Polski > Akademia Lemologiczna

Akademia Lemologiczna: [Pokój na Ziemi] - czyli reset przypadkiem wspomagany

<< < (2/44) > >>

olkapolka:

--- Cytat: Lieber Augustin w Grudnia 09, 2020, 10:41:58 pm ---
--- Cytat: olkapolka w Grudnia 09, 2020, 08:53:32 pm ---LA sprawę skomplikował - połowinkami;)

--- Koniec cytatu ---
:D
Czyżby to LA sprawę skomplikował? Skomplikowana jest natura rerum :)

--- Koniec cytatu ---
No tak, ale znajdź Naturę Rerum i jej nagadaj...;)

Po namyśle - jednak noga lewej ręki to lewa noga.

Profesor Gazzaniga faktycznie się zgadza - nawet wydawnictwo i rok wydania.
Lem napisał, że nie wymyślił także jego taty: Dante Achillesa - byłby to ten Dante:
https://www.myheritage.pl/names/dante_gazzaniga

Q:
Skoro przy Gazzanigach cały czas jesteśmy... Przyznam, że prawdę rzekłszy, informacja o ich autentyczności rozczarowała mnie prawie jak Mars - Pirxa. Bo jakże to? Lem, który tak gładko hipotezy i ich autorów ;) produkował, podpiera się nagle świeżą pracą naukową, jak jaki Benford nie przymierzając? I byłem skłonny - datą wydania się kierując - uznać rzecz za smutny (bodaj jedyny widoczny) symptom wypalania się Patrona jako literata. Ale może się mylę (chcę się mylić!), może monografia M.G. zrobiła po prostu tak wielkie wrażenie na Mistrzu, że musiał ją w powieści pochwalić*? Wiadomo coś o tym?

* Osnucie całego "Pokoju..." w sumie wokół motywu kallotomii taką możliwość sugeruje...

olkapolka:
Umieszczenie prawdziwego nazwiska objawem wypalenia?
Kompletnie to do mnie nie trafia.
Raczej stawiam na delikatną sugestię, że jakkolwiek ta książka to fikcja - to jednak oparta na realnej możliwości.
G. wydaje się być znanym w swoim czasie :
http://neuropsychologia.org/spoidlo-wielkie

Q:
Cóż, to odchrzańcie się i poczytajcie Gazzanigę Tichego wydało mi się - nie wiem na ile słusznie - głosem samego Lema, i to kompletnie nielemowskim (bo pamiętam sążniste wykłady z historii solarystyki, czy też na temat Okien Kontaktu albo budowy Kosmokratora), ale może - wbrew pozorom - jest b. lemowskie właśnie? "Kallotomię zapożyczyłem, więc odsyłam do źródła, a sam wolę się skupić na szerszym opowiadaniu o tym, co wymyśliłem osobiście"? Bo w wątkach zdalników i księżycowych broni jest dużo lemowskości najwyższej próby (tu już nijakich wypaleń nie znajdę).


--- Cytat: olkapolka w Grudnia 10, 2020, 02:07:02 am ---G. wydaje się być znanym w swoim czasie
--- Koniec cytatu ---

A, w to nie wątpię. Mistrz nie powoływałby się na jakiegoś naukowego pana Piegłasiewicza z Psiej Wólki ;).

xetras:
Mistrzowskie jest połączenie tego zabiegu neurochirurgicznego ze sztuczną inteligencją i rozbrojeniem.

Mnie tylko fabuła obchodzi :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej