Autor Wątek: O muzyce  (Przeczytany 1359680 razy)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3225 dnia: Września 09, 2019, 10:38:10 am »
Ci zaszli dość daleko obrabiając stary przebój, choć mety nie widać. Ba, nawet nie ma jej definicji.
Za to jak znalazł na chmurny poniedziałkowy poranek, smutny kanarek  :)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3226 dnia: Września 14, 2019, 10:22:20 am »
Z innej beczki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3227 dnia: Września 15, 2019, 10:52:51 am »
Tym krautrockiem to mnie Hoko zaskoczyłeś  :D Ale rzeczywiście fajne, zwłaszcza od circa 3 minuty do czwartej z okładem. No, rififi zgrabnie czadowe, choć nie wiem...fajne bo znane?
To ja łagodniej - słowo na niedziele, omal nie kohelet (z jesiennym słońcem)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3228 dnia: Września 21, 2019, 07:13:58 pm »
Moje lubiane RedBoxy wydały nowa płytę. To "już" czwarta w ciągu 36 lat  :)
Plenty słuchała mi się bardziej; najnowszą oblatują akuratnie w radiu, więc może po obrazie? Wpadł w oko bo jakiś jesienny + rzecz jasna muzyka, ten

I coś bardziej skocznego, pod listopadową dynię

W kolejce tuńczyk...
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3229 dnia: Września 24, 2019, 02:45:21 pm »
A może by tak zmiksować starego Ludwiga van z AC/DC?
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3230 dnia: Września 28, 2019, 12:07:15 am »
Nawet niezły jest ten Węgier, chociaż sporo w tym klipie teatru i playbacku. I bardziej mu jednak wychodzi Metallica niż ACpiorunDC. Może to kwestia klawiszy?
A skoro piątek (jeszcze) to miała być ryba - i będzie ryba.
Na gorąco.

Coś pod solo, dla odmiany od klawiszy - strunne. I nie takie popędliwe.

Heh, dzieci Allmenów B. założyły kapelę  :) to się nazywa dopiero biznes rodzinny, ale o nich może innym razem.

Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3231 dnia: Września 30, 2019, 11:02:39 am »
A teraz coś dla ludzi o  mocnych nerwach :) W klimakterium "warszawskiej jesieni" a przy okazji chyba do katalogu muzycznego "audiolem". To najpierw tekst;
Z okazji 50 rocznicy wydania „Solaris” Stanisława Lema islandzcy muzycy Ben Frost i Daníel Bjarnason nagrali niezwykłą płytę. Album zatytułowany „Sólaris” powstał w wyniku współpracy z Brianem Eno i Sinfonietta Cracovia.

Do współpracy Frost zaprosił dyrygenta, pianistę i kompozytora Daniela Bjarnasona oraz polską orkiestrę Sinfonietta Cracovia. Projekt był również ściśle konsultowany z Brianem Eno. W rezultacie otrzymaliśmy wyjątkową płytę z eksperymentalną muzyką współczesną,
z pogranicza minimalizmu, ambientu czy nawet post-rocka.

http://booklips.pl/adaptacje/muzyka/solaris-muzyczny-hold-dla-prozy-stanislawa-lema/
Noszz chyba nie było, co? Czy bonobię?


Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3232 dnia: Października 03, 2019, 02:27:26 am »
Cytuj
Nawet niezły jest ten Węgier, chociaż sporo w tym klipie teatru i playbacku. I bardziej mu jednak wychodzi Metallica niż ACpiorunDC. Może to kwestia klawiszy?
Teatr to jest tu:
https://www.youtube.com/watch?v=uT3SBzmDxGk
chyba dawałam – słychać dobrze grzmoty i chyba bez backu – może to kwestia strunowców?

Z Solarisem nie jestem pewna, a pozostałe: bardzo dobrze i dobrze…to może tak –  miał być świeży cover, a nie ma w necie – będzie więc starszoć:
https://www.youtube.com/watch?v=n5wuC28JnYQ

A ze świeżynek to trochę ciągnąca, jednostajna, aleć taka pneuma:
https://www.youtube.com/watch?v=5ClCaPmAA7s

Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3233 dnia: Października 05, 2019, 07:33:31 pm »
Z innej beczki. Fajna nowość

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3234 dnia: Października 06, 2019, 07:04:23 pm »
I po niedzieli
Cytuj
Teatr to jest tu:
Tia... muzyka z teatrem nie zawsze dobrze się paruje. Ale podziwiam sprawność.  ::)
Cytuj
–  miał być świeży cover, a nie ma w necie – będzie więc starszoć:
A kto popełnił świeżaka?
Dyć ten stary całkiem fajny i co dziwniejsze pokojarzył do Hokowego trąbienia. Zważywszy, że Hokowe ma w tytule modern-retro, i jeszcze że fjużen, to ja tam słyszę tylko retro. W dodatku takie z przełomu 70/80. I pewnie dlatego mi się podoba  :) Niech mnie kto uświadomi, co tam jest modern? Strona techniczna?
A Pneuma jak to pneuma  :) wchodzi i wychodzi. Wchodzi całkiem sympatycznie, a jak wyjdzie? Po angielsku?
Czemuś jesień na wspominki zadziałała, to nostalgiczny - jeszcze dalej, w siksteny (i też cover, cover...czy Coverdale śpiewał tylko covery?)

.............
A, dorzucę coś skocznego, bo zrobiło się coś smętnie. Podobno on ją bijał, hmm..

« Ostatnia zmiana: Października 06, 2019, 07:25:53 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3235 dnia: Października 07, 2019, 11:25:30 am »
liv,
modern jest modern, to już jednak trochę inna stylistyka, rozmaite wpływy współczesne też słychać, kiedyś nikt by tak nie zagrał. słucha się przyjemnie, ale to w sumie taka muzyka do kotleta :)
ten kawałek może nie tak retro-oczywisty

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3236 dnia: Października 07, 2019, 11:01:24 pm »
Cytuj
modern jest modern, to już jednak trochę inna stylistyka, rozmaite wpływy współczesne też słychać, kiedyś nikt by tak nie zagrał. słucha się przyjemnie, ale to w sumie taka muzyka do kotleta
Tak tylko pomarudziłem. Znakomicie nagrane i wyobrażam sobie tylko, na podstawie dźwięku z głośniczków odkomputerowych, jak ładnie to musi brzmieć na dobrym sprzęcie.
Z odległych skojarzeń, ale kosmiczna różnica w brzmieniu - K.C. z dolnego neolitu (lub górnego mezolitu). Coś jak tu
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3237 dnia: Października 09, 2019, 04:47:47 pm »
Hy, hy, aż założyłem słuchawki i sprawdziłem, jak to brzmi. Efektownie, ale cokolwiek sztucznie. Jak to elektronika. Mówiłem, że do kotleta  :)

Z innej beczki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3238 dnia: Października 13, 2019, 11:46:19 am »
Cytuj
Mówiłem, że do kotleta  :)
Niech ci będzie, choć suwerennie sądzę, że znacznie bardziej do sushi.
Cytuj
Z innej beczki
Glassa kojarzę głównie z Koyaanisqatsi i kiedyś już tu był. A Pani z harfą...piękne.
Nawet pomijając że mam słabość do imienia Lawinia.
Z innej beczki śledzi - obudzić się!!  :)
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2019, 11:49:56 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3239 dnia: Października 20, 2019, 04:27:35 pm »
Z dedykacją dla sympatycznych Forumowiczów H., C. i S.R.:

(Z tym, że ja nie ubóstwiam.)

Edit:
Pozostając w zgrozo-krwawych klimatach... Puszkin przepuszczony przez Odyńca (a i Ujejski by się znalazł po drodze ;) ):

(To już bezdedykacyjnie ;).)
« Ostatnia zmiana: Października 21, 2019, 11:26:13 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki