Autor Wątek: Rosja, ZSRR, Ukraina...  (Przeczytany 189549 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16098
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #735 dnia: Grudnia 22, 2022, 04:31:32 am »
Lubie go słuchać bo wyrastamy na mocarstwo.

Mniemam, że wychodzi z niego mentalność totalitarna - jak kto mu się nie kłania, to zaraz widzi w nim potęgę (co nie znaczy, że nie uderzy - najchętniej w plecy lub poniżej pasa - przy pierwszej nadarzającej się okazji).
Ale, że trwa u nas cicha mobilizacja - rację ma:
https://przemysl.naszemiasto.pl/mobilizacja-polskiej-armii-kto-moze-spodziewac-sie-wezwania/ar/c1-9120051
https://dziennikzachodni.pl/wielka-mobilizacja-polskiej-armii-jeszcze-nie-dostales-wezwania-sprawdzaj-skrzynke-do-200-tysiecy-osob-trafia-obowiazkowe/ar/c1-17110525
« Ostatnia zmiana: Grudnia 22, 2022, 04:41:10 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #736 dnia: Grudnia 22, 2022, 08:49:28 am »
Cytuj
Ale, że trwa u nas cicha mobilizacja - rację ma:
Jednak dobrze by było nie mieszać tak różnych pojęć jak mobilizacja i szkolenie.
Wprowadza to nieuzasadnioną histerię.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #737 dnia: Grudnia 22, 2022, 11:51:31 am »
Mnie się trochę pomieszało - tydzień temu - jedno ze śląskich miast - rocznica stanu - mróz i tramwaj:


Nie histeryzuję! :D
Po prostu takich obrazków dawno tutaj nie było.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16098
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #738 dnia: Grudnia 22, 2022, 01:06:42 pm »
dobrze by było nie mieszać tak różnych pojęć jak mobilizacja i szkolenie.

Może i dobrze, ale zauważ, że o mobilizacji piszą dziennikarze z mediów prezesa Obajtka (który jest jest może nie ludzką ;), ale jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy obecnego układu władzy), zapewne z odgórnej inspiracji, a minimum nie bez idącej z partyjno-państwowych szczytów zgody...

Wracając jednak do Nord Streamów:
https://www.washingtonpost.com/national-security/2022/12/21/russia-nord-stream-explosions/
https://forsal.pl/swiat/bezpieczenstwo/artykuly/8615445,washington-post-brak-jednoznacznych-dowodow-ze-to-rosja-stoi-za-atakami-na-nord-stream.html
Wygląda to na przyznanie, że Sikorski mógł się nie mylić - dziękując...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #739 dnia: Grudnia 22, 2022, 07:26:59 pm »
Cytuj
Po prostu takich obrazków dawno tutaj nie było.
U mnie podobne były od dawna  :) Ba ściana wschodnia i do Kaliningradu bliżej mi niż do Warszawy.
Fakt, może teraz tego więcej bo armia dostała więcej kasy, to się reklamuje. I dobrze, bo im więcej ochotników, tym mniej tych z obowiązku.
Co to teraz chce się ich podszkolić, by nie pomylili lufy z kolbą - jakby co 8) albo chociaż policzyć i dać kategorię lekarską, bo te sprawy od nastu lat leżą odłogiem.

Natomiast mobilizacja, z pogrubsza oznacza, że za chwilę...kilka dni, wybuchnie wojna... Albo już trwa - jeśli mobilizacja spóźniona.
Mamy tak?
To mega operacja wyciągająca ludzi w zadań cywilnych do wojskowej służby "czynnej" - zatem nie robi się jej ot -tak.
Ale wtedy już na przymus i pod ostrymi rygorami - przeszkolony czy nie.
Ot - konstytucja, konstytucja...  ;)
Mam wrażenie że o wojskowych sprawach piszą totalni ignoranci którzy znają wojsko z seriali lub z  filmu Kroll. A czy oni od Obajtka, Ringera,Zasławnego czy innego czorta...co to za różnica?
Ja tez nie jestem jakiś fachowiec, ale te półtora roku mi zajęli. I "papugi" jakoś dały radę, choć one nierozłączki.  8)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2205
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #740 dnia: Grudnia 22, 2022, 09:58:14 pm »
Cytuj
Ale, że trwa u nas cicha mobilizacja - rację ma:
Jednak dobrze by było nie mieszać tak różnych pojęć jak mobilizacja i szkolenie.
Wprowadza to nieuzasadnioną histerię.
Mamy tu konflikt słownikowego i poetyckiego znaczenia mobilizacji.

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #741 dnia: Grudnia 25, 2022, 06:39:47 am »
Sporo czasu minęło, a nikt nie powiedział kto wysadził North Stream. Jakieś pomysły?

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13408
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #742 dnia: Grudnia 25, 2022, 10:01:37 am »
Radek powiedział. Podziękował Bidenowi.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16098
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #743 dnia: Grudnia 25, 2022, 10:07:53 am »
NEX, jedynym prorokiem na niniejszym Forum był jego Patron. Ale nawet jeśli - na potrzeby święta (min. co do genezy) religijnego - założyć śmiało, że wciąż je przegląda, to raczej nie zdoła udzielić odpowiedzi, nawet przez skrzata ;). My możemy tylko zgadywać (choć nie wiem czy jest po co, przy braku dostatecznych danych). W każdym razie - ktokolwiek to zrobił, załatwił - celowo czy mimo woli - dość istotny interes geopolityczny Polski.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2205
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #744 dnia: Grudnia 28, 2022, 03:12:44 am »
Obrona trwa:
https://www.cda.pl/video/128175476b
Bartosiak wali bez ogródek o jedności tzw Zachodu:


Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16098
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #745 dnia: Grudnia 28, 2022, 10:10:24 am »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #746 dnia: Grudnia 31, 2022, 02:04:01 am »
NEX, jedynym prorokiem na niniejszym Forum był jego Patron. Ale nawet jeśli - na potrzeby święta (min. co do genezy) religijnego - założyć śmiało, że wciąż je przegląda, to raczej nie zdoła udzielić odpowiedzi, nawet przez skrzata ;). My możemy tylko zgadywać (choć nie wiem czy jest po co, przy braku dostatecznych danych). W każdym razie - ktokolwiek to zrobił, załatwił - celowo czy mimo woli - dość istotny interes geopolityczny Polski.
Proroctwa dotycza przyszlosci, moje pytanie dotyczy zdarzenia dokonanego. I oczywiscie musimy zgadywac i sie domyslac, ja od poczatku mam bardzo krytyczny stosunek do wszystkich informacji w tym temacie.  Szwedzi  powiedzieli, ze wiedza kto, ale nie powiedza, bo w ich interesie jest nie mowic  :)

Cytuj
Radek powiedział. Podziękował Bidenowi.
Wygadal sie, czy moze ogladal to:




A co z ta rakieta, co spadla na Polske? Kto ja wystrzelil?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 31, 2022, 02:44:49 am wysłana przez NEXUS6 »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16098
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #747 dnia: Grudnia 31, 2022, 09:24:25 am »
I oczywiscie musimy zgadywac i sie domyslac

Nie jestem pewien, czy musimy - tj. czy powiedzenie "nie wiemy, czekamy na więcej informacji" nie jest w pewnych sytuacjach lepsze od stawiania niepewnych hipotez...

Szwedzi  powiedzieli, ze wiedza kto, ale nie powiedza, bo w ich interesie jest nie mowic  :)

Skoro w ich interesie jest nie mówić, czemu w naszym ma być co innego? ;)

Skądinąd: szwedzkie milczenie można rozumieć na różne sposoby:
https://biznesalert.pl/wyciek-nord-stream-1-i-2-wina-rosja-szpieg-norwegia-energetyka/

A co z ta rakieta, co spadla na Polske? Kto ja wystrzelil?

To już było omawiane:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=689.msg94218#msg94218
« Ostatnia zmiana: Grudnia 31, 2022, 09:45:24 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16098
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2023, 10:18:02 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #749 dnia: Stycznia 17, 2023, 06:46:36 am »
Cytuj
.To już było omawiane:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=689.msg94218#msg94218 
No tak, faktycznie polski rząd potwierdził, że rakiety były ukraińskie. Tylko że ja widziałem wystąpienie Żeleńskiego na ten temat i on autorytatywnie stwierdził, że to Ruscy zaatakowali kraj NATO. Pytanie się nasuwa: Nie wiedział o czym gada, czy wiedział i kłamał? A jeśli tak, to jak do tego podejść? Czy sprostował jakoś swoją wypowiedź potem?
Co do tego, co mówił Musk na temat rozmów pokojowych: Co jeśli ma rację? Jeśli na koniec dnia Ruscy wezmą te wschodnie tereny, jak wcześniej Krym i cała ukraińska ofiara nic nie da? Oczywiście tylko Ukraińcy mogą zadecydować ile są gotowi poświęcić. Natomiast, jak sądzę dla Muska, ale i 99% świata, znacznie ważniejsze niż część ukraińskiego terytorium jest to, by nie wybuchł konflikt nuklearny, który wydaje się możliwy w obecnej sytuacji.