Autor Wątek: [M] Proszę o pomoc lemologów, lemofilów i lemofanów.  (Przeczytany 25210 razy)

wookash

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 5
  • I Love YaBB 2!
    • Zobacz profil
Re: Proszę o pomoc lemologów, lemofilów i lemofanó
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 28, 2007, 07:49:46 pm »
wielkie dzięki! o tego typu informacje mi chodziło! są dla mnei naprawde cenne.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Proszę o pomoc lemologów, lemofilów i lemofanó
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 28, 2007, 08:24:21 pm »
Cytuj
...więc jak już dodajesz wypowiedz, to z sensem.
Tupet jest...
Cytuj
...bardzo bym prosił o konkretne wypowiedzi...
... a reszta na ściąga.pl
 :P
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Re: Proszę o pomoc lemologów, lemofilów i lemofanó
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 28, 2007, 10:46:57 pm »
Cytuj
Cytuj
Ale Trurlowi maszyna się jednak zbuntowała (ta co twierdziła, że dwa a dwa jest siedem...)...

wiesz, dla takiego laika jak ja, ta informacja nie jest zbyt przydatna. nie znam utworów, bohaterów, ani realiów większej części utworów lema, więc jak już dodajesz wypowiedz, to z sensem.


wusz - też nie mam pojęcia, o czym mowa. bardzo bym prosił o konkretne wypowiedzi. założyłem ten temat w konkretnym celu - szukając pomocy. taka dyskusja nie przyniesie zbytnich owoców.


ale generalnie dziękuję wszystkim, którzy się wypowiedzieli. już wiem przynajmniej, gdzie szukać. jeżeli mielibyście coś jeszcze, będę bardzo wdzięczny.

Qrczaczki! Chłopie, co ty sobie myślisz? Udzielili ci chłopacy pomocy - podali dużo ciekawych tytułów i napisali hasłowo do których z twoich tematów pasują, a ty czego, przepraszam oczekiwałeś? Streszczeń? Jak nie czytałeś Lema i czytać go nie zamierzasz, to po co brałeś taki temat????? Wcześniej ludzie prosili o pomoc, ale po otrzymaniu zestawu lektur wędrowali do bibliotek i czytali. Nieładnie, nieładnie nieładnie.

Ps
Do bardzo specyficznego, wręcz filozoficznego nurtu dyskusji o ,,buncie'' maszyn wynikającego z uzyskania przez nie samoświadomości należy też opowiadanie Maska, którego pewnie też nie będzie ci się chciało czytać...  :P
« Ostatnia zmiana: Lutego 28, 2007, 10:47:26 pm wysłana przez ANIEL-a »

miazo

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 433
  • Ken sent me.
    • Zobacz profil
Re: Proszę o pomoc lemologów, lemofilów i lemofanó
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 28, 2007, 10:50:57 pm »
E, właśnie trzeba było napisać streszczenia, ale zupełnie "od czapy", nie mające nic wspólnego z właściwymi utworami Lema. Żart nie byłby może bardzo śmieszny, ale tak trochę, to i owszem... ;-)

wookash

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 5
  • I Love YaBB 2!
    • Zobacz profil
Re: Proszę o pomoc lemologów, lemofilów i lemofanó
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 28, 2007, 10:52:10 pm »
Cytuj
Cytuj
Cytuj
Ale Trurlowi maszyna się jednak zbuntowała (ta co twierdziła, że dwa a dwa jest siedem...)...

wiesz, dla takiego laika jak ja, ta informacja nie jest zbyt przydatna. nie znam utworów, bohaterów, ani realiów większej części utworów lema, więc jak już dodajesz wypowiedz, to z sensem.


wusz - też nie mam pojęcia, o czym mowa. bardzo bym prosił o konkretne wypowiedzi. założyłem ten temat w konkretnym celu - szukając pomocy. taka dyskusja nie przyniesie zbytnich owoców.


ale generalnie dziękuję wszystkim, którzy się wypowiedzieli. już wiem przynajmniej, gdzie szukać. jeżeli mielibyście coś jeszcze, będę bardzo wdzięczny.

Qrczaczki! Chłopie, co ty sobie myślisz? Udzielili ci chłopacy pomocy - podali dużo ciekawych tytułów i napisali hasłowo do których z twoich tematów pasują, a ty czego, przepraszam oczekiwałeś? Streszczeń? Jak nie czytałeś Lema i czytać go nie zamierzasz, to po co brałeś taki temat????? Wcześniej ludzie prosili o pomoc, ale po otrzymaniu zestawu lektur wędrowali do bibliotek i czytali. Nieładnie, nieładnie nieładnie.

Ps
Do bardzo specyficznego, wręcz filozoficznego nurtu dyskusji o ,,buncie'' maszyn wynikającego z uzyskania przez nie samoświadomości należy też opowiadanie Maska, którego pewnie też nie będzie ci się chciało czytać...  :P


chyba nie za bardzo rozumiesz moje wypowiedzi. nie znam lema, więc jak ktoś mi w odpowiedzi zaczyna mówić o jakimś wuszu, albo że Trurlowi zbuntowała się maszyna, to przepraszam bardzo, ale skąd mam wiedzieć, o jakim utworze mowa? Po co koś mi pisze o bohaterach, skoro nie wiem,z jakich są uwtorów? Jakbyś dokładnie przeczytał moje wypowiedzi, to byś może zrozumiał. Co z tego, że czytałeś więcej niż ja (przynajmniej jeśli chodzi o Lema) skoro i tak nie rozumiesz sensu wypowiedzi?
« Ostatnia zmiana: Lutego 28, 2007, 10:53:20 pm wysłana przez wookash »

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Proszę o pomoc lemologów, lemofilów i lemofanó
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 28, 2007, 11:10:46 pm »
Malo siedzisz na forach w internecie prawda? ;)

This user possesses the following skills:

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Proszę o pomoc lemologów, lemofilów i lemofanó
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 28, 2007, 11:13:03 pm »
Czuję swąd kaganka...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Re: Proszę o pomoc lemologów, lemofilów i lemofanó
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 28, 2007, 11:24:43 pm »
Cytuj
Cytuj
Cytuj
Cytuj
Ale Trurlowi maszyna się jednak zbuntowała (ta co twierdziła, że dwa a dwa jest siedem...)...

wiesz, dla takiego laika jak ja, ta informacja nie jest zbyt przydatna. nie znam utworów, bohaterów, ani realiów większej części utworów lema, więc jak już dodajesz wypowiedz, to z sensem.


wusz - też nie mam pojęcia, o czym mowa. bardzo bym prosił o konkretne wypowiedzi. założyłem ten temat w konkretnym celu - szukając pomocy. taka dyskusja nie przyniesie zbytnich owoców.


ale generalnie dziękuję wszystkim, którzy się wypowiedzieli. już wiem przynajmniej, gdzie szukać. jeżeli mielibyście coś jeszcze, będę bardzo wdzięczny.

Qrczaczki! Chłopie, co ty sobie myślisz? Udzielili ci chłopacy pomocy - podali dużo ciekawych tytułów i napisali hasłowo do których z twoich tematów pasują, a ty czego, przepraszam oczekiwałeś? Streszczeń? Jak nie czytałeś Lema i czytać go nie zamierzasz, to po co brałeś taki temat????? Wcześniej ludzie prosili o pomoc, ale po otrzymaniu zestawu lektur wędrowali do bibliotek i czytali. Nieładnie, nieładnie nieładnie.

Ps
Do bardzo specyficznego, wręcz filozoficznego nurtu dyskusji o ,,buncie'' maszyn wynikającego z uzyskania przez nie samoświadomości należy też opowiadanie Maska, którego pewnie też nie będzie ci się chciało czytać...  :P


chyba nie za bardzo rozumiesz moje wypowiedzi. nie znam lema, więc jak ktoś mi w odpowiedzi zaczyna mówić o jakimś wuszu, albo że Trurlowi zbuntowała się maszyna, to przepraszam bardzo, ale skąd mam wiedzieć, o jakim utworze mowa? Po co koś mi pisze o bohaterach, skoro nie wiem,z jakich są uwtorów? Jakbyś dokładnie przeczytał moje wypowiedzi, to byś może zrozumiał. Co z tego, że czytałeś więcej niż ja (przynajmniej jeśli chodzi o Lema) skoro i tak nie rozumiesz sensu wypowiedzi?

Nie chcę się kłócić i postaram się wyjaśnić nieporozumienie:
- z tego co widzę w innych postach, nie tylko ja miałam wrażenie, że chcesz po prostu dostać streszczenia, bez konieczności czytania - jeśli tak nie jest, to źle zrozumiałam twoje wypowiedzi i bardzo przepraszam,
- niepotrzebnie obrażasz ludzi hasłami "nie pisz bez sensu" albo "nie rozumiesz, co czytasz" - skoro parę osób źle interpretuje twoje wypowiedzi, to warto je po prostu spokojnie dotłumaczyć,
- dostałeś listę tytułów oraz wskazania do tematów, a potem ludzie zaczęli dyskutować między sobą na temat tychże opowiadań - - tak bywa i nie mniej pretensji, że nie rozumiesz, skoro sam przyznajesz, że Lema nie znasz,
- jak już przeczytasz, to zapraszamy i do dyskusji i do zadawania już bardziej szczegółowych pytań
- wiele polecanych ci opowiadań JEST tu streszczonych - w Akademii, w topiku o Bajkach robotów
- jestem kobietą ;)

Falcor

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 591
  • ...where no one has gone before.
    • Zobacz profil
Re: Proszę o pomoc lemologów, lemofilów i lemofanó
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 01, 2007, 10:53:40 am »
Kopernik też była...  ;D

Taki zwykły dzień, biało-czarny dzień...

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Re: Proszę o pomoc lemologów, lemofilów i lemofanó
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 01, 2007, 02:08:16 pm »
I jaki z tego wniosek, Falcor? To dzięki kobiecie masz okrągły świat to opłynięcia, tak byś za pierwszym podejściem spadł za krawędź dysku...
« Ostatnia zmiana: Marca 01, 2007, 02:08:45 pm wysłana przez ANIEL-a »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Proszę o pomoc lemologów, lemofilów i lemofanó
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 01, 2007, 02:46:33 pm »
Faceci w ogóle dla kobiet robią takie rzeczy i rózne inne, bo tak siedzieli by po ziemiankach, żarli z puszek, i grzali d. w barłogu...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Falcor

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 591
  • ...where no one has gone before.
    • Zobacz profil
Re: Proszę o pomoc lemologów, lemofilów i lemofanó
« Odpowiedź #26 dnia: Marca 01, 2007, 10:11:22 pm »
Cytuj
I jaki z tego wniosek, Falcor?
Nie, no żaden. Tak mi się tylko skojarzyło i nie mogłem się powstrzymać. Sorry.


I zgadzam się w zupełności z maźkiem. Muzy nam trzeba :) I teraz te same słowa brzmią nieco inaczej
Cytuj
To dzięki kobiecie masz okrągły świat to opłynięcia
[smiley=thumbsup.gif][/color]

Taki zwykły dzień, biało-czarny dzień...

Terminus

  • Gość
Re: Proszę o pomoc lemologów, lemofilów i lemofanó
« Odpowiedź #27 dnia: Marca 01, 2007, 10:28:08 pm »
Wookaszku, trochę kultury. Ludziom, którzy chcą Ci pomóc, nie stawia się wymagań.
Jak będziesz siał zamęt, to Twój wątek wyląduje w hydeparku, a tam na pewno mniej będzie przyciągał uwagę.

Poza tym, a propo nadanej przez Ciebie wątkowi nazwy, słowo "lemofil" kojarzy mi się niezbyt ładnie.

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Re: Proszę o pomoc lemologów, lemofilów i lemofanó
« Odpowiedź #28 dnia: Marca 01, 2007, 10:56:20 pm »
Cytuj
Cytuj
I jaki z tego wniosek, Falcor?
Nie, no żaden. Tak mi się tylko skojarzyło i nie mogłem się powstrzymać. Sorry.


I zgadzam się w zupełności z maźkiem. Muzy nam trzeba :) I teraz te same słowa brzmią nieco inaczej
Cytuj
To dzięki kobiecie masz okrągły świat to opłynięcia
[smiley=thumbsup.gif][/color]

Jakiś pechowy wątek, ciągle muszę się tłumaczyć  :-? Ja żadnych pretensji nie zgłaszałam, chciałam powiedzieć, że właśnie dzięki temu że Kopernik potwierdziła odkrycia innych słynnych astronomek (Gordiana Bruna i inne), że Ziemia jest kulista i lata dookoła Słońca, to teraz możemy pływać w kółko i bez końca

Falcor

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 591
  • ...where no one has gone before.
    • Zobacz profil
Re: Proszę o pomoc lemologów, lemofilów i lemofanó
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 02, 2007, 02:45:47 pm »
Cytuj
Poza tym, a propo nadanej przez Ciebie wątkowi nazwy, słowo "lemofil" kojarzy mi się niezbyt ładnie.
Mi się kojarzy z dendrofilem

Taki zwykły dzień, biało-czarny dzień...