013, 02:42:44 pm »
Dvoraka nie zdążyłam jeszcze przesłuchać. Tylko początek linki i brzmi dobrze, bo...znajomo:)
To mój Wikiped jakiś inny?
Pomieszałeś systemy walutowe;)
Cytuj
Bracia rewelacyjni - nie znałem tego tanga.]Bracia rewelacyjni - nie znałem tego tanga.
Jak już pisałam - mam wgranych sporo nieometkowanych piosenek. Pewnie dlatego ciągle coś mi buczy na podobieństwo;) Trochę mi ometkowałeś - tego poniekąd też - gdyby nie ten LZ, to...nici:)
[Wiesioł wsiadł do pociągu byle jakiego?;)) ]
Superstiton znałam, ale jakoś się mi nie skojarzyło.
Ten drugi Stivi - nie znałam - wprostne skojarzenie do Oł yeah we're jammin...bardzo lubię...ale troszkę pokręcę;) Skoro Marley to Pete Tosh, a skoro stronkę wcześniej o MaryAnn, to Jagger...taki niecodzienny zusammen:
https://www.youtube.com/watch?v=jneJBTo87jA
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2013, 02:46:08 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1457 dnia: Października 24, 2013, 08:08:51 pm »
Cytuj
Tylko początek linki i brzmi dobrze, bo...znajomo:)
Ohohoho...Ola myśliwska znów coś wyczuła...jak nic dopadnie glagiatorów...taki już z niej: hurt, hard, harp...chart...gender-charta.
Magna Charta?
Ja też początek - i ładne. Jednak wymaga innego rodzaju skupienia (jako całość). Akurat na przedduszki.
Cytuj
Pomieszałeś systemy walutowe;)
Acha :-\ to mi się zdarza...coraz częściej.
I przez tego Wondera A.D. 1980 otworzyło się zestawienie ówczesnych przebojów końcoworocznych. W trójce bodaj?
Obok m--blastera, bujał się wielbłąd policyjny, ostatni przebój Lennona, starsze nieco floydowe hejyou...
Pewnie jeszcze ktoś...ale i tak, ludzie dzwonili na nr. 1 -  i wszystkich przebiła pewna pani tuziemska.
 Miażdżąco. Z powodu zaangażowania wojska.
Stad, tak mi się pojechało geograficznie via Lublin, Bangladesz (przez śmiesznego jammin Jaggera - celowo tak dobierasz?) do Katmandu (z powodu podobieństwa bród włosowych).
A to  zapachniało konkursem...konkursikiem (bo łatwy, chyba że bez netto - ktoś spróbuje. Egm...i bez analizy komentarzy podfilmowych).  :)
Kto dmucha w flecik??? Tu:
Kathmandu - Cat Stevens [Album version].avi
Odpowiedź poproszę - ulubiony przez odpowiadającego  utwór dmuchacza w formie linku (chyba też był w grze na tej liście p.  A.D. 80).
Hmmm - brammsowy haremm ciągle w poczekalni, trudno. Stary jest - może czekać. ;)
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2013, 08:17:45 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1458 dnia: Października 24, 2013, 08:35:18 pm »
Cytuj
Ohohoho...Ola myśliwska znów coś wyczuła...jak nic dopadnie glagiatorów...taki już z niej: hurt, hard, harp...chart...gender-charta.
Etam...psińco - znaczy nic:) Ale jeszcze nie posłuchałam całości;)
Cytuj
A to  zapachniało konkursem...konkursikiem (bo łatwy, chyba że bez netto - ktoś spróbuje. Egm...i bez analizy komentarzy podfilmowych).  :)
Trzeba było dopisać, że filmiku nie można też oglądać - nawet via forum:) Tylko dźwięk. To byłaby trudna zagadka:) Tak...to to...tak to to przez malunki łatwe:) To może ktoś inny odpowie;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1459 dnia: Października 24, 2013, 09:35:40 pm »
Cytuj
To byłaby trudna zagadka:)
Nie miała być trudna...ale, ale -  że...przez malunki...też można? Nie przyszło do łeba.
Toć te buzie wszystkie podobne, co najwyżej jedne brodate, inne zaś, w okularkach okrągłych. Lub łyse.
Ja tam bym po facjacie nie poznał. Ba - trudno.
Taka nówka - prosto spod igły.
Dont Matter - Kings of Leon
A idąc charcim tropem - zawsze, gdy słucham tego kawałka, myśli się pytanie...czy obywatel G.C. - też, słuchał?
Cat Stevens - I Think I See The Light
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2013, 10:15:40 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1460 dnia: Października 25, 2013, 12:20:42 am »
Cytuj
(przez śmiesznego jammin Jaggera - celowo tak dobierasz?)
Gdzie tam;)...piosnkę lubię, a Jagger - cóż...tak mi odpupnie wychodzi;)
Kingsów posłuchuję odradiowo, ale zbytnio się nie orientuję...wiem, że są:) To te nowe nieometkowane:)
Ten G.C. Kot mnie dobił - nie znałam - bo po prawdzie w stivensach jestem cienka - prócz wiadomych. Powszechnie znanych. Lubianych.
Cytuj
Nie miała być trudna...ale, ale -  że...przez malunki...też można? Nie przyszło do łeba.
Toć te buzie wszystkie podobne, co najwyżej jedne brodate, inne zaś, w okularkach okrągłych. Lub łyse.
Lifka...spójrz na 0:38, 1:01, 1:23 w Twoim Kocie - to charakterystyczne, jeśli oglądało się koncerty wczesnego Genesis:)
Spójrz na kolację w toku:
https://www.youtube.com/watch?v=rZZw20JMSFY
daruję całą - chociaż bardzo lubię początek:) Akurat to zdjęcie: Peter Gabriel flute - jest dosyć znane:) Przynajmniej mnie się utrwaliło:)
Sam Ketsowy dżwięk ...nie sądzę bym rozpoznała:)
EDYTA: jeszcze na marginesie Twojej Ćmy odTullowej - podobnie:
https://www.youtube.com/watch?v=_OO2PuGz-H8
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1461 dnia: Października 27, 2013, 12:35:31 pm »
Cytuj
Lifka...spójrz na 0:38, 1:01, 1:23 w Twoim Kocie - to charakterystyczne, jeśli oglądało się koncerty wczesnego Genesis:)
Lifka, lifka...one chyba mają inaczej ustawione markery pamięci wzrokowej, stad patrzenie, nawet wytężone, niewiele daje.
Wierzę na słowo. :)
Ale, że to wybrałaś?....piknie. Hill...też piknie - widać jakiś motyli muz-mem tam (wiele gatunków motyli (Polymmatus coridon, Boloria bellona), na tym Solsbury - trzepot skrzydełek?
A skoro memy...
Ciąg dalszy burzliwej kariery białego misia - tym razem z okolic Sahelu, dokładniej zaś - Nigru.
W wykonaniu Bombino, prawda, że pasuje?
Group Bombino - Imuhar
A to mnie rozkłada - jakem Lifka ::)
BOMBINO - Amidine - Niger
Miłej długiej niedzieli... :)
« Ostatnia zmiana: Października 27, 2013, 12:48:23 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1462 dnia: Października 27, 2013, 12:46:53 pm »
[A to mnie rozkłada - jakem Lifka ::)
Miłej długiej niedzieli... :)
A to mnie ubodło. Tym bardziej, że obok wyświetlila się reklama  Szykuj się-Znokautuj Krowę-Śmiało A u was tęż się tak się wyświetliło. Także też miłej i długiej  ;)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1463 dnia: Października 27, 2013, 11:30:33 pm »
 Trochę się wygłupiłem i przez to noc mi się wydłuża, za to przepraszam. Zatem coś dla spokojności AC/DC - You Shook Me All Night Long (2012 Version)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1464 dnia: Października 27, 2013, 11:46:37 pm »
Cytuj
Trochę się wygłupiłem i przez to noc mi się wydłuża, za to przepraszam.
Nie zauważyłem, a nawet gdyby...ciut, to na tle innych tutejszych wygłupów... 8)
Cytuj
Zatem coś dla spokojności
:) jasne, że ciemno -  już sennie się robi.
 Tu masz...lulankę z morałem :-X
Procol Harum The Final Thrust
« Ostatnia zmiana: Października 27, 2013, 11:48:15 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1465 dnia: Października 28, 2013, 12:38:25 am »
Smutna wiadomość na koniec dnia, ni to jutra, ni to zdzisia.
Nigdy nie byłem specjalnym fanem tego pana, ale wydawał się jednym z tych - niezniszczalnych.
A jednak...
Lou Reed - Berlin
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2963
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1466 dnia: Października 31, 2013, 11:24:33 am »

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1467 dnia: Października 31, 2013, 01:16:40 pm »
Ale, że to wybrałaś?....piknie.
Ależeco? Że "to"? No, świetny kawałek i kojarzy mi z tym Gabrielowym fletem:)
Bambino z misiem - ale u JJ był wyraźniejszy mem;) Tutaj z muzyki bardziej na wokal - przesunięcie:)
To ami-di-ni...fajne. Jako i Harum. Pachnie jakimś Sajmonem z Garem. Hm. Nie mogę zidentyfikować. Może kiedyś :-\
Pewnie zależy od dnia - ale z wszystkiego - ten Lou pasuje mi najlepiej. Obiecywałam sobie od dłuższego czasu pogrzebać w jego płytach. Teraz się tak zeszło. Hm2.
Alele Hoko - ten Halloween;)) Już przy wiesiołowym Ejsidisi mi zagrał inny pomysł - może kiedyś, bo to Hallo zaraz mi włącza to...wolę koncertówki, ale niech już leci tak:
https://www.youtube.com/watch?v=ZtO687uyKVw
Tylko mnie zawsze pasował: feel of the dark;)
A w drugiej kolejności - tematycznie i okazyjnie - oczywiście to:)
https://www.youtube.com/watch?v=BI0QNdIi508
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1468 dnia: Października 31, 2013, 05:27:21 pm »
A co Wy...takie starocie tu aplikujecie. :)
 Z postępem cza-cza cza-cza.
Z żywymi trupy naprzód iść, po zombi sięgać nowe
A nie w umertki zgniłej kiść z uporem stroić głowę...
a.a. - bis.
Zamiast dyni drążonej może być marchew?
Może. >:(
Zatem:
Męczenie marchewki, czyli manowce transkarotynizmu.
Eels - Last Stop: This Town
« Ostatnia zmiana: Października 31, 2013, 05:52:43 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1469 dnia: Października 31, 2013, 05:58:01 pm »
Miałbym co idealnego na szatanistyczny Helołin, ale na juTubce tego nie mają... Chodzi mi oczywiście o fragment tego widowiska teatralnego sprzed lat złożonego z tekstów Wieszcza Mickiewicza. Nigdy nie zapomnę finału tj. wampirów i innych żywych trupów siedzących kręgiem na cmentarzu i pijących - scytyjską modą - z pucharu-czaszki przy wtórze Pieśni Filaretów: "Hej, użyjmy żywota..."

Z braku laku przyjdzie mi zejść na "Dziady":
Dziady, Poema (A. Mickiewicz vs japan horror style)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki