Autor Wątek: Rosja, ZSRR, Ukraina...  (Przeczytany 181869 razy)

Cetarian

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 223
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #450 dnia: Kwietnia 11, 2022, 02:40:05 am »
Sullivan w NBC

NBC oficjalnie publikuje swój niedzielny program polityczny „Meet The Press” na Youtube kilka godzin po premierze antenowej.

We wczorajszym programie


prowadzący rozmawiał najpierw z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy,
a, od 14 min 00 sek, zaczyna się wywiad z Sullivanem, doradcą Bidena ds Bezpieczeństwa Narodowego.
https://en.wikipedia.org/wiki/Jake_Sullivan

Od 15 min. 20 sek. Sullivan mówi, że w tym (ostatnim) tygodniu razem z Milley’em (The chairman of the Joint Chiefs of Staff) rozmawiali przez dwie godziny z naczelnym dowódcą armii Ukrainy (i jakimś [topowym] doradcą Zełenskiego) i przedyskutowali listę potrzeb Ukrainy a dalej powiedział tak:

“We went through every weapons system Ukraine is seeking, in priority order, and we have develop plans to deliver those as rapidly as possible. Some have been delivered, other are in the process of being delivered, and we will continue to work aggressively to get Ukraine what it needs to strengthen its hand on the battlefield and to strengthen its hand on the bargaining table.

Dalsza część wywiadu też brzmi tak, jakby Ukraina miała dostać to czego chce/czego potrzebuje - oprócz samolotów, MIG-ów, których USA nie chcą wysłać ze swojej bazy, ale Polacy ze swojej mogą. (??)

Wygląda to tak, jakby w myśleniu Bidena i jego otoczenia zaszła zasadnicza zmiana.

Ale czy naprawdę zaszła, i czy ciężka broń, w odpowiednich ilościach, dotrze do wojsk ukraińskich na frontach tej wojny, to się okaże w ciągu około trzech-czterech tygodni.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #451 dnia: Kwietnia 12, 2022, 12:33:12 am »
Wracając do Cyryla i religijnego aspektu toczacej się wojny...
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-chca-by-cyryl-i-stanal-przed-koscielnym-sadem-patriarcha-pop,nId,5953315
https://wiadomosci.wp.pl/gwalc-zabijaj-torturuj-gott-mit-uns-znow-przeraza-swiat-opinia-6756119671388768a

I kolejna pogłoska nt. możliwych kremlowskich porachunków:
https://tvn24.pl/swiat/rosja-ilja-ponomariow-poinformowal-o-aresztowaniu-wladislawa-surkowa-5671150
Zawsze (potencjalnie) pocieszająca, choć nawet gdyby zaraz przydarzyło się temu jegomościowi herbatą zadławienie, czy zatrzymanie akcji serca (przez pocisk), życia ofiarom to nie wróci...

Oraz coś, co nazwałbym znamiennym - prezydent Niemiec jest dla Ukraińców persona non grata:
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-prezydent-niemiec-chcial-pojechac-do-kijowa-bild-zelenski-ni,nId,5955684
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2022, 01:53:25 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Cetarian

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 223
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #452 dnia: Kwietnia 14, 2022, 01:35:48 am »
 
https://www.theguardian.com/world/2022/apr/13/more-than-1000-ukraine-marines-have-surrendered-in-mariupol-says-russia

Joe Biden announced $800m in new US military aid to Ukraine on Wednesday. He said this would include artillery, armoured personnel carriers and helicopters. Biden added it would “contain many of the highly effective weapons systems we have already provided and new capabilities tailored to the wider assault we expect Russia to launch in eastern Ukraine”.
 
*
Dobry sygnał, tylko pytanie, ile tej broni będzie i kiedy dotrze na front.
 

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #453 dnia: Kwietnia 14, 2022, 02:28:31 am »
Moskwa płonie.
2.
- 18 haubic 155mm, 40 tys pocisków
 - 10 radarów przeciwartyler.
 - 300 dronów switchblade
 - 500 javelinów
 - 200 APC M113
 - 100 Humvees
 - 11 śmigłowców Mi-17
 - bezzałogowce obrony wybrzeża i in.

 USA podzieli się z Ukrainą informacjami wywiadowczymi, które pomogą w atakowaniu celów na Krymie i na okupowanych terytoriach Donbasu

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2423
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #454 dnia: Kwietnia 14, 2022, 12:18:46 pm »
Moskwa płonie.
Yes-s-s-s-s-s!
https://www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art36078381-rosja-potwierdza-flagowy-rosyjski-krazownik-moskwa-plonie-jest-powaznie-uszkodzony

W tym związku doradca biura prezydenta Aleksiej Arestowicz wczoraj na antenie kanału "Fejgin Live" z udanym zatroskaniem i ledwo widocznym mrugnięciem oznajmił:
- Okrętowi flagowemu Floty Czarnomorskiej Federacji Rosyjskiej przydarzyła się jakaś niespodzianka. Płonie mocno. Prosto teraz. A morze jest wzburzone, więc nie wiadomo, czy uda się im pomóc. Tam 510 członków załogi. Nie możemy zrozumieć, co się stało. Może dwaj majtkowie palili w niewłaściwym miejscu? Albo też naruszyli jakieś wymagania bezpieczeństwa? Nie mają szczęścia... ;)

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #455 dnia: Kwietnia 14, 2022, 01:18:20 pm »
Moskwa już na dnie.

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #456 dnia: Kwietnia 14, 2022, 01:26:25 pm »
Putin powie w tv, że wszystko było zaplanowane, dzięki temu Rosja ma nowy okręt podwodny.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #458 dnia: Kwietnia 15, 2022, 09:26:27 am »
Ciekawe ile osób dostanie rozległego zawału po Moskwie...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #459 dnia: Kwietnia 15, 2022, 10:31:59 am »
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2022, 11:36:07 am wysłana przez Smok Eustachy »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #460 dnia: Kwietnia 15, 2022, 12:53:21 pm »
Jeżeli mnie słuch nie zmylił to właśnie (o 11:49) posłyszałem odległą, ale potężną eksplozję...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2423
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #461 dnia: Kwietnia 15, 2022, 02:04:02 pm »
Nie ma lekko
Wśród moich rodaków są niewdzięczne świnie. Niestety.
Do tego wstyd, aż uszy się czerwienią...
 :'(

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #462 dnia: Kwietnia 15, 2022, 02:49:52 pm »
LA, ale z tą fryzjerką to bujda jak się wczytasz.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #463 dnia: Kwietnia 15, 2022, 02:50:38 pm »
Świnie trafiają się wszędzie, nie przejmuj się L.A. :).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #464 dnia: Kwietnia 15, 2022, 03:21:29 pm »
Jeżeli mnie słuch nie zmylił to właśnie (o 11:49) posłyszałem odległą, ale potężną eksplozję...
Coś wiadomo?

Co do darmowego farbowania - kompletnie nie rozważałabym tego w kategoriach "niewdzięczne świnie".
Uważam, że to jest celowy tekst rozprowadzany w necie (nie twierdzę, że gdzieś takie wejście nie miało miejsca, ale na pewno nie masowo) - ten o fryzjerce/kosmetyczce.
Tekst taki jak ten, że Ukraińcy dostają mieszkania za darmo, a w mojej rodzinie to...jak ten o zajmowanych miejscach w szpitalach, żłobkach i przedszkolach - a moje dziecko się nie dostało...
Do tego jeszcze dodałabym ten trafiający w święte 500+: trzeba pomóc, ale po co dawać 500+?
Słyszę te same frazy, te same teksty od różnych ludzi. Kiedy pytam czy ta osoba spotkała się z tym osobiście - nie. Mało tego - często nawet nie spotkała żadnego Ukraińca.
Myślę, że jest to działanie obliczone na skłócenie Polaków między sobą i z Ukraińcami.

Inna sprawa, że ludzie przybywający z Ukrainy, którzy nie znają języka innego niż swój - zostali przyjęci do prywatnych domów i po prostu są tam utrzymywani przez gospodarzy - mogą sobie nie zdawać sprawy, że to nie darmowa pomoc państwa, Unii czy tam kogo jeszcze - tylko Kowalskiego.
Znajoma miała u siebie babcię, córkę i wnuczka z południowo-wschodniej Ukrainy - z małej wsi - nie pojmowali kompletnie jak to wszystko działa - trudności w porozumieniu.
Pomogła wynająć (niczego nie dostali!) im mieszkanie, pozałatwiać formalności, znaleźć pracę młodszej pani - byli u niej 3 tygodnie - martwi się jak sobie dadzą radę.
To kompletnie nie wynik niewdzięczności tylko bezradności.

A to, że w każdym narodzie są świnie - nie ulega...Polacy też nie są wszyscy tacy bezinteresowni, ot - pełen przegląd po każdej ze stron, ale jednak w większości wszystko dobrze działa:)

Psss...chciałam jeszcze dodać oczywistość oczywistą - bez międzynarodowej pomocy Polska na dłuższą metę nie da rady godnie utrzymywać ponad 2 milionów nowych obywateli - oni nie pojawiali się sukcesywnie, a w gwałtownym przyborze...stąd trudno to porównywać do jakiejkolwiek wcześniejszej fali migracyjnej - może tej z Bałkanów? :-\
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2022, 03:30:03 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)