Autor Wątek: Patriotyzm polski  (Przeczytany 262379 razy)

olkapolka

• YaBB Administrator
  • God Member
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #870 dnia: Lipiec 21, 2022, 02:11:01 pm »
Do mnie kompletnie nie trafia usprawiedliwianie niekompetencji i przekrętów jednych polityków, niekompetencją i aferami innych.

To jest omijanie sedna.
(fakt, potężne USA mogą sobie pozwolić na więcej):
Na większe stężenie głupoty? Niby dlaczego? Z racji "wielkości"?
To Rosja też może...
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

• Juror
  • God Member
  • Jego Induktywność
« Odpowiedź #871 dnia: Lipiec 21, 2022, 02:29:17 pm »
Do mnie kompletnie nie trafia usprawiedliwianie niekompetencji i przekrętów jednych polityków, niekompetencją i aferami innych.

Wskazywanie na powszechność to jeszcze nie usprawiedliwianie, raczej chęć zastanowienia się dlaczego tak to wygląda.

Na większe stężenie głupoty? Niby dlaczego? Z racji "wielkości"?

W tym znaczeniu, że skoro mają atom i pierwszą gospodarkę świata, a Meksyk i Kanada im nie zagrażają, to i durnota rządzących (jak długo pewnego progu samobójczości nie przekroczy) może mieć dla tamtejszych obywateli mniejsze znaczenie, niż dla nas, którzy (jako państwo) broń posiadamy konwencjonalną, gospodarkę gdzieś na pograniczu G20, a na granicy Łukaszenkę z (Kaliningrad!) Putinem.
(Per analogiam: na zakrapianej imprezie entuzjastycznie chrzaniący głupoty koleś może być towarzyską atrakcją; na pierwszej linii, w okopach, staje się zagrożeniem dla towarzyszy broni.)

To Rosja też może...

W sensie czysto opisowym (tj. biorąc pod uwagę co się dzieje, a nie - co o tym myślimy) niestety może, i końca tego nie widać...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2022, 03:28:01 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

• YaBB Administrator
  • God Member
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
« Odpowiedź #872 dnia: Lipiec 21, 2022, 02:34:24 pm »
Towarzyszkę odhibernowali wczoraj?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

• Juror
  • God Member
« Odpowiedź #873 dnia: Lipiec 21, 2022, 03:16:53 pm »
/.../
Zasada niedyskryminacji.

Chciałam dać do "no nie mogę", ale to jednak nie jest śmieszne ani nie jest żadnym hitem - więc w patriotycznym odruchu: tutaj.
Wobec realnego kryzysu energetycznego, który stoi w drzwiach - a nawet bez niego - za taką wypowiedź ów pan powinien zostać natychmiast pozbawiony wszelkich publicznych stanowisk i płynących z nich profitów - żenada!
https://www.youtube.com/watch?v=7OkygtCuI88
Kryzys energetyczny to spadek emisji CO2 i walka z GLOBCIEM
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2022, 03:24:36 pm wysłana przez Q »

olkapolka

• YaBB Administrator
  • God Member
« Odpowiedź #874 dnia: Lipiec 21, 2022, 06:42:31 pm »
Towarzyszkę odhibernowali wczoraj?
Coś panpanietowarzyszu...gdybym teraz była zahibernowana, to nie dałabym się od...po prostu pan K. mnie nie rozbawił i nie jest dla mnie hitem.
Wskazywanie na powszechność to jeszcze nie usprawiedliwianie, raczej chęć zastanowienia się dlaczego tak to wygląda.
Z braku konsekwencji i odpowiedzialności (realnej np. finansowej) dla polityków.

Chciałam dać do "no nie mogę", ale to jednak nie jest śmieszne ani nie jest żadnym hitem - więc w patriotycznym odruchu: tutaj.
Wobec realnego kryzysu energetycznego, który stoi w drzwiach - a nawet bez niego - za taką wypowiedź ów pan powinien zostać natychmiast pozbawiony wszelkich publicznych stanowisk i płynących z nich profitów - żenada!
https://www.youtube.com/watch?v=7OkygtCuI88
Kryzys energetyczny to spadek emisji CO2 i walka z GLOBCIEM
Właśnie o tym mówię - świetny przykład. Ja o konkretnym człowieku, który bredzi w bardzo ważnej kwestii i powinien być z tego rozliczony, a Ty jego brednie uzasadniasz błędami Unii. Absurd!
Jego brednie i brak wiedzy nie wynika ze spadku emisji i walki z globalnym ociepleniem.
Uważasz inaczej?
To byłby chyba pierwszy przypadek kiedy komuś padło na głowę od spadku emisji...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2022, 07:14:56 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

• Juror
  • God Member
  • Jego Induktywność
« Odpowiedź #875 dnia: Lipiec 21, 2022, 07:23:52 pm »
Z braku konsekwencji i odpowiedzialności (realnej np. finansowej) dla polityków.

Zgoda - pytanie jednak kto taki system rozliczania wprowadzi? Bo o ile umiem sobie wyobrazić, że część przedstawicieli obecnego układu rządzącego poniesie jakąś odpowiedzialność, gdy sytuacja polityczna się zmieni (nastroje temu mogą sprzyjać, powiedzmy), o tyle jakoś nie wyobrażam sobie by jacykolwiek wybrańcy narodu dobrowolnie uchwalali przepisy, które mogą zostać wykorzystane przeciwko nim (kłania się solidarność ponad podziałami w sprawie diet, czy wyjątku dla tzw. superaut - gdzie można podejrzewać skuteczny lobbing). Tzn. może i wyobrażam, ale w okolicznościach nadzwyczajnych typu - ogłoszenie niepodległości USA, Konstytucja 3 maja, wybuch entuzjazmu po upadku jakiegoś paskudnego totalitaryzmu, inaczej trudno będzie.
Ponadto... Ktoś przecież na ludzi o omawianych walorach etyczno-intelektualnych głosuje... (Posła K. wybrało na kolejne kadencje - odpowiednio - 12790, 10194 i 19747 obywateli. Późniejszego wiceprezydenta D.Q. - najpierw do izby reprezentantów, potem do senatu USA - odpowiednio 55%, 64%, 54% i 61% czynnych wyborców ze stanu Indiana; z czego ten ostatni wynik był rekordem.)

ps. Przy czym - co w sprawie zabawne - obie wydukane wypowiedzi były... zasadniczo prawdziwe, bo i Afryka (RPA, Mozambik) i Ameryka (nie tylko Południowa, bo Kolumbia, ale i Kanada), choć lepiej by było mówić o Australii i Indonezji):
https://polskieradio24.pl/42/3167/artykul/3004262,skad-polska-moze-importowac-wegiel-w-razie-niewystarczajacego-wydobycia-krajowego-minister-klimatu-wyjasnia
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2022, 12:25:56 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki