Autor Wątek: Właśnie się dowiedziałem...  (Przeczytany 1919005 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4230 dnia: Lutego 21, 2015, 12:59:45 pm »
Jednak, nawet w XXI wieku, nie ma róży bez kolców!
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
« Ostatnia zmiana: Lutego 28, 2015, 03:51:22 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4232 dnia: Marca 19, 2015, 10:20:37 pm »
Jutro. 20 marca 2015. Polska. Częściowe żaćmienie Słońca. Godzina 10-12 (mniej więcej). Ma być pogoda :-)
VOJGM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4233 dnia: Marca 20, 2015, 10:55:11 pm »
Mi o zaćmieniu przypomniał w ostatniej chwili, via GG startrekowy współforumowicz. Faktycznie, przez okno było wówczas widać, że niebo jest ciemniejsze. Wylazłem więc przed dom, okazało się, że Słońce zasłaniają cokolwiek drzewa i okoliczne budynki, ale skojarzyłem, że powinienem mieć dobry widok z położonej na samym szczycie mojego domu kuchni (oglądałem z niej też zaćmienia Księżyca i - te dwa razy gdy nie spędzałem Sylwestra balując - noworoczne sztuczne ognie). Pognałem do kuchni jak głupi i z rozpędu popatrzyłem na Słońce gołym okiem (a nawet gorzej, tak się - już patrząc - uparłem, że jednak się na to Słońce pogapię, że choć mnie raziło wpatrywałem się tak w nie relatywnie długi kawałek czasu). Tyle moich obserwacji, bo zanim oczy wróciły mi do normy, zaćmienie zaczęło się kończyć (tzn. nie chodzi mi o to, że zaćmienie całkiem się skończyło, bo - wiadomo - że jeszcze potrwało, a o to, że skończyła się kulminacja; zaćmienie znikomego ułamka słonecznej tarczy to już nie to).

Powinienem był się zawczasu przygotować jak maziek, który - widzę - zdjęcia nawet porobił ::).
« Ostatnia zmiana: Marca 20, 2015, 11:13:29 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4234 dnia: Marca 20, 2015, 11:07:16 pm »
Ja przespalem. Cos sie dzialo? ;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4235 dnia: Marca 20, 2015, 11:17:58 pm »
Eee, nic. Niebiański Wilk wypluł Słońce nawet bez bicia w bębny i strzelania na postrach.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4236 dnia: Marca 21, 2015, 12:13:22 am »
No, to dobrze bo noz z krzemienia juz wylupalem, ale z dziewica byl problem, tak samo jak z dobrym wojownikiem, tutaj same niedorobione mientczaki w obcislych jeansach, bez nijakiego uzytku.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13346
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

berocheva

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4238 dnia: Marca 29, 2015, 11:12:05 pm »
To już z lekka podchodzi pod temat "no nie mogę...". Czy jeśli tego typu incydenty zaczną się namnażać, to szeroko pojęte władze powrócą do kampanii pokroju tej w Londynie?


olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4239 dnia: Marca 29, 2015, 11:53:53 pm »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4240 dnia: Kwietnia 01, 2015, 09:29:01 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4241 dnia: Kwietnia 01, 2015, 10:07:07 pm »
A to nie prymaaprylis?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4242 dnia: Kwietnia 01, 2015, 10:41:48 pm »
Do północy gotów jestem twierdzić do upadłego, że nie ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4243 dnia: Kwietnia 02, 2015, 08:27:00 pm »
Nie zorka 5, ale zortax M200 czyli drukarka 3D:
uznanie drukarki 3D Zortrax M200 za najlepsze tego typu urządzenie desktopowe.
Polski produkt pokonał 399 urządzeń z całego świata w rankingu poświęconego przestrzennym wydrukom serwisu 3DHubs.com.
O docenieniu polskiej drukarki zadecydowała jakość wydruku -

http://www.polskieradio.pl/23/267/Artykul/1412586,Polacy-stworzyli-najlepsza-drukarke-3D-na-swiecie

I sposób na przekręty i brakujące 70 mln złotych:
Rosyjscy studenci mają pomóc zbudować kosmodrom „Wastocznyj”Rozgłośnia Echo Moskwy podała, że opóźnienia w realizacji tego projektu przekraczają już 4 miesiące. Aby nadrobić stracony czas, rosyjskie ministerstwo budownictwa chce zaangażować do pracy studentów. Niewykluczone, że z tego powodu część uczelni zmieni terminy letniej sesji.
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1412290,Rosyjscy-studenci-maja-pomoc-zbudowac-kosmodrom-Wastocznyj
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4244 dnia: Kwietnia 02, 2015, 10:34:46 pm »
Pola siłowe, kosmodromy, drukarki 3D...a cała ta technika bezradna wobec kurzu na bibelotach.
Zostaje ręka ze szmatką, ot.  :-[
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana