Autor Wątek: Fakty medialne  (Przeczytany 485821 razy)

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #600 dnia: Listopada 08, 2012, 12:26:39 pm »
Tak uważam.
A teraz moje pytanie: jak brzmią, według Ciebie, te zarzuty?
Staszek

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12811108,Kup_auto_po_Amber_Gold__3_dni_licytacji_i_BMW_Marcina.html

normalnie. plichta przepieprzył całą kasę na fury. nie mam zamiaru się już nigdy interesować tym tematem, szkoda szarych komórek.
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #601 dnia: Listopada 08, 2012, 07:39:39 pm »
Obiecałem sobie, że szerzej zbadam sprawę podniesioną przez Mębera w tym poście (tekst Orlińskiego Miecugow się pomylił). Do tego co napisałem bezpośrednio pod nim w odpowiedzi chciałem dodać kilka słów.

Po pierwsze źródło - ranking jako taki.

Procedura opisana jest na stronie 44. Chodzi o budowę niespecyficznego magazynu 1300 m2, dwie kondygnacje, na obrzeżach największego (przemysłowo) miasta w kraju. Niespecyficznego, to znaczy bez wymagań/procedur specjalnych (jak związanych z żywnością, lekami itp.) ani bez specjalnych instalacji (np. chłodniczych). Czyli krótko mówiąc większy barak ogrzewany. Czas trwania procedur liczony jest od momentu podjęcia decyzji o zamiarze budowy. Zakłada się, że budujący ma własną ziemię (gotową do inwestycji, tzn. przeznaczoną pod taki cel w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego) i gotowe plany, chodzi tylko o uzyskanie stempelków. Dalej zakłada, że że jedna procedura to jedna wizyta u jednego urzędnika (co trwa 1 dzień), że procedury mogą się nakładać lub trwać w czasie prowadzonej budowy o ile to możliwe, z tym, że nie mogą się zaczynać jednego dnia. Same roboty budowlane trwać będą 30 tygodni. Za koniec procedur uważa się użytkowanie obiektu. Wyjaśniam z góry, że w Polsce należy uzyskać pozwolenie na budowę, następnie wybudować a przed używaniem trzeba jeszcze budynek odebrać a na koniec uzyskać administracyjną decyzję - zgodę na użytkowanie. Żeby ktoś nie sądził, że jak się wybuduje, to już. Założono też, że nie ma zwłoki w procedurach. Czas trwania tego wszystkiego wzięto z przepisów prawa oraz konsultacji ze specjalistami w danym kraju (tzn. architektami, budowlańcami itp.).

Polska w tak ujętym rankingu jest pod tym względem 160. Czas powstania magazynu wyliczony na podstawie powyższych (moim zdaniem optymistycznych) założeń to 301 dni. Tak sprawa wygląda.





Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #602 dnia: Listopada 08, 2012, 08:33:25 pm »
No, ale to chyba dobrze? Mamy pewnosc, ze wszystko jest dokladnie sprawdzone, zbadane, urzednicy upewniaja sie, ze wszystko jest w porzadku.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #603 dnia: Listopada 08, 2012, 08:41:10 pm »
Co masz na myśli mówiąc "wszystko"?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #604 dnia: Listopada 08, 2012, 08:48:34 pm »
Odwrotnie do nic?

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #605 dnia: Listopada 08, 2012, 10:04:50 pm »
A to się mylisz.

Kolejna, zaangażowana wtopa Orlińskiego: http://wyborcza.pl/1,75400,12806470,Jak_odroznic_trotyl_od_nitrogliceryny_.html

Pewnie znów zebrał informacje w pół godziny i to z przerwą na kawę ;) ...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #606 dnia: Listopada 08, 2012, 10:17:49 pm »
Maźku, na mój rozum nie widzę tam nic wpadkowego (wtopowego)...
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #607 dnia: Listopada 08, 2012, 10:21:10 pm »
Nie jestem chemikiem, ale IMO zawiera sporo nieścisłości i co najmniej jedno wnioskowanie zupełnie pozbawione sensu. Zdaje mi się, że wody utlenionej nie można wytworzyć "spalając wodór w tlenie" - ale to drobiażdżek.

Natomiast stwierdzenie, że detektory m.w. wykrywają markery a nie m.w. to już bzdura grubego kalibru, przynajmniej na podstawie reklamówek tych urządzeń, jakie można znaleźć na stronach ich producentów (np. http://www.smithsdetection.com/sabre5000.php - "threats such as common peroxide-based, volatile and unstable chemicals often used to construct Improvised Explosive Devices (IED), and ammonium nitrate commonly used in home-made explosives" itp.).

A już wywód "Producenci takich urządzeń rzeczywiście chętnie chwalą się w reklamowych prospektach, masowo teraz cytowanych na prawicowych blogach, że ich detektory mają tylko 1 czy 2 proc. fałszywych alarmów. Ale czy to znaczy, że mamy 99 proc. pewności, że "trotyl i nitroglicerynę" znaleziono na wraku tupolewa?

Nie! To tylko świadczy o tym, że w realnych warunkach na lotnisku, alarm wzbudza co setny (czy co pięćdziesiąty) pasażer. Nie dlatego, że "naprawdę chodzi o materiał wybuchowy"


- to pure nonsens. Co ma pierwszy akapit wspólnego z drugim? To że mają taki a nie inny procent fałszywych alarmów to oznacza, że po zadziałaniu urządzenia taki jest odsetek przypadków, kiedy zadziałało ono nietrafnie. Czyli b. mały (nie wnikając, wg jakich standardów to zmierzono).
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #608 dnia: Listopada 14, 2012, 05:27:58 pm »
Inwestycja w Bursztynowe Złoto to była podobno konieczność - nie dziejowa, a biologiczna:)
Przeczytałam o takim wyjaśnieniu:
"Dlaczego żądacie, aby państwo zwróciło Wam utopione pieniądze? Nie zgadzam się, żeby moje podatki leczyły Was z pazerności i głupoty" - taki apel pod fotografią placówki Amber Gold pojawił się na popularnej stronie www.demotywatory.pl i zyskał sobie pewien aplauz. Sprawę wystrychniętych na dudka miłośników złotych sztabek rozpatrujemy tylko z punktu widzenia ich poziomu intelektualnego, ewentualnie poziomu odpowiedzialności państwa za ochronę tych, których poziom intelektualny nie pozwala im uniknąć pułapek wolnego rynku. Ale w świetle niektórych teorii psychologicznych i neurobiologicznych to, co braliśmy za chciwość albo głupotę, może okazać się zupełnie czym innym. Być może wielu klientów Amber Gold to...ekstrawertycy.
Tak mogłaby ich zakwalifikować dr Dorn, która postępowanie nieszczęsnego inwestora [tutaj Alana inwestującego w akcje upadającego General Motors - po trzykroć popełnił ten sam błąd] określa jako "wrażliwość na nagrodę". Osoba wrażliwa na nagrodę szuka sytuacji, w których może szybko zaspokoić swoje potrzeby w jak najlepszy sposób. To ktoś, kto "wspina się na drabinę, żeby z odległej gałęzi zerwać najsłodszy owoc" - pisze Susan Cain.
(...)
Tymczasem prof. Bradley Agle z BYU przeanalizował charakter i osiągnięcia 128 prezesów i doszedł do wniosku, że ci uznawani za charyzmatycznych odnoszą w rzeczywistości mniejsze sukcesy (..) Jim Collins (...) odkrył, że kluczowe znaczenie ma charakter menadżerów. Współpracownicy zwykle opisywali tych najlepszych słowami: cichy, spokojny, pokorny, powściągliwy, nieśmiały, uprzejmy, delikatny, wycofany, dyskretny.

Dalszy ciąg to pochwała introwertyzmu - z art. Burza mózgów jest przereklamowana, napisanego przez panią o wdzięcznym nomenie Miłada Jędrysik.
A to wszystko przez corpus amygdaloideum odpowiadające za emocje i m.in. za podział na intro i ekstra. Czyli niebieskie migdałki. Stary mechanizm, który "odkrył" AG?;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #609 dnia: Listopada 14, 2012, 06:15:03 pm »
Cytuj
"Dlaczego żądacie, aby państwo zwróciło Wam utopione pieniądze?
Fałszywe milczące założenie w zdaniu złożonym, czyli stary nieuczciwy chwyt medialny/erystyczny, omawiany setki razy.
Konkretnie: ja (VOSM) niczego (od państwa) nie żądam. Ale wrażenie bezczelnego głupka - zostaje.
VOSM
pjes: Ty lepiej mnię powiedz, Olu Kochana, czy podchodzi Ci zapach wody toaletowej menskiej HERMES? Bo to jest mój bieżący dylemat: wydać kilka stów (2,5-4,0) na nią (100 g), czy nie wydawać? http://www.ceneo.pl/513605#tab=spec_scroll
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #610 dnia: Listopada 14, 2012, 07:15:10 pm »
Cytuj
"Dlaczego żądacie, aby państwo zwróciło Wam utopione pieniądze?
Fałszywe milczące założenie w zdaniu złożonym, czyli stary nieuczciwy chwyt medialny/erystyczny, omawiany setki razy.
Konkretnie: ja (VOSM) niczego (od państwa) nie żądam. Ale wrażenie bezczelnego głupka - zostaje.
Dyć to jest z demotywatorów - tam wykorzystują jeno takie "nieuczciwe chwyty" - zupełnie nie w tym miejscu sęk z psem. A już kompletnie nie w "bezczelnym głupku" >:(

P.S. Na Hermesach się nie znam, ale jak jesteśmy przy sztabkach złota...to może taki łanmilion?;)
http://www.ceneo.pl/1777833
Albo Ambre (taki szyk przestawny;) ):
http://www.ceneo.pl/802927
Użyte nazwy są zupełnie przypadkowe (kto mi uwierzy? ::) ) - serio te mi podchodzą;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #611 dnia: Listopada 15, 2012, 04:51:00 am »
Jim Collins (...) odkrył, że kluczowe znaczenie ma charakter menadżerów. Współpracownicy zwykle opisywali tych najlepszych słowami: cichy, spokojny, pokorny, powściągliwy, nieśmiały, uprzejmy, delikatny, wycofany, dyskretny.[/i]
Dalszy ciąg to pochwała introwertyzmu - z art. Burza mózgów jest przereklamowana, napisanego przez panią o wdzięcznym nomenie Miłada Jędrysik.
A to wszystko przez corpus amygdaloideum odpowiadające za emocje i m.in. za podział na intro i ekstra. Czyli niebieskie migdałki. Stary mechanizm, który "odkrył" AG?;)

No stary... Toż już w jednej starożytnej księdze stało: "Błogosławieni Tisi i pokornego serca..." ;D.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #612 dnia: Listopada 15, 2012, 07:41:30 am »
Dla mnie jeszcze wdzięczniejszy nomen, jak to Ola zgrabnie ujmuje, ma inna kobieta wyborcza: pani redaktor Aleksandra Pezda.
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2192
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #613 dnia: Listopada 21, 2012, 03:11:56 am »
O zamachu nic nie ma? No nie podskoczy Warszawka...

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #614 dnia: Listopada 24, 2012, 07:05:32 pm »
A tu Męber pisze i słusznie http://www.stefczyk.info/blogi/na-moj-rozum/nie-przed-snem,5975702333 tylko cosik , to w okolicach jakby GP było , czyż nie   :) znaczy sam sponsor  8)
« Ostatnia zmiana: Listopada 24, 2012, 07:08:58 pm wysłana przez wiesiol »
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta