Autor Wątek: Polityczna Rzeźba  (Przeczytany 399779 razy)

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #390 dnia: Czerwca 14, 2015, 11:28:18 am »
To muszę się przyznać. Odkąd Duda wygrał wybory, nie mam kaca. Z medycznego punktu widzenia mogę mieć zaczątki alkoholizmu, aleć nie piję codziennie, tylko jak wchodzę na forum  8)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #391 dnia: Czerwca 14, 2015, 11:39:59 am »
Do czego pijesz? ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #392 dnia: Czerwca 14, 2015, 11:59:03 am »
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #393 dnia: Czerwca 14, 2015, 12:41:29 pm »
czytając np. to

Ciekawe... Jak dawno nie zgadzałem się z żadną analizą Ziemkiewicza, tak z tą się - co do zasady ogólnej - zgodzę.

Przedstawiciele naszych elit politycznych wszelkiej maści w istocie zdają się - przy wszystkich różnicach jakościowych między nimi - nigdy nie rozumieć, jak elektorat mógł się tak głupio pomylić, że ośmielił się na nich nie zagłosować. W istocie wygłaszali takie opinie i prominenci śp. UD/UW, i Wałęsa, i AWSiarze, i SLDowcy, i PIS, i przedstawiciele PO teraz.

Koresponduje to z dwoma znanymi zdaniami Mistrza, które - obawiam się - długo jeszcze zachowają aktualność:

1. "Na razie jesteśmy skazani na taką elitę polityczną, która wywołuje u przyzwoitego człowieka rumieniec wstydu."

2. "Jest taki stary dowcip: "Umiesz grać na skrzypcach? Nie wiem, jeszcze nie próbowałem". Tacy ludzie, jak z tego dowcipu, zostają politykami."
« Ostatnia zmiana: Czerwca 14, 2015, 01:28:56 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #394 dnia: Czerwca 14, 2015, 01:43:29 pm »

Ciekawe... 1. "Na razie jesteśmy skazani na taką elitę polityczną, która wywołuje u przyzwoitego człowieka rumieniec wstydu."

2. "Jest taki stary dowcip: "Umiesz grać na skrzypcach? Nie wiem, jeszcze nie próbowałem". Tacy ludzie, jak z tego dowcipu, zostają politykami."
Ano ciekawe, tylko jak widze wnioski są wysnuwane na podstawie "punktu siedzenia". Zapewne chodzi ci o "nową twarz" czyli Kukiza. PIS raczej trochę na scenie politycznej istnieje. Dudę promowałem na forum już wtedy (link ROZMOWA DNIA) http://forum.lem.pl/index.php?topic=945.msg47781#msg47781 . "Chińskie serwery" też w dziale filmowym, nie żebym uważał się za proroka, ale czasem po pifku mam natchnienie (zdanie moich najbliższych)  ;)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #395 dnia: Czerwca 14, 2015, 05:23:47 pm »
Komentarz z netu.
Spodobał się, bo w duchu lemowskim, z nurtu swiftowo-internetowego.
 I koresponduje z tym;
Cytuj
"Na razie jesteśmy skazani na taką elitę polityczną, która wywołuje u przyzwoitego człowieka rumieniec wstydu."
Nadeszły ciężkie czasy dla idiotów. Ledwie człowiek ujawni, że choć trochę jest kretynem, a zaraz robią z niego posła, ministra lub wicepremiera i trzeba założyć profil na Facebooku.
Cytuj
ale czasem po pifku mam natchnienie (zdanie moich najbliższych)
A, to zaczontkowy alkoholizm zrozumiały. ;)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #396 dnia: Czerwca 15, 2015, 11:08:26 pm »
Zapewne chodzi ci o "nową twarz" czyli Kukiza

Nie, wiesiol, w doraźne przykładanie tym, czy owym mnie nie mieszaj (mógłbym se pojeździć czy to po jego grupie, czy po wszystkich innych, ale mi się nie chce), chodzi mi o, że nasi PT. politycy są wobec samych siebie wysoce bezkrytyczni zazwyczaj.

(I nie ma to większego związku z ich ogólną kulturą bycia, bo dotyczy i głów tęgich raczej i zgoła przeciwnie, ani z tym, co akurat sądzę o której opcji.)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #397 dnia: Lipca 15, 2015, 09:34:42 pm »
Ciekawy "wyklad"/felieton na temat ewolucyjnych, fizjologicznych i hormonalnych podstaw  pogladow spoleczno-politycznych. Facet opiera sie na pracach i badaniach o podstawach naukowych, oraz swoich przemysleniach i wnioskach. Trzeba by siegnac do zrodel, na ktore sie powoluje, zeby miec pewnosc co do faktow i badan, ale nawet bez sprawdzania calosc z filozoficznego punktu widzenia jest bardzo ciekawa. Ma tez ciekawy i smieszny sposob mowienia:


Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #398 dnia: Lipca 15, 2015, 10:20:36 pm »
Facet

Dlaczego mnie to nie dziwi... Ten facet to libertarianin i zwolennik anarcho-kapitalizmu:
http://en.wikipedia.org/wiki/Stefan_Molyneux
Którego b. komplementował (jak piszą) Jeffrey Tucker, wpływowa postać Instytutu Misesa i były editor Mises.org.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #399 dnia: Lipca 15, 2015, 10:26:39 pm »
No, czyli w porzadku facet. Ty Q zawsze sprawdzasz kim jest ktos cos mowiacy, zamiast sprawdzic co mowi?

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #400 dnia: Lipca 15, 2015, 11:00:43 pm »
Ty Q zawsze sprawdzasz kim jest ktos cos mowiacy, zamiast sprawdzic co mowi?

Sprawdzam jedno i drugie zazwyczaj.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #401 dnia: Lipca 16, 2015, 12:25:20 am »
A jak bym Ci podesłał ciekawy wykład Hellera z kosmologii, to też byś nie sprawdził co mówi, bo to ksiądz?  ;)
« Ostatnia zmiana: Lipca 16, 2015, 01:18:49 pm wysłana przez NEXUS6 »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #402 dnia: Lipca 16, 2015, 05:10:54 pm »
NEX, co prawda mógłbym się zasłonić - prawdziwą, jak najbardziej - opinią Terma, że w statystycznej większości wypadków ustalenie z kim mamy do czynienia jasno sugeruje czy ma sens go słuchać (Heller np. mój test googlania wytrzymałby nienaruszony, samo ksiądz to za mało by go skreślić, skoro błyszczy na innych polach... i wiesz o tym doskonale), ale... chciałem, po prostu, zwrócić uwagę, że:
nie sprawdził co mówi
nijak się ma do
Sprawdzam jedno i drugie zazwyczaj.
;),

("Zazwyczaj" oznacza w tym wypadku: gdy coś poleca mi ktoś znajomy, a nienawiedzony.)
« Ostatnia zmiana: Lipca 16, 2015, 05:12:46 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #403 dnia: Lipca 16, 2015, 08:38:18 pm »
Cytuj
("Zazwyczaj" oznacza w tym wypadku: gdy coś poleca mi ktoś znajomy, a nienawiedzony.)
O, Ty gadzie! Spiewaj mi tu zaraz, czy sprawdziles >:(
 Serio mowiac, to podejscie (sprawdzanie osoby, zamiast tresci) ma sens tylko czesciowo. Tz., jezeli chcemy sie doedukowac z jakiegos konkretnego obszaru wiedzy i nie wiemy nic albo niewiele na ten temat, a nie chcemy sie nauczyc falszywych informacji. Natomiast kwestie ogolniejsze, typu filozofia, polityka, etc. w ogole temu nie podlega, jak tusze. Latwiej tez i szybciej ocenic wiarygodnosc i sensownosc osoby, czytajac lub sluchajac przez chwile tego co mowi, niz guglac i sprawdzac opinie osob trzecich, ktore tez moga byc nieprawdziwe, albo stronnicze. Nie mowiac juz o tym, ze dla mnie jest dosc uwlaczajace samemu sobie, nie ufanie swojemu rozumowi w ocene ludzi, tylko innym ludziom.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #404 dnia: Lipca 17, 2015, 06:42:33 pm »
O, Ty gadzie! Spiewaj mi tu zaraz, czy sprawdziles >:(

Kiedy to takie osobiste pytanie ;).

Ale serio:
Serio mowiac, to podejscie (sprawdzanie osoby, zamiast tresci) ma sens tylko czesciowo. Tz., jezeli chcemy sie doedukowac z jakiegos konkretnego obszaru wiedzy i nie wiemy nic albo niewiele na ten temat, a nie chcemy sie nauczyc falszywych informacji. Natomiast kwestie ogolniejsze, typu filozofia, polityka, etc. w ogole temu nie podlega, jak tusze.

Czekaj... Czy usiłujesz mi właśnie powiedzieć, że w tych ogólniejszych dziedzinach nie ma czegoś takiego jak ogólna renoma wynikła z konkretnych dokonań? Bo jeśli tak, to czy jest tu w ogóle co mierzyć, doceniać poza samym faktem czy czyjaś gadka akurat do mnie trafia (co więcej powie o mnie, o tym jak mnie Przypadek ukształtował, niż o mówiącym, a słuszności opinii jego...)?

Znaczy: czy jest się tu czym tak serio zajmować? Czy nie wkraczamy tu po prostu na obszar moje jest najmojsze, gdzie kaprys rządzi, gust prywatny, wybujałe ego i - pojęty tak czy inaczej - własny interes, nic więcej?
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki