Autor Wątek: Co tępora, to mores...!  (Przeczytany 491577 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1515 dnia: Listopada 24, 2022, 07:55:12 pm »
Jak się robi "ożywienie" wirusa ?

Bardziej szczegółowa odpowiedź w mowie Franków:
https://www.medecinesciences.org/articles/medsci/full_html/2014/03/medsci20143003p329/medsci20143003p329.html
I krócej w ingliszu:
https://www.nature.com/articles/nature.2014.14801
https://www.newscientist.com/article/dn25151-biggest-ever-virus-revived-from-stone-age-permafrost/

Edit: jeszcze taki pejperek dorzucę:
https://www.pnas.org/doi/full/10.1073/pnas.1320670111

Człowiek co to pisał trochę plącze bądź rżnął z równie spłyconego artykułu

A w dodatku zdaje się opóźniony czasowo ;), bo rzecz wydarzyła się w 2014, w marcu ;).

oczywiście nie "ożywia się"

Stąd w artykule źródłowym mowa jest o réveil - przebudzeniu, nie revification czy résurrection. (Aczkolwiek anglojęzyczne brną już w zmartwychwstańczą retorykę - zawierając w tytułach "resurrected" i "revived". O tyle zabawną zresztą, że wirusy niekoniecznie mieszczą się w definicji istoty żywej.)
« Ostatnia zmiana: Listopada 24, 2022, 08:31:33 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1516 dnia: Listopada 24, 2022, 08:29:07 pm »
W obecnych czasach to zwykle właśnie tak sensacyjnie pisują.
Lubią straszyć.
« Ostatnia zmiana: Listopada 25, 2022, 09:36:01 am wysłana przez xetras »
~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1517 dnia: Listopada 24, 2022, 08:35:45 pm »
No cóż, "zadusił kobietę penisem". Względnie "nie śpię, gdyż trzymam kredens".
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1518 dnia: Listopada 24, 2022, 08:51:39 pm »
Jak już jesteśmy przy sensacyjnych doniesieniach "Faktu" - mamy astronautę, rezerwowego:
https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/polak-poleci-w-kosmos-wielki-sukces-slawosza-uznanskiego/cvttdl8
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1519 dnia: Listopada 25, 2022, 06:13:55 pm »
Zarówno Kuchnia Polska jak i Ćwierciakiewiczowa milczy na temat śledzi Bulow.
A co Sz.P. Kwarciakiewiczowa na to?  ;)


Cytuj
Ten Infantino strasznie do Ochódzkiego podobny, także z facjaty:
Faktycznie, podejrzanie podobny  :o

No cóż, "zadusił kobietę penisem". Względnie "nie śpię, gdyż trzymam kredens".
Maaaziek... ::) :-\ ;)
Względem pierwszego, te rafę można ominąć... właściwie sam nie wiem, jak skomentować takiego njusa?
Ejdżyzm?
Jak to by było - njus wsteczny?
Retronjus?


No i coś aktualnego, bo zima idzie i niby efekt cieplarniany jednak ...warto zachować czujność.
Śmiercią nie grozi, aleć trochę żal...


Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1520 dnia: Listopada 26, 2022, 11:31:47 am »
Hehe. Ale były to członki - kończyny a nie z przeproszeniem członki, sądzę (te odmrożone). Akurat zbiegiem okoliczności wczoraj się dowiedziałem, że można odmrozić sobie z przeproszeniem członka w spodniach, nie odmrażając nóg ani nie robiąc niczego ekstrawaganckiego, w rodzaju dotykania do klamki na mrozie czy sikania do ciekłego azotu.


Co do duszenia członkiem - nie wiem, o co chodziło, czy seks, czy o użycie sztucznego (bądź - mój Boże! - prawdziwego - gratulacje) narządu jako broni zaczepnej. Kiedyś żeglując leniwie na zasadzie narracji swobodnym strumieniem półswiadomości trafiłem na stronę zawierająca raport FBI z lat 40-tych, opatrzony wieloma zdjęciami dobrej jakości i bez wstydliwego zasłaniania czegokolwiek, próbujący wyjaśnić nadliczbowe zejścia wywołane przez nieszczęśliwców, którzy żyjąc samotnie a pragnąc uciechy seksualnej w domowym zaciszu auto się pętali, kneblowali itd. na tyle skutecznie, że znajdowano ich dopiero, kiedy zaczyniali sąsiadom waniać. Aparatura części z nich wciąż była w stanie gotowości. Wiec wszystko możliwe.


PS na marginesie - broń zaczepna to oksymoron, właśnie sobie pomyślałem. Mamy broń - a powinna być też napadoń. Czyli sądząc z języka jesteśmy z korzenia pacyfistyczni jednak.



Co do p. Ćwierciakiewiczowej nie omieszkam sprawdzić, gdy do dom wrócę.
« Ostatnia zmiana: Listopada 26, 2022, 12:37:06 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1521 dnia: Listopada 26, 2022, 12:05:54 pm »
Faktycznie, podejrzanie podobny  :o

Przy czym od strony fizycznej było to zauważane od początku, i żartami obrodziło:
https://wmeritum.pl/mundial-2018-internauci-pekaja-ze-smiechu-po-slowach-jacka-laskowskiego-w-zabawny-sposob-przedstawil-szefa-fifa/238278
https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2016-02-28/bohater-misia-prezydentem-fifa/
Podobieństwo mentalne wyszło z czasem.

Co do duszenia członkiem - nie wiem, o co chodziło, czy seks, czy o użycie sztucznego (bądź - mój Boże! - prawdziwego - gratulacje) narządu jako broni zaczepnej.

Zlinkuję (nie bez obrzydzenia tematem) ;):
https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Walbrzych.-Andrzej-U.-udusil-kochanke-penisem.-Skorzystal-z-tego-ze-byla-pijana.-Zapadl-wyrok
« Ostatnia zmiana: Listopada 26, 2022, 12:59:15 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1522 dnia: Listopada 26, 2022, 12:36:06 pm »
Łe, to słabo. Myślałem, że okręcił dookoła szyi.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1523 dnia: Listopada 26, 2022, 12:56:49 pm »
I w dodatku pewnie nie samym penisem, a tym co z niego wypłynęło...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1524 dnia: Listopada 26, 2022, 04:25:08 pm »
Cytuj
Zlinkuję (nie bez obrzydzenia tematem) ;):
OMB! Tylko cztery lata wiezienia za pozbawienie życia osoby ze szczególnym okrucieństwem?
 W dodatku osoby nieprzytomnej, której należało udzielić pomocy?
Protestuję przeciwko nazywaniu tej kobiety  - kochanką!
Kochanka, jest elementem miłości, czy choćby przyjemności a na pewno umowy i  zgody (jeśli za pieniądze).
Co to za sędzia był?
Bo nie sadzę by kobieta... Niee wiem, wiem tyle ile z notki prasowej, ale jakież tu mogły być okoliczności łagodzące?
Przecież ten stary zbuk, ludzkie bydlę,  powinien zawisnąć na jajach. Nie napiszę co myślę o sędzi - boć to kasta mściwa i bezkarna.
Tak siak, ta z innej gazety "tylko" męża otruła - humanitarnie, bo reszta to pierdoły

https://en.wikipedia.org/wiki/Grete_Beier
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1525 dnia: Listopada 26, 2022, 07:27:12 pm »
Toż babka była już martwa przed akcją, 4 promile to granica śmierci.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1526 dnia: Listopada 26, 2022, 07:40:56 pm »
Toż babka była już martwa przed akcją, 4 promile to granica śmierci.
Hmm, od czasu komisji Anodiny wiadomo, że w zwłokach, jako reakcja pośmiertna pojawia się dodatkowo alkohol. Badanie było po, zatem nie wiadomo, jakie było stężenie w trakcie. Ale raczej nie śmiertelne, skoro jak zeznał zbuk - "uśmiechała się w trakcie". Maziek, tu mamy gwałt ze skutkiem śmiertelnym.
 4 lata? I wyjdzie po dwóch?
Pomijam obrzydliwość faceta, który po porannych zakupach, ot tak, pcha penisa do buzi nieprzytomnej kobiety.
Mam nadzieję, że koledzy współwięźniowie potraktują go "stosownie". Sorry, mam córki.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1527 dnia: Listopada 26, 2022, 07:51:11 pm »
Oj widzę, że Ty na poważnie. To ja już nic nie będę pisał. Też mam, co prawda jedną.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1528 dnia: Listopada 26, 2022, 08:13:57 pm »
Pomijam obrzydliwość faceta, który po porannych zakupach, ot tak, pcha penisa do buzi nieprzytomnej kobiety.

To jest, mam wrażenie, ludzkie zło w stanie, jeśli nie czystym, to w każdym razie najbardziej typowym. Nie gangsterskie - podlane krwią - interesy, nie machloje wielkiego biznesu, nie zapędy dyktatorów i ludobójców (typu tego zza wschodniej granicy) - choć da się bronić tezy, że to wszystko bardziej wyrafinowane, czy rozbudowane, wersje w/w wariantu bazowego - ale totalny egoizm, gruboskórność, brak podstawowej wrażliwości i zdolności przewidywania skutków.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2422
    • Zobacz profil
Odp: Co tępora, to mores...!
« Odpowiedź #1529 dnia: Listopada 26, 2022, 09:44:07 pm »
...jakież tu mogły być okoliczności łagodzące?
Przecież ten stary zbuk, ludzkie bydlę,  powinien zawisnąć na jajach. Nie napiszę co myślę o sędzi - boć to kasta mściwa i bezkarna.
Powinien, jak Boga kocham.

Też mam córkę.
Gdy czytam takie rzeczy, dostaję drżenia rąk, tachykardii i nadciśnienia. 4 lata? :o
Szkoda, że nie ma już czegoś takiego, jak lincz lub Vehmgericht.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Vehmgerichte
https://de.wikipedia.org/wiki/Feme

A, nie, niekiedy jednak się zdarza:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Lincz_we_Włodowie

18 grudnia 2009 r. Prezydent RP Lech Kaczyński, w związku z prośbą obwinionych, podpisał akt łaski wobec braci Winków skazanych za zabójstwo we Włodowie.