Autor Wątek: Właśnie się dowiedziałem...  (Przeczytany 1918781 razy)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4200 dnia: Stycznia 08, 2015, 10:00:13 pm »
No, dobre wiesci. Choc wolalbym, zeby w koncu wynalezli lek na grype, o innych wirusach, wiekszego kalibru nie wspominajac. Do tej pory chyba najskuteczniejszymi antybiotykami sa: "Slina" larw much, nie wiem czy dziala na wszystkie bakterie.
Cos co zawiera krew krokodyli (byc moze ich leukocyty). Juz ladnych pare lat temu probowali zbadac dlaczego sie u nich nie robia infekcje.
Krew skrzyploczy. Te skubance maja krew oparta na miedzi, nie na Fe, jak wiekszosc bozych stworzen. W przypadku infekcji, napastnik jest natychmiast "otorbiany" przez krew i wydalany, nie majac szans na infekowanie i rozmnazanie.

A ja sie dowiedzialem, ze Zydzi Askhenazi, czyli wiekszosc Zydow, sa wybitnie podatni na schizofrenie:
http://www.haaretz.com/news/national/.premium-1.560128

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4201 dnia: Stycznia 08, 2015, 11:00:47 pm »
Bardzo ważna informacja...
No, dobre wiesci.

Ano dobre. Kupili nam trochę czasu...

Choc wolalbym, zeby w koncu wynalezli lek na grype, o innych wirusach, wiekszego kalibru nie wspominajac.

To się, chyba, na etapie bystrów uda dopiero...::)

Te skubance maja krew oparta na miedzi, nie na Fe, jak wiekszosc bozych stworzen.

O... Zupełnie jak rodacy Spocka! ;)

A ja sie dowiedzialem, ze Zydzi Askhenazi, czyli wiekszosc Zydow, sa wybitnie podatni na schizofrenie:

A o kłopotach genetycznych Arabów słyszałeś, jak już tak naukowo rasizujemy* ;):
http://www.alarabiya.net/articles/2009/09/22/85765.html

* Czyli bierzemy przykład m.in. z b. kontrowersyjnego w środowisku akademickim J. Philippe'a Rushtona:
http://en.wikipedia.org/wiki/J._Philippe_Rushton
którego najbardziej znaną (bo i najbardziej kontrowersyjną) pracę - Arabom akurat nie poświęconą (za to o  Żydach jest wzmianka) - znajdziesz TU:
http://www.harbornet.com/folks/theedrich/JP_Rushton/Race.htm
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4202 dnia: Stycznia 09, 2015, 08:14:03 pm »
O genetycznej degeneracji tych nacji (semickich, azjatyckich), to slyszalem od swojej lekarki. Okazuje sie, ze tutejsza sluzba zdrowia ma prawdziwa plage chorob genetycznych, spowodowana malzenstwami w obrebie bliskiej rodziny wsrod tych grup. Nigdy bym tego nie podejrzewal.
Natomiast co do rzekomego rasizmu badan / wynikow badan naukowych, to jest to smutne, ze srodowiska akademickie sa dalece przezarte glupota politgramoty. Pamietm, jakis rok temu, bylo glosno o jakims profesorze, ktorego nazwiska nie pomne, ktory mial duze osiagniecia na swoim polu, chyba genetyki wlasnie. Rzucil on haslo, ze pomoc dla Afryki jest zle organizowana, bo zaklada, ze Afrykanczycy (Afrykanie?) maja taka sama inteligencje jak Europejczycy. Po prostu zostal ukrzyzowany i zgnojony jak bura suka i chyba nawet wylecial ze stanowiska na uniwerku.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4204 dnia: Stycznia 21, 2015, 11:31:38 pm »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13344
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4205 dnia: Stycznia 22, 2015, 09:24:43 am »
Po co Ci to?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4206 dnia: Stycznia 22, 2015, 03:43:41 pm »
Laptopa, z którego niniejszym korzystam, kupiłem cztery lata temu z W-7. Tu piszą, że apgrejt do W-10 będzie za friko. A chyba już ostatecznie będę się musiał na to przesiąść, a także zainstalować sobie Chromego, bo moje Ikspeki, choć profeszynal, są coraz bardziej nieobsługiwsane, OE zaś działa jak trew z nosa...
sługa pokorny wszystkich Maziastych
vosbm     
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

berocheva

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4207 dnia: Stycznia 22, 2015, 07:02:44 pm »
"[...] Windows 10 - nowej wersji systemu operacyjnego, która ma zastąpić kompletnie nieudane Windows 8."

Kwalifikuję się już na błąd statystyczny - pracowałam ponad 7 lat z Vistą, a od niedawna jestem szczęśliwą użytkowniczką ww. piętnowanej platformy. W mojej wypowiedzi nie ma ani krzty sarkazmu, to naprawdę nie są tak fatalne OS-y!

sosnus

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4208 dnia: Stycznia 22, 2015, 07:38:21 pm »
Nie spodziewałem się że sprawa Windowsa 10 odbije sie echem na tym forum. No ale skoro już, no to mnie ciekawi jedno...

"Windows 10 zostało stworzone dla świata, w którym ludzie kontaktują się z maszynami w sposób naturalny - głosem, gestem, w naturalnym środowisku, czego dowodem jest Windows Holographic - kończyl prezentację Nadella. - To początek komputerów jeszcze bardziej osobistych."

Co prawda tutaj chodzi o te okularki, które pewnie bardzo późno (a może nigdy) trafią do zwykłych userów, natomiast Cortana (i inne usługi), która wie o Nas prawie wszystko, no bo przecież widzi wszystkie nasze dane jakie zgromadzimy w komputerze (kontakty, maile, pliki tekstowe i inne). Co Wy sądzicie o tych wszystkich naszych "danych personalnych" które coraz szybciej krążą po komputerach i serwerach? To idzie w dobra stronę (pomoże nam wykonywac szybciej zadania, podpowie co możemy (wg. komputera MUSIMY) kupić? Czy też zaszkodzi nam gdyż ktoś może wykorzystać te informacje przeciwko nam?

Ja osobiście jestem do tego lekko sceptyczny, uważam że moje prywatne dane w natłoku miliardów informacji są niezauważalne, ale niektórzy się tego strasznie boją, że tracimy kontrolę nad tym wszystkim, wszystko nas szpieguje, itp. itd.

PS. A jeżeli chodzi o tego Windows 10, najprawdopodobniej jest darmowy (JEŻELI apgrejdniemy system w ciągu roku) po to, by jak najwięcej urządzeń zaczęło korzystać z nowych usług, co pozwoli jeszcze dynamiczniej je rozwijać (dokładniejsza mapa darmowych hotspotów wi-fi, więcej zapytań dla Bing to lepsze algorytmy wyszukiwania, korzystanie z Cortany pomaga ją ulepszyć, więcej pobrań z Windows Store to większe zainteresowanie deweloperów więc i  szybszy rozwój tego sklepu, więcej raportów o błędach to mniej błędów w przyszłości, itp. itd.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13344
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4209 dnia: Stycznia 22, 2015, 07:50:36 pm »
Nie wiem, dla mnie te wszystkie wodotryski są kompletnie niepotrzebne, potrzebuję stabilnego systemu do roboty. Pomysł, że to będzie koło gospodyń wiejskich co to tańczy i gotuje, daje d. i haftuje wydaje mi się księżycowy. Ciekawe też, czy tę 10-tkę uciągnie taki sprzęt, co to nie błyszczy już lakierem.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4210 dnia: Stycznia 22, 2015, 09:37:26 pm »
Kolego Nakamura (po polsku: sosnus), czy Wy czegoś się boicie? A jeśli tak - to czego kąkretnie? Oraz: uprzejmie proszę o podanie jednego (nie setek, ani nawet nie dziesiątków) spośród BILIONÓW sprzyjających sytuacji, awięc jednego jedynego weryfikowalnego przypadku "wykorzystania nas przeciwko nam".
BTW alias NOTABENE: wpisz pan w gugle: "paranoja".
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13344
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4211 dnia: Stycznia 22, 2015, 10:01:40 pm »
Wy Remuszko będziecie chodzić po polu minowym i żądać, aby podano Wam jeden, jeden tyci-tyci malutki przykład, jak to mina komukolwiek coś złego zrobiła. A jak się Wam poda przykłady to powiecie, że ten czy ów sam wlazł na minę, to o co chodzi, prosił się. Jakby Wam urwało nogę wyżej miejsca, gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę - to może zmienilibyście zdanie. Choć kto to wie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

sosnus

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4212 dnia: Stycznia 22, 2015, 11:35:41 pm »
Wyraziłem zwątpienie, byłem ciekaw jakie jest Wasze zdanie na ten temat.
Powtarzam:
Ja osobiście jestem do tego lekko sceptyczny , uważam że moje prywatne dane w natłoku miliardów informacji są niezauważalne, ale niektórzy się tego strasznie boją, że tracimy kontrolę nad tym wszystkim, wszystko nas szpieguje, itp. itd.
Chyba nikomu nie zależy na tym aby wyciągać z internetu jakies dane na mój temat. No ale z osobami sławnymi tutaj już jest problem...

Jak ktos ma konto na gmailu i jest ciągle zalogowny, to (o ile Użytkownik tego nie zablokował) Google zbiera dane nt. historii wyszukiwania, historii obejrzanych filmów na youtube, zainteresowań, preferowanych reklam, odwiedzonych miejsc (jezeli gps jest włączony w telefonie) itp. itd.
Telefony mają teraz funkcję automatycznego backupu zdjęć do chmury. Ostatnio nawet było głośno o wycieku zdjęć...

Przykładowa mina, telefon dzięki któremu użytkownik będzie kupował więcej: http://szewczyk.blog.polityka.pl/2014/06/19/telefon-amazona-pulapka-kompulsywnego-kupowania/ (reklamy Googla też są teoretycznie spersonalizowane tak, by Użytkownik kupował więcej)

Mina nr 2, skutek coraz lepszej synchronizacji Facebook<>strony www / Facebook<>aplikacje? Aplikacje zamieszczają posty w imieniu użytkownika, lajkują w jego imieniu, itp. itd.

Mina 3: https://www.google.com/settings/dashboard // tutaj chyba najlepiej widać ile Google wie o Nas. Pozostawiam pytanie otwarte, kto jak i w jakim celu może wykorzystać te dane.

No i można tak szukać w nieskończoność...  lista każdego dnia rośnie, a o wielu rzeczach nie wiemy nawet.

Co nie zmienia faktu, że najprawdopodobniej moja przyszłość będzie związana IT, i z zaciekawieniem będę obserwował wpływ rozwoju technologii na społeczeństwo.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4213 dnia: Stycznia 22, 2015, 11:41:50 pm »
Mówiąc serio - uważam, że są to obawy przesadzone (eufemizm).
NetStrachy na hardLachy.
Uczciwy człowiek śpi spokojnie.
Dobranoc :-)
vosbm
pjes: wyobraź sobie jajo kurze i jego przekrój równikowy. Takie straszne białe płatki leciały dziś z nieba, gdym wracał, zdyszany, ze szkoły... Od czego zależy wielkość (powierzchnia) tych płatków sekundy przed chodnikowym dolotem?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #4214 dnia: Stycznia 23, 2015, 12:02:37 am »
Ostatni raz.
@ Maziek. Jeśli - to... Konkretny z życia wzięty zaszły pszykłat uprzejmnie proszę.
@Susnus.
!. gmail - wyłączony.
2. telefonu nie posiadam
3. fejsa nie używam
4. "Twoja przeglądarka nie jest już obsługiwana. Zaktualizuj ją do nowszej wersji." - po kliknięciu w Pański link
Net może mnię skoczyć tam, gdzie pan może panu majstrowi zrobić to, co pan Gołas przekazał z polecenia pana Kobuszewskiego panu Michnikowskiemu https://www.youtube.com/watch?v=Vc0GYElDctA
vosbm
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2015, 07:52:53 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )