Stanisław Lem - Forum

Polski => DyLEMaty => Wątek zaczęty przez: Bladyrunner w Październik 04, 2006, 03:58:29 pm

Tytuł: Dyskusje o filmach.
Wiadomość wysłana przez: Bladyrunner w Październik 04, 2006, 03:58:29 pm
Ponieważ wątek "fimy SF warte i nie warte obejrzenia" rozrósł się do rozmiarów uniemożliwiajacych jego przeczytanie i znalezienia tam wypowiedzi o konkretnych filmach, proponuję zamknięcie go i utwożenie na forum nowego folderu poświęconego całkowicie tematyce filmowej.
Tytuł: Re: Dyskusje o filmach.
Wiadomość wysłana przez: Deckard w Październik 04, 2006, 04:32:45 pm
Jestem za.

CU
Deck
Tytuł: Re: Dyskusje o filmach.
Wiadomość wysłana przez: dzi w Październik 04, 2006, 04:51:47 pm
Przeciw. Sa inne miejsca w internecie do dyskusji o filmach S-F niz forum Lema.
Tytuł: Re: Dyskusje o filmach.
Wiadomość wysłana przez: Deckard w Październik 04, 2006, 05:08:24 pm
Cytuj
Przeciw. Sa inne miejsca w internecie do dyskusji o filmach S-F niz forum Lema.

hehe... dobre... przecież to TY założyłeś wątek o filmach. :-?

CU
Deck
Tytuł: Re: Dyskusje o filmach.
Wiadomość wysłana przez: Bladyrunner w Październik 04, 2006, 05:25:40 pm
Cytuj
Przeciw. Sa inne miejsca w internecie do dyskusji o filmach S-F niz forum Lema.


Jak zauważył Deckart sam założyłeś ten wątek więc twój sprzeciw jest co najmiej dziwny. Temat okazał się zresztą najbardziej obleganym, a skoro i tak rozmawiamy tu o filmach, to może czynili byśmy to w sposób nieco bardziej upożądkowany. Zresztą dlaczego mamy się ograniczać, zauważ przecież dzi, że gdyby teraz zacząć weryfikować nasze rozmowy pod wzgledem tematycznej poprawności, to conajmiej połowa napisanych to rzeczy powinna wylecieć. Niw wiem jak dla innych, ale dla mnie forum to nie jest jakimś pomnikiem twórczości Stanisława Lema, ale miejscem gdzie jego wielbiciele mogą porozmawiać o różnych sprawach i nie koniecznie bezpośredio związanych z jego twórczościom. Ina sprawa, że generalnie SF czy to w postaci kiążki, czy też filmu moi zdaniem posiada związek z tą twórczością i w tym kontekście protest wydaje mi się bezzasadny.
Tytuł: Re: Dyskusje o filmach.
Wiadomość wysłana przez: maziek w Październik 04, 2006, 08:04:49 pm
Ja bym nie kombinował. Watek może jest i długi, ale tekstowy, więc z ładowaniem nie ma kłopotu. Jeśli sie szuka konkretów, to wyszukiwanie przecież jest. Dzi ma trochę racji - co ma piernik do wiatraka? Poza tym, co to zmieni, ze będzie to osobny folder a nie osobny wątek? Termisia wydzieliła do osobnego folderu zdjątka i grafiki Lema i Lematematyczne - ale to w związku z długasnym ładowaniem. Całuski.

edit: natomiast podoba mi się stworzenie własnej listy filmów i ewentualnie głosowanie na "top ten". Nie wiem tylko, czy forumowa sonda umożliwia danie np 50 pozycji do wyboru... Stworzenie listy w zasadzie wymagałoby tylko, zeby ktoś sie poświęcił i przeczytał wątek o filmach od deski do deski.

edit2: widzę, ze jest tylko 8 odpowiedzi do wyboru w ankiecie, czyli kicha z sondą forumową. Ale można przecież przeprowadzić głosowanie za pomocą wiadomości osobistych, czy emajli...
Tytuł: Re: Dyskusje o filmach.
Wiadomość wysłana przez: dzi w Październik 04, 2006, 09:26:55 pm
Mysle ze tworzenie nowego folderu nada mu zbyt duza wage. Nie zaszkodzi stworzyc tematu o jakims waznym filmie w dziale "Forum", jest na tyle luzno tu ze nie ma problemu.
Jesli o mnie chodzi to powstaly by zle proporcje "porzadkujace" - folder sie filmom nie nalezy, podtrzymuje stanowisko.
Tytuł: Re: Dyskusje o filmach.
Wiadomość wysłana przez: Macrofungel w Październik 04, 2006, 10:26:18 pm
Jestem podobnego zdania. Poza tym nie sadzę, by obecna postać wątku w jakiś sposób utrudniała dyskusje na tematy filmowe.
Tytuł: Re: Dyskusje o filmach.
Wiadomość wysłana przez: Bladyrunner w Październik 04, 2006, 11:11:47 pm
Cytuj
Poza tym nie sadzę, by obecna postać wątku w jakiś sposób utrudniała dyskusje na tematy filmowe.

Cóż, nie jestem w stanie stwierdzić co na tym wątku na przestrzeni czasu pisałem (nie wspominając o opiniach innych)i już kilka razy miałem wrażenie, że wszyscy się powtażamy. Moim zdaniemTo chyba utrudnia dyskusję, ale oczywiście mogę się mylić.
Tytuł: Re: Dyskusje o filmach.
Wiadomość wysłana przez: Terminus w Październik 05, 2006, 01:38:22 am
 Hmm.

 Wątek rzeczywiście się rozrósł, a odnajdywanie w nim tekstów, a nawet przeglądnięcie jego kolejnych stron wymaga anielskiej cierpliwości. Ale utworzenie nowej sekcji... raczej tego nie zmieni. Bo w jaki sposób miałoby zmienić? Chyba jedynie w taki, że trzebaby zakładać nowe tematy odnośnie każdego z omawianych filmów, bo wtedy na pewno byłoby czytelniej - odnajdywałoby się interesujący nas film i czytało o nim.

Ale ma to inne wady. Otóż, po pierwsze - względy formalne - to rzeczywiście jest forum Lema a nie forum jakiegoś Filmwebu czy DKF-u, gdzie prowadzi się dyskursy tematyczne przypisane poszczególnym reżyserom i filmom.
Po drugie, nasze rozmowy o filmach rzadko dotyczą konkrentego tytułu. Raczej są to rozmowy porównawcze, gdzie każdy porusza kilka tytułów nawet w jednym poście (sic!). Jak w takim razie miałaby wygląda jednolitość tematyczna w tym nowym dziale? Ot, zmieniłby się w zupę, tak jak i obecnie istniejący wątek.

Po trzecie, jedynie administrator może tworzyć sekcje, a dotychczas formalne wnioski o to składałem ja; ale nie widzę takiej potrzeby.

Moim zdaniem, i tym chciałbym zakończyć, jeśli rzeczywiście ktoś uważa że wątek jest za długi, to można go zamknąć i otworzyć nowy, bedący drugą częścią tamtego, pod podobną/tą_samą nazwą.
Chociaż, jak tu zauważono, to istotnie nic nie zmieni. Przecież i tak gdy czyta się wątek to czyni się to strona po stronie, a nie cały naraz, zatem czy stron tych jest 70 w jednym temacie czy 60 w jednym (zamkniętym) i 10 w drugim (nowym) - niewiele to zmieni.

Głosowałem przeciw, nowej sekcji nie chcę, bo to zbyt drastyczny krok.

Howgh.

Terminus
Tytuł: Re: Dyskusje o filmach.
Wiadomość wysłana przez: Rachel w Październik 05, 2006, 09:09:34 am
Ja głosowałam za, ponieważ myślę, że to dobry pomysł.
W wątku filmowym jest totalny groch z kapustą i trudno się szuka niektórych części dyskusji - na przykład gdy ktoś obejrzy dopiero teraz film, na którego temta dyskutowaliśmy rok temu ::)
Na dodatek może moglibyśmy wtedy toczyć rozmowy na temat innych filmów, niekoniecznie SF 8-)

dzi Twój argument, że są inne miejsca w necie gdzie można pogadać o filmach jest co najmniej dziwny  :-?
Myślę, że nie liczy się miejsce tylko ludzie, a takiej drugiej ekipy jaka zadomowiła się tu na forum Lema, to w całej sieci na pewno nie ma.

Ni

Pozdrawiam
Tytuł: Re: Dyskusje o filmach.
Wiadomość wysłana przez: siddhartha w Październik 05, 2006, 09:46:34 am
Jestem również za, gdyż ponieważ aczkolwiek nie można odnaleźć jakiegokolwiek klucza logicznego, gdzie zaczyna a gdzie się kończy dyskusja na temat konkretnego filmu. :-/

W dyskusjach o filmach chciałbym wziąć udział, lecz nie śledzę wątków liniowo, mam więc problem z włączeniem się do dyskusji na temat danego filmu (pomijam fakt, że wolę książkę od filmu, jednak i te wnoszą swą dawkę mądrości do ogólnej historii ludzkości). Przydałoby się więc takie rozróżnienie, które umożliwiałoby dyskusję na określony temat (film), a nie wyskakiwać jak filip z konopii (a propo`s, filip to staropolska nazwa zająca, a konopie to nie marycha lecz coś w rodzaju lnu - niedawno się dowiedziałem ;)), i być nie na temat. 8-)
Tytuł: Re: Dyskusje o filmach.
Wiadomość wysłana przez: maziek w Październik 05, 2006, 09:52:59 am
Cóż, sytuacja patowa. Trzeba rozbić ten układ.

P.S. Kto do cholery ma weksle ?!
Tytuł: Re: Dyskusje o filmach.
Wiadomość wysłana przez: siddhartha w Październik 05, 2006, 10:08:53 am
 ;D
z pewnością jak zwykle jędruś...

tylko gdzież on się zapodział? >:(
Tytuł: Re: Dyskusje o filmach.
Wiadomość wysłana przez: Terminus w Październik 05, 2006, 10:11:24 am
 Hmm myślę że przy tak istotnym poparciu dla tego pomysłu możnaby się jednak nad nim zasatnowić... no co zrobić.
Tytuł: Re: Dyskusje o filmach.
Wiadomość wysłana przez: Deckard w Październik 05, 2006, 11:14:48 am
No proszę... co za konserwatyzm się tu ujawnił. :-?

heheh

CU
Deck
Tytuł: Re: Dyskusje o filmach.
Wiadomość wysłana przez: siddhartha w Październik 05, 2006, 11:51:41 am
i do tego konformistyczny... ;)
Tytuł: Re: Dyskusje o filmach.
Wiadomość wysłana przez: siddhartha w Październik 05, 2006, 11:55:14 am
kon - formistyczny...

kon - for - mistyczny...

 :-/
Tytuł: Re: Dyskusje o filmach.
Wiadomość wysłana przez: dzi w Październik 05, 2006, 12:41:22 pm
Cytuj
Hmm myślę że przy tak istotnym poparciu dla tego pomysłu możnaby się jednak nad nim zasatnowić... no co zrobić.
A ja bym wolal by ktokolwiek odniosl sie do Twojego argumentu ze i tak bedzie balagan i nic to nie da ;)

Rachel: To od ludzi zalezy czy "podrozuja" po sieci czy nie. Ja np jestem stalym bywalcem tu, na sfd, na dwoch forach muzycznych i jeszcze paru tematycznych. Na kazdym z nich rozmawiam o danym temacie i roznoszenie tematu po innych moim zdaniem nie ma sensu.
Tytuł: Re: Dyskusje o filmach.
Wiadomość wysłana przez: Bladyrunner w Październik 05, 2006, 01:30:18 pm
Cytuj
A ja bym wolal by ktokolwiek odniosl sie do Twojego argumentu ze i tak bedzie balagan i nic to nie da ;)

Mówisz i masz ;)

Jeśli o danych filmach będziemy zakładali wątki, to bałaganu nie będzie. Jak ktośbędzie chciał podyskutowaćogólniej, czyli np. "AI w filmie Sf", to założy taki watek i problemu nie będzie.
Wiem, wiem, wszystkie tematy prędzej czy później robią się off-topic, ale zamieszanie wywołane przez to będzie wielopkrotnie mniejsze niż jest teraz i ponadto bez przezkód będzie można powracać do głównego tematu, jeśli ktoś będzie miał coś nowego na ten temat do powiedzenia, jak zresztęnie raz w różnich wątkach bywało (bierzący wątek filmowy jest na to zbyt ogólny i zbyt rozdęty).

A jeśli ktoś naprawdę jest temu przeciwny i nie będzie chciał uczestniczyć w toczonych tam dyskusjach to przeciaż nie musi, wydaje sięto sensowniejszym rozwiązaniem, niż takie kiedy ci co chcąnie mogą, bo inni choćsami nie zamieżają, blokują im taką możliwość.
Rozumiem trochę niechęć niekturych do zmian w dobrej formule jakąma to forum, ale trzeba pamiętać, że zmiany to rozwój, a ten jest podstawą egzystencji. Bez zmian będzie jak z Koranem, ongiś otwarty i czerpiący garściami z innych kultur, a od XII w. po tzw. skodyfikowaniu, całkowicie zamknięty na wszystko i zmieniający prężną onegdaj cywilizację w wegetującą jej namiastkę.

Rozwój jest w naszej naturze i pozostaje mi jedynie w apelu do was posłużyć się cytatem z polskiego (może niezbyt ambitnego) filmu SF "Nie gwałćcie prawa natury!"  ;)
Tytuł: Re: Dyskusje o filmach.
Wiadomość wysłana przez: Falcor w Październik 05, 2006, 03:28:26 pm
Nie macie większych problemów, co? ;D
Tytuł: Re: Dyskusje o filmach.
Wiadomość wysłana przez: ANIEL-a w Październik 05, 2006, 03:59:24 pm
Ja myślę, że trzeba się zastanowić, czy nie warto założyć osobnego katalogu dla tematów będących dyskusjami o zakładaniu katalogów do poszczególnych tematów.  ;D

Ps
Nie odzywałam się, bo nie biorę udziału w dyskusjach filmowych. Ale tak sobie myślę: skoro to jest forum lemowe, to najlepiej by było nie zakładać katalogu o filmach, tylko w ogóle przenieść te filmoznawcze dyskusje do hyde-parku. [smiley=vrolijk_26.gif]
Tytuł: Re: Dyskusje o filmach.
Wiadomość wysłana przez: siddhartha w Październik 05, 2006, 04:16:46 pm
a może dyskutować o filmach w odniesieniu do Lema...
Tytuł: Re: Dyskusje o filmach.
Wiadomość wysłana przez: Bladyrunner w Październik 05, 2006, 04:33:03 pm
Cytuj
a może dyskutować o filmach w odniesieniu do Lema...

 ;D dobre, przypominająsięstare czasy kiedy zaczynając wypowiedź należało siępierw odwołać, do lenina, marksa lub engelsa ;D

Czy zatem Dick miał rację i właściwie rozszyfrował skrót?

Lenin
Engels
Marks

 ;D


Ps Nie wiem dlaczego jak piszę nazwisko autora ubiku wyskakuje w tym miejscu napis "thingy", czyżby rzeczywiście spisek jakiś?  :o
Tytuł: Re: Dyskusje o filmach.
Wiadomość wysłana przez: Terminus w Październik 06, 2006, 12:07:42 am
 E tam, niby czemu to ja mam podejmować decyzję...

Napisałem, że przy poparciu trza sięzastanowić, ale to wcale nie znaczy, że zdanie zmieniłem. Po prostu jak dużo ludzi tego chce, to spoko, mogę w ich imieniu poprosić admina, nawet mimo że to nie jest moja własna prośba. Bo nie jest.

Konserwatystą nie jestem.

Jednak jak narazie opcja 'przeciw' wygrywa. Więc nie ma o czym mówić. Bawta się w Hydeparku ::)  
Tytuł: Re: Dyskusje o filmach.
Wiadomość wysłana przez: draco_volantus w Październik 06, 2006, 10:13:24 pm
Cytuj
upożądkowany

 :o


yyy

A nie da się zrobić osobnego podkatalogu filmy jakhyde park i wypisywać osobne filmy jako osobne tytuły, znaczy kolejne wątki, byłoby sprytne.
Tytuł: Re: Dyskusje o filmach.
Wiadomość wysłana przez: draco_volantus w Październik 06, 2006, 10:15:53 pm
Philip K. Dick
Tytuł: Re: Dyskusje o filmach.
Wiadomość wysłana przez: draco_volantus w Październik 06, 2006, 10:17:54 pm
łok***a, lol musialem sprawdzić. Nie da się nic z tym zrobić?
Wszędzie gdzie pisałem jego nazwisko będzie thingy?  :o
A tak w ogóle to przodkowie Dicka musieli być półgłówkami, chłopami z Anglii, przy rozdawaniu nazwisk nie wiedzielio co chodzi i dali sobie urzędasom wlepić Dicka...Przykrość.
Tytuł: Re: Dyskusje o filmach.
Wiadomość wysłana przez: Bladyrunner w Październik 06, 2006, 11:51:19 pm
Cytuj
Wszędzie gdzie pisałem jego nazwisko będzie thingy?  :o
A tak w ogóle to przodkowie Dicka musieli być półgłówkami, chłopami z Anglii, przy rozdawaniu nazwisk nie wiedzielio co chodzi i dali sobie urzędasom wlepić Dicka...
.

No fakt, nie skojażyłem dwuznaczności  :).

Czyli jednak jest cenzura na forum  ;D
Tytuł: Re: Dyskusje o filmach.
Wiadomość wysłana przez: sil w Październik 10, 2006, 06:04:44 pm
nie wiem czy ten link pojawil sie już wczesniej na forum, jeśli nie, to polecam ekspertom filmowym zajrzec tam ;)

(uwaga! długo się ładuje)

http://us.mms.com/us/dark/index.jsp
Tytuł: Re: Dyskusje o filmach.
Wiadomość wysłana przez: Miesław w Październik 11, 2006, 05:43:56 pm
Cytuj
Cytuj
a może dyskutować o filmach w odniesieniu do Lema...
Ps Nie wiem dlaczego jak piszę nazwisko autora ubiku wyskakuje w tym miejscu napis "thingy", czyżby rzeczywiście spisek jakiś?  :oDick

Cenzura panie bracie, cenzura!  ;D
Tytuł: Re: Dyskusje o filmach.
Wiadomość wysłana przez: Deckard w Październik 11, 2006, 08:39:12 pm
Philip K. D1ck

Jak widać moduł cenzurujący nie jest zbyt sprytny...  ;)

CU
Deck
Tytuł: Re: Dyskusje o filmach.
Wiadomość wysłana przez: Terminus w Październik 11, 2006, 10:24:50 pm
 Wow, ja dopiero teraz załapałem, o czym panowie mówicie... To co, nie można też napisać "f.u.c.k"? Sprawdźmy... "fuck" - no, zmienia ::) Hmm... Swoją drogą to ciekawe, czy moduł blokuje polskie przekleństwa, ale w to raczej nie uwierzę...
Tytuł: Re: Dyskusje o filmach.
Wiadomość wysłana przez: NEXUS6 w Październik 12, 2006, 12:59:59 am
Aaa! To stad w moim poscie wyszlo zamiast W.h.o.r.e whore i zamiast B.i.t.c.h. bitch   ;D
Tytuł: Re: Dyskusje o filmach.
Wiadomość wysłana przez: Miesław w Październik 12, 2006, 06:28:17 pm
Najpopularniejsze polskie przekleństwo puszcza (sprawdziłem ale potem usunąłem  ::) ).
D.ick ;  Ddick  ; Philip KDick

A moderator nie ma dostępu do cenzury?
Tytuł: Re: Dyskusje o filmach.
Wiadomość wysłana przez: maziek w Październik 12, 2006, 11:31:45 pm
Może to ten program Romka jest zainstalowany? Ciekawe czy mozna napisać e.w.o.l.u.c.j.a, albo D.a.r.w.i.n?
Tytuł: Re: Dyskusje o filmach.
Wiadomość wysłana przez: Deckard w Październik 13, 2006, 04:07:52 pm
Coś mi się zdaje maziek, że Romek jest nie tylko moim idolem, ale i Twoim. Witaj w drużynie!  ;D

CU
Deck
Tytuł: Re: Dyskusje o filmach.
Wiadomość wysłana przez: maziek w Październik 13, 2006, 04:31:07 pm
Tak, Deck, bo trzeba siać, siać, siać... http://www.radiomawryja.pl/cytaty.php
Dzięki za miłe przyjęcie w drużynie! A jakie majtki nosicie?

edit: A przyszło mi do głowy, że może jak się D.a.r.w.i.n napisze to D.i.c.k się wyświetli?
Tytuł: Re: Dyskusje o filmach.
Wiadomość wysłana przez: Deckard w Październik 13, 2006, 07:28:40 pm
Cytuj
Tak, Deck, bo trzeba siać, siać, siać... http://www.radiomawryja.pl/cytaty.php
Dzięki za miłe przyjęcie w drużynie! A jakie majtki nosicie?

Moherowe. ;)

CU
Deck
Tytuł: Re: Dyskusje o filmach.
Wiadomość wysłana przez: maziek w Październik 13, 2006, 09:52:15 pm
Cytuj
Moherowe. ;)
Ojojoj, to w siusiaka strasznie łaskocze!
Tytuł: Re: Dyskusje o filmach.
Wiadomość wysłana przez: Deckard w Październik 13, 2006, 11:22:17 pm
Cytuj
Cytuj
Moherowe. ;)
Ojojoj, to w siusiaka strasznie łaskocze!

Stary, drapie jak cholera... ale czego się nie robi dla sprawy!

CU
Deck
Tytuł: Re: Dyskusje o filmach.
Wiadomość wysłana przez: Terminus w Październik 14, 2006, 09:20:25 am
Cytuj
Najpopularniejsze polskie przekleństwo puszcza (sprawdziłem ale potem usunąłem  ::) ).
D.ick ;  Ddick  ; Philip KDick

A moderator nie ma dostępu do cenzury?


 Ni ma :/
Tytuł: Re: Dyskusje o filmach.
Wiadomość wysłana przez: Q w Wrzesień 14, 2007, 05:05:20 pm
Też mnie zapiszcie do fan clubu Romana... (Ale szybko proszę, bo niedługo będzie można ten klub rozwiązać jako, że Romcio ze sceny politycznej zniknie... Zostawiając po sobie tyle co bańka mydlana rozwalin, a przy tym nie woń mirry, ani malin...)