Autor Wątek: Upadek Cesarstwa Rzymskiego  (Przeczytany 258477 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #345 dnia: Stycznia 27, 2016, 11:38:38 am »
To nie jest stać-niestać. My, Europa, niechcemy.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #346 dnia: Stycznia 27, 2016, 01:24:55 pm »
To po co pisałeś, że stać? Dość płomiennie pisałeś. Co w takim razie tamtym tekstem ważnego chciałeś powiedzieć? Że Europę stać tak w ogóle na przyjęcie migrantów ale ich nie potrzebuje (ale zjadło Ci końcówkę)?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #347 dnia: Stycznia 27, 2016, 01:31:31 pm »
Ogólnie rzecz biorąc - przywołujesz zapewne jakieś moje opinie nieaktualne. Stare. Wyleniałe. Jednorazowe. Opinie SPRZED. Świat się zmienia, i moje poglądy tesz.
Szczególnie zaś biorąc - nie wiem, o co Ci kąkretnie chodzi.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #348 dnia: Stycznia 27, 2016, 02:35:25 pm »
... przywołujesz zapewne jakieś moje opinie nieaktualne... Wyleniałe.
Szybko liniejesz, a jeszcze zima...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #350 dnia: Lutego 07, 2016, 07:32:36 pm »
Można się nie zgadzać, ale warto przynajmniej przyjąć do wiadomości:

http://wyborcza.pl/magazyn/1,150176,19588905,kard-christoph-schonborn-argumentem-przeciwko-uchodzcom-ma.html

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #351 dnia: Lutego 07, 2016, 10:53:24 pm »
Właśnie trwa mecz w kulki (German Masters), finał, w którym pojedynkują się brodaty Wielki Brytan (Martin Gould, bodaj Szkot) i dwudziestoletni Belg Precel. Dobrze widzę, że ten Precel jest jakiś smagły, czy już mam rasistowskie zwidy? Eurosport 2...
R.
pjes: 8 : 5 dla Szkota. Gra się do 9 wygranych partii. Nima żartów, bo zwycięzca dostaje ponoć 60 000 pounds...
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2016, 11:06:11 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #352 dnia: Marca 21, 2016, 03:55:18 pm »
Breivik w Gdańsku

Żebym nie widział na własne oczy, to bym nie uwierzył. Ale widziałem.
Pod koniec ubiegłego wieku światła Europa zniosła karę śmierci, a mniej światła, czyli Rosja, zawiesiła jej wykonywanie. Odtąd na Starym Kontynencie jedni ludzie mogą zabijać innych ludzi bez strachu o własne życie, a w przodujących europejskich kulturach i dobrobytach również bez obawy o niedogodności dalszego własnego życia.
Wszystkie telewizje świata przypomniały, że równo pięć lat temu pewien biały trzydziestolatek przez kilka godzin chodził sobie po niewielkiej wyspie i strzelał do znajdujących się na niej ludzi. Tak bez pośpiechu zamordował ponad siedemdziesiąt dziewcząt i chłopców, a gdy wreszcie zjawiła się norweska policja i go stanowczo zatrzymała – norweski sąd skazał go na najwyższy wymiar kary, czyli 21 lat za norweskimi kratami.
Wszystkie polskie telewizje pokazały w serwisach informacyjnych, że Andreas Breivik, który na świecie tak kojarzy się z Norwegią jak Lech Wałęsa z Polską (Norway? Yes, Breivik!) jest w norweskim więzieniu traktowany sprzecznie z elementarnymi prawami człowieka. Ma bowiem tylko trzy małe pokoje o powierzchni 10 metrów kwadratowych (każdy!), przy czym jedna taka cela służy mu za sypialnię, druga za siłownię (wszechstronne przyrządy do ćwiczeń), trzeci zaś za living room, czyli jadalnię, gabinet do pracy i ciasną kuchnię razem wzięte. - Panie sędzio, jak żyć? – spytał Breivik norweski sąd, który wstał i uścisnął na przywitanie dłoń mordercy.
Jak pokazały media, nie mały metraż i nie wyposażenie cel są nieludzką torturą dla więźnia. Ma on do dyspozycji dziesiątki stacji radiowych i kanałów telewizyjnych, ma własną lodówkę i pralkę, może korzystać z komputera i konsoli gier, ale „wskazał sądowi, że musi używać plastikowych sztućców, nie dostał termosu, by mieć ciepłą kawę, jest skazany na posiłki odgrzewane z mikrofali, przy czym zdarza się, że dwa dni pod rząd je to samo. - Takie traktowanie jest gorsze niż podtapianie” – przekonywał. Największym problemem jest dla niego brak widzeń i wizyt oraz brak internetu. Oskarżył norweskie państwo o to, że trzymając go przez pięć lat w odosobnieniu, chce go zabić. – „Samotność doprowadziła do tego, że mam problemy ze snem i nie mogę się skoncentrować. Bardziej ludzkie byłoby mnie zastrzelić niż traktować jak zwierzę, tak jak w ostatnich pięciu latach” - skarżył się osadzony...
Tak się składa, że dziś w Gdańsku rozpoczął się proces Marcina Plichty oskarżonego o oszustwo zwane Amber Gold. Jestem w tej sprawie poniekąd specjalistą, ponieważ w różnych miejscach  pisałem o niej 11 razy; rozmawiałem także z adwokatem oskarżonego. Przypomnę na wszelki wypadek jeszcze raz (powtórzę), że MP nie jest oskarżony o ludobójstwo, morderstwa, gwałty ani zbrodnie wojenne, tylko o OSZUSTWO. MP też jest człowiekiem i też samotnie siedzi w więzieniu. Tyle, że jego cela ma 2x2x2 metry, a całym jej wyposażeniem jest kibel w kącie. Jak na komuszy areszt wydobywczy przystało, więzień przez cztery lata nie miał prawa do korespondencji i do kontaktów z ludźmi (z wyjątkiem strażników więziennych i mecenasa-obrońcy).
Uważam, że po takich czterech latach żaden człowiek nie może być w pełni władz umysłowych. Na sali sądowej będą kamery i zobaczymy, czy Marcin Plichta po czterech latach spędzonych w takich warunkach jest psychicznie zrównoważony. Ja – dawno bym zwariował.

Stanisław Remuszko
« Ostatnia zmiana: Marca 21, 2016, 03:57:59 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #353 dnia: Marca 23, 2016, 12:40:51 am »
Biorąc pod uwagę ostatnie zdarzenia i trendy w Europie... (odnośnie Breivika)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #354 dnia: Marca 24, 2016, 02:48:45 pm »
Ciekawy tekst ze "Spiegla" (zamieszczony, niestety, na Onecie):
http://m.onet.pl/wiadomosci/prasa,jd5yfr
Oryginał:
https://magazin.spiegel.de/SP/2016/11/143591169/
https://zeitungspiraten.net/derspiegel/heft-11-2016/asyl-untertauchen-leicht-gemacht-2055.html

Wygląda na to, że gdyby system był sprawny, to i zamachów by nie było, i ekscesów w Kolonii...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #356 dnia: Marca 27, 2016, 10:47:08 pm »
Wloska komunistka, z ktorej zrobili ministra spraw zagranicznych Unii, rozbeczala sie jak dziecko na mownicy, gdy probowala cos tam po swojemu bredzic odnosnie zdarzen w Brukseli, a "Marsz Przeciwko Strachowi", ktory mial sie tam odbyc, zostal odwolany ze strachu ;D
http://m.onet.pl/wiadomosci/swiat,pjepgv
Co prawda ludzie sie jacys zebrali, ale okazalo sie, ze to straszliwi skrajni prawicowcy - ksenofobianie, ktorch dzielna Belgijska policja ochoczo rozpedzila armatkami wodnymi. No i jak muzlimy maja nie wygrac tej konfrontacji?

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #357 dnia: Marca 28, 2016, 04:09:14 pm »
Przeczytałem dziś coś, co mnie wprawiło w osłupienie a w zasadzie dwie rzeczy: jedna, że po zamknięciu szlaku bałkańskiego granicę z Niemcami przekracza średnio 130 uchodźców dziennie, a nie 2 tysiące jak wcześniej - i że szef dyplomacji Niemiec nad tym ubolewa. Ale drugie jest lepsze - w tym samym art. stoi, że umowa z Turcją polega na tym, że za każdego imigranta, który zostanie odesłany do Turcji po nielegalnym przekroczeniu granicy UE - UE weźmie do siebie jednego imigranta zarejestrowanego w Turcji w tamtejszym obozie dla uchodźców, łeb za łeb. Czy może mi ktoś wytłumaczyć, na czym polega biznes, za który zapłaciliśmy 3 mld juro? Czy może to nieprawda jest?

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19830637,niemcy-po-zamknieciu-szlaku-balkanskiego-liczba-imigrantow.html#BoxNewsImg
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #359 dnia: Kwietnia 05, 2016, 05:06:01 pm »
Niemcy, tymczasem, biorą się za reformowanie polityki imigracyjnej:
http://trybuna.eu/gadzinowski-powrocisz-tu-gdzie-nadwislanski-brzeg/
Poważnie być musi, skoro ex-vice-Urban wysmażył tekst tak serio. No, ale politolog w końcu.

Inna sprawa, że zawsze można sobie zadać pytanie o poziom bardziej podstawowe - dlaczego dzietność spada i czy imigracja, mimo swych cieni, jest jedynym lekiem na to.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 05, 2016, 05:08:24 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki