Autor Wątek: Przywitaj się  (Przeczytany 133327 razy)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #30 dnia: Lutego 25, 2018, 07:41:25 pm »
Myślę, że problem tkwi w pewnym poplątaniu grup - macie te zezwolenia, a jednocześnie nie macie włączonej opcji: Modyfikacja dodatkowych ustawień profilu - Własny profil.
A ta opcja pozwala na używanie awatarów.
Jednak opcja ta dotyczy sporej liczby zarejestrowanych użytkowników - wolałabym jej nie włączać żeby nie wysadzić forum:)
Napiszę do skrzata:)


Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Lustrzak

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 26, 2018, 01:03:55 pm »
Można i prościej - bezpośrednio:
http://forum.lem.pl/index.php?action=profile;area=forumprofile;u=6974

(Lustrzak, żeby się otworzyło jak trzeba musisz być zalogowany.)

Dziękuję. Potwierdzam tylko, że link bezpośredni działa ale opcji awatarowej nie ma, Olkapolka zapewne znalazła źródło problemu po swojej stronie lustra.

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 26, 2018, 10:11:43 pm »
Nie ma za co :). Pozostaje zatem czekać na wyroki ;) skrzata.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Lustrzak

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 26, 2018, 10:33:35 pm »
Nie ma za co :). Pozostaje zatem czekać na wyroki ;) skrzata.
Jak to nie ma za co? Za te kilka godzin nadziei w czasie których nie mogłem się zalogować na swoim desktopie ( w celu sprawdzenia sprytnej wskazówki)  :)
Czekam na wyroki przeojca forum. Czy dostaniemy zabawkę do rączek? :-\
« Ostatnia zmiana: Lutego 26, 2018, 10:35:49 pm wysłana przez Lustrzak »

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 26, 2018, 10:43:32 pm »
Sugerujesz, że przy nadziei przeze mnie byłeś (no tak, po drugiej stronie lustra wszystko możliwe)? Zaczynam się bać ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Lustrzak

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #35 dnia: Lutego 26, 2018, 11:04:11 pm »
Sugerujesz, że przy nadziei przeze mnie byłeś (no tak, po drugiej stronie lustra wszystko możliwe)? Zaczynam się bać ;).
a kruk otyły to kurka?

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 27, 2018, 12:06:29 am »
Lustrzak a czy masz możliwość wpisania sygnaturki, tekstu osobistego itp? Bo to wszystko mieści się w tym "profilu forum".

Jeśli nie - to pewnie chodzi o to jedno zezwolenie, ale ono dotyczy 494 osób i dlatego nie chciałbym sama decydować o odhaczyku:)
Dodam, że to chyba wzięło się od czasu utworzenia grupy głosujących użytkowników (konkurs na recenzję) - rejestrujący się po tym fakcie lądowali w osobnej grupie - bez tego zezwolenia, ale chyba nikt o tym wcześniej nie mówił:)
Ale!:) Doraźnie mogę Ci ( i xpilowi - oczywiście) zaproponować umieszczenie awatara, sygnaturki  & co - tylko musiałbyś przesłać je do mnie PM.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #37 dnia: Lutego 27, 2018, 11:08:35 am »
a kruk otyły to kurka?

Jeśli to hasło, to proponuję w roli odzewu:

"Czy nie miewają koty na nietoperze ochoty?"

;)

A serio: dzięki za nakierowanie na: http://www.palindromy.pl/pal_jezlze.php :) i już się do spraw technicznych nie wcinam (choć gdyby kto pytał - jestem za odhaczeniem, choćby dlatego, że kiedyś każdy forumowicz mógł sobie robić z avatarem co chciał ;)).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 27, 2018, 11:24:17 am »
Oczywiście, że to zezwolenie powinno i pewnie będzie dane każdemu użytkownikowi, ale czy zwykłym haczykiem czy innym grupowaniem - oto jest pytanie.
Gdyby rzecz dotyczyła 4 użytkowników zrobiłabym to i po krzyku, ale 494 - nie.
Ostatnio forumowa wyszukiwarka odmówiła współpracy. Po jej naprawieniu poczuła chyba sie w obowiązku nadrobić czas przestoju i wygenerowała podobno 3 mln rekordów  - dlatego forum nie działało, bo miało błąd bazy danych. Nie wiem czy taka masowa zmiana nie pociągnęłaby podobnej zwiechy. So:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Lustrzak

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 27, 2018, 12:10:28 pm »
Dzięki olkapolka za propozycję, jak przygotuję obrazek to wyślę na priv, chyba że do tego czasu znajdzie się bezpieczne grupowe rozwiązanie. To forum to już gigantyczna konstrukcja, kawał historii i morze ciekawych informacji więc rozumiem, że trochę strach manipulować przy opcjach. No ale przynajmniej coś wyjaśniliśmy.

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #40 dnia: Marca 16, 2018, 02:11:03 pm »
Za zgodą skrzata odhaczyłam to i owo - opcja z awatarami powinna być teraz dla Was dostępna:)
Mógłby ktoś (Lustrzak, xpil?) to sprawdzić?

Poza tym forum ma zostać przeniesione do nowej bazy danych i może go nie być przez chwilę.
Chwila ta to podobno godzina - najprawdopodobniej z soboty na niedzielę:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Lustrzak

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #41 dnia: Kwietnia 05, 2018, 06:14:15 pm »
Sprawdziłem, mam dostępne opcje "Profil forum", nie mogę co prawda wysyłać plików na serwer (dotyczy to również awatarowego obrazka) ale mogę wstawić awatar z zewnętrznego źródła, co jest już - miodzio.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 05, 2018, 06:16:45 pm wysłana przez Lustrzak »

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #42 dnia: Kwietnia 07, 2018, 01:19:42 pm »
Sprawdziłem, mam dostępne opcje "Profil forum", nie mogę co prawda wysyłać plików na serwer (dotyczy to również awatarowego obrazka) ale mogę wstawić awatar z zewnętrznego źródła, co jest już - miodzio.
Super. Tylko gdzie podział się Twój elegancki awatar?:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Lustrzak

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #43 dnia: Kwietnia 07, 2018, 03:42:19 pm »
Oscyluje sobie spokojnie między "być" albo "nie być". Przynajmniej na moim ekranie...

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #44 dnia: Kwietnia 07, 2018, 04:17:51 pm »
Hmmm...a u mnie oscylował, ale dzisiaj zauważyłam, że wpadł w jakiś wir grawitacyjny i przepadł...
Raz widzę puste miejsce po nim, a raz zwyczajnie - bez przerwy pod żółtymi kwadracikami.
I tak na trzech różnych komputerach z różnym oprogramowaniem...jestem po drugiej stronie ciemnego zwierciadła?;)
Bo inne awatary są na swoim miejscu:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)