Polski > Akademia Lemologiczna

[SPOILERY do "Fiasko"] Tożsamość Tempego

<< < (2/3) > >>

Lieber Augustin:
Witaj Jota :)

--- Cytuj ---Otóż w jednym z rozdziałów jest wspomniane, że Tempe, nie wiadomo skąd miał zwyczaj otwierać książkę w przypadkowym miejscu i ją czytać. Tak samo w "Opowieściach o pilocie Pirxie" było powiedziane, że Pirx lubił tak robić.
--- Koniec cytatu ---
Zaznaczę na marginesie, że Ijon Tichy również lubił losową lekturę:
Śpiwór pływał ze mną to tu, to tam, miałem pod jaśkiem latarkę i nieraz, gdy zahaczyłem w takim szybowaniu o półkę z książkami, ażem się ocknął, łapałem się jej, książki leciały niby spłoszone ptactwo, a ja uchwyciwszy pierwszą, co wpadła mi w garść, brałem się do lektury przy latarce, wewnątrz śpiwora, zawsze ciekaw, jaką lekturą poczęstował mnie nocny przypadek.

liv:
Dzięki Jota za umiejscowienie spraw. I wyostrzenie Tempego  ;)
Tak myślę, czy nie przenieść wątku do Akademii. Co sądzicie?

--- Cytuj ---Zaznaczę na marginesie, że Ijon Tichy również lubił losową lekturę:
--- Koniec cytatu ---
:)
Okaże się zaraz, że podobnie Tarantoga i ...

olkapolka:
Czołem Jota:)

Ja mam niejasne przeczucie, że kiedyś pisaliśmy o tym przypadkowym czytaniu, ale nie mogę namierzyć...tak siak - pewnie, pasowne do Akademii.

xetras:
Tematy rzadko się czyta od ich inauguracji.
Sugeruję przemyśleć, czy [spoilera] może oznaczyć ostrzeżeniem, bo raczej trafi na koniec tematu: https://forum.lem.pl/index.php?topic=534.0
Zwykle na ostatniej stronie zaczynałem poznawać tematy.

Tak rozległego ogarniania - zazdraszczam i gratuluję!

Q:

--- Cytat: xetras w Maja 26, 2021, 01:26:19 pm ---Sugeruję przemyśleć, czy [spoilera] może oznaczyć ostrzeżeniem, bo raczej trafi na koniec tematu:
--- Koniec cytatu ---

Wątki Akad. z zasady (jak sama nazwa działu sugeruje) bazują na tak intensywnym dzieł Lema rozbiorze, że - IMHO - nie ma się co wygłupiać ;) .

Same przenosiny to dobra idea.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej