Autor Wątek: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]  (Przeczytany 289665 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #300 dnia: Czerwca 20, 2017, 12:34:43 pm »
Pytanie z trochę innej beczki: czy w tym silniku forum jest możliwość ograniczenia liczby postów na dobę (per użytkownik)?

Ja bym to zawęził do ograniczenia liczby postów pod rząd dla jednego użytkownika, by uniknąć dubli.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Cetarian

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 223
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #301 dnia: Czerwca 20, 2017, 01:44:46 pm »
Pytanie z trochę innej beczki: czy w tym silniku forum jest możliwość ograniczenia liczby postów na dobę (per użytkownik)?

Ja bym to zawęził do ograniczenia liczby postów pod rząd dla jednego użytkownika, by uniknąć dubli.

Moim zdaniem do regulowania niepożądanych, nieregulaminowych, wykraczających poza akceptowany przez większość model zachowań służy (i powinna służyć) moderacja.
Nakładanie mechanicznych ograniczeń nie wydaje mi się dobrym pomysłem.


C.

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6890
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #302 dnia: Czerwca 20, 2017, 01:57:42 pm »
Q - nie sęk w tym, że to są cytaty - ale w tym, że ich długość przeszkadza innym.
Ostatnio nawet w wyklętym wątku muzycznym - cytowałeś obszernie.
Po prostu wymagaj najpierw od siebie - a nie wygrażaj innym -  klepię to od paru lat.
Mam sugestię, że pomogłoby też powstrzymanie się przez Ciebie od komentowania każdego wpisu, rozwalania tych samych kwestii po wielokroć - inaczej nie wyjdziemy z tego wątku - a on nie jest celem tego forum.

Polskie Radio - niestety serwis się popsuł - kompletnie. Już tam nie pracuję;)

Z grubsza - zgadzam się z Cetarianem.

Uważam, na tym tle, że – skoro dobrowolnie zostałaś Yabbą – Twoim obowiązkiem jest również ochrona praw człowieka.
St - ubawiłam się - serio:)))
Jak najszybciej skontaktuję się z Amnesty International - trzeba nawiązać współpracę - zanim  zostanę oskarżona o łamanie ww;)
Poważnie: a Twoim obowiązkiem - jako forumowicza - jest stosowanie się do zasad obowiązujących na tym forum.
Stąd jeśli jesteś proszony - wielokrotnie i przez wielu użytkowników - abyś nie wstawiał swoich komentarzy typu: zaraz wracam, nie wyrażał w każdym wątku (tak - zauważyłam - od kliku miesięcy - wbrew temu co tutaj zostało napisane - ograniczasz się) swoich opinii typu: Olkapolka jesteś zielona itp. - stosuj się do tych próśb.

Oczywiście, że możesz założyć swój wątek i w nim umieszczać posty w tematach, o których wspomniałeś.
Więc nie informuj nas, że idziesz w miasto - tylko go załóż.

Ok - ględzimy jak stare baby (nie obrażając...).

Pytanie z trochę innej beczki: czy w tym silniku forum jest możliwość ograniczenia liczby postów na dobę (per użytkownik)?
Jest możliwe ustalenie odstępu między kolejnymi postami.
Dodam: zmiana dotyczylaby wszystkich użytkowników - raczej nie da rady ustawiać czasu każdemu z osobna.
Cetarian mnie wyprzedził - zgadzam się z jego postem.
Dodam tylko, że moderacja - ale nie nadgorliwa.

Co do zmiany czasu modyfikowania postów - zmieniłam (dziwne, zmiany chyba nie są od reki zatwierdzane) próbnie na 180 minut.
Proszę, sprawdźcie czy to działa.
Jak tak  - to myslę, że można wydłużyć na więcej - ile?
Modyfikacja dożywotnia wydaje mi się ryzykowna - wpadnie gość - będzie dyskusja i zabierze swoje posty - dziury w całym zostaną. Hm?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2017, 02:03:10 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #303 dnia: Czerwca 20, 2017, 02:11:43 pm »
Ostatnio nawet w wyklętym wątku muzycznym - cytowałeś obszernie.

Na dowód, że do końca go nie wyklinam ;). To też był pojednawczy gest. Ot, tak w duchu zrozumienia dla rozmaitych Forumowych preferencji.

Mam sugestię, że pomogłoby też powstrzymanie się przez Ciebie od komentowania każdego wpisu

Dobra, o ile remuszkowe prawdy trzeciego rodzaju - które uznałbym za wysoce obraźliwe, gdybym brał je serio - będziecie kontrować tak gładko jak dotąd. Wtedy nie muszę się sam bronić. (Inna sprawa, że wbrew pozorom usiłowałem nawiązać konstruktywny - choć może ostry w tonie - dialog z S.R.)

Polskie Radio - niestety serwis się popsuł - kompletnie. Już tam nie pracuję;)

Dobra zmiana? ;)

Dodam tylko, że moderacja - ale nie nadgorliwa.

Co, jak sadzę, nie grozi... skoro chwilami ja doradzam złagodzenie kursu Cetarianowi, a w innych momentach - On - mnie (a niby tu za jastrzębie robimy) ;).

Jak tak  - to myslę, że można wydłużyć na więcej - ile?

Doba? Trzy doby?

Modyfikacja dożywotnia wydaje mi się ryzykowna - wpadnie gość - będzie dyskusja i zabierze swoje posty - dziury w całym zostaną. Hm?

Z drugiej strony (bez urazy Cetarian, nie wracam do tamtej sprawy, ogólnie piszę) może lepiej by taki gość mógł pousuwać swoje posty sam (jeśli tak postanowi) niż gdyby miał np. Naczelnym Adminom adwokatów przysyłać...
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2017, 04:14:19 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #304 dnia: Czerwca 20, 2017, 05:28:38 pm »
Uczynienie z mojej osoby tematu, wokół którego od dłuższego czasu kręcą się rozmowy w wątku „Sprawy organizacyjne”, z pewnością szkodzi wizerunkowi Forum i przeszkadza samym Forumowiczom. Cieszę się, że to się wreszcie skończy. Dziękuję panu Cetarianowi za wsparcie mojego pomysłu. Wkrótce mam gości, ale gdy tylko znajdę wolny czas, zaraz założę zapowiadany wątek „Ja, Remuszko”. Z ulgą informuję, że zamierzam przez dłuższy czas „produkować się” tylko tam. Dziękuję Państwu za współpracę i życzliwość :-) 
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #305 dnia: Czerwca 20, 2017, 05:39:17 pm »
Trzymając za słowo i życząc konsekwencji w trwaniu przy postanowieniu zawartym w słowach "zamierzam przez dłuższy czas „produkować się” tylko tam.", deklaruję jednocześnie, że - zgodnie z wcześniejszą zapowiedzą - pozostawię ów wątek bez moderacji (i jest to moja prywatna gwarancja).
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2017, 10:11:15 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Cetarian

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 223
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #306 dnia: Lipca 01, 2017, 08:11:37 am »

We czwartek około 18.00 zamieściłem post w wątku o Summie.
Późnym wieczorem we czwartek i aż do późnego piątkowego popołudnia nie mogłem wejść na Forum, a teraz widzę, że mój post zniknął.

Z kawiarni zniknął post liva sprzed kliku dni (3+4), zamieszczony teraz ponownie.
Pod pierwotnym Maziek zamieścił kilka zdjęć samolotów akrobacyjnych z jakiegoś Airshow.
Zniknęły.
Co się dzieje?
   
Czyżby Pietya?


C.

skrzat

  • YaBB Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 357
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #307 dnia: Lipca 01, 2017, 10:58:08 am »

We czwartek około 18.00 zamieściłem post w wątku o Summie.
Późnym wieczorem we czwartek i aż do późnego piątkowego popołudnia nie mogłem wejść na Forum, a teraz widzę, że mój post zniknął.

Z kawiarni zniknął post liva sprzed kliku dni (3+4), zamieszczony teraz ponownie.
Pod pierwotnym Maziek zamieścił kilka zdjęć samolotów akrobacyjnych z jakiegoś Airshow.
Zniknęły.
Co się dzieje?
   
Czyżby Pietya


C.

OVH, czyli nasz firma  hostingowa, miała awarię swojej serwerowni, która mieści się w Paryżu. Mówią, że to jakaś fizyczna usterka, ale już raz byli zhakowani. Napiszę o tym więcej w nowym wątku.



olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6890
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #308 dnia: Lipca 01, 2017, 11:15:59 am »

We czwartek około 18.00 zamieściłem post w wątku o Summie.
Późnym wieczorem we czwartek i aż do późnego piątkowego popołudnia nie mogłem wejść na Forum, a teraz widzę, że mój post zniknął.

Z kawiarni zniknął post liva sprzed kliku dni (3+4), zamieszczony teraz ponownie.
Pod pierwotnym Maziek zamieścił kilka zdjęć samolotów akrobacyjnych z jakiegoś Airshow.
Zniknęły.
Te zdjęcia chyba były umieszczone w czwartek - tylko wcześniej.
Do znikniętych dodam jeszcze swój post: odpowiedziałam w Summie... - około 18:30.
Przez kilkanaście minut forum jeszcze działało, ale widać już bez zapisu danych.

EDIT: maziek i St zgubili swoje awatary...czyli jednak resecik byl:)
« Ostatnia zmiana: Lipca 01, 2017, 11:17:42 am wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #309 dnia: Lipca 01, 2017, 11:18:10 am »
Nie pamiętam dokładnie, o której te zdjęcia zamieściłem, ale przypuszczalnie koło 18-tej w czwartek.

P.S. o - awatara mi wcięło :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #310 dnia: Lipca 01, 2017, 02:18:20 pm »
Mam backupowe linki do avatarów jakby co:
https://web.archive.org/web/20160419230924im_/http://i172.photobucket.com/albums/w10/mmazziek/wklejki/377.jpg

https://web.archive.org/web/20160418011001im_/http://i172.photobucket.com/albums/w10/mmazziek/wklejki/rem_avatar.jpg

ps. skrzacie, czy zaginione posty zostaną zaginione (czyli trzeba odtwarzać z pamięci jakby co) czy jest szansa że wrócą?
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #311 dnia: Lipca 01, 2017, 03:01:58 pm »
Chyba zmienię awatara bo pistolet już mi niepotrzebny.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6890
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #312 dnia: Lipca 01, 2017, 03:44:20 pm »
Mnie się wydaje, że przez awarię te ostatnie posty się nie zapisały. Albo trzeba by je specjalnie odzyskiwać.
Maziek może swoje zdjęcia jeszcze raz umieścić, ja napisałam krótkiego posta - najgorzej Cetarian - jeśli nie ma zapisanej swojej odpowiedzi - bo był obszerna:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #313 dnia: Lipca 01, 2017, 08:33:24 pm »
Bajwełej zdaje sie że Photobucket wykręcił bardzo brzydki numer - dlatego znikł mój awatar.  Właśnie zmienili zasady użytkowania i od tej chwili aby zalinkować przechowywany u nich obrazek na stronie internetowej trzeba zapłacić. Działa to wstecz (po prostu odcięli linkowanie z Photobukieta) - tego powodu nie tylko mój awatar ale i wszystkie moje fotki z Fotokawiarni i inne linkowane tu obrazki poleciały w kosmos.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #314 dnia: Lipca 01, 2017, 08:56:24 pm »
Cytuj
Właśnie zmienili zasady użytkowania i od tej chwili aby zalinkować przechowywany u nich obrazek na stronie internetowej trzeba zapłacić.
A czemu moje są? Też jestem w tym bukiecie i wczoraj jeszcze linkowałem stamtąd. ???
Może coś tam przekroczyłeś?
Albo to nie oni. Stare moje też są, ależ pustynia się zrobiła w kawiarni.
Padła ci część bukietu, ale część została, dla próby zalinkuję coś z mmazzieka - poznajesz? Chodzi. Swoją drogą ten korzeń przypomina mi mojego raczka w bucie. :)

« Ostatnia zmiana: Lipca 01, 2017, 09:07:45 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana