Autor Wątek: Ja, Remuszko :-)  (Przeczytany 448217 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1155 dnia: Kwietnia 21, 2020, 07:43:52 pm »
Największą zdobyczą/skutkiem pandemii jest zmiana organizacji (struktura, funkcjonowanie) państwa.

Okazuje się nagle, że państwo może działać przez internet. Telefony, esemesy, mejle, itp. Dla istnienia realu wcale nie są absolutnie konieczne oficjalne i nieoficjalne osobiste bezpośrednie kontakty społeczne. Dużą ich część może z powodzeniem zastąpić wirtual. Oby, po wytruciu wirusa, to się utrwaliło jako rewolucja dziejowa!

R.

pjes: [22.04.20, 11:00] Statystyki praktycznie bez zmian: zgony - 28 miejsce, przypadki - 29 miejsce.

pjes II: [jw., 18:10] Jak przeglądam portale i forumy (naszego nie wyłączając), to widzę coraz więcej spekulacji logicznie i merytorycznie nie do zweryfikowania.
Taki wirus, psia gomać!

pjes III: najpilniejsze do wznowienia jest fryzjerstwo, bo odrosty mają wirusa w nosie.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2020, 07:10:30 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1156 dnia: Kwietnia 23, 2020, 02:12:19 pm »
Pod względem liczby zarażonych Polska spadła na 31 miejsce. Pandemia schodzi na psy.

R.

[24.04] Zgony - 27 miejsce, przypadki - 30 miejsce.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 24, 2020, 11:33:25 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1157 dnia: Kwietnia 25, 2020, 06:51:47 pm »
wyatearp25.04.2020, 17:34
>>>wirus żyje na papierze od kilku godzin do pięciu dni<<<

Po czym poznać, że to prawda? Jak to zweryfikować?
Szukałem linku do wiarygodnych i miarodajnych naukowych badań, ale nie znalazłem NIC. Pytałem znajomych (dwóch) wirusologów, ale też nic na ten temat nie wiedzą. Wychodzi, że nie było i nie ma takich badań. Że nic nie wiadomo na ten temat.
Pomijam inne aspekty tego ciekawego tekstu mądrego pana Skalskiego.

Stanisław Remuszko
remuszko@gmail.com, 504-830-131
(zrzut)
 
https://wyborcza.pl/7,75968,25898452,czy-opozycja-pomoze-kaczynskiemu-zorganizowac-lze-wybory-sasina.html

[26.04, 10:30] Dziś widzę, że pan Ernest zarzeka się, że gdzieś o tym czytał, ale linka do źródeł nie podaje. W pandemii praktycznie bez istotnych statystycznych zmian.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 26, 2020, 11:31:38 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1158 dnia: Kwietnia 26, 2020, 07:02:02 pm »
Jednak coś znalazłem.

https://www.journalofhospitalinfection.com/article/S0195-6701(20)30046-3/fulltext

Wprawdzie nie dotyczy papieru i mało aktualne, ale zawsze.

R.

[27.04, 11:15] W pandemii bez zmian.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 27, 2020, 12:13:09 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1159 dnia: Kwietnia 27, 2020, 06:43:32 pm »
Trzy miesiące temu „Gazeta Wyborcza” przedrukowała z „Die Welt” genialny tekst Christiany Brause w tłumaczeniu Michała Szaflarskiego. Tytuł: „Wikipedia. Fabryka faktów na wojnie kulturowej”. Podaję link z przykrą świadomością, że ten tekst jest dostępny tylko dla prenumeratorów „GW”, choć powinien być dostępny dla wszystkich rozumnych ludzi świata:

https://wyborcza.pl/naszaeuropa/7,168189,25676421,wikipedia-fabryka-faktow-na-wojnie-kulturowej.html

tak jak w czasach Zarazy wszystkie redakcje otworzyły bezpłatny dostęp do wszystkich treści związanych z koronawirusem. Chętnie wyślę wersję wordowską, jeśli ktoś poprosi mejlowo lub telefonicznie.

Oto moja merytoryczna zajawa:

Wikipedia to dziś najdostępniejsze podręczne źródło wiedzy. Jednak publikowane tam artykuły coraz częściej piszą manipulatorzy, „aktywiści” różnych „środowisk”, zwykli psychopaci i zwykli oszuści. Drobne fejknjusy mieszają się z całymi kampaniami dezinformacyjnymi. Problem narasta.

Żeby to działo się w brukowcu, ale w encyklopedii? Peerelowskie encyklopedie jawią mi się na tle Wiki jak niegdysiejsze wzory metra w Sevres…

Artykuł pani Brause liczy ponad 38 000 znaków (ponad 20 stron znormalizowanego maszynopisu), ale czyta się go jednym tchem, jak intelektualny horror albo kryminał. Jestem z natury prostolinijny, łatwowierny i naiwny, więc od tych wikipedycznych rewelacji 2020 AD po prostu opadła mi szczęka. Tekst, dodajmy, powstał dla prestiżowego eropejskiego międzynarodowego konsorcjum dziennikarskiego „Lena” (wpisz w gugle), które za cel stawia sobie oświecenie internetowych mas.
C. d. n.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1160 dnia: Kwietnia 29, 2020, 08:23:48 pm »
Maj 2020

1 maja – starożytne Święto Pracy

2 maja – Pandemiczna Majówka Ogólnokrajowa. Imieniny Zygmunta

3 maja – zamaskowane Święto Narodowe

4 maja – p. o. I Prezesa SN zwołuje na pojutrze Zgromadzenie Ogólne SN

5 maja – o 20% tanieje wódka (do końca miesiąca)

6 maja – ZO SN wybiera pięciu kandydatów na I Prezesa SN

7 maja – marszałek Sejmu przekłada wybory prezydenckie na 24 maja. Senat odrzuca ustawę o korespondencyjnych wyborach.

8 maja – imieniny Stanisława. Sejm odrzuca uchwałę Senatu

9 maja – Dzień Zwycięstwa. PAD na Kremlu wskazuje I Prezesa SN i podpisuje ustawę o wyborach korespondencyjnych.

10 maja – UE wyklucza Polskę z UE

11 maja – strajk listonoszy domagających się podwyżki za roznoszenie kopert z 2000 zł do 3000 zł

12 maja – premier Morawiecki podaje się do dymisji

13 maja – XXXIX rocznica zamachu na polskiego papieża. PAD powołuje Kaczora Starszego na premiera

14 maja – na prośbę polskiego rządu, Trump przelewa polskim listonoszom 30 milionów USD za pomocą westernunion.com

15 maja – imieniny Zofii

16 maja – I debata prezydencka (TVP, Polsat, TVN). Korwin policzkuje Biedronia.

17 maja – WHO ogłasza koniec pandemii

18 maja – polski rząd ogłasza nadwiślańską ciągłość pandemii

19 maja – II telewizyjna debata prezydencka. Biedroń in efiggie policzkuje Bosaka

20 maja – Zamieszki w Moskwie. Buriewiestnik Nawalonnyj zakljuczionnyj. W Belwederze dochodzi do tajnego spotkania trzech Borysów: Budki, Johnsona i Stana 

W naradzie uczestniczy ambasador USA w stroju punk

21 maja – na ulicach miast i wsi pojawiają się patrole wojska i policji z bronią maszynową

22 maja – głośność wyborcza

23 maja – Imieniny Joanny. Episkopat podaje się do dymisji

24 maja – Papież Franciszek przyjmuje dymisję Episkopatu. PKW o 12:00 podaje frekwencję podskrzynkowego exit poll z godziny 12:00: 55%

25 maja – Dodatni test na obecność koronawirusa u premiera

26 maja – XCIV rocznica Zamachu Majowego z 1926 roku

27 maja – PKW po zliczeniu 99% głosów podaje, że PAD dostał 50,01% głosów

28 maja – PAD w mundurze ogłasza stan wyjątkowy na całym terytorium RP

29 maja – przebywający na kwarantannie premier ogłasza dodatkowo stan klęski żywiołowej

30 kwietnia - imieniny Katarzyny hrabianki Jabłonowskiej de Nidzica

R.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 30, 2020, 07:42:28 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1161 dnia: Kwietnia 29, 2020, 08:50:51 pm »
Szykuje się Lemoniada 2021 :-)

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1162 dnia: Kwietnia 29, 2020, 11:01:34 pm »
I na dodatek przy wsparciu Lemolubów!

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1163 dnia: Kwietnia 30, 2020, 12:49:20 pm »
W nawiązaniu do

https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg80652#msg80652

uprzejmie informuję P.T. zainteresowanych, że wczoraj wieczorem (29 kwietnia 2020 o ósmej z minutami) pod opublikowanym w „Gazecie Wyborczej” tekstem

https://wyborcza.pl/7,82983,25908807,jdo.html#S.koronawirus-K.C-B.1-L.1.duze

chciałem napisać: >>>Po czym poznać, że to prawda? Jak to zweryfikować? Stanisław Remuszko, remuszko@gmail.com 504-830-131<<<

ale redakcja anonimowo odpisała (przeklejam), że „Z uwagi na naruszenie regulaminu nie możesz komentować do 29 czerwca 22:24”, i w dopisku: „kontakt z redakcją forum@ wyborcza.pl”.

Taka próba kontaktu nie dała dotąd żadnego rezultatu. Redakcja milczy.

Prenumeruję „GW” od zawsze (prenumerata daje prawo do komentarzy), zawsze – jako JEDYNY na forum „GW” !!! – podpisuję się imieniem i nazwiskiem, z podaniem adresu mejlowego i numeru telefonu, zawsze przestrzegam redakcyjnego regulaminu, ale taki niepojęty ban (chyba tak to się nazywa?) zdarzył mi się po drugi w życiu, i to w ciągu jednego (ostatniego) miesiąca.

Wcześniej pandemii też nie było. Może to duchowy wpływ wirusa?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1164 dnia: Maja 04, 2020, 09:29:59 pm »
Zachowując w obywatelskiej pamięci główne postanowienia Konstytucji, pytam: co by się konkretnie stało, gdyby do końca kadencji PAD (bodaj 8 sierpnia 2020) nie wybrano – tak czy inaczej – prezydenta RP?
Mielibyśmy bezprezydencie.
Jakie byłyby skutki bezprezydencia dla państwa?
Państwo musiałoby oczywiście stanąć w sensie parlamentarnym (władza ustawodawcza).
A władza wykonawcza (centralna i samorządowa) oraz sądownicza? Ja tam skutków żadnych nie widzę. Partia kieruje jak kierowała, rząd rządzi jak rządził, sądy orzekają, samorządy nietknięte. Państwo pozostaje krzepkie – przynajmniej do czasu, gdy trzeba byłoby podpisać jakąś ustawę lub ogłosić stan nadzwyczajny.
Owszem, nie miałby kto ogłosić stanu wyjątkowego ani wojennego. Ale co z tego? Otóż NIC.
Owszem, mamy stan klęski żywiołowej (słychać, widać i czuć), ale czy państwo przestało działać? Nie. Działa jak cholera! Nie słychać też alarmujących sygnałów służb specjalnych, by ktoś miał nas najechać z Kaliningradu, ze Szwencji, z Berlina, z Mińska czy Kijowa albo od południa. Nie bojsia! – jak mówił Pawlak do Kargula.
Owszem, po pewnym czasie bezkrólewie/bezprezydencie stałoby się w jakichś pośrednich skutkach prawnych dokuczliwe dla zwykłych obywateli, lecz przez rok? Dwa lata? Spoko. Lebero. Praktycznie nic się nie dzieje.
Owszem, gdybym był Naczelnikiem państwa (jak Józef Piłsudski) albo premierem Morawieckim, to bym TERAZ profilaktycznie i pokojowo zaproponował, aby – poprzez jednorazową zmianę Konstytucji – formalnie przedłużyć kadencję PAD do roku 2021 lub 2022. Konstytucja, notabene, jest dla obywateli, nie na odwrót!
To pandemiczne rozwiązanie wydaje mi się optymalne. Na wirusa wpływu politycznego raczej nie mamy. Nie ma go ani polska, ani europejska, ani światowa klasa polityczna.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1165 dnia: Maja 05, 2020, 03:54:35 pm »
https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Remuszko


przypis nr 1. Tadeusz Binek ("..."). Od synów tego pana Binka dowiedziałem się, że on od paru lat nie żyje. De mortuis nil nisi bene. Ale co robić, skoro w swej książce ten pan napisał to, co cytuję niżej, i ta książka ma być wiodącym wikipedycznym świadectwem mej patriotycznej moralności?

>>>W ogóle Remuszko był uczulony na sprawy lustracji ludzi opozycji w PRL, współpra­cujących z SB, gdyż sam przez rok, w okresie dojścia Gomułki do władzy, był na usługach SB, informując o nastrojach w środowisku studenckim. Otrzymał za to kilka razy, na zachę­tę, po kilkaset złotych. W roku 1956 miałem 8 lat. Póź­niej zaangażował się w działalności NSZZ „Solidarność” w 1981 r. nieprawda, a zwłaszcza w 1989 r nieprawda. Gdy jednak zaczęto już w latach III RP coraz bardziej domagać się lu­stracji osób publicznych
szczęka opadahttp://remuszko.pl/lustr2/?page=pliki/list
zrozumiał, ze nie ma szans na karierę polityczną i wycofał się z wszelkich funkcji politycznych nigdy nie pełniłem żadnych funkcji, w tym politycznych. <<<

R.

pjes: trzysta wyświetleń na dobę, więcej niż w najlemowszejszym wątku "O muzyce"!
Dziękuję lemolubom :-)
« Ostatnia zmiana: Maja 05, 2020, 09:38:54 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1166 dnia: Maja 09, 2020, 12:04:06 am »
Nieopatrznie zajrzałem tu

https://forum.lem.pl/index.php?topic=1974.msg81420#msg81420,

i rzekę: niech żyje słuszny maziek !

R.
« Ostatnia zmiana: Maja 09, 2020, 12:55:12 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1167 dnia: Maja 10, 2020, 08:58:50 pm »
Przykro rzec, ale moje państwo się rozpada. Rozsypuje.

Przez długie życie widziałem (słyszałem i czułem) rozmaite, czasem dramatyczne podziały w społeczeństwie, ale takich jak teraz - nie. Nigdy.

R.

pjes: również świętość nad świętościami, czyli nasze członkostwo w UE (tabu) nie wydaje mi się dziś absolutnie pewne, absolutnie słuszne ani absolutnie oczywiste.
Notabene, na drzwiach wejściowych do mojego mieszkania wisi oryginalna zielonkawo-niebieskawa kartka-głos w referendum, którą przyniosłem siedemnaście lat temu z lokalu wyborczego. 

pjes II: opadły mnie też wątpliwości, czy sama UE przetrwa obecną dekadę.
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2020, 12:58:37 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1168 dnia: Maja 11, 2020, 08:07:57 pm »
Jak rzekł Mistrz bodaj w „Katarze”, wyszkolono mnie przede wszystkim do wiernej rejestracji wydarzeń.
 
Mnie nie wyszkolono do niczego, ale chcę zapisać, że dziś parę minut po godzinie 14 pierwszy raz w życiu straciłem przytomność. Nagle, choć z kilkusekundowym ostrzeżeniem.
 
Niemoc trwała – przypuszczam – kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt sekund, a ocknąłem się z policzkiem na chodniku oraz zadawanym sobie pytaniami, co ja tu robię (dlaczego leżę twarzą do ziemi), a także dlaczego po betonie przed oczami łażą mrówki (owady, nie mroczki).

Sekundę potem jakiś życzliwy przechodzeń (na oko trzydziestolatek) pochylony nade mną pytał, co mi jest, czy mi się nic nie stało i czy może mi pomóc. Z trudem obróciłem się na wznak, potem na bok, gościu pomógł mi naprzód usiąść, potem wstać i oparłem się o mur zabytkowych Wyścigów Konnych, które objeżdżałem (około 10 km) na swoim składaku. Składak leżał metr ode mnie, z torby w bagażniku wypadła butelka z wodą „Żywiec” (mocno gazowaną). Miły facio pomógł mi rower podnieść i oprzeć o mur, a przy tym pytał spokojnie i zrozumiale, czy nie dzwonić po pogotowie, ale mu podziękowałem, że nie potrzebuję, tylko sobie trochę postoję. Po minucie takiego stania zadzwoniłem do Kasi, potem dopchałem rower do Puławskiej, potem bez żadnych przeszkód neurologicznych dojechałem kilometr do Poleczki, a stamtąd do domu. Dwukrotny natychmiastowy pomiar cukru wskazał niestety 180 i 170 (oczywista "dobra" przyczyna omdlenia byłaby przy cukrze poniżej 60-50), ciśnienie zaś było na pewno za niskie: sto na pięćdziesiąt, tętno miarowe, chyba 50. Byłem na czczo, więc przez rozum natychmiast zjadłem talerz krupniku i popiłem półszklanką kefiru „Robico”. Po powtórnej rozmowie Kasią i powtórnych pomiarach pojechałem naprzód do lekarza po umówioną receptę (bez związku z incydentem), a potem do apteki i do „Megasamu” po zakupy (pusta lodówka). Opisuję to wszystko wyłącznie dla życiowej ekstraordynaryjności oraz dla pamięciowej samokontroli.
 
Pomiary z 17:00 – ciśnienie 125 na 60, tętno 60, cukier 210. Pomiary z 18:30 (po profilaktycznym drinku) – ciśnienie 140 na 70, tętno miarowe 55 (mam wolne serce), cukier 160. Pomiary z 22:00 - ciśnienie 120 na 60, tętno miarowe 55, cukier 190. Zażyłem 40 jednostek insuliny Mixtard 30.

I to by było na tyle.

R.
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2020, 11:05:16 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1169 dnia: Maja 11, 2020, 09:05:04 pm »
Cytuj
i powtórnych pomiarach pojechałem naprzód do lekarza po umówioną receptę (bez związku z incydentem), a potem do apteki i
I lekarz nic? Nie skierował choćby na ekg?
Nie lekceważyłbym, bo to było niedokrwienie mózgu. Leżałam z takim jednym na kardio...opowiadał podobnie - biegnę, biegnę (młody, po 30-stce, wysportowany) i znik. Obudził się w szpitalu. Nic nie pamiętał co-jak.  Wstawili mu stenta i wrócił w skowronkach do domu, koronografia nie wykazała, by ten epizod sercu zaszkodził. Ale w twoim przypadku zdaje się, masz już historię, że tak to ujmę. Wysiłek plus krążeniówka nakazują być ostrożnym. Cukier raczej nie ten trop.. Lepiej porób dokładniejsze badania. Po pierwszym razie  zazwyczaj przychodzi drugi, gorszy, czego oczywiście nie życzę.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana