Polski > Hyde Park

Zmiany w Programie III PR

(1/20) > >>

olkapolka:

[maziek] Niniejszy wątek został wydzielony z "O muzyce" z zapoczątkowany słowami Olki, które wklejam:

Cóż...wywołaliśmy pana do tablicy:
Marek Niedźwiecki odchodzi z radiowej Trójki. Jak podaje Polsat News, Niedźwiecki złożył dzisiaj wypowiedzenie. Nie zostało ono jeszcze przyjęte przez władze PR. Pierwszy informację podał w mediach społecznościowych Zbigniew Preisner. "Wiem to od niego. Napisałem to za jego zgodą" - napisał.
https://www.onet.pl/kultura/onetkultura/marek-niedzwiecki-odchodzi-z-trojki/z07zbhf,681c1dfa

Może i takie były początki:))
Podudnić na kamlotach, kościach...zresztą całkiem delikatnie.



--- Cytuj ---PS no to Trójkę można odfajkować. Jest odzyskana.
--- Koniec cytatu ---
Trudno rzec - Kazik chyba też nie spodziewał się, że ta jego piosnka (ma sporo politycznych na koncie) spowoduje zejście ostatniej Trójkowej lawiny - czy odzyskana...co komu po takim trupie?
Owszem pozbyli się ostatnich ikon stacji, ale równocześnie stracili możliwość prezentowania twórczości wielu wykonawców - polskich i  zagranicznych.
https://wyborcza.pl/7,75410,25952271,trojka-bez-deep-purple-nicka-cave-a-marillion-lao-che.html#S.koronawirus-K.C-B.1-L.1.duze

Będą na okrągło grać Zenka?

Mam nadzieję, że Trójka kiedyś wróci - ze świetnym serwisem naukowym i muzycznym.

maziek:
Ja w tym sensie, w jakim za pierwszego pisu "odzyskiwano" ministerstwa (tzn. sadzano tam swoich nie patrząc na nic). Ja ogólnie mało dość radia słucham w domu czy pracy (eufemizm - niemal wcale), ale zawsze miałem Trójkę ustawioną w samochodzie no a już jak słuchałem w innych okolicznościach radia to też zawsze Trójki. Zwłaszcza nie da się ukryć, że Listę lubiłem za niezmienność w zmienności, te rozmaite teksty, słuchawka z Konina i tak dalej. Dzięki temu samochodu np. słyszałem wywiad z Lemem na temat filmu Solaris późno w Trójce wracając skądyś. Ale ze 4 lata temu weszła ta prymitywna, tępym scyzorykiem rzezana propaganda, to praktycznie przestałem słuchać, bo się nie dało. Nie wiem dla kogo były te audycje, może dla naczelnika, ale na pewno nie dla wieloletnich słuchaczy Trójki. A jakieś półtora roku temu całkowicie zaprzestałem, bo się już całkiem nie dało.


Zaś lista przebojów zaczęła się razem z jaką taka moją świadomością i trwała (nie mogłem wybaczyć Niedźwieckiemu odejścia do Złotych Przebojów, ale wrócił, to wybaczyłem :) ). Trwała aż do teraz. Wszyscy wspominają te werble z Maanamu, że dało się oszukać cenzurę ale nikt nie pisze pewnej oczywistości, że w cenzurze peerelowskiej siedzieli cwani ludzie i oczywiście nie wiem, ale dam sobie rękę odciąć, że doskonale wiedzieli, co jest grane. Tyle, że nie byli aż tak głupi, aby interweniować. Wilk syty i owca cała. A już widzę oczami wyobraźni, jak w związku z tym i z faktem, że Niedźwiecki był ponoć TW - ukręcą zaraz przekaz dnia, że tamto to był na prikaz komuny esbeka rękami "wentyl dla publiki" odkręcony.

olkapolka:
Dobrze ten sens zrozumiałam - ale radio to nie ministerstwo. Zwłaszcza to radio - międzypokoleniowe, międzysystemowe.

Po zmianie politycznej warty - ruchy w obsadzie państwowych stanowisk (w tym ministerialnych) są naturalne (nie mówię o zasadności, sposobie wymiany itp. - tylko stwierdzam fakt, że każda władza u steru stawia swoich). Większość ludzi nawet nie zna poszczególnych ministrów  - raczej kojarzy te stanowiska partyjnie (w sensie to ministerstwo ma ta partia, to - tamta, noo...teraz: jedna).

Natomiast Trójka była miejscem zależnym od ludzi, od nazwisk osób tworzących poszczególne programy. Np. lista związana jest z nazwiskiem Niedźwieckiego i tyle. Ciekawe jaki desperat może w takich okolicznościach chcieć ją np. dalej prowadzić? Bez namaszczenia przez MN - gdyby np. chciał odejść na emeryturę.
Bez tych ludzi lub bez ich naturalnej wymiany nie ma Myśliwieckiej 3/5/7. I stąd: co rządzącym po takim trupie? Sens by był, gdyby orkiestra w znanym składzie grała z ich dyrygentem.
Poniekąd dobrze się stało - partia musi pęknąć od wewnątrz ;)

Mnie Trójka towarzyszyła od dzieciństwa - oczywiście nie jedynie - ale głównie.
Od kilku lat właściwie wcale.
Dodatkowo miałam ustawiony ich serwis na stronie startowej - od tego odpadałam najpierw.
Po ostatnim resecie - nie ustawiłam już Trójki w samochodowym radiu.
Przerzuciłam się na radia internetowe.

maziek:
Nie sądzę, aby była refleksja po co się odzyskuje. Należy odzyskać.

Q:

--- Cytat: olkapolka w Maja 17, 2020, 05:06:25 pm ---Będą na okrągło grać Zenka?
--- Koniec cytatu ---

Znajdą się i inne przeboje ;):

Oraz perły z lamusa:


W tym moje ulubione arcydzieło:

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej