Stanisław Lem - Forum

Polski => Hyde Park => Wątek zaczęty przez: Q w Sierpień 20, 2007, 12:59:37 am

Tytuł: POLCON 2007
Wiadomość wysłana przez: Q w Sierpień 20, 2007, 12:59:37 am
Jak wiadomo zbliża sie Polcon 2007. Najwiekszy doroczny konwent miłośników SF.
http://warszawa2007.polcon.pl/

Tak się skłąda, że w tym roku wśród osób "produkujących sie" na Polconie będzie kilka osób, które znam. Dlatego pozwolę sobie, po znajomości, w ramach swoistej prywaty  ;) zareklamować pewne polconowe atrakcje

I tak (w kolejności chronologicznej:
- We czwartek (30.08) w godz. 14.00-15.00 niżej podpisany wygłosi prelekcję "Literatura fantastyczna - niewyczerpane żródło inspiracji do RPG (czyli próba przerzucania mostów między [ch8220]turlaczami[ch8221], a "czytaczami[ch8221]" (tytuł prelekcji jest trochę wynikiem kompromisu wynikającego z konieczności "podczepiena" tego punktu do bloku RPG) - oczywiście nie zapomnę tu o twórczości Mistrza.
- tego samego dnia, w godz. 15.00-17.00 mój dobry znajomy Łukasz "theczarek" Czerski, wygłosi ciekawą (wiem bo miałem okazję poznać jej treść) prelekcję "Gasnące Słońca - Spojrzenie MG"
- zaś tuż potem w godz. 17.00-18.00 poprowadzę konkurs wiedzy o SF zatytułowany "Pytania nie do przebrnięcia" (ale nie przejmujcie, sie wysłuchanie mojej wcześniejszej prelakcji daje praktycznie pewność zdobycia atrakcyjnych nagród książkowych).

Zachęcam też do wysłuchania (w piątek lub sobotę, terminu jeszcze nie znam) b. ciekawej prelekcji "Dylemat emigranta. Wybierz obcą planetę!", którą wygłosi Aleksandra Janusz (rzecz będzie o planetach ziemiopodobnych, szansach ich znalezienia i mozliwosciach zasiedlania)

Z kolei w sobotę 1 września o g.19.00. odbędzie się prezentacja polskiego fanserialu "Star Trek" zatytułowanego "Star Trek: Horizon", którą poprowadzi Michał "waterhouse" Kolanko przy wsparciu Ryszarda "Pah Wraith'a" Rodzynkiewicza (kolejni znajomi ;) ).

Autoreklama, autoreklamą, ale oczywiście nie mogę też nie wspomnieć o prelekcji "Porozmawiajmy o sepulkach - kilka słów o Stanisławie Lemie" którą wygłosi Wojciech Orliński.

Jeśli to jeszcze Kogoś nie przekonało, dodam, że atrakcji będzie jeszcze wiecej:
http://warszawa2007.polcon.pl/page1.php?lang=pl&id=zapowiedz
będzie tez mozna spotkać na żywo różne ciekawe osoby (m.in. Michaela Kandela - zasłużonego tłumacza dzieł Mistrza i Marvano, rysownika "Wiecznej Wojny" i innych znanych komiksów SF):
http://warszawa2007.polcon.pl/page1.php?lang=pl&id=goscie
oraz uczestniczyć w rozdaniu Zajdli - nagród dla najlepszych polskich autorów SF (ba, nie tylko uczestniczyć w rozdaniu, także oddać swój głos).

Gorąco zapraszam.
Tytuł: Re: POLCON 2007
Wiadomość wysłana przez: Q w Sierpień 29, 2007, 12:42:27 pm
 :) Zapraszam jeszcze raz (jeśli macie czas i ochotę).  :)
Tytuł: Re: POLCON 2007
Wiadomość wysłana przez: Q w Wrzesień 04, 2007, 12:20:55 pm
No i POLCON za nami... Niedawno wróciłem. Jak zwykle najważniejszym wydarzeniem konwentu było rozdanie Zajdli. Oto wyniki:
http://esensja.pl/ksiazka/wiesci/tekst.html?id=4502
Zwycięzcom gratuluję :), choć jest to literatura praktycznie czysto rozrywkowa, a przy tym fantasy, nie SF.

(Pierwszy raz się zdarza by parą nagrodzonych byli mąż i żona.)

ps. wywiad z (IMHO) najciekawszym z gości POLCONu:
http://www.komiks.gildia.pl/wywiady/marvano-to-science-fiction-wybralo-mnie