Autor Wątek: Polityczna Rzeźba  (Przeczytany 399692 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #510 dnia: Lutego 03, 2016, 01:17:40 pm »
Moja opinia:
Moja opinia według Maźka:
A co Ty, Lenin, że trzeba w całości cytować? Chodziło mi o to, że poglądy tego blogera, jakiekolwiek one są, nie mają żadnego znaczenia w przedmiocie wyliczeń, które podał. A ponieważ przedmiotem  dyskusji było, czy geotermia o. Rydzyka ma sens - to kwestia poglądów, opinii i ocen tego, który wyliczał jest nieistotna i nie bardzo rozumiem, po co ją wyciągasz.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #511 dnia: Lutego 03, 2016, 01:22:03 pm »
Odniosłem się do tego:

Cytuj
Zabawię się w Smoka E. i wrzucę linka do wyliczeń prawicowego (!) blogera:
Pogrubienie moje.

Ok. Tylko tu dochodzimy do nieostrości pojęcia "prawica" dziś. Pilaster deklaruje się jako wolnorynkowiec, a więc prawicowiec w swojej skali pojęć. Dla Ciebie znów prawica oznacza co innego, więc osobnikowi posądzanemu o sympatyzowanie z PO miana prawicowego odmówisz. A np. statystyczny miłośnik SLD czy Razem gotów uznać cały spór PO-PiS za mało istotną prawicową kłótnię w rodzinie... Dalej... u nas na Forum NEX uzna (zapewne), że Pilaster ma prawo do takiej samoidentyfikacji, bo PO nie trawi, ale stosuje kryterium wolnorynkowe... Ja sam zaś, z kolei, użyłem sformułowania "prawicowy bloger" dość przewrotnie, świadom w/w pojęciowego chaosu... ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #512 dnia: Lutego 03, 2016, 01:37:57 pm »
http://forum.lem.pl/index.php?topic=928.msg63136#msg63136
Zaszło nieporozumienie. Wyjaśniam: Miałem (i mam) trudności z otwieraniem wskazanego bloga i z rozpędu przeczytałem INNY wpis tego blogera, odnosząc sie do tego przeczytanego. Skończyłem wyjaśniać.
Co do geotermii: jeśli obliczenia (wsad, nie wzory) pana blogera są prawdziwe, byłoby dla mnie wielkim osobistym dramatem, gdyby posłowie, nawet PiS, uchwalili wydanie choć 1 publicznego grosza na geotermię Ojca Dyrektora. Byłoby to dla mnie tak, jakby Sejm mojego Państwa uchwalił, że 2+2=5, a przynajmniej nie 4...
R.
 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #513 dnia: Kwietnia 20, 2016, 01:57:42 pm »
To jest genialne:

http://biqdata.wyborcza.pl/dzieje-sejmu-i-senatu-w-iii-rp

Zwracam także uwagę na owocną współpracę organu Michnika z organem Putina :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #514 dnia: Maja 20, 2016, 12:18:30 am »
Ale nabiał, czyli co mnię przysłały dziś z Sejma in extenso:

Prof. UW dr hab. Jan Majchrowski                                                                        Warszawa, 19 maja 2016 r.
Koordynator
Zespołu Ekspertów ds. Problematyki Trybunału Konstytucyjnego

Komunikat

W związku z pojawiającymi się pytaniami ze strony przedstawicieli środków masowego przekazu na temat aktualnej działalności powołanego przez Marszałka Sejmu RP Zespołu Ekspertów ds. Problematyki Trybunału Konstytucyjnego, uprzejmie informuję, iż członkowie tego  Zespołu pracują nieprzerwanie od czasu jego powołania w dniu 31 marca 2016 r., mając za zadanie przygotowanie założeń generalnych zmian w ustawie o Trybunale Konstytucyjnym, w oparciu o otrzymywane opinie, w tym przede wszystkim opinię tzw. Komisji Weneckiej.
Pragnę poinformować, iż Marszałek Sejmu przekazuje niezwłocznie do Zespołu ekspertów wszystkie projekty ugrupowań politycznych - zarówno parlamentarnych, jak i pozaparlamentarnych – które wpływają do Sejmu i dotyczą Trybunału Konstytucyjnego.  Są one przez nas analizowane pod kątem możliwości ich wykorzystania w pracy Zespołu, jednak eksperci Zespołu - który od początku ma charakter apartyjny - nie są i nie czują się  związani jakimikolwiek projektami o proweniencji politycznej lub partyjnej, bez względu na to, czy są to projekty pochodzące od ugrupowań większości, czy mniejszości parlamentarnej.
Większość pracy członków Zespołu odbywa się w trybie indywidualnym – przygotowują oni opracowania fragmentaryczne poszczególnych zagadnień, które stanowią przedmiot dyskusji na posiedzeniach plenarnych Zespołu i stanowią podstawę przyjmowanych uzgodnień, co do poszczególnych założeń rozwiązań normatywnych. Posiedzenia Zespołu odbywają się według przyjętego na pierwszym jego posiedzeniu kalendarza. Dotychczas posiedzenia plenarne odbyły się w dniach: 31 marca, 15 kwietnia, 26 kwietnia i 11 maja. Kolejne posiedzenie plenarne Zespołu było wyznaczone na dzień 24 maja, jednakże w celu intensyfikacji i przyśpieszenia  pracy, członkowie Zespołu w zeszłym tygodniu postanowili, by miało ono charakter dwudniowy. W związku z tym odbędzie się ono w dniach 23 i 24 maja. Po tym posiedzeniu proszę spodziewać się  stosownej informacji  dotyczącej bezpośrednio problematyki, którą zajmuje się Zespół.   
Jan Majchrowski

sługa
mureszko st.

Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #515 dnia: Czerwca 15, 2016, 08:22:41 pm »
...(z mejla spamowanego chyba po całej Europie, a może i po świecie), że przyjeżdża do nas pan Trump, i z tego powodu powinniśmy się protestacyjnie całować:

Przyjaciele i Przyjaciółki!
Zgadnijcie, któż taki przyjeżdża do Europy?
Człowiek, który nazywa kobiety „grubymi świniami” i „nie wyklucza” użycia bomby atomowej w Europie. Donald Trump we własnej osobie!
Jego agresywny język nakręcił w USA spiralę nienawiści i strachu. Teraz nasz gość z Ameryki przyjeżdża w odwiedziny z walizką pełną uprzedzeń i hejtu. Dokładnie w momencie, gdy w Wielkiej Brytanii budzi się skrajna prawica i pojawia się widmo „Brexitu”.
Trump przyjeżdża w przeddzień brytyjskiego referendum w sprawie wyjścia z Unii Europejskiej. Przypadek? Jego sprzymierzeńcem jest Boris Johnson, były burmistrz Londynu, który porównał UE do systemu nazistowskiego. Teraz Johnson staje na czele ruchu, który chce rozsadzić europejską wspólnotę.
Pokażmy, że nie damy się spirali nienawiści. Powiedzmy to wprost Trumpowi i jego zwolennikom. Jak? Weźmy udział w biciu Rekordu Guinnessa w… całowaniu! W Londynie i w całej Europie. Zalejmy media obrazami miłości i jedności. Pokażmy, za co kochamy Europę!
(...)
Jeśli Wielka Brytania wyjdzie z UE, w jej ślady mogą pójść kolejne kraje. Unia Europejska rozsypie się jak kostki domina. Jeśli jednak Brytyjczycy zagłosują za pozostaniem w UE, będzie to wyraźna czerwona kartka dla Trumpa, Johnsona, i wszystkich im podobnych. W ten sposób pokażemy, że razem jesteśmy silniejsi niż ich nienawiść.
(...)
Pełni miłości i szacunku,
Christoph, Alex, Marie, Spyro, René, Nick, Fatima, Ricken i Mélanie wraz z całym zespołem


post przeniesiony w adekwatniejsze miejsce - Q
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2017, 08:07:14 am wysłana przez Q »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #516 dnia: Lipca 16, 2016, 03:20:20 pm »
Tutaj pasuje mi najbardziej: http://www.stefczyk.info/blogi/na-moj-rozum/unforgiven,17457721177

Instytucja wybaczania jako immanentna cecha ŚWIECKA całej cywilizacji zachodniej (świeckość podkreślam na wypadek, gdyby jakiś zaprzały ateista bał się kliknąć w ten link).
R.

pjes: ponoć Huntigton twierdził, iż cywilizacja zachodnia kończy się na - uwaga - ZACHODNIEJ Ukrainie. A ten Wołyń jakiś, to był gdzie? W Donbasie?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #517 dnia: Lipca 29, 2016, 09:22:12 pm »
Pani premier Szydło powiedziała przed chwilą, że po Brexicie będzie wzajemność (symetria, odpowiedniość, adekwatność?) stosunków GB-PL.
No to pytam: czy to prawda, że USA wjeżdżają nad Wisłę bez wizy, a Polka (Olka) MUSI ją mieć, jeśli chce zostać wpuszczona nad Potomak?
Teraz lepiej rozumiem, dlaczego Mistrz nigdy nie zniżył się do starań o taki papier (stempel). Moja szara patriotyczna godność jest znacznie ważniejsza od Wielkiego Kanionu czy Krateru w Arizonie.
Unforgiven, czyli po moim trupie!
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #518 dnia: Lipca 30, 2016, 11:29:16 pm »
Pani premier Szydło powiedziała przed chwilą, że po Brexicie będzie wzajemność (symetria, odpowiedniość, adekwatność?) stosunków GB-PL.
No to pytam: czy to prawda, że USA wjeżdżają nad Wisłę bez wizy, a Polka (Olka) MUSI ją mieć, jeśli chce zostać wpuszczona nad Potomak?
Teraz lepiej rozumiem, dlaczego Mistrz nigdy nie zniżył się do starań o taki papier (stempel). Moja szara patriotyczna godność jest znacznie ważniejsza od Wielkiego Kanionu czy Krateru w Arizonie.
Unforgiven, czyli po moim trupie!
R.

2 części powyższej wypowiedzi głębokie, ale gdzie się wiążą ze sobą?

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #519 dnia: Lipca 31, 2016, 02:28:04 am »
A mógłby Pan zaznaczyć granice tych części?
R
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #520 dnia: Sierpnia 02, 2016, 12:38:48 am »
1 cześć:
Cytuj
Pani premier Szydło powiedziała przed chwilą, że po Brexicie będzie wzajemność (symetria, odpowiedniość, adekwatność?) stosunków GB-PL.
2 część:
Cytuj
No to pytam: czy to prawda, że USA wjeżdżają nad Wisłę bez wizy, a Polka (Olka) MUSI ją mieć, jeśli chce zostać wpuszczona nad Potomak?
Teraz lepiej rozumiem, dlaczego Mistrz nigdy nie zniżył się do starań o taki papier (stempel). Moja szara patriotyczna godność jest znacznie ważniejsza od Wielkiego Kanionu czy Krateru w Arizonie.
Unforgiven, czyli po moim trupie!

Wniosek: USA =//=UK

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #521 dnia: Sierpnia 02, 2016, 12:53:18 am »
Dzięki za eksplikację :-)
Moje myślenie pyta, czy analogiczna wzajemność będzie między mą Ojczyzną zarządzaną przez panią Szydło a państwem zwanym USA?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #522 dnia: Sierpnia 20, 2016, 11:17:49 am »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #523 dnia: Listopada 16, 2016, 10:32:24 pm »
...bliskie mi intuicyjnie i rozumowo teksty o panu Trampie w kupionym dziś, bodaj pierwszy raz w życiu, niszowym dwutygodniku "Myśl Polska". Cztery złote. Polecam.
R.

post przeniesiony do wątku politycznego, zgodnie z tematem
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2017, 08:06:47 am wysłana przez Q »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #524 dnia: Listopada 16, 2016, 10:34:39 pm »
...przełomu Trumpa. Idą epokowe zmiany światowe.
R.
pjes: Boże, jaki to będzie mądry, rozsądny i umiarkowany prezydent, który zapewni Amerykanom dobrobyt, a światu nareszcie POKÓJ!

jw. - Q
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2017, 08:08:41 am wysłana przez Q »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )