Autor Wątek: Fakty medialne  (Przeczytany 481197 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #210 dnia: Sierpnia 25, 2011, 11:17:32 pm »
A ja lubię ostrzyć ołówki...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #211 dnia: Sierpnia 25, 2011, 11:37:46 pm »
'
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #212 dnia: Sierpnia 26, 2011, 04:07:42 pm »
A ja lubię ostrzyć ołówki...
Voila :):

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #213 dnia: Sierpnia 26, 2011, 06:28:26 pm »
No wprost przepiekne, i nawet mniej więcej pojąłem, o co tej damie chodziło w obcym języku!
Ale moja była piękna i mądra żona mówi, że jak ktoś jest w środku bardzo tępy, to, mimo instrukcji, nawet ulicę źle zamiecie.
VOSM
P.S. Lecz czy my już nazbyt nie odchodzimy od topicu?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #214 dnia: Sierpnia 29, 2011, 02:21:07 am »
Pedofilia chorobą?
http://www.piotrskarga.pl/ps,7733,2,...nformacje.html
W dyskusji na temat pedofilii głos zabrało około 50 osób. Prawie wszyscy paneliści zgodzili się, że pedofile są „niesprawiedliwie piętnowani i demonizowani przez społeczeństwo” i że „dzieci z natury nie są w stanie wyrazić zgody” na seks z osobą dorosłą, dlatego powinno się dopuścić do takiego aktu bez ich zgody. Omówiono także argumenty dorosłych osób na rzecz dopuszczalności kontaktów seksualnych z dziećmi.

Pseudo-naukowcy uznali, że Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne ignoruje fakt, iż pedofile „żywią uczucia miłości do dzieci”. Tę „miłość” można ich zdaniem porównać do zafascynowania heteroseksualnego dorosłych osób, jak również do zafascynowania homoseksualnego. Dlatego – argumentują – APA winna zmienić klasyfikację zaburzeń psychicznych, wykreślając z niej pedofilię.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #215 dnia: Sierpnia 29, 2011, 05:39:16 am »
Może tak było, a może tak nie było? Na mój rozum, to nie jest warte nawet elementarnej weryfikacji jako wypowiedzi fanatyków o zboczeńcach.
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

tzok

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 409
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #216 dnia: Sierpnia 29, 2011, 09:41:49 am »
„dzieci z natury nie są w stanie wyrazić zgody” na seks z osobą dorosłą, dlatego powinno się dopuścić do takiego aktu bez ich zgody
Dla znakomitej większości osób wniosek jest odwrotny. Skoro "z natury nie są w stanie wyrazić zgody" to jest to z natury czyn zakazany. Takie opinie jakie zacytowałeś są głosem małej grupki, które niestety były, są i będą. Lem sam na to zwracał uwagę - jest nas prawie 7 mld ludzi na świecie, wystarczy by znikomy promil osób miał patologiczne tendencje by objawiło się to w jakichś kilkudziesięciu osobach. Dlatego też jestem przekonany, że dosłownie w każdej kulturze, nieważne jak tabuizującej pewne zachowania, owe zachowania i tak się pojawią. Miało to miejsce w purytańskim wiktorianizmie i w rozpasanym cesarstwie rzymskim. Mówię to dlatego, by nie wyciągać wniosków o tym w jakich to złych czasach przyszło nam żyć. Ale rzecz jasna nie można się z takimi tezami zgodzić i należy pewne normy egzekwować zgodnie z zasadą np. jeśli z natury nie może wyrazić zgody, to jest to z natury czyn zakazany. Zasada ta nie bierze się znikąd, ani nie jest relatywna (że np. za N lat demokratyczny konsensus będzie inny, więc zmienimy zasadę) - wynika ona m.in. z konkretnych danych o tym jak niszczący wpływ może mieć jej nieprzestrzeganie.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #217 dnia: Sierpnia 29, 2011, 10:11:05 am »
Zgadzam się z tzokiem w 129 procentach (mój ulubiony stopień najwyższej zgodności), lecz i z pewną uogólnioną bezosobową irytacją, bo to trochę tak, jakbym popierał kogoś w rachunkach, że 2+2=4 na stodwadzieściadziewięć procent! Poważne (o milimetr inne inne niż tzokowe) rozważanie rezultatu tego działania arytmetycznego (np. ...w obliczu nowych odkryć...) byłoby może na miejscu w "Fakcie", "Naszym Dzienniku" czy innej "Gazecie Polskiej", ale trochę mnie dziwi na naszym Forum (wobec jego wysokiego intelektualnego i kulturalnego poziomu)...
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #218 dnia: Sierpnia 29, 2011, 05:23:51 pm »
Jak was powywalają z roboty za pedofobię to się nauczycie.

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #219 dnia: Sierpnia 29, 2011, 06:06:27 pm »
Może tak było, a może tak nie było? Na mój rozum, to nie jest warte nawet elementarnej weryfikacji jako wypowiedzi fanatyków o zboczeńcach.
VOSM

Dokładnie. Ewentualnie można ich odesłać w diabły lub do opisanej przez Lema  w Powtórce (jako chronoperwersja): autopedofilii...
Co zaś do ilości orientacji: uprzejmie przypominam, że optymalna liczba płci - wg prywat-docenta Trurla - to 24 (trzeba jeno budować odpowiednio szerokie ulice i łożnice). I tak naprawdę tutaj dopiero mamy pole do orientacyjnie ilościowego popisu...tam pięć...;)

Jak was powywalają z roboty za pedofobię to się nauczycie.
Uhm...a wcześniej za smokofobię - to właściwie dałoby się uzasadnić. U mnie doszłoby przy tym do autowywalenia...
EDIT: rozumiem, że Ty już się nauczyłeś lub jest to tylko kwestia czasu - aż ktoś Cię postawi przed alternatywą: praca contra uznanie dowolnego indiotyzmu za własne przekonanie?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 29, 2011, 09:22:45 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #220 dnia: Sierpnia 29, 2011, 09:03:24 pm »
Jak was powywalają z roboty za pedofobię to się nauczycie.
Z roboty? Też jest się czym przejmować. Przyjdzie Brevik i nas powystrzela ;) ...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #221 dnia: Sierpnia 29, 2011, 11:08:20 pm »

Jak was powywalają z roboty za pedofobię to się nauczycie.
Uhm...a wcześniej za smokofobię - to właściwie dałoby się uzasadnić. U mnie doszłoby przy tym do autowywalenia...
EDIT: rozumiem, że Ty już się nauczyłeś lub jest to tylko kwestia czasu - aż ktoś Cię postawi przed alternatywą: praca contra uznanie dowolnego indiotyzmu za własne przekonanie?
Odpowiednie wiadomości czytam, więc widzę trendy. Niestety Lem w swoich przewidywaniach tego aspektu rzeczywistości nie docenił, np. nie wprowadził parad równości na Encji i orientacji w Powrocie z gwiazd. Przez to nieco na aktualności traci. Co do szczegółu, bo co do ogółu to same zjawiska ogólne przewidział.
Jako to Ekstrakcjoniści i SaIto Racionale, tolerancja powyżej progu Tifixaqa zamienia się w nietolerancję, co obserwujemy.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #222 dnia: Sierpnia 30, 2011, 03:01:15 pm »
Podczas transmisji z finału 800 m (mistrzostwa świata w Korei) pokazano zawodnika z Kenii, który nazywa się Arnold Qrwa Yego. Czy ktoś zna kenijski? Czy ten czarnoskóry dżentelmen miał matkę-Polkę?
VOSM

Modify: nie Arnold. Alfred.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 30, 2011, 03:08:06 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #223 dnia: Sierpnia 30, 2011, 03:18:21 pm »
Kirwa.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #224 dnia: Sierpnia 30, 2011, 03:38:08 pm »
O, Kirwa...
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )