Autor Wątek: Ja, Remuszko :-)  (Przeczytany 447906 razy)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1185 dnia: Maja 19, 2020, 10:43:34 pm »
Tak, to że wychodzisz na (oczywiście "po" - dopuściłam się straszliwego przekłamania - najmocniej przepraszam) piwo to bardzo ważna informacja dla tego forum. Bardzo.

Co do fałszerstw - pomyśl po drodze o tym dlaczego jesteś przenoszony, dlaczego ciągle forum pętli się wokół Twojej osoby (w negatywnym sensie) i dlaczego GW zbanowała Twoje wpisy.

Zaznaczam, że ja nie odpowiem - może Q.
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2020, 10:46:31 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1186 dnia: Maja 20, 2020, 11:28:46 am »
@ olkapolka

Głosisz nieprawdę.

1. Nie jestem przenoszony. Jeden raz (pojedynczy przypadek) zostałem wczoraj przeniesiony. Pisałem o tej dobrej zmianie moderatorów ponad miesiąc temu https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg81038#msg81038.

2. Forum nie pętli się wokół mojej osoby (cokolwiek to znaczy). Forum to kilkoro konkretnych ludzi. Z jednym patologicznym wyjątkiem, ci ludzie zachowują się wobec mnie obojętnie lub życzliwie.

3. Nie wiem nic o przyczynach niewywiązywania się "GW" z umowy prenumeraty. Konkrety poda niezawisły sąd.

4. Kto zmienił wątkową przynależność mojego wpisu (zrzut) i nie miał odwagi pod tym literalnym fałszerstwem się podpisać? Nawet urzędowa cenzura PRL takich numerów nie robiła...

R. 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1187 dnia: Maja 20, 2020, 03:27:21 pm »
Osobliwy wpis pana Q [ https://forum.lem.pl/index.php?topic=1826.msg81729#msg81729 ] zainspirował mnie do przyjrzenia się sobie przez pryzmat twardej statystyki, czyli GDZIE, KIEDY, ILE.
 
Forum Mistrza jest pod tym względem wiecznotrwałe, przezroczyste i wnioskopędne, a w dziale pozaLemowym panuje absolutna wolność słowa. Powtórzę tu za mądrym livem: kto chce  – czyta, kto nie chce – pomija, a najlemowsiejszy z możliwych wątek „O muzyce” przoduje bezapelacyjnie pod względem zainteresowania (liczba wyświetleń).

Każdy może sam sprawdzić, ale MNIE wyszło, że w ciągu ostatnich 50 dni powiesiłem tu 106 wpisów, czyli nieco ponad dwa dziennie. Dla samotnego starca taka możliwość jest wielką pociechą, zwłaszcza że te moje ple-ple zdaje się czytelników ciekawić.
 
45% tych notek znalazło się w „Jaremuszku”, a reszta w tym, co mnie bardziej obchodzi [po około 10%  w „Poradni językowej” (polszczyzna jako hobby), w „Młodym fizyku” i w „Edukacyjnej zapaści” (tematyka raczej ścisła), inne zaś zaś rozproszyły się okazjonalnie po aż dziesięciu różnistych uboczniejszych wątkach hajtparkowych, od „Kwizu” przez „LGBT” i „Religię” do „Smoleńska”.

W czas Zarazy dziękuję za uwagę i sanacyjnie życzę jak najszybszego odzyskania oddechowej publicznej wolności!

R.  

pjes: z ciekawości jeszcze zajrzałem do statystyk tła, i one, za ten sam okres, są takie:

LA - 104

ja (przypomnę) - 107

olkapolka - 128

maziek - 146

liv - 164

Q - 252

A propos przypomniało mi się, że kiedyś pan Skrzat życzliwie spytał, czy nie miałbym ochoty zostać jeszcze jednym moderatorem, ale bez wahania odmówiłem.

pjes II: z inspiracji olkipolki mam nadzieję zdążyć napisać, do jakich wniosków doszedłem na podstawie komentarzy zamieszczanych pod tekstami "Gazety Wyborczej".
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2020, 01:51:20 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1188 dnia: Maja 21, 2020, 02:12:33 pm »
@ Kaa

sss, ja i ty jesteśmy jednej krwi, sss, sss...
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1189 dnia: Maja 23, 2020, 09:19:10 pm »
Gdybym był prezydentem RP, to spośród pięciu kandydatów wybrałbym pana sędziego Wróbla.

R.

pjes: a może jednak bardziej umiarkowaną panią sędzię Manowską?

pjes II: wraży NSA prawomocnie przywrócił kluczowej warszawskiej arterii komunikacyjnej - Trasie Łazienkowskiej - komuszą nazwę Armii Ludowej. A miało być sprawiedliwie i patriotycznie: aleja Lecha Kaczyńskiego. Lecz może i dobrze się stało? Jest bowiem w centrum stolicy jeszcze godniejszy obiekt: Pałac Kultury i Nauki, wpisany, notabene, do rejestru zabytków.  Trzeba tylko nadać mu imię tragicznie zmarłego prezydenta.

pjes III: niezwykła maseczkowa subordynacja warcholskiego narodu robi wrażenie. Przynajmniej na mnie.
« Ostatnia zmiana: Maja 24, 2020, 07:06:02 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1190 dnia: Maja 24, 2020, 09:36:25 pm »
- Dlaczego kradniesz?
- Nie kradnę.
- To nie jest odpowiedź na moje pytanie. To jest odpowiedź na pytanie "czy kradniesz", a ja pytałem "dlaczego kradniesz".

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1191 dnia: Maja 24, 2020, 10:06:12 pm »
- Jakie jest czarne?
- Czarne jest czarne
- To nie jest odpowiedź na pytanie moje, tylko na jakieś inne. Najpierw odpowiedz na moje pytanie.
- Czarne jest czarne.
- Twoja odpowiedź jest odpowiedzią na pytanie nie moje, tylko na jakieś/czyjeś inne.

Również ślę uśmiech:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1192 dnia: Maja 24, 2020, 10:23:29 pm »
W odróżnieniu od pytania o kradzież, uważam - wbrew Tobie - że logiczną i merytoryczną odpowiedzią na pytanie "jakie jest czarne" jest odpowiedź "czarne jest czarne".

R.

Wysokie statki, wysocy króle
Trzy razy trzy
Co też przywieźli z dalekich krain
Przez morskie mgły?
Siedem gwiazdeczek, siedem kamieni...


Kto to napisał? Mała wedlowska :-)
« Ostatnia zmiana: Maja 24, 2020, 10:49:35 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1193 dnia: Maja 24, 2020, 10:59:27 pm »
Per analogiam:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1194 dnia: Maja 24, 2020, 11:10:07 pm »
Powtórzę:
Uważam, że Twoja odpowiedź "czarne jest czarne" jest poprawną (logiczną/merytoryczną) odpowiedzią na Twoje pytanie "jakie jest czarne". W odróżnieniu od przytoczonego mojego pytania o kradzież i przytoczonej odpowiedzi na nie.   
Nie widzę żadnej analogii.
Teraz przepraszam, ale dobranoc :-)

R.

pjes [dzień później]: uważam, że maziek traktuje mnie dokładnie tak samo jak wszystkich innych forumowiczów. Nic nie wiem o adresowanych do mnie przywilejach albo restrykcjach z jego strony, a jestem tu już jedenaście lat.

pjes II: I prezesem SN została pani sędzia Manowska.
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2020, 01:11:32 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1195 dnia: Maja 27, 2020, 02:23:39 pm »
Proponuję wybiórczy zakład o małą wedlowską.

Mam dwie propozycje. Pierwsza jest bezwarunkowa. Uważam, że PAD wygra w pierwszej turze.

Druga jest warunkowa. Gdyby doszło do drugiej tury, to uważam, że PAD wygra z przewagą przynajmniej 10% nad tym drugim, czyli będzie przynajmniej 55% do 45% lub większa różnica.

Mogą być niezależne dwa zakłady. Każdy za jedną tabliczkę. Aby w maju.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1196 dnia: Maja 29, 2020, 06:06:52 pm »
Odnoszę wrażenie (z literatury), że Druga Wojna Światowa zaczęła się i kontynuowała zupełnie inaczej niż Pierwsza (oraz poprzednie w mniejszej skali). Wychodzi mi, że główną różnicą był terror wobec cywilów. Mordowanie nieżołnierzy.

Jeśli to prawda, to co było przyczyną tak zasadniczej zmiany taktyki wojennej? Biorąc pod uwagę, że OKW nigdy nie działało na łapu-capu, taka zmiana nie mogła nastąpić przypadkowo, niechcący ani znienacka.

Skoro tak, to dyrektywa bombardowania cywilnego śpiącego Wielunia stała się symbolem i cechą wojennej rzezi nie dlatego, że „tak wyszło”, tylko dlatego, że ktoś kazał. Dziś dyrektywy uchwala kolegialnie UE, ale kto 76 lat temu uchwalił dyrektywę zabijania niemilitarnego? Kto wydał rozkaz i jak on brzmiał? Nie zachowały się żadne źródła?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1197 dnia: Maja 30, 2020, 07:52:01 pm »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1198 dnia: Czerwca 01, 2020, 04:23:15 pm »
Jako dyżurny dziadek podpowiem, że ten moderator ma we zwyczaju, za przeproszeniem, wyrażać się, na dodatek robić to mętnie, pokrętnie i niezrozumiale.
Osobiście przypuszczam, że w tym wypadku ma on na myśli tzw. idiom, który określa przybliżenie, aproksymację, estymację, około, plusminus itp. Mnoży mianowicie liczbę przestępną pi przez swoje kaprawe oko, a potem jeszcze wycina znak mnożenia i to, co zostało, przelewa na ekran. Ale to tylko hipoteza, bo z tym moderatorem jak z pszczołami...

R.    
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2020, 03:57:06 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1199 dnia: Czerwca 02, 2020, 04:04:19 pm »

Wiki czyli jaja
Żeby się nie rozwodzić, to jest autodefinicja Wikipedii:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia,

to jest jedno z wikipedycznych haseł:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskalkulia,
 
a to jest czołówkowa ostrzegawcza uczciwa informacja w tym haśle:
„Ten artykuł od czerwca 2010 roku wymaga zweryfikowania podanych informacji. Nawet wszystkie informacje w tym artykule mogą być nieprawdziwe.”

Kto nie wierzy, niech źródlanie sprawdzi. Przypomnę też link do tekstu, który powinni przeczytać wszyscy rozumni ludzie posługujący się internatem:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg81256#msg81256

oraz to, co Wiki przez jakiś czas niedawno twierdziła o mnie:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg81372#msg81372
Uważam, że z przytoczonych linków twardo wynika, iż Wikipedia nie jest encyklopedią w powszechnym rozumieniu tego słowa oraz w ogóle nie jest wiarygodnym i miarodajnym źródłem wiadomościR.
 
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2020, 12:08:05 pm wysłana przez maziek »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )