Autor Wątek: Korone zawirrowania  (Przeczytany 170357 razy)

olkapolka

 • YaBB Administrator
 • God Member
 • *****
 • Wiadomości: 6312
  • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1575 dnia: Grudzień 20, 2021, 09:58:35 pm »

Cytuj
W sumie to można było tak od początku...;)
Więc zostaje tylko pytanie czy owo "ryzyko" jest zbliżone, mniejsze czy większe do "mniejszej szansy na zgon"?
Uuu, Ty gadzino! Jakbym Cie mial na wyciagniecie rak, to bym z Ciebie ta mgle wytrzachnal! :-*  Dyc ja tak od poczatku prawilem.
;D
Znaczy:  >:(
Coś takiego..od początku - no dobrze - widać u mnie mgła większa od londyńskiej :-*
Cytuj
Wszedlem sobie na oxfordzki kalkulator ryzyka covidowego i wpisalem 2 opcje: Mloda, szczupla, zdrowa laske i starego, spasionego, schorowanego czarnego.
Do takiego porównania chyba nie potrzeba żadnego kalkulatora...widać gołym okiem - co nie znaczy, że ta młoda, szczupła może czuć się nieśmiertelna i wie jak przejdzie ewentualne zakażenie bez szczepienia;)
Cytuj
Przy szczepieniach malolactwa, ryzyko szczepionkowe jest wieksze niz covidowe
Są takie dane?
Cytuj
potem wraz z wiekiem i stanem zdrowia zmienia sie na ryzyko covidowe, ktore staje sie wieksze.
I dlatego m.in. w szpitalach są zaszczepieni - starszych ludzi zaczęto szczepić na początku kolejki - ale to oni i tak najczęściej lądują ze swoimi chorobami w szpitalu, a jak test wyjdzie pozytywnie to: covidovy. Nie zawsze jest miejsce na np. covidovej kardiologii więc zostaje oddział ogólny covidovy.

Nawiasem - dzisiaj znajoma opowiedział mi o kolejnym bardzo przykrym przypadku: młoda osoba - czekała na przeszczep nerki - przygotowana - w końcu po kilku latach (!) telefon, że oto i jest - stawiła się - test - pozytywny - żadnych objawów - nic - zdrowa - wypadła z kolejki.
Uważam, że to jest nieludzkie traktowanie - to w moim małym światku 3 przypadek odkładanego poważnego zabiegu, bo wyszedł pozytywny test.
W tym jeden test szpitalny - pisałam już o nim - sprawdzony dwoma testami w przychodni (antygenowym i PCR) - negatywne i sanepid zdjął izolację, ale zabieg już przepadł i na kolejny termin trzeba było czekać 5 miesięcy (i tak szybko).

To obecnie uważam za najpoważniejsze zagrożenie dla zdrowia pacjentów wymagających hospitalizacji.
I naprawdę nie widzę z tego wyjścia. Ktoś widzi?Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

 • Juror
 • God Member
 • *****
 • Wiadomości: 13800
 • Jego Induktywność
  • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1576 dnia: Grudzień 21, 2021, 01:59:54 am »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

 • YaBB Administrator
 • God Member
 • *****
 • Wiadomości: 12379
 • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
  • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1577 dnia: Grudzień 21, 2021, 12:07:24 pm »
Cytuj
Ale w zasadzie to o czym mówimy? Że politycy są głupi, czy że szczepienia są na nic?
Te! Demagog! Wskaz palcem, kto pisal ze szczepionki sa na nic.
Ja. Z tym że akurat nie przeciw komuś, tylko skrótowo rekapitulując, bo przecież dyskutujemy tu o ich niedoskonałościach. Wczoraj byłem tak rozwalony wieczorem, że bezwiednie zacząłem się cofać w tym wątku wstecz i ze zdziwieniem zauważyłem, że analizując na zimno wszyscy (w tym ja) zajęli już wszystkie możliwe stanowiska (tzn. każdy po kilka, ale nie naraz ;) ). Tylko jednym idzie od optymizmu ku pesymizmowi a innym odwrotnie. Zaznaczam, że nie mam na myśli dyskusji o politykach, tylko o samej chorobie i szczepionkach.

Cytuj
Co do ryzyka, ksztaltuje sie ono roznie, w zaleznosci od wieku, plci, rasy, stanu zdrowia, trybu zycia, no i oczywiscie czy ktos przeszedl covida. Chodzi nie tylko o ryzyko zgonu ale i skutkow zdrowotnych.
No ale póki co przynajmniej to ciężko wskazać jakieś minusy, nawet uwzględniają zapalenie serca. Tzn. w tym sensie że OK, jeśli to zapalenie okaże się w wąskiej bądź co bądź grupie pciowo-wiekowo-szczepionkowej większym zagrożeniem niż szczepienie, to oczywiście należy "zmienić kalendarz szczepień", ale póki co powikłania poszczepienne są na bardzo niskim poziomie, co widać np. po tym co wrzuciłeś tu: https://www.pzh.gov.pl/wp-content/uploads/2021/12/Raport-NOP-do-30.11.2021.pdf . Prawdopodobieństwo niepożądanego odczynu poszczepiennego jest poniżej 4 dziesiątych promila (niecałe 4 osoby na 10 tysięcy), a prawdopodobieństwo poważnych lub ciężkich powikłań łącznie to poniżej 6 setnych promila (niecałe 6 osób na 100 tyś.). Prawdopodobieństwo ciężkich powikłań to już tylko nieco powyżej 1/100 promila (jedna osoba na 100 tyś.). A prawdopodobieństwo zgonu to 1/1000 promila (1 osoba na milion). Są to wyniki nieco lepsze (tzn. jest tych przypadków nieco mniej - o ok. 20 %) niż średnio wynikających ze szczepień podawanych w Polsce zgodnie z tzw. kalendarzem szczepień. Nie widać tu więc czegokolwiek, co by wyglądało na niedokładnie przetestowaną szczepionkę. Nawiasem mówiąc można wyczytać z tych danych, że szczepienie spowodowało przy ponad 41 mln. podanych dawek 18 przypadków zapalenia mięśnia sercowego (uwzględniając proporcjonalnie pozostałe przypadki raportowane przez IS byłoby ich ok. 22) - przy czym co ciekawe średnia wieku tych mężczyzn (faktycznie wszystkie przypadki to faceci) to ponad 21 lat. Tym niemniej przypadki określone jako "ciężkie" w tej grupie są zaledwie 2. Tak więc apropos testowania, można założyć, że gdyby tę szczepionkę przetestowano na kohorcie 4 mln. o przekroju płciowo-wiekowym takim jak faktycznie już podane 41 mln. dawek - to pojawiłyby się 2 takie przypadki w ogóle i żadnego ciężkiego - i nie sądzę, aby w ogóle to wychwycono, zwłaszcza, że rozrzut wiekowy tych facetów to 15-38 lat.


Cytuj
To tez jest dobre, bo troche inne wyniki niz polscy politycy mowia. Chyba dobrze wyliczyl? Maziek?
Proszę Cię, nie wrzucaj mi Konfederacji. To też są politycy, do tego moim osobistym zdaniem (jak to się teraz ładnie mówi) "nienachalni intelektualnie". Poza tym w typowym układzie harcownika, bez żadnej odpowiedzialności (o ile w ogóle politycy mają jakąkolwiek). W ogóle nie mam czasu na oglądanie niczego po jakichś twitterach i innych a od polityki jakiejkolwiek to dodatkowo mam ciężkie objawy poszczepienne o przebiegu ostrym. Papiery akademickie czy przynajmniej statystyka ze źródłem - OK, w miarę czasu. Wybacz. Ja Ci wrzuciłem porządny wykres, z którego wynika to co wynika. Na razie, bo niestety prawdopodobnie omikron to wywali w kosmos niestety. U nas raczej nie ma jeszcze omikrona (w sensie pandemicznego jego rozprzestrzeniania się w populacji). Tak więc, żebyś mógł mnie łatwo skasować a nie latać po całym wątku zrekapituluję:


- uważam, że szczepionki były dobrze przetestowane (mam na myśli te dopuszczone w UE, bo nie wiem jak rosyjska itd.),
- uważam, że są wysoce skuteczne - niestety wirus ewoluuje, jak przepowiadano, są więc skuteczne ale coraz bardziej "na poprzedniej wojnie",
- uważam, że korzyści ze szczepienia są bardzo duże, także w Twojej grupie wiekowej (innymi słowy uważam, że jeśli kierujesz się mniejszym ryzykiem, to się zaszczep).
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

 • Juror
 • God Member
 • *****
 • Wiadomości: 13800
 • Jego Induktywność
  • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1578 dnia: Grudzień 23, 2021, 01:43:33 am »
Czyżby zbiorowa była jednak możliwa, po kombinacji szczepienie + infekcja?
https://jamanetwork.com/journals/jama/fullarticle/2787447
https://www.medonet.pl/koronawirus/to-musisz-wiedziec,jak-uzyskac-superodpornosc-na-covid-19--nowe-badania-daja-odpowiedz,artykul,54039764.html

Trzeba też odnotować zawitanie do nas Omikrona:
https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/8315769,omikron-katowicki-sanepid-w-polsce.html
https://www.rp.pl/zdrowie/art19215461-omikron-przylecial-z-zaproszeniem-na-cyfrowy-szczyt-onz-w-katowicach
https://wiadomosci.wp.pl/omikron-w-polsce-pierwsza-zakazona-jest-juz-zdrowa-6717855404596096a

I to, że w Izraelu będą jednak czwarte dawki:
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/koronawirus-izrael-zatwierdza-czwarta-dawke-szczepionki-przeciw-covid-19/m3b47fn,79cfc278

A tu mamy jeszcze okołoomikronowe proroctwa horbanowe:
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/koronawirus-andrzej-horban-nadciaga-prawdziwe-tsunami/t3ncrpf,79cfc278

Tezy ministerialne, że czwarta fala zmierza ku końcowi:
https://www.rp.pl/ochrona-zdrowia/art19212341-koronawirus-niedzielski-szczyt-zakazen-i-hospitalizacji-w-4-fali-za-nami
Ale gładko w piątą przejdzie:
https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/8320566,niedzielski-koronawirus-pandemia-czwartwa-fala-delta-piata-fala-omikron.html

Oraz komentarz pewnego pana do polityki covidowej nam panujących (m.in.):
https://www.onet.pl/informacje/glos24/jan-kosciuszko-elektorat-tego-rzadu-jest-elektoratem-ktory-nie-cierpi-ludzi/9j2cxsg,30bc1058
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2021, 02:21:54 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

 • Juror
 • God Member
 • *****
 • Wiadomości: 2788
 • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
  • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1579 dnia: Grudzień 25, 2021, 05:33:51 am »
Cytuj
Do takiego porównania chyba nie potrzeba żadnego kalkulatora...widać gołym okiem - co nie znaczy, że ta młoda, szczupła może czuć się nieśmiertelna i wie jak przejdzie ewentualne zakażenie bez szczepienia;)
Kalkulator unaocznia ta roznice, co z koloei pokazuje jak bezsensowne jest stosowanie tych samych miar do wszystkich gup ryzyka (badz braku tegoz).

Cytuj
Są takie dane?
Przeciez juz wrzucalem  >:( Jeszcze raz:
https://www.news-medical.net/news/20210913/The-rate-of-vaccine-induced-heart-inflammation-in-children.aspx

https://blogs.bmj.com/bmj/2021/05/07/covid-vaccines-for-children-should-not-get-emergency-use-authorization/

https://www.youtube.com/watch?v=xzVoS-1TIWI

https://www.youtube.com/watch?v=ZCXqxQHg7kk


Cytuj
No ale póki co przynajmniej to ciężko wskazać jakieś minusy, nawet uwzględniają zapalenie serca. Tzn. w tym sensie że OK, jeśli to zapalenie okaże się w wąskiej bądź co bądź grupie pciowo-wiekowo-szczepionkowej większym zagrożeniem niż szczepienie, to oczywiście należy "zmienić kalendarz szczepień", ale póki co powikłania poszczepienne są na bardzo niskim poziomie
Patrz wyzej. Wrzucalem tutaj wiecej badan, ale nie wchodziles w linki.

Cytuj
Proszę Cię, nie wrzucaj mi Konfederacji.

Nie reaguj jak pies Pawlowa ;) ;D Tam nie bylo plityki, tylko matematyka.

Cytuj
uważam, że szczepionki były dobrze przetestowane (mam na myśli te dopuszczone w UE, bo nie wiem jak rosyjska itd.),

I nawet fakt, ze nie bylo wiadomo jak dlugo dzialaja, nie zmienia tego faktu? A to ze sa uznawane za eksperymentalne? To, ze dostaly jedynie autoryzacje w trybue awaryjnym, na rok, potem znowu przedluzono uzycie warunkowe,  a nie pelna autoryzacje?   Tak pytam, retorycznie, bo wiem ze nie zmienisz zdania. ;)

Cytuj
- uważam, że są wysoce skuteczne - niestety wirus ewoluuje, jak przepowiadano, są więc skuteczne ale coraz bardziej "na poprzedniej wojnie",
Tego juz sie nie dowiesz, tzn. tego czy ich skutecznosc spada z czasem, czy z wariantami.

Cytuj
- uważam, że korzyści ze szczepienia są bardzo duże, także w Twojej grupie wiekowej (innymi słowy uważam, że jeśli kierujesz się mniejszym ryzykiem, to się zaszczep).
Mam sie kierowac mniejszym ryzykiem, a jednoczesnie szczepic po przejsciu covida? Moze jeszcze od razu? Jajcarz z Ciebie ;D

Q

 • Juror
 • God Member
 • *****
 • Wiadomości: 13800
 • Jego Induktywność
  • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1580 dnia: Grudzień 25, 2021, 03:44:29 pm »
Odchodząc na chwilę od bieżączek. Z kart historii zarządzania ryzykiem epidemicznym:
https://www.historynet.com/looking-for-pandemic-leadership-george-washington-is-the-best-example.htm

Dodam, że na trop tej historii naprowadziła mnie praca "Vaccine: The Controversial Story of Medicine's Greatest Lifesaver" Arthura Allena, którą chciałbym polecić światecznie zwł. naszym proepidemikom:
https://en.wikipedia.org/wiki/Vaccine:_The_Controversial_Story_of_Medicine%27s_Greatest_Lifesaver
https://www.amazon.com/Vaccine-Controversial-Medicines-Greatest-Lifesaver/dp/0393331563

A wracając do spraw aktualnych... Powstała polsko-japońska maseczka mająca skutecznie zatrzymywać wirusy koronne i grypowe. Za filtr robi w niej... mech:
https://media.sggw.pl/aktualnosci/716065/polmaska-antywirusowa-z-mchow
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

 • YaBB Administrator
 • God Member
 • *****
 • Wiadomości: 6312
  • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1581 dnia: Grudzień 26, 2021, 03:41:22 pm »
Cytuj
Do takiego porównania chyba nie potrzeba żadnego kalkulatora...widać gołym okiem - co nie znaczy, że ta młoda, szczupła może czuć się nieśmiertelna i wie jak przejdzie ewentualne zakażenie bez szczepienia;)
Kalkulator unaocznia ta roznice, co z koloei pokazuje jak bezsensowne jest stosowanie tych samych miar do wszystkich gup ryzyka (badz braku tegoz).
Dyć mówię, że bez tego kalkulatora wiadomo, że otyli, z cukrzycą i astmą są w gorszej sytuacji zdrowotnej od tej "młodej, szczupłej". Bez względu na co inkszego zachorują.

Ale jadąc od końca: sprawdziłam kto zacz ten Vinay Prasad...i odraz trafiłam na jego porównania systemu opieki zdrowotnej w USA do Trzeciej Rzeszy...to już nie słuchałam co ma do powiedzenia.
Zresztą doczekał się odpowiedzi:
https://cancerletter.com/guest-editorial/20211008_5/
https://cancerletter.com/the-cancer-letter/20211008_4/
Nawiasem  - Caplan przy okazji rozprawia się z argumentem “hitlerowskim”  stosowanym przez obrońców zwierząt:
Sometimes in the animal rights movement, when people get going on the slaughter of animals for science, pretty soon Nazi metaphors are waltzing around. So, I can’t say it’s the first time I’ve seen egregious abuse, but it has to be called out and condemned, lest we lose sight of what the issue is with respect to at least fascism in Germany and that is—and I’ll say it again—racism.


Co do pierwszej linki - opartej na CDC (Centers for Disease Control and Prevention)...pojawiły się nowe opracowania z 6 grudnia 2021:
Conclusions:Most cases of suspected COVID-19 vaccine myocarditis occurring in persons <21 years have a mild clinical course with rapid resolution of symptoms. Abnormal findings on cMRI were frequent. Future studies should evaluate risk factors, mechanisms, and long-term outcomes.

https://www.ahajournals.org/doi/10.1161/CIRCULATIONAHA.121.056583
Po polsku:
https://www.medonet.pl/porozmawiajmyoszczepionce/szczepionka-na-covid-19,zapalenie-miesnia-sercowego-po-szczepieniu-na-covid-19--naukowcy-pokazali-nowe-dane,artykul,84819554.html
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

 • YaBB Administrator
 • God Member
 • *****
 • Wiadomości: 12379
 • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
  • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1582 dnia: Grudzień 26, 2021, 08:22:51 pm »
I nawet fakt, ze nie bylo wiadomo jak dlugo dzialaja, nie zmienia tego faktu?
Z uporem maniaka usiłujesz nie przyjąć do wiadomości, że wirus mutuje. Szczepionka na grypę przestaje działać po sezonie - czy to także świadczy o tym, że została źle przetestowana i jest "eksperymentalna"?


Cytuj
A to ze sa uznawane za eksperymentalne? To, ze dostaly jedynie autoryzacje w trybue awaryjnym, na rok, potem znowu przedluzono uzycie warunkowe,  a nie pelna autoryzacje?   Tak pytam, retorycznie, bo wiem ze nie zmienisz zdania. ;)
Oczywiście że nie zmienię, bo po pierwsze o których krajach mówisz? Co to znaczy, że są uznawane za eksperymentalne? Jaka jest prawna definicja terminów, którymi się posługujesz? Mówisz językiem potocznym? Jeśli tak, to żadna nie jest eksperymentalna, nim zostały wprowadzone do użycia wszystkie pozytywne przeszły 3-etapowe badania. Czy mówisz ściśle? To które kraje masz na myśli?

Cytuj
Tego juz sie nie dowiesz, tzn. tego czy ich skutecznosc spada z czasem, czy z wariantami.
A jak Twoim zdaniem miałaby spaść skuteczność szczepionki, która indukuje wytwarzanie przeciwciał zgodnych  z danym szczepem wirusa, jeśli on nie zmutuje w sposób uniemożliwiający przyczepienie się tych przeciwciał do niego?

Cytuj
Mam sie kierowac mniejszym ryzykiem, a jednoczesnie szczepic po przejsciu covida? Moze jeszcze od razu? Jajcarz z Ciebie ;D
Nie zakładam, że po informacji z netu, nawet ode mnie, rzucisz wszystko i polecisz do pierwszego felczera z brzegu, aby się zaszczepić. Natomiast ponieważ przechorowanie nie chroni na zawsze (zwłaszcza przechorowanie innego szczepu) a wszystko wskazuje, że Pfizer i Moderna, zwłaszcza 3 dawka jednak tak, a Ty na oko masz więcej niż 40 lat (Boże zbaw, jeśli zgrzeszyłem) - to się w stosownej chwili zaszczep.


Natomiast nie odniosłeś się, w jakiej kohorcie miałoby wystąpić statystycznie istotne zapalenie serca, to znaczy na ilu osobach należałoby to testować, aby wychwycić problem. Nie odniosłeś się też do tego, co sam wkleiłeś - o odczynach poszczepiennych raportowanych w Polsce. Nie odniosłeś się też do faktu, że podano dotąd olbrzymią ilość dawek rozmaitych szczepionek (więcej niż cała ludzka populacja) - więc...


Apropos psa Pawłowa - niestety na głupotę faktycznie tak reaguję.


@Olka - Vinay Prasad jest moim zdaniem w porządku. Co prawda nie czytałem tego, o czym piszesz, ale moim zdaniem w tych w sumie 3 filmach, jakie dotąd Nex wkleił gość jest correct. Z tym, że mam wrażenie, że Nex wkleja, ale sam go nie ogląda ;) ...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

 • Juror
 • God Member
 • *****
 • Wiadomości: 2788
 • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
  • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1583 dnia: Grudzień 28, 2021, 07:13:41 am »
Cytuj
Dyć mówię, że bez tego kalkulatora wiadomo, że otyli, z cukrzycą i astmą są w gorszej sytuacji zdrowotnej od tej "młodej, szczupłej". Bez względu na co inkszego zachorują.
Czyli nie powinno sie wszystkich traktowac taka sama miara? Np. zmuszac do 3-4 szczepien w ciagu roku, od piatego roku zycia?

Cytuj
Ale jadąc od końca: sprawdziłam kto zacz ten Vinay Prasad...i odraz trafiłam na jego porównania systemu opieki zdrowotnej w USA do Trzeciej Rzeszy...to już nie słuchałam co ma do powiedzenia.
Ale przeczytalas co Prasad faktycznie napisal:
https://vinayprasadmdmph.substack.com/p/how-democracy-ends
czy przeczytalas co o nim napisal ten "imbecyl"? Wydaje mi sie, ze nie czytalas, bo o rzeszy to tam bylo bezposrednio tylko zdanie, czy dwa.
Ja z kolei musialem sie zmusic do doczytania do konca tego co wrzucilas, skoro na samym poczatku zaczal od mantry nie na temat "Orange man bad!", bedaca swego rodzaju wyznaniem wiary:
Cytuj
There is reason for concern about fascism rising in the United States. The reason is primarily Trumpism, followed by racism, followed by right-wing seditionist impulses.
Cytuj
I have written one of the first books about Nazi medical experiments and the ethics thereof, and early on, I have argued that Trump’s rhetoric and his divisiveness, his racism, his homophobia, and his appeals to white nationalism were somewhat analogous to what was going on in Germany in the 1930’s.

Nie bronie tu Trumpa, bo ani jego, ani jego polityki dobrze nie  znam, ale sam fakt ze ten gosc wyskoczyl ni z gruchy ni pietruchy z Trumpem, swiadczy o jego braku obiektywnosci i merytoryki.
Ja bym sobie raczej dal spokoj z czytaniem czegokolwiek, co wychodzi spod piora tego pana, przynajmniej w temacie sociologii i polityki ;) Tym bardziej, ze przeciez Prasad nie robi nic innego, niz przedstawia wyniki badan naukowych. Badan, z ktorymi warto sie zapoznac, chocby po to, by miec szersza perspektywe i poznac dodatkowe fakty. Natomiast co do meritum, czyli czy pomysly okolokovidowe moga doprowadzic/doprowadzaja do totalitaryzmu, czy faszyzmu (w ujeciu podejscia do relacji panstwo-obywatel), to przeciez widac to golym okiem: Przesuwanie wyborow, specjalne uprawnienia dla rzadu, zawieszenie dzialania parlamentu w kwestiach prawodawstwa, segregacja, reczne sterowanie gospodarka, przymus poddania sie zabiegom medycznym, zamykanie nawet niezarazonych w obozach, zabieranie ich z domu, kontrole wyrywkowe na ulicach i miejscach uzytecznosci publicznej, dyskryminacja, cenzura... Obojetnie, jak by nie uzasadniac istnienia tych kwestii i zgadzac/niezgadzac z ich zasadnoscia i proporcjonalnoscia, nie da sie zaprzeczyc ze sa w uzyciu.
Dodatkowo, sa dobrze przeprowadzone badania socjologiczne, potwierdzajace zaleznosc pomiedzy wystepowaniem chorob zakaznych, a poparciem dla polityki autorytarnej, czy nawet totalitarnej. Czytalem inne, wczesniejsze, a to jest akurat z Cambridge, potwierdzajace. Oczywiscie, nie moglo zabraknac Trumpa ;D:
https://www.cam.ac.uk/research/news/rates-of-infectious-disease-linked-to-authoritarian-attitudes-and-governance
A w UK, nawet kwestie eugeniki wyszly na wierzch. W skrocie: Lepiej nie ratowac zbyt uporczywie chorych na syndrom Downa, czy z innymi problemami tego typu. Specjalnie link do Guardiana, zeby nawet Q przeczytal ;)
https://www.theguardian.com/world/2021/feb/13/new-do-not-resuscitate-orders-imposed-on-covid-19-patients-with-learning-difficulties
Czyli, podsumowujac: Prasad ma racje, bo rozumie i patrzy szerokokatnie, a ten co go obsmarowal ma klapki na oczach i manipuluje, sprowadzajac kwestie faszyzacji jedynie do rasizmu, co jest dosc typowe...

Cytuj
Z uporem maniaka usiłujesz nie przyjąć do wiadomości, że wirus mutuje. Szczepionka na grypę przestaje działać po sezonie - czy to także świadczy o tym, że została źle przetestowana i jest "eksperymentalna"?
Z uporem maniaka nie rozumiesz co pisze. Skoro szczepionka dziala coraz slabiej z uplywem czasu, a nowe odmiany wirusa wypieraja stare, przyczyna slabszego dzialania moze byc nowy wariant, a moze to byc zwiazane z sama szczepionka i jej krotkim dzialaniem. Moze to byc kombinacja tych 2 czynnikow. Fakt stopniowego slabszego dzialania, wskazywal by na szczepionke, nie na inny wariant (prawdopodobnie), a poniewaz stare warianty sa wyparte, trudno bedzie to sprawdzic. Odnosze wrazenie, ze ludzie kiedy raz sie zaszczepili, zapominaja wczesniejsza narracje i obiecanki o 98% skutecznosci, brak infekcji po szczepieniu, brak przenoszenia wirusa przez zaszczepionych... Nikt wtedy nie mowil opinii publicznej prawdy wprost: Wirus bedzie mutowal, szczepionki opieraja sie na bialku kolca ktory mutuje relatywnie szybko i czesto, nie liczcie ze was te 2 dawki zabezpiecza na amen. Jednym slowem, oczywista rzecza o mutacjach wirusa, mozna wytlumaczyc wszystkie niedoskonalosci szczepionki. A skoro wiadomo, ze bialko kolca mutuje czesciej i bardziej niz reszta wirusa, a szczepionki mrna byly zrobione specyficznie, zeby organizm produkowal przeciwciala na to specyficzne bialko, to juz u zarania szczepionki byly obarczone tym bledem, czy tam niedoskonaloscia.
Poza tym, jezeli twierdzisz, ze szczepionka (1,2 dawka) dzialala by na zawsze, a jedynie jej skutecznosc spada tak drastycznie z czasem, bo nowy wariant sie pojawil, dlaczego 3 dawka jest taka sama szczepionka, ktora chroni na pierwotny wariant?

Cytuj
Oczywiście że nie zmienię, bo po pierwsze o których krajach mówisz? Co to znaczy, że są uznawane za eksperymentalne? Jaka jest prawna definicja terminów, którymi się posługujesz? Mówisz językiem potocznym? Jeśli tak, to żadna nie jest eksperymentalna, nim zostały wprowadzone do użycia wszystkie pozytywne przeszły 3-etapowe badania. Czy mówisz ściśle? To które kraje masz na myśli?
Definicje formalne, anglojezyczne, USA i UK. Experymentalnym lekiem/terapia jest kazdy, ktory nie ma pelnej autoryzacji w momencie dopuszczenia do uzycia (nie w trybie awaryjnym w czasie pandemii). Domyslam sie, ze wszedzie jest podobnie. Znalem goscia, ktory mial rzadka chorobe autoimmunologiczna kladu trawiennego, ktoremu pomagal tylko jeden lek, eksperymentalny wlasnie. Opowiadal mi, jak po pierwszej kuracji tym lekiem zaczal po raz pierwszy w zyciu funkcjonowac normalnie. Po skonczonym cyklu, po pewnym czasie zaczal sie znowu sypac. Blagal we lzach lekarza, zeby mu dal to samo, ale lekarz odmowil, zaslaniajac sie wlasnie niesprawdonym statusem leku i tym ze nie ma pelnej autoryzacji na dalsze kuracje. Jakos wtedy odmawiano faktycznie mocno choremu nieautoryzowanego leku. Teraz sie ludzi do takich lekow zmusza.

Cytuj
A jak Twoim zdaniem miałaby spaść skuteczność szczepionki, która indukuje wytwarzanie przeciwciał zgodnych  z danym szczepem wirusa, jeśli on nie zmutuje w sposób uniemożliwiający przyczepienie się tych przeciwciał do niego?
Tak, ze szczepionka nie powoduje, by organizm zapamietal patogen na dluzej. Powoduje produkcje specyficznych przeciwcial, a kiedy  ich ilosc spada (a tak sie dzieje zawsze z przeciwcialami, przy braku infekcji), pamiec o patogenie nie jest dostatecznie dobra, zeby efektywnie, statystycznie wytworzyc potrzebne przeciwciala przy kontakcie z wirusem. Jeszcze raz: Jesli inny wariant oznacza obejscie szczepionki, to ta sama szczepionka w kolejnej dawce nie powinna dzialac na ten inny wariant.

Cytuj
Nie zakładam, że po informacji z netu, nawet ode mnie, rzucisz wszystko i polecisz do pierwszego felczera z brzegu, aby się zaszczepić. Natomiast ponieważ przechorowanie nie chroni na zawsze (zwłaszcza przechorowanie innego szczepu) a wszystko wskazuje, że Pfizer i Moderna, zwłaszcza 3 dawka jednak tak, a Ty na oko masz więcej niż 40 lat (Boże zbaw, jeśli zgrzeszyłem) - to się w stosownej chwili zaszczep.
Czekaj, czekaj...Musiales sie przklawiaturowac! Czy Ty wlasnie napisales, ze "wszystko wskazuje, że Pfizer i Moderna, zwłaszcza 3 dawka" chroni "na zawsze"??? Moze miales na mysli, ze zawsze przyjmowana chroni na zawsze? ;D Najlepiej co miesiac? Albo pod stala kroplowke? Do tego przejscie zakazenie calym wirusem, ma byc mniej skuteczne w przyszlej ochronie niz szczepionka, targetujaca tylko fragment bialka kolca, ktory tak czesto mutuje? Poza tym, czyz wczesniej nie pisales, ze szczepionki przestaja byc tak skuteczne, bo pojawiaja sie nowe warianty? Cos mi tu sie mocno rozjezdza logicznie ???
Lat moze i mam... nie wiem bo nie licze. Jak wiadomo facet ma tyle lat na ile sie czuje, a kobieta na ile wyglada... Na razie oceniam swoja forme na jakies 25-27 lat, czyli jestem w grupie ryzyka szczepionkowego, nie covidowego, jak sie eksperymentalnie okazalo :P

Cytuj
Natomiast nie odniosłeś się, w jakiej kohorcie miałoby wystąpić statystycznie istotne zapalenie serca, to znaczy na ilu osobach należałoby to testować, aby wychwycić problem. Nie odniosłeś się też do tego, co sam wkleiłeś - o odczynach poszczepiennych raportowanych w Polsce. Nie odniosłeś się też do faktu, że podano dotąd olbrzymią ilość dawek rozmaitych szczepionek (więcej niż cała ludzka populacja) - więc...
Jak nie, jak tak. U malolatow wystepowalo 1/1200, w innym badaniu 1/5000, wrzucalem tu linki do tych badan. Jaka miala by byc proba w fazie wczesnych testow? Odpowiednia :D.  Calkiem mozliwe, ze by to w pierwszych fazach testow nie wyszlo. Natomiast Ty, widze probujesz mnie zlapac na ten myk, ze skoro byc moze nie wyszlo by to w pierwszych fazach, bo i tak proba byla za mala, to oznacza to automatycznie, ze szczepionka byla swietnie przebadana i bezpieczna. To jest oczywiscie blad logiczny, bo jedno nie potwierdza drugiego. Nie wiem czy pamietasz, ale przy innej okazji, rzuciles argument, ze medycyna jest nauka eksperymentalna. No wiec wlasnie experyment z nowymi szczepionkami trwa i coraz to nowe informacje wychodza. Informacje, ktorych nie znalismy wczesniej. Na poczatku wprowadzania szczepien (pamietasz?) mowilem, ze nikogo nie zniechecam do szczepien, wrecz przeciwnie: Niech sie jak najjwiecej ludzi szczepi jak najszybciej, bo wtedy ja sobie poczekam spokojnie i ocenie, czy ten eksperymentalny lek jest warty uzycia. Tak dlugo, jak mnie nie zmuszaja do dawki, dla mnie wszyscy moga sie sie szczepic czym chca i jak chca. Tylko oczywiscie, jesli po szczepionce ktos bedzie potrzebowal opieki medycznej, to ja sie nie zgadzam zeby mi zajmowal miejsce w szpitalu i zebym za niego placil  ;D ;D
Polskie NOPy wrzucilem, bo z Polski. Do czego mialem sie odnosic? Niech sobie kazdy wejdzie i popatrzy. Ze rzadkie sa te komplikacje po szczepieniu? Dosc rzadkie. Oczywiscie jak i ze wszystkim covidowym trzeba sprawe traktowac szczegolowo, ze wzgledu na zupelnie inna sytuacje innych grup. Np u malolatow meskich, na tle innych szczepionek,  sa bardzo czeste. Zgony covidowe tez sa rzadkie. W skali swiata, po 2 latach 5.6mln, co daje 2.8mln/rok, czyli  0.035% na rok. Czyli dokladnie tyle co otylosc:
 https://www.who.int/news-room/facts-in-pictures/detail/6-facts-on-obesity
Uwzgledniajac dane z UK, gdzie ok 6.6% zgonow bylo na covid wylacznie, bez innych chorob, daje to 0.0024%/rok. Nie widze, zeby swiat sie wywracal do gory nogami z powodu otylosci, a ludzie byli zmuszani do diety i cwiczen, jesli by stosowac ta sama miare do tak samo smiertelnej choroby. I rest my case.
Natomiast, o ile mi wiadomo z zeznan swiadkow, trudno jest przekonac lekarzy, ze NOPy po szczepieniu to faktycznie nopy po szczepieniu. Jest doktryna: Szczepionki dzialaja swietnie i sa 100% bezpieczne, wiec wystepuje uprzedzenie, co do prawidlowej kwalifikacji. Jak jest naprawde? Ile nopow jest prawidlowo zakwalifikowanych? Nie wiem i chyba nikt nie wie.
Co do nieodnoszenia sie: Ty (ani nikt inny) nie odniosles sie do wiekszej liczby zakazonych w UK, wsrod zaszczepionych w proporcji do niezaszczepionych? Jakis pomysl?

Cytuj
Apropos psa Pawłowa - niestety na głupotę faktycznie tak reaguję.
No, glupota zalezy od okreslajacego, co jest glupota  ;D Tylko, uwazaj! Nie oskarzaj mnie o glupote! Jeszcze ktos z tutejszej sluzby zdrowia wezmie to na powaznie i trafie na liste do eutanazji, jak ci z Downem. Zawsze mozna sobie wejsc na strone rzadowa i samemu policzyc procenty. Mam nadzieje, ze sie nie obraziles na PP? :-*

Cytuj
Z tym, że mam wrażenie, że Nex wkleja, ale sam go nie ogląda ;) ...
Bo?

No to troche danych.
Odnosnie Megatrona:
https://pjmedia.com/news-and-politics/rick-moran/2021/12/24/report-booster-shots-offer-protection-against-infection-for-only-10-weeks-n1544304
Booster dziala na niego raczej srednio, juz od poczatku, a potem w ciagu 10 tygodni spada do 35-45% ochrony przed choroba? Czyli zamiast zastrzykow, kroplowka.

Tymczasem w Pd Afryce, po gwaltownym wzroscie zakazen Megatronem, teraz gwaltownie spada. Czas przestac panikowac?
https://www.google.com/search?client=firefox-b-e&q=covid+south+africa

Zapalenie serca, porownanie pomiedzy szczepieniami i zakazeniami, z uwzglednieniem wieku i plci. Rozwiniecie i uzupelnienie poprzednich badan Oxfordzkich. Nie wyglada to dobrze dla mlodych facetow:
https://vinayprasadmdmph.substack.com/p/uk-now-reports-myocarditis-stratified?justPublished=true
I takie dane dopiero teraz, z trudem sa zbierane i publikowane. Ale oczywiscie, wszystko o szczepionkach juz wiemy od dawna. Oczywiscie chodzi tu konkretnie o zapalenie serca i osierdzia.

Q

 • Juror
 • God Member
 • *****
 • Wiadomości: 13800
 • Jego Induktywność
  • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1584 dnia: Grudzień 28, 2021, 09:40:21 am »
Natomiast co do meritum, czyli czy pomysly okolokovidowe moga doprowadzic/doprowadzaja do totalitaryzmu, czy faszyzmu (w ujeciu podejscia do relacji panstwo-obywatel), to przeciez widac to golym okiem: Przesuwanie wyborow, specjalne uprawnienia dla rzadu, zawieszenie dzialania parlamentu w kwestiach prawodawstwa, segregacja, reczne sterowanie gospodarka, przymus poddania sie zabiegom medycznym, zamykanie nawet niezarazonych w obozach, zabieranie ich z domu, kontrole wyrywkowe na ulicach i miejscach uzytecznosci publicznej, dyskryminacja, cenzura... Obojetnie, jak by nie uzasadniac istnienia tych kwestii i zgadzac/niezgadzac z ich zasadnoscia i proporcjonalnoscia, nie da sie zaprzeczyc ze sa w uzyciu.
Dodatkowo, sa dobrze przeprowadzone badania socjologiczne, potwierdzajace zaleznosc pomiedzy wystepowaniem chorob zakaznych, a poparciem dla polityki autorytarnej, czy nawet totalitarnej.

NEX, Ty jednak nic nie wystygłeś, i nadal mistyk jesteś. Z obawy przed potencjalnymi (!) zagrożeniami dla subiektywnie odczuwanego poczucia wolności (bo obiektywnie, jak wiemy, wolność wypada - niestety - odciąć Brzytewką), skłonny jesteś kwestionować walkę z epidemią ;).

Specjalnie link do Guardiana, zeby nawet Q przeczytal ;)

Q czyta b. wiele różnych rzeczy, tylko nie wszystkie traktuje jako równie wiarygodne źródła informacji :P. (I - wbrew w/w sugestii - nie sądzi, by media tzw. głównego nurtu stanowiły szczyt informacyjnej rzetelności. Nie, na wierzchołku znajdują się recenzowane, cenione pisma naukowe. Poważne gazety plasują się gdzieś po środku, bo nie wypada im jawnie kłamać, zresztą piszący do nich są na to za mądrzy, mogą natomiast subtelnie - a jak się zapomną i mniej subtelnie - manipulować. Natomiast internetowe wrzuty - in toto - są gdzieś w okolicach dna, bo żadne standardy tam nie obowiązują, można pisać/gadać co się chce.)

Zgony covidowe tez sa rzadkie. W skali swiata, po 2 latach 5.6mln, co daje 2.8mln/rok, czyli  0.035% na rok. Czyli dokladnie tyle co otylosc:

Tylko teraz: 1. czy otyłość jest zakaźna (a więc grozi szybkim przyrostem liczby zejść)? 2. jak wygląda procent koronnych zgonów w stosunku do liczby stwierdzonych infekcji (bo tylko na tej podstawie możemy estymować co się stanie, gdy każdy się z wirusiskiem zetknie)? 3. czy trupów nie byłoby znacznie więcej, gdyby nie środki zaradcze (dziurawe lockdowny, kwarantanny, wakcynacje), których użycie poddajesz w wątpliwość?

Ty (ani nikt inny) nie odniosles sie do wiekszej liczby zakazonych w UK, wsrod zaszczepionych w proporcji do niezaszczepionych? Jakis pomysl?

Kiedy to akurat b. proste - na Wyspach znacząca większość populacji 12+ jest zaszczepiona:

https://www.bbc.co.uk/news/health-55274833
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2021, 01:48:28 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

 • Juror
 • God Member
 • *****
 • Wiadomości: 1711
  • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1585 dnia: Grudzień 28, 2021, 05:57:42 pm »
/.../

NEX, Ty jednak nic nie wystygłeś, i nadal mistyk jesteś. Z obawy przed potencjalnymi (!) zagrożeniami dla subiektywnie odczuwanego poczucia wolności (bo obiektywnie, jak wiemy, wolność wypada - niestety - odciąć Brzytewką), skłonny jesteś kwestionować walkę z epidemią ;).
/.../
To tak jakby puścić auto na rynek bez żadnych badań i na klientach testować. Może się nic nie stanie a jak się komuś koło urwie to się poprawi.

Q

 • Juror
 • God Member
 • *****
 • Wiadomości: 13800
 • Jego Induktywność
  • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1586 dnia: Grudzień 28, 2021, 09:42:44 pm »
Raczej jakby gnać do szpitala z rannym czy rodzącą pierwszym wyglądającym na sprawne autem jakie się nawinie...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

 • Juror
 • God Member
 • *****
 • Wiadomości: 2788
 • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
  • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1587 dnia: Grudzień 29, 2021, 01:02:03 am »
Cytuj
NEX, Ty jednak nic nie wystygłeś, i nadal mistyk jesteś. Z obawy przed potencjalnymi (!) zagrożeniami dla subiektywnie odczuwanego poczucia wolności (bo obiektywnie, jak wiemy, wolność wypada - niestety - odciąć Brzytewką), skłonny jesteś kwestionować walkę z epidemią ;).
Q, prosze Cie, przestan pisac te glupoty o braku wolnej woli :) Zagrozenie potencjalne, w niektorych krajach juz przestalo byc potencjalne. Potrafisz szpagatowac pomiedzy niezwiazanymi tematami, a proste zaleznosci Ci umykaja.
Chciales zebym Ci wykazal, gdzie manipulujesz, no wlasnie tu:
Cytuj
skłonny jesteś kwestionować walkę z epidemią

Cytuj
Q czyta b. wiele różnych rzeczy, tylko nie wszystkie traktuje jako równie wiarygodne źródła informacji :P. (I - wbrew w/w sugestii - nie sądzi, by media tzw. głównego nurtu stanowiły szczyt informacyjnej rzetelności. Nie, na wierzchołku znajdują się recenzowane, cenione pisma naukowe. Poważne gazety plasują się gdzieś po środku, bo nie wypada im jawnie kłamać, zresztą piszący do nich są na to za mądrzy, mogą natomiast subtelnie - a jak się zapomną i mniej subtelnie - manipulować. Natomiast internetowe wrzuty - in toto - są gdzieś w okolicach dna, bo żadne standardy tam nie obowiązują, można pisać/gadać co się chce.)
I bardzo dobrze. Z tym ze dla mnie, duza czesc MSM zachowuje sie wlasnie tak jak to napisales o wrzutach internetowych. A co to sa te wrzuty, tak w ogole? Czy np. strona uznanego naukowca to tez sa wrzuty? I ktore gazety sa powazne, bo Guardian raczej taki nie jest?

Cytuj
Tylko teraz: 1. czy otyłość jest zakaźna (a więc grozi szybkim przyrostem liczby zejść)? 2. jak wygląda procent koronnych zgonów w stosunku do liczby stwierdzonych infekcji (bo tylko na tej podstawie możemy estymować co się stanie, gdy każdy się z wirusiskiem zetknie)? 3. czy trupów nie byłoby znacznie więcej, gdyby nie środki zaradcze (dziurawe lockdowny, kwarantanny, wakcynacje), których użycie poddajesz w wątpliwość?
1. Nie tak zakazna, jak wirusy i bakterie (nie w tym sensie), natomiast z uwagi na skale, jest traktowana jak epidemia i tak o niej nawet naukowcy pisza. Jest tez w pewnym sensie "zarazliwa", tzn. np. nawyki zywieniowe powodujace otylosc sa przekazywane z pokolenia na pokolenie, o ekspresji genow nie wspominajac. I oczywiscie ze z roku na rok sie zwieksza jej skala i ilosc zejsc. Najsmieszniejsze, przy okazji covida jest to, ze otyli sa w najwyzszych grupach ryzyka zgonu i szpitala covidowego. Ergo, nie powinni byc przyjmowani do szpitali bo podobnie jak nieszczepy nieozdrowione, zajmuja miejsca, sprawiaja koszty, etc  ;)
https://www.nature.com/articles/s41574-019-0176-8
A tam np. : "The prevalence of obesity has increased worldwide in the past ~50 years, reaching pandemic levels"
2. Trzeba by sie przewalic przez statystyki, ktore jak wiadomo zmieniaja sie w czasie, na coraz mniejsze zgony w krajach, ktore mialy wiecej fal. Np. polska jest o 1 fale do tylu do UK (chyba wiekszosc Europy jest do tylu w stosunku do UK?). Do tego grupy wiekowe i pod katem stanu zdrowia - to jest bardzo wazny element, czesto pomijany w analizach. Natomiast zgony i choroby otylosciowe stale rosna.
3. Widzisz - znowu manipulacja: "których użycie poddajesz w wątpliwość". Precyzyjnie - co to znaczy "poddajesz w watpliwosc"? Ja nie jestem wyznawca religii covidowej, zeby "watpliwosc" byla dla mnie czyms negatywnym. Lockdowny - nie da sie wykazac, ze przyniosly jakis efekt. Badania kompleksowe i porownawcze byly robione i przeze mnie wrzucane tutaj. Chetnie sie zapoznam z analiza kompleksowa, ktora by to podwazyla. A najchetniej, z analiza zyskow i strat, takze zdrowia i zycia, spowodowana lockdownem.  Ze dziurawe? Musialy byc dziurawe, bo nie da sie zamknac swiata na 100% na 2 lata. Kwarantanna zarazonych - nigdy nie negowalem. Szczepionki - nigdy nie negowalem, ze w jakims stopniu dzialaja i ograniczaja zgony i hospitalizacje, jak rowniez ze od pewnego wieku i sytuacji zdrowotnej powinny byc zalecane. Ale oczywiscie, trzeba by uczciwie spojrzec w szczegoly tego co pisalem, a nie manipulowac.

Cytuj
Kiedy to akurat b. proste - na Wyspach znacząca większość populacji 12+ jest zaszczepiona:
A, faktycznie. Tak sie latwo pomylilem, nie uwzgledniajac proporcji pomiedzy szczepionymi i nieszczepionymi. Dobrze ze mi to wytlumaczyles... Not! Myslalem, ze jak 3 razy wrzucalem link do statystyk, 5 razy krok po kroku pisalem, o procencie zaszczepionych do nieszcepionych i uwzglednieniu tego, to juz nie musze po raz kolejny krok, po kroku... Ale dobrze, po raz kolejny: Uwzgledniajac wieksza ilosc zaszczepionych w populacji UK, PROPORCJONALNIE wiecej zakazen wystepowalo u zaszczepionych. Zgony i hospitalizacje PROPORCJONALNIE u szczepionych 3-4 razy mniej, zakazenia PROPORCJONALNIE u zaszczepionych 2-3.5x wiecej.
Link do UK Health Security Agency. Jeszcze raz:
https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/1034383/Vaccine-surveillance-report-week-46.pdf
Strona 19 i nastepne 3. Oczywiscie trzeba znac proporcje szczepieni - nieszczepieni w poszczegolnych grupach wiekowych, te sa na grafach, strony 14-15. Procenty zgonow tez sie zmieniaja nieco w innych grupach wiekowych. Jest tez tabela przeliczajaca te liczby na 100k, ale cos mi sie nie zgadza z poprzednimi tabelkami.
Q

 • Juror
 • God Member
 • *****
 • Wiadomości: 13800
 • Jego Induktywność
  • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1588 dnia: Grudzień 29, 2021, 03:02:35 am »
Q, prosze Cie, przestan pisac te glupoty o braku wolnej woli :)

Głupotą jest raczej opieranie się na subiektywnym doświadczaniu, mimo braku naukowych dowodów za (a wręcz przy naukowych dowodach przeciw*). Zresztą, że ww nie ma, było już ileś razy na Forum wałkowane.

* Zacytuję fachowca (z linkowanego już newscientistowego artykułu):

"There is no magic. There are neurons, and there are ions that flow through membranes, and that it what is orchestrating our decisions. We don’t need to invoke freedom."

Zagrozenie potencjalne, w niektorych krajach juz przestalo byc potencjalne.

Konkrety proszę - gdzie przestało i po czym to wnosisz? (Tj. gdzie mamy ewidentne, grubokalibrowe - takie już faszystowskie właśnie - nadużycia władzy [znaczy: działania jednoznacznie nie dające się tłumaczyć względami epidemicznymi, a przedstawiane jakby z nich wynikały], dokonywane pod płaszczykiem walki z wirusem.)

Chciales zebym Ci wykazal, gdzie manipulujesz, no wlasnie tu:
Cytuj
skłonny jesteś kwestionować walkę z epidemią

A nie kwestionujesz? Z tego co pomnę skłonny byłeś postawić na rozwiązanie szwedzkie, czyli zostawić pandemię swojemu biegowi w nadziei, że odporność zbiorowa tak powstanie...

Czy np. strona uznanego naukowca to tez sa wrzuty?

To zależy... Z jednej strony ma fachową wiedzę i może argumentować na właściwym poziomie, znajdując błędy w cudzym rozumowaniu, czy w opublikowanych pejperach, z drugiej strony zamieszczając coś poza fachowym pismem unika wystawienia się na krytykę peers, a dotychczasowy dorobek nie czyni go przecież nieomylnym (poza tym wielu uznanych ma jakieś ulubione ekscentryczne hipotezy, którym hołduje, i o tym też trzeba pamiętać).

I ktore gazety sa powazne, bo Guardian raczej taki nie jest?

Dlaczego nie jest (znowu: konkretnie, z dowodami)?

1. Nie tak zakazna, jak wirusy i bakterie (nie w tym sensie), natomiast z uwagi na skale, jest traktowana jak epidemia i tak o niej nawet naukowcy pisza. Jest tez w pewnym sensie "zarazliwa", tzn. np. nawyki zywieniowe powodujace otylosc sa przekazywane z pokolenia na pokolenie, o ekspresji genow nie wspominajac. I oczywiscie ze z roku na rok sie zwieksza jej skala i ilosc zejsc.

Ale czy jej "zaraźliwość" da się porównać do koronnej?

bo nie da sie zamknac swiata na 100% na 2 lata.

Dlaczego 2 lata, a nie 2 tygodnie?

PROPORCJONALNIE wiecej zakazen wystepowalo u zaszczepionych. Zgony i hospitalizacje PROPORCJONALNIE u szczepionych 3-4 razy mniej, zakazenia PROPORCJONALNIE u zaszczepionych 2-3.5x wiecej.

Ale to przecież proste... Ponieważ przeważająca większość społeczeństwa UK to wakcynowani, a szczepionki nie chronią w 100%, jak wiemy, większa jest statystycznie szansa, że wirusa złapie zaszczepiony (bo niezaszczepionych prawie nie ma)*. Natomiast zgony i hospitalizacje w wiadomej grupie znacząco spadły, i to jest ważne.

* Per analogiam: gdy rzucasz na oślep piłką w pomieszczeniu, w którym jest 9 Chińczyków i jeden Żyd, jest znacznie bardziej prawdopodobne, że trafisz w skośnookiego (ale to nie znaczy, że mieszkańcy Państwa Środka to żywe magnesy przyciągające piłki, a obrzezanie działa jak deflektor).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2021, 03:22:03 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

 • Juror
 • God Member
 • *****
 • Wiadomości: 2788
 • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
  • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #1589 dnia: Grudzień 29, 2021, 04:27:00 am »
Cytuj
Ale to przecież proste... Ponieważ przeważająca większość społeczeństwa UK to wakcynowani, a szczepionki nie chronią w 100%, jak wiemy, większa jest statystycznie szansa, że wirusa złapie zaszczepiony (bo niezaszczepionych prawie nie ma)*. Natomiast zgony i hospitalizacje w wiadomej grupie znacząco spadły, i to jest ważne.

* Per analogiam: gdy rzucasz na oślep piłką w pomieszczeniu, w którym jest 9 Chińczyków i jeden Żyd, jest znacznie bardziej prawdopodobne, że trafisz w skośnookiego (ale to nie znaczy, że mieszkańcy Państwa Środka to żywe magnesy przyciągające piłki, a obrzezanie działa jak deflektor).
Nie chroni w 100%? To w ilu? Bo z tych danych wynikalo by ze procenty robia sie ujemne.
Nie zajrzales do zrodla, tylko pszedziesz swoja przedze... Potraktuje to jako trening cierpliwosci. Wiesz co znaczy proporcjonalnie? To, ze jesli proporcjonalnie zaszczepionych jest np. 70%, a szczepionka nie chronila by przed zarazeniem w ogole, to 70% zakazen bylo by wsrod zaszczepionych, a 30% wsrod niezaszczepionych. Tymczesem wychodzi, ze wsrod zaszczepionych jest przykladowo 90% zakazen, a niezaszczepionych 10%. Rozumiesz? Uzywajac Twojej analogii: Statystycznie, rzucajac pilka 10 razy, 1 bys trafil Zyda. Tymczasem wychodzi Ci, ze Zyda trafiasz statystycznie 1 na 30 rzutow. Sam sie dziwuje.

Cytuj
Dlaczego 2 lata, a nie 2 tygodnie?
Co Ci dadza 2 tygodnie? Ale jesli jestes taki pewny zbawiennego wplywu lockdownow, to na pewno masz cala kupe solidnych badan, popierajacych ta teze, takze tych, ktore sa solidna analiza zyskow i strat. Czekam niecierpliwie.

Cytuj
Ale czy jej "zaraźliwość" da się porównać do koronnej?
Wszystko da sie porownac, a nastepnie znalezc roznice i podobienstwa. Natomiast dane zgonow sa dostepne latwo. Mozesz na poczatek porownac to.

Cytuj
Dlaczego nie jest (znowu: konkretnie, z dowodami)?
Chyba nie sadzisz, ze bede sie przekopywal przez artykuly, a nastepnie wstawial linki do nich?  ;D To moja opinia, oparta na przegladaniu tej gazety w pracy (mamy prenumerate), ale dobra, przy okazji swiat, cos co pamietam:
https://www.theguardian.com/theguardian/2011/jan/26/genghis-khan-eco-warrior
Choc oczywiscie przy Twoim antyhumanizmie, to bedzie cos czemu przyklasniesz :) Tyle, ze trudno takie cos potraktowac jako powazne dziennikarstwo.
A tu cos, co byc moze cos rozjasni. Nie wiem, nie czytalem i nie mam zamiaru wiecej sie zaglebiac w temat o tej gazecie:
https://megapad.medium.com/the-guardian-accusers-and-purveyors-of-fake-news-57e8026bb5da

Cytuj
A nie kwestionujesz? Z tego co pomnę skłonny byłeś postawić na rozwiązanie szwedzkie, czyli zostawić pandemię swojemu biegowi w nadziei, że odporność zbiorowa tak powstanie...
Jak wyzej. Przy czym, bez demagogii prosze  i manipulacji :D Szwedzi nie zrobili lockdownu, ale nie niezrobili nic, np. pozwalaja sie ludziom szczepic. Zadaj sobie trud i wejdz na aktualne statystyki covidowe w Szwecji i powiedz jak strasznie odstaja od krajow z lockdownami i covid-paszportami na niekozysc.

Cytuj
Konkrety proszę - gdzie przestało i po czym to wnosisz? (Tj. gdzie mamy ewidentne, grubokalibrowe - takie już faszystowskie właśnie - nadużycia władzy [znaczy: działania jednoznacznie nie dające się tłumaczyć względami epidemicznymi, a przedstawiane jakby z nich wynikały], dokonywane pod płaszczykiem walki z wirusem.)
Znowu demagogia? Jak nikomu w tyl glowy nie strzelaja, to juz nic faszyzujacego sie nie dzieje? Dla mnie pozbawianie ludzi podstawowych praw i godnosci (zmuszanie do praktyk medycznych), zamykanie zdrowych, z udowodnionym negatywnym testem, segregacja sanitarna, reczne sterowanie gospodarka a la corporacjonizm, przymusowe szczepienia dzieci, etc, to co wymienialem wczesniej to juz jest sygnal faszyzmu. Jezeli Ty potrzebujesz bardziej brutalnych widokow i uznajesz wszystko, bo uzasadnia to epidemia, np. obowiazkowe szczepienie uzasadnione tym, ze zaszczepieni nie zarazaja innych, choc wiadomo ze to nieprawda, to juz Twoja sprawa.

Tymczasem w prawdziwym swiecie: UK minister zdrowia wraz z rzadowym "expertem" od pandemii, probowali na sile wprowadzic kolejny lockdown pod pretekstem Megatrona,przedstawiajac dane dotyczace w jakim czasie po zarazeniu trafia sie do szpitala. Oczywiscie kolejnym elementem byl rzut na tasme z 3 dawka, wszyscy lekarze mieli rzucic leczenie chorych, nawet ciezkich przypadkow (wlasne slowa tego lajdaka Johnsona) i leciec do szczepien, bo oczywiscie szczeponki nie dzialaja tak dobrze na Megatrona, wiec trzeba brac pilnie kolejna dawke, wtedy zadziala.  Narracja byla taka, ze "Omicron jest najwiekszym niebezpieczenstwem od poczatku pandemii!" Wszyscy maja sie moczyc ze strachu, ilosc pozytywnych rosnie! Armagedon! Szpitale zaraz sie zapelnia, trupy na ulicach... No, ale szpitale jakos sie nie zapelnialy, ilosc przypadkow nie przekladala sie na zgony i hospitalizacje, wiec panika w kregach rzadowych, narracja sie nie zgadza z rzeczywistoscia! Wiec wymyslili, ze szpitale nie sa jeszcze zapelnione, bo od zarazenia do szpitala nie mija 9-10 dni  tylko 17 , wiec mieli by czas wprowadzic lockdown pod pretekstem nieistniejacego zapelnienia, a potem trabic jak to lockdown zapobiegl... itd. I pewnie sporo naiwnych by im uwierzylo :)) 
https://www.telegraph.co.uk/politics/2021/12/25/dodgy-data-used-push-tighter-covid-restrictions/
W tym linku do the telegraph jest fajna grafika porownujaca roznice w hospitalizacjach, smierciach i zakazeniach w2 poprzednich falach i obecnej. Naprawde, Megatron jest chyba najpozytywniejsza rzecza od poczatku tej pandemii.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2021, 05:27:54 am wysłana przez NEXUS6 »