Autor Wątek: Kolekcja Gazety Wyborczej  (Przeczytany 70684 razy)

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #15 dnia: Października 17, 2008, 01:06:24 am »
Wszelkie pytania, uwagi oraz wątpliwości, dotyczące Kolekcji Gazety Wyborczej, prosimy zgłaszać w tym miejscu. Będziemy starali się na bieżąco na nie reagować.

Gratuluję pomysłu i bardzo się cieszę, że wychodzi :)

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #16 dnia: Października 17, 2008, 10:36:27 am »
Nareszcie ktos nie narzeka, ze malo, nie to, co trzeba i za drogo, tylko sie cieszy :) Ufff.
A ja zamierzam wygrac te kolekcje w konkursie na recenzje  ;D

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #17 dnia: Października 18, 2008, 09:18:41 pm »
Masz rację EV, przeczytałem ten wątek i widzę, że zaczynam być starą, zrzędzącą pierdołą ;-). Oczywiście to fantastycznie, że za pieniądze 50% mniejsze niż w księgarni można nabyć te książki nowe, jeśli kto ich nie ma. Ogólnie dobrze też, że cokolwiek się dzieje wokół Lema. Musiał pozostawić po sobie potworną spuściznę materiałów, maszynopisów itepe - nie jedną karafkę la Fontaine'a dałoby sie pewnie złożyć z tego i mam nadzieję, że nie jedna się ukaże. A może osoby wiedzące "co-i-jak" szepną słówko o planach w tym zakresie? Dobrze myślę, że wypłynięcie zagubionej sztuki i "sknoconego kryminału" oznacza prace porządkowe na biurku Pana Lema?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Terminus

  • Gość
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #18 dnia: Października 23, 2008, 02:58:50 pm »
Oż, k..., post z 18 października, na który w ciągu pięciu minut nie odpowiedział Q ? No bo w boga uwierzę, jak tak dalej pójdzie. Idzie na lepsze na forum, proszę, proszę. Może to dzięki tej kolekcji. Ja na pewno nie kupię ani 'Dzienników' ani 'Kongresu', bo obie mam z autografem autora. A brak 'Fiaska' w kolekcji, mam nadzieję, zostanie uzupełniony.


Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 05, 2008, 05:31:40 pm »
Panowie, chyba Wam muszę PM od skrzata zacytować, bo spamujecie, choć mi to zarzucają ;):

Witam:

bardzo proszę o niewypowiadanie się wielokrotnie w wątkach, które nie są ku temu przeznaczone. Przede wszystkim chodzi nam o wątek poświęcony Kolekcji Gazety Wyborczej, który służy nam do bezpośredniego kontaktu z osobami zainteresowanymi tym wydaniem.

;D
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

polon23

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 28, 2008, 04:29:32 pm »
mam pytanko bo kolekcja zbliża się ku końcowi i jestem ciekaw czy będzie kontynuacja kolekcji przynajmniej o kilka najważniejszych pozycji :


-Pokój na ziemi
-Człowiek z marsa
-Astronauci
-Fiasko
-Wizja lokalna
 czy
-Obłok Magellana
-Golem XIV

kupuje tą kolekcje gazety wyborczej ale bardzo bym chciał mieć wszystkie  powieści na mojej półce w tej samej kolekcji

lemowicz

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 28, 2008, 04:34:15 pm »
Przyłączam się do prośby przedmówcy - czy ktoś dysponuje informacją o ewentualnym uzupełnieniu - nie wyobrażam sobie dzieł Lema bez Fiaska, Astronautów czy Obłoku Magellana...??

skrzat

  • YaBB Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 357
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 29, 2008, 10:15:33 am »
mam pytanko bo kolekcja zbliża się ku końcowi i jestem ciekaw czy będzie kontynuacja kolekcji przynajmniej o kilka najważniejszych pozycji :


-Pokój na ziemi
-Człowiek z marsa
-Astronauci
-Fiasko
-Wizja lokalna
 czy
-Obłok Magellana
-Golem XIV

kupuje tą kolekcje gazety wyborczej ale bardzo bym chciał mieć wszystkie  powieści na mojej półce w tej samej kolekcji


Wszystko wskazuje na to, że w ramach Kolekcji Wyborczej zostanie wydany komplet Lema, czyli w sumie 33 tomy. Ostateczna decyzja o trybie i zakresie wydania pozostałych tytułów zostanie podjęta na przełomie stycznia i lutego 2009.

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 03, 2009, 07:32:51 pm »
Ma się ochotę zakrzyknąć Alleluja! Piękna inicjatywa okazała się jeszcze piękniejsza.

ps. cały czas jestem w nerwie czy nie przegapię daty premiery "Schrzanionego kryminału", jak mi kto będzie skłonny dzień przed (znaczy 27 stycznia) przypomnieć na PM, mail czy inne GG będę wdzięczny, tylko jego brak mi bowiem do uzupełnienia kolekcji.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 03, 2009, 07:38:25 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

qertuo

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 118
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 25, 2009, 07:29:38 pm »
Czy jest może w przyszłości planowane wydanie przynajmniej niektórych dzieł w formie audiobooków?

Ostatnio szczególnie doceniłam tę formę "czytania" w czasie długich podróży samochodowych i autobusowych.. do tego stopnia, że niedługo zacznę chyba porozumiewać się z ludźmi używając jedynie cytatów z "Kongresu futurologicznego". Szkoda, że jest to jedyna książka Mistrza w formie audio.

polon23

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 28, 2009, 01:27:11 pm »

-Pokój na ziemi
-Człowiek z marsa
-Astronauci
-Fiasko
-Wizja lokalna
 czy
-Obłok Magellana
-Golem XIV


Witam pisze z zapytaniem czy wiadomo już coś o uzupełnieniu kolekcji (kiedy to nastąpi).Dziś wyszło ostatnie z tych 16 dziel i z zniecierpliwieniem czekam na resztę mając nadzieje ze zaczniecie od wydawania brakujących powieści a ewentualnie potem pozostałe teksty

pozdrawiam

[/quote]

Wszystko wskazuje na to, że w ramach Kolekcji Wyborczej zostanie wydany komplet Lema, czyli w sumie 33 tomy. Ostateczna decyzja o trybie i zakresie wydania pozostałych tytułów zostanie podjęta na przełomie stycznia i lutego 2009.
[/quote]

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 30, 2009, 05:31:38 pm »
skrzacie, ja też mam pytanie. Otóż, kioskarz, który obiecywał mi odłożyć "Schrzaniony kryminŁ" powiadomił mnie, że "GW" z ksiązką nie otrzymał (albo mówi prawdę, alob sprzedał komuś, kogo lubi jeszcze bardziej, tak czy siak nakład musiał być mały).

W związku z tm mam pytanie, czy można spodziewać się dodruków, ew. czy istnieje (lub pojawi sie w najbliższym czaise) jakaś inna możliwość nabycia tej książki (że o "Tichym.." nie wspomnę).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 30, 2009, 06:24:08 pm »
Idź do empiku, to chyba w ogóle nie było razem z gazetą (stoi osobno na półce).
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

hal bregg

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 30, 2009, 08:55:45 pm »
Witam,
Na stronie http://wyborcza.pl/1,75475,6204711,Lem_kryminalny_i_Lem_kabaretowy__Juz_jutro.html
jest infromacja (na samym końcu artykułu) że od marca w sprzedaży pojawi sie ciąg dalszy...

pozdrawiam

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Kolekcja Gazety Wyborczej
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 02, 2009, 08:58:05 pm »
Mam, mam, MAM "Sknocony..."!!!  :)

Stał sobie spokojnie na pólce w supermarkecie. Czytam. Przypuszczam, że założę nowy topic o nim.

Jeszcze raz dzięki za inicjatywę. Moja kolekcja lemianów jest pełna :).



ps. doedytuję dwa fajne linki o "Sknoconym..." i sztuce "Korzenie":
http://wyborcza.pl/1,75475,5834832,Lemodnowa__Stalin_w_kryminale.html
http://www.tvn24.pl/12690,1568399,0,1,jak-lem-ukryl-opere-o-stalinie,wiadomosc.html
« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2009, 07:23:31 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki