Polski > Organizacja forum

[SPRAWY ORGANIZACYJNE]

(1/113) > >>

nty_qrld:
Założyłem ten temat aby podzielić się z wami pewnymi spostrzeżeniami (nawet nie czuję, kiedy rymuję  ;D).
Otóż wg mnie nasze wspaniałe Forum doświadcza czegoś podobnego do sytuacji współczesnego księgarstwa - zaczyna się zapychać w takim sensie, że aktywne wątki to tylko te, które zmieszczą się na pierwszej z 7miu stron. Serce mi się kraje (no dobra trochę przesadzam  ;D) na myśl o tym, że tyle ciekawych i wartych kontynuacji wątków przechodzi w niepamięć  - czyli za Krawędź Tamtej Strony (pamiętacie wątek Niezbędnik Inteligenta?). Oczywiście istnieją wyjątki, ale myślę że potwierdzają regułę. Forum zaczyna żyć modami.
Dość narzekania, przejdźmy do meritum:
Otóż myślę, że tematów jak i naszego radosnego grona zebrało się na tyle, że można by pomyśleć o wprowadzeniu nowych komnat i rozstrzelaniu po nich naszych postów. Co do nazw komnat przydałyby się konstruktywne propozycje. Od siebie mogę dać takie :
1. Bezpośredni związek z twórczością Lema (np. Akademia)
2. Pośredni związek z twórczością Lema (np. Impreza 14 maja)
3. Brak związku (np. wspomniany Niezbędnik)
I oczywiście najważniejsza rzecz - przychylność  (mr.moderatorr !) Skrzata.
Co o tym sądzicie?
Czy są jakieś widoki na pomyślny obrót spraw?!

Deckert:
Ja jestem na nie. Uważam, że forum w takiej formie w jakiej istnieje jest dobre.
Nty! Jeśli chcesz przywrócić do życia jakieś interesujące wątki to na co czekasz!
Myślę, że zauważyłeś już nieraz, że czasem odgrzewamy stare śmieci - więc do roboty.

Poza tym uważam, że dodatkowa hierarchizacja wątków tylko wprowadzi trudność w poruszaniu się po nim, a w efekcie finalnym okaże się, że tylko starzy bywalcy, tacy jak my, będą wiedzieć czego gdzie szukać.

Sami wiemy z doświadczenia, że większość wątków zaczyna się od czegoś w miarę sprecyzowanego poczym zaczyna lawirować coraz bardziej odchodząc do tematu, by w końcu znów wrócić na właściwy tor.
I co wtedy?
Nagle będziemy prosić Skrzata o przeniesienia wątku do innej sekcji?
::)

nty_qrld:
Tzn. ja myślałem o jednorazowym rozparcelowaniu tematów i ewentualnie gdyby ktoś założył temat nie w tej komnacie co trzeba - przenoszeniu.

[size=10]OFT: Jutro ma startować satelita Cosmos 1, który po wyniesieniu rozłoży kosmiczne żagle, dzięki którym osiągnie wyższą orbitę. Pono z powodu tych żagielków ma on być z łatwością widoczny gołym okiem z Ziemi obiektem o jasności Księżyca w pełni.
http://news.astronet.pl/news.cgi?4860[/size]

Bladyrunner:
Jedną z rzeczy które najbardziej podobają mi się na tym forum (poza kwestiami merytorycznymi oczywiście) jest jego forma pozbawiona podziału na kategorie. W związku z tym, że po napisaniu nowego posta każdy wątek trafia na początek listy, problem martwych tematów wydaje mi się troszkę wymyślony. Myślę, iż niektóre wątki umierają po prostu śmiercią naturalną, bo, ile można gadać o tym samym kiedy powiedziało się już wszystko, co się miało do powiedzenia.

Macrofungel:
 >:( Nie wiem, nty, co ci da to twoje rozparcelowanie tematów. Toż to zbędne zamieszanie- szanowny moderator ma chyba lepsze rzeczy do roboty, niż bieżące analizowanie wszystkich wątkow celem określenia stopnia ich powiązania z twórczością Lema, czyż nie?  

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej