Autor Wątek: Platon vs Hoko  (Przeczytany 33239 razy)

maziek

  • Gość
Re: Platon vs Hoko
« Odpowiedź #60 dnia: Kwietnia 26, 2007, 05:53:56 pm »
A co to znaczy, że istnieje stół? Jak pod definicję istnienia stołu podstawić matematykę, to właśnie to będzie oznaczało że istnieje (tzn jeśli ktos uważa, że dla istnienia stołu potrzebny jest obserwator, to i matematyka dla niego nie istnieje). Dobra, idę na wywiadówkę do kochanego synka, trzymajcie mnie bo jak...

Hokopoko

  • Gość
Re: Platon vs Hoko
« Odpowiedź #61 dnia: Kwietnia 26, 2007, 06:05:43 pm »
Czy ktoś tu wspominał o stole?  ::)

maziek

  • Gość
Re: Platon vs Hoko
« Odpowiedź #62 dnia: Kwietnia 26, 2007, 08:08:02 pm »
Ktoś powiedział STÓŁ ??!!!

dzi

  • Gość
Re: Platon vs Hoko
« Odpowiedź #63 dnia: Kwietnia 27, 2007, 12:13:21 am »
Cytuj
Cytuj
Widzę tu ustawiczne nieporozumienia.

Po pierwsze - bzdurne jest stwierdzenie, że gdyby ludzie nie wymyślili matematyki, to świat nie działałby "zgodnie z jej regułami".
. No to jesteś za czy przeciw, bo już nie nadążam - za=matematyka istnieje niezależnie od ludzi, przeciw=matematyka istnieje tylko w umyłach ludzi (czy dowolnego innego obserwatora).
To jest wlasnie ten "point" o ktorym mowilem. Matematycy nie mysla o tym w tych kategoriach bo wiedza czym jest matematyka. Dlatego ciezko jest od nich uzyskiwac odpowiedzi na takie pytania.
A my z kolei myslimy tak bo nas od dziecka uczą ze matematyka nie modeluje swiata tylko go opisuje. (A potem czytamy Lema.)
A tak z kolei ucza bo to jest prostsze i praktyczniejsze dla spoleczenstwa technicznego. Filozofia nie jest niezbedna kazdemu by moc rozwijac technologie.
A technologie rozwijac chcemy bo wierzymy ze po to istniejemy.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 27, 2007, 12:14:11 am wysłana przez dzi »

Hokopoko

  • Gość
Re: Platon vs Hoko
« Odpowiedź #64 dnia: Kwietnia 28, 2007, 11:05:55 am »
Techonologia stała się już zmienną niezależną i nasze chcenia niewiele ją obchodzą...

dzi

  • Gość
Re: Platon vs Hoko
« Odpowiedź #65 dnia: Kwietnia 28, 2007, 03:20:11 pm »
Mylisz sie wychowanku swiata zachodniego.

Hokopoko

  • Gość
Re: Platon vs Hoko
« Odpowiedź #66 dnia: Kwietnia 29, 2007, 01:50:07 pm »
 ;D
W krajach rozwijających się technologia jest jeszcze bardziej niezalezna niż u nas - u nas przynajmniej istnieje swiadomość rozdziału, natomiast tam technologia bywa tak zintegrowana z kulturą, że stała się od niej niekiedy nieodróżnialna. I stąd nie widać jej wpływu ( nie mówie oczywiście o krajach absolutnie zacofanych). Technologia to nowa plemienność.

Q

  • Gość
Re: Platon vs Hoko
« Odpowiedź #67 dnia: Grudnia 01, 2007, 09:29:02 pm »
Widzę, żeś Ty Hokopoko, za lat młodszych ;) też Platona krytykował ile wlazło i też się na Cię dzi za to oburzał... ;)

Widzę też, że nie ja jeden mam zwyczaj "wrzucać" długaśne teksty... :P
« Ostatnia zmiana: Grudnia 01, 2007, 09:32:16 pm wysłana przez Q »

Hokopoko

  • Gość
Re: Platon vs Hoko
« Odpowiedź #68 dnia: Grudnia 03, 2007, 04:51:23 pm »
Nie za młodszych, bo w tym roku. I nie krytykowałem Platona, lecz konkretne koncepcje, zaś Ty ładujesz wszystko do jednego worka.

Teksty w tym wątku bynajmniej nie należą do moich najdłuższych. Zaś Twoje najdłuższe to chyba są cytowania...  ::)

Dzi się oburzał, ale z umiarem.

Q

  • Gość
Re: Platon vs Hoko
« Odpowiedź #69 dnia: Grudnia 03, 2007, 05:08:43 pm »
Cytuj
Nie za młodszych, bo w tym roku. I nie krytykowałem Platona, lecz konkretne koncepcje, zaś Ty ładujesz wszystko do jednego worka.

A ja (na potrzeby dyskusji) lubię czasem generalizować. W naturze jestem znacznie bardziej kompromisowy...

Cytuj
Zaś Twoje najdłuższe to chyba są cytowania...  ::)

Czym dowodzę, że dokładnie czytam tezy Rozmówców i się do nich jak umiem odnoszę...

Hokopoko

  • Gość
Re: Platon vs Hoko
« Odpowiedź #70 dnia: Grudnia 03, 2007, 05:14:06 pm »
Miałem na myśli cytaty z zewnątrz...

Q

  • Gość
Re: Platon vs Hoko
« Odpowiedź #71 dnia: Grudnia 03, 2007, 05:35:08 pm »
Cytuj
Miałem na myśli cytaty z zewnątrz...

Bo i po co mam nieudolnie streszczać cudze tezy, skoro mogę "oddać głos" ich autorowi (lub fachowcowi od ich streszczania)...

Hokopoko

  • Gość
Re: Platon vs Hoko
« Odpowiedź #72 dnia: Grudnia 04, 2007, 03:11:38 pm »
Wystarczy dać link - ludzie będą mieli mniej przewijania.

Q

  • Gość
Re: Platon vs Hoko
« Odpowiedź #73 dnia: Grudnia 04, 2007, 03:29:07 pm »
Jak już mówiłem: takie teksty mają tendencję do znikania z czasem...

(Zresztą: "przewijania"???  :o Zakładałem, że ludzie to czytają... :P)

Hokopoko

  • Gość
Re: Platon vs Hoko
« Odpowiedź #74 dnia: Grudnia 06, 2007, 05:18:01 pm »
Z casem? Q, bądź realistą. Kogo za pół roku będzie obchodzić, o czym myśmy tu gadali...