Autor Wątek: Ja, Remuszko :-)  (Przeczytany 447560 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1305 dnia: Sierpnia 20, 2020, 09:22:04 pm »
Jaka jest sierpniowa słuchalność radia Nowy Świat, i jak ona się ma do słuchalności Trójki??

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1306 dnia: Sierpnia 20, 2020, 10:15:26 pm »
Nie ma chwili spokoju...

Jaki jest prawomocny wyrok niezależnego brytyjskiego sądu w sprawie rzekomego otrucia pana Litwinienki 14 lat temu?

Jaki jest prawomocny wyrok niezależnego brytyjskiego sadu w sprawie rzekomego otrucia pana Skripala ponad 2 lata temu?

Jaki będzie wyrok niezależnego brytyjskiego (?) sądu w sprawie rzekomego otrucia pana Nawalonego przed chwilą?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1307 dnia: Sierpnia 21, 2020, 05:52:39 pm »
Liczne forumowe koleżanki i koledzy poświęcili prawie TYSIĄC wypowiedzi i prawie TRZY TYSIĄCE zajrzeń na straszny światowy dramat koronawirusowy, aż tu GUS oficjalnie podaje, że liczba zgonów w Polsce w I półroczu 2020 jest co do nieboszczyka identyczna z liczbą zgonów w Polsce w I półroczu 2019...

Panie Redaktorze, jak żyć?

R.

https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg83752#msg83752   
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1308 dnia: Sierpnia 24, 2020, 10:12:14 pm »
Miałem dziś przyjemność zjeść dwugodzinny podwieczorek z panem Lechem Kellerem. Okazał się być zupełnie innym człowiekiem niżby to wynikało.

Dostalem w prezencie dwutomowe niesamowite dzieło pod tytułem "Acta Lemiana Monashiensis". Dwa razy po ponad 300 stronic A-5. Niestety, drobnym drukiem, ale z wieloma ilustracjami.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1309 dnia: Sierpnia 25, 2020, 03:54:44 pm »
Przed chwilą rozmawiałem z osobami najlepiej poinformowanymi w Sejmie i w Pałacu, i z Lema wyszły mi nici.

Na mój nos, przyszły rok będzie ogłoszony Rokiem Konstytucji:

http://orka.sejm.gov.pl/Druki9ka.nsf/0/CF85316F38FB8D59C125856E0049D51A/%24File/381.pdf

K'sażalenju, gdyż uważam, że Mistrz zrobił dla milionów rodaków znacznie więcej niż K3Maja :-(

R.

pjes: może starać się, aby choć wrzesień 2021 ogłoszono sejmowo Miesiącem Lema?

pjes II: konotacje/korelacje/kontekst niekiedy zasadniczo zmieniają widok wydarzenia lub/i ujawniają okoliczności, które w ogóle się nie kojarzyły.
PAD złożył na ręce pani Witek wniosek o Lema2021 w lutym 2020, a prezydium Sejmu trzy miesiące później (maj 2020) złożyło wniosek, nazwijmy go eufemistycznie, "całkiem inny"...
Zaprzały agnostyk, może nawet komuszy ateista, nie będzie nam Rokował!

pjes III: ale Mistrz ma pecha!
Naprzód, w przeddzień XC rocznicy urodzin, całą gotową już fetę zabrały mu Dwie Wieże, a teraz Kaczor Starszy, którego pan Lem organicznie nie znosił.
O pandemii nawet nie warto wspominać...
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2020, 07:08:51 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1310 dnia: Sierpnia 25, 2020, 09:16:50 pm »
To znaczy, że jednak Duda Lema zalicytował? A co ze stwierdzeniami z https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg83413#msg83413 ? Nie zgadzam się, że Lem zrobił więcej nić K3M dla milionów rodaków. To oczywiście trudno wyważyć (pomijając, czy więcej-lepiej, czy więcej-gorzej) - ale czy Lem był hasłem cementującym naród przez II wieki? Czy ktoś umierał z nazwiskiem Lem na ustach. Czy w roku 2160 co dziesiąty w Polsce lub na byłych ziemiach polskich, gdyby Najjaśniejsza przejściowo nie istniała - będzie znał nazwisko Lem? Tak jak mimo wszystko, choćby hasłowo, chyba choć co dziesiąty słyszał mętnie o K3M? Lech Keller okazał się innym człowiekiem - czyżby ciepłym i miłym oraz ujmującym w bezpośrednim kontakcie? Czy wręcz odwrotnie, jeszcze większym, czerstwszym... tu powstrzymam się od dokończenia cytatu z Ciebie?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1311 dnia: Sierpnia 25, 2020, 11:16:54 pm »
Cytuj
To znaczy, że jednak Duda Lema zalicytował?
Tak
Cytuj
A co ze stwierdzeniami z https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg83413#msg83413 ?
Myliłem się.
Cytuj
Nie zgadzam się, że Lem zrobił więcej nić K3M dla milionów rodaków.
Podtrzymuję swoje.
Cytuj
To oczywiście trudno wyważyć (pomijając, czy więcej-lepiej, czy więcej-gorzej) - ale czy Lem był hasłem cementującym naród przez II wieki? Czy ktoś umierał z nazwiskiem Lem na ustach. Czy w roku 2160 co dziesiąty w Polsce lub na byłych ziemiach polskich, gdyby Najjaśniejsza przejściowo nie istniała - będzie znał nazwisko Lem? Tak jak mimo wszystko, choćby hasłowo, chyba choć co dziesiąty słyszał mętnie o K3M?
To są cztery pytania. Nie chce mi się (jestem śpiący) na każde z nich detalicznie odpowiadać. Ale telefonicznie jeszcze bym zdołał, więc zadzwoń, jeśli masz ochotę.
Cytuj
Lech Keller okazał się innym człowiekiem - czyżby ciepłym i miłym oraz ujmującym w bezpośrednim kontakcie?
Podtrzymuję wytłuszczone, i wolałbym na tym poprzestać.
Cytuj
Czy wręcz odwrotnie, jeszcze większym, czerstwszym... tu powstrzymam się od dokończenia cytatu z Ciebie?
Nie "wręcz odwrotnie".
Jako człek, który mógłby być Twym ojcem, uważam, że ocena człowieka na podstawie jego forumowych wypowiedzi ORAZ ocena człowieka na podstawie bezpośredniej rozmowy na wyciągnięcie ręki, twarzą w twarz, mogą bardzo się różnić, i tak było w tym przypadku.

R.
 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1312 dnia: Sierpnia 29, 2020, 11:41:52 am »
Zebrałem trochę obserwacji anonimowych internautów komentujących publikowane teksty na poczytnych portalach. Wniosków jest wiele, ale jeden absolutnie przoduje: internauci z reguły nie odpowiadają na zadane pytanie, tylko na jakieś inne, albo wcale.
Na elitarnym forum pana Lema jest oczywiście inaczej, bo łatwo rozpoznać (zwłaszcza starszym bywalcom), kto i kiedy ironizuje, drwi i szydzi, a kto i kiedy głosi opinie ze śmiertelną powagą.

R.

Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1313 dnia: Sierpnia 29, 2020, 05:29:30 pm »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1314 dnia: Sierpnia 29, 2020, 06:55:08 pm »
http://law.by/document/?guid=3871&p0=V19402875e

R.
:)

Jeszcze dodam, że specjalnie dla obcojęzycznych powstały odrębne wersje forum po angielsku, forum po niemiecku i forum po rosyjsku. One są na dole :-)

Nawet sam pan Tomasz Lem nie może zmienić faktu, że wszystkie książki Mistrza są napisane PO POLSKU. Czas przeszły dokonany. Owszem: próbę uznania na forum po polsku wpisów obcojęzycznych za RÓWNOPRAWNE z wpisami polskojezycznymi odebrałbym jako wyraz braku szacunku dla pana Stanisława Lema.

R.

pjes: teraz dostrzegłem, że - wbrew temu, co Pan pisze - nie chodzi o obcojęzyczne fragmenty, wtręty i cytaty. Chodzi o całościowe wpisy obcojęzyczne.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1315 dnia: Sierpnia 29, 2020, 07:05:18 pm »
@ liv

Wiktor przysłał. Wiktor nie ma wersji polskiej, tylko angielską i rosyjską.

R.

pjes: jeszcze dodam, że tego wpisu https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg83961#msg83961 nie umieściłem w swojej norze, tylko zrobił to na własną rękę jakiś anonimowy tchórzliwy moderator/administrator. Ja powiesiłem tę linijkę/link w "forum po angielsku", a zdaje się, że do tego pijesz.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 30, 2020, 03:14:31 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1316 dnia: Sierpnia 30, 2020, 03:23:31 pm »
.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1317 dnia: Sierpnia 30, 2020, 03:28:36 pm »
@ Q

https://forum.lem.pl/index.php?topic=537.msg81648#msg81648


Wiki podaje, że chrześcijan jest ponad dwa miliardy jednostek (jedna trzecia ludności świata). Wedle ich duchowego Przywódcy, czyli Pana Boga i Pana Jezusa (dwa w jednym), najważniejszym ludzkim przykazaniem jest miłość. To bardzo piękna wytyczna, i uważam, że ma (powinna mieć)  swoje prymarne zastosowanie w pozachrześcijańskim cywilu (ateiści, agnostycy, innowiercy, indyferentycy). Jednak przez długie lata nie mogłem sobie poradzić rozumowo ani uczuciowo z innym nakazem Pana Jezusa: miłujcie nieprzyjacioły wasze. Próbowałem, ale ta Dyrektywa UE wciąż wydawała mi się absolutnie nierealizowalna, bez względu na tło, uwarunkowania i inne okoliczności. Jakże mam kochać na przykład bandytę, który morduje moje dzieci? Przecież to niemożliwe! Właściwą interpretacje podał mi dopiero Święty Włodek.

Chodzi – okazuje się – o przebaczenie/wybaczenie.

Encyklopedia mówi o rejestrowanym istnieniu setek odmian religii chrześcijańskich. Wśród nich Kościół Powszechny, zwany też Katolickim, zbudował i utrwalił instytucję przebaczenia (Sakrament Pokuty).  Jako głęboko wierzący agnostyk zaadoptowałem kryteria tego dusznego zabiegu do swoich cywilnych przekonań, i uważam teraz, że każdy, kto się na wylot skruszył  – wyznał swą winę skrzywdzonemu przez się bliźniemu, żałuje wyrządzonej krzywdy, przeprasza za nią, deklaruje poprawę oraz poniósł realne skutki swego złego postępowania (ewentualna kara i zadośćuczynienie) – powinien Mieć Wybaczone. Żal (nie pamięć!) ma zostać wytarty gumką-myszką.  Zdeletowany i nadpisany.

Uważam, że – po spełnieniu przez Skruszonego wszystkich w. w. kryteriów – takie uczciwe Wybaczenie jest dla Wybaczającego czymś w rodzaju psiego obowiązku.

Dla Wybaczonego zaś Wybaczenie oznacza możność życia na nowo z czystą kartą. Długi spłacone, kredyt otwarty. Wydaje mi się, że podobnie działa to w systemach prawnych demokratycznych państw (po zatarciu skazania jesteś jak nowy). Państwo ci wybaczyło całkowicie i bezwarunkowo. Tylko od ciebie zależy, czy znów wlepią ci mandat albo trafisz za kraty.

W tym duchu i w tym rozumieniu jestem gotów bezwarunkowo wybaczyć panu Q wszystkie przykrości, które mi od trzech lat czyni, a których pobieżny i wyrywkowy spis, wraz z opiniami innych Forumowiczów, znajduje się w wątku „Sprawy dotyczące funkcjonowania forum”.

 

R.

Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1318 dnia: Sierpnia 30, 2020, 03:44:02 pm »
Na swój kamiennosercy sposób jestem wzruszony. Nie ma co publicznie drzeć szat, ale na prywatną rozmowę wyjaśniającą (przez tel.) możemy się umówić. A nuż lepiej się (i swoje racje) zrozumiemy?

Pozdr.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1319 dnia: Sierpnia 30, 2020, 04:04:02 pm »
Definicję skruchy podałem. Nie widzę jej.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )