Autor Wątek: Przywitaj się  (Przeczytany 133804 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #105 dnia: Października 27, 2020, 12:34:42 pm »
Cześć :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Lembit Staan

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #106 dnia: Października 31, 2020, 08:14:04 am »
Witam panstwo. Przepraszam za moją polszczyznę, nie jestem prawdziwym Polakiem, ale w poprzednim wieku przez blisko 10 lat byłem wykładowcą w Polsce. Od ponad 10 lat jestem wikipedystą (in English Wikipedia, my account is https://en.wikipedia.org/wiki/User:Staszek_Lem ; yes, I am a  smartass to appropriate the famous name). Jak można się domyślić, znaczną ilość czasu spędziłem na redagowaniu artykułów związanych z Lemem and even created over 30 articles related to Lem myself. (W sumie stworzyłem ponad 1000 artykułów na Wikipedii. Oprócz Lemologii pisałem o Sołtysie Wąchocka (https://en.wikipedia.org/wiki/W%C4%85chock_jokes) i o wielu innych bezużytecznych rzeczy (https://en.wikipedia.org/wiki/User:Staszek_Lem/init). Kilka razy zaglądałem tutaj i znalazlem kilka istotnych wskazówek. Wreszcie zdecydowałem się zdezanonimizować (czyli zalogować się). Pozdrowienia z Kalifornijszczyzny!

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #107 dnia: Października 31, 2020, 11:29:26 am »
Witaj Staszek  :) Dziwnie się pisze imię patrona w tej odpowiedzi.
Miło, że zdecydowałeś się "zdezanonimować"  :D , choć dalej jesteś anonimem, tyle, że z ksywką (czyli nickiem). Serdecznie zapraszamy do dzielenia się swoimi uwagami w temacie Patrona i nie tylko. W razie, gdybyś potrzebował rady, wsparcia, chętnie pomożemy.
Ot, choćby;
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1609.0   ;)
Lista wikipedyczna budzi uznanie, musisz mieć sporo czasu lub pasji, lub tego i tego.  :)
A w jakim mieście (miastach) wykładałeś w Polsce?
Pozdrowienia z nutką zazdrości (pogodę mam na myśli)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #108 dnia: Października 31, 2020, 12:10:52 pm »
Witaj, podczytywałem - nie bez uznania - Twoje Wiki-edycje*, ale nie miałem pojęcia, że Ty również nas czytujesz. Rozgość się :) .

* I nawet dawałem temu wyraz:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1693.msg78770#msg78770
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Lembit Staan

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #109 dnia: Listopada 02, 2020, 01:54:39 am »
A w jakim mieście (miastach) wykładałeś w Polsce?
Przeważnie w Białymstoku,  no i też kilka razy zawodowo zawitywałem do Wrocławia i Szczecina.

(pogodę mam na myśli)
Do mnie teraz oto ten ripoff przemawia głośniej  :-( (Nie jestem Litwinem, jeśli zechcesz zapytać,  lecz moge też powiedzic "Litwo, ojczyzno moja") (A to jest piosenka nostalgiczna wędrowca który chce wrócić domu pomimo "Kalifornijoi sauletas dangus")

Serdecznie zapraszamy do dzielenia się swoimi uwagami w temacie Patrona i nie tylko. W razie, gdybyś potrzebował rady, wsparcia, chętnie pomożemy.
Nie sądzę, żebym mógł dodać coś mądrego, jestem Wikipedystą nie Lemologistą. Nie mam dostępu do „wiedzy ukrytej” lub rzadkiej. A zasięgnąć porady, to tak, zacznę wątek niezabawem, chociaż majonc prużnon chrapken, muszę powiedzieć.
« Ostatnia zmiana: Listopada 02, 2020, 02:54:13 pm wysłana przez Q »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #110 dnia: Listopada 02, 2020, 10:01:50 am »
Czołem. Nick to sobie obrałeś dość prowokacyjny ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Lembit Staan

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #111 dnia: Listopada 02, 2020, 06:54:15 pm »
Nick to sobie obrałeś dość prowokacyjny.
Ten to jest mój nik z english wikipedii. Tam prawie nikt Lema nie zna, a ci, którzy znają, nie narzekają. Jeden smartass nawet zasugerował, że mam "conflict of interest", bo piszę artykuły o sobie, i że  muszę udowodnić, że nie jestem Lemem. ;D

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #112 dnia: Listopada 02, 2020, 07:02:45 pm »
Cytuj
Do mnie teraz oto ten ripoff przemawia głośniej  :-( (Nie jestem Litwinem, jeśli zechcesz zapytać,  lecz moge też powiedzic "Litwo, ojczyzno moja") (A to jest piosenka nostalgiczna wędrowca który chce wrócić domu pomimo "Kalifornijoi sauletas dangus")
8) Taa, rozumiem  :) Dzięki za info - co do piosenki, racja - dobra wersja, dużo lepsza; ja dałem takiego starocia bo najpierwszy tutaj cover (chyba?)
Cytuj
chociaż majonc prużnon chrapken, muszę powiedzieć.
:D ...Na babkien, i na wnuczkien; bo gdy w brzuchy burczy, dostajem kurczi  - rzucił od niechcenia wilk odkapturkowy.
Czuj się tu  jak w domu. Tu Ciebie nie pomylimy.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #113 dnia: Listopada 02, 2020, 10:13:27 pm »
Jeden smartass nawet zasugerował, że mam "conflict of interest", bo piszę artykuły o sobie, i że  muszę udowodnić, że nie jestem Lemem. ;D

Podejmuję się bronić jego toku rozumowania ;). Owszem, musiał wiedzieć, że Mistrz nie żyje, ale miał prawo myśleć tak: "Lem pisał o widmotronach, a przecież wiadomo, że jego książki były dobrze zakorzenione w prawdziwej nauce, nie to, co amerykańska pulpa o kosmicznych księżniczkach... może miał dostęp do takiej technologii?" 8).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #114 dnia: Listopada 02, 2020, 10:34:25 pm »
Ten to jest mój nik z english wikipedii. Tam prawie nikt Lema nie zna, a ci, którzy znają, nie narzekają.
Ja też nie narzykam ;) . Są tu (czy były) rozmaite Terminusy i inne takie, ale Lemem (Stanisławem) to się jeszcze nikt nie ochrzcił ;) . Na wszelki wypadek dodam, że mnie to zupełnie nie przeszkadza, to po prostu było, w ujęciu lemowskim, odważne - lub nierozważne ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Lembit Staan

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #115 dnia: Listopada 02, 2020, 10:41:14 pm »
Ten to jest mój nik z english wikipedii. Tam prawie nikt Lema nie zna, a ci, którzy znają, nie narzekają.
Ja też nie narzykam ;) . Są tu (czy były) rozmaite Terminusy i inne takie, ale Lemem (Stanisławem) to się jeszcze nikt nie ochrzcił ;) . Na wszelki wypadek dodam, że mnie to zupełnie nie przeszkadza, to po prostu było, w ujęciu lemowskim, odważne - lub nierozważne ;) .
Juž mnie nie ma. Tomasz nie lubi mój nik.

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #116 dnia: Listopada 02, 2020, 10:52:53 pm »
Ten to jest mój nik z english wikipedii. Tam prawie nikt Lema nie zna, a ci, którzy znają, nie narzekają.
Ja też nie narzykam ;) . Są tu (czy były) rozmaite Terminusy i inne takie, ale Lemem (Stanisławem) to się jeszcze nikt nie ochrzcił ;) . Na wszelki wypadek dodam, że mnie to zupełnie nie przeszkadza, to po prostu było, w ujęciu lemowskim, odważne - lub nierozważne ;) .
Juž mnie nie ma. Tomasz nie lubi mój nik.
Jak Cię nie ma?  Przecież jesteś;)

Może kompromisowo ciachnij sobie "Lema" a zostaw "Staszka"?

Czyli witejcie u nos;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #117 dnia: Listopada 03, 2020, 09:22:21 am »
Tak, nie zniechęcaj się :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #118 dnia: Listopada 03, 2020, 03:34:32 pm »
Ano. Zmień nick, skoro Naczalstwo razi, i zostań z nami.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Przywitaj się
« Odpowiedź #119 dnia: Listopada 03, 2020, 05:06:21 pm »
Cytuj
Juž mnie nie ma. Tomasz nie lubi mój nik.
Przyłączam się do powyższych głosów. Na początku pomyślałem, że skrzat, czy nacz-admin ma... ot - "kaprys", ale po przemyśleniu widzę racjonalne powody. Spora część bywalców , lurkerów czy innych przypadkowych ości nie ma tej wiedzy o Lemie co my, a warto ich też uwzględniać
 - a mianowicie to, że wezmą Ciebie za samego Lema, będą cytować i się powoływać później na znanego pisarza produkując fejki.
Nick może wprowadzać w błąd.
Że nie jest to bezpodstawny domysł, niech świadczy ten wątek;
https://forum.lem.pl/index.php?topic=30.30
Był jeszcze podobny - "czy Lem odwiedza to forum?" Widząc Twój nick, mają gotową odpowiedź.  :)
Zatem jeśli możesz coś zmienić o, np.  Staszek eM , byłoby miło.
Pozdrowienia
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana