Autor Wątek: Polityczna Rzeźba  (Przeczytany 399826 razy)

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #120 dnia: Czerwca 24, 2012, 11:56:31 pm »
Ach wy to są takie literaty!
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #121 dnia: Czerwca 24, 2012, 11:57:28 pm »
Literaty...do literatek. 8)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #122 dnia: Czerwca 25, 2012, 12:46:52 am »
Czy to 25? Czy 50? Czy 100?
VOSM
P.S. Po karnych idę spać, tym bardziej, ze wygrali NASI!
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #123 dnia: Czerwca 26, 2012, 09:22:51 am »
Inna ocena pozasportowych aspektów Euro. Dawno się tak zdrowo nie uśmiałem, zdaje się że starzy wyjadacze z Gazety dali się podejść jak dzieci ;) ...

"Nowa autostrada A1 zaprowadziła nas z Torunia prosto do Gdańska. Za jedyne 28 złotych możesz przejechać 150 km po idealnej drodze, choć z większością zjazdów ciągle zamkniętą (bo autostrada jest ledwie otwarta). Nasz przejazd nią nie dawałaby się jednak do naszego dziennika, gdyby w jego trakcie nie spotkało nas coś niezwykłego. W Szwajcarii i Austrii, skąd pochodzą moi koledzy Pascal Lauener i Leonhard Foeger, podobnie jak i w moich rodzinnych Niemczech, do koszenia trawy przy autostradach używa się prawdziwie ciężkiego sprzętu. Rezultat jest taki, że trawa skoszona jest nierówno, a w trakcie całej operacji giną małe zwierzęta mieszkające w wysokiej trawie.

Polacy znaleźli rozwiązanie dla tego problemu. Wzdłuż autostrady można było zaobserwować grupy do 20 osób, które do wyrównywania trawy używały elektrycznych kosiarek. Efekt końcowy jest imponujący - wydawało się, że jedziemy przez pole golfowe!
"

 ;D ;D ;D

Całość
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #124 dnia: Czerwca 29, 2012, 03:40:39 pm »
28 złotych za 150 km to tanio?

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #125 dnia: Października 25, 2012, 03:50:48 pm »
Cytuj
----- Original Message -----
From: "BPR" <bpr@sejm.gov.pl>; <bpr@sejm.gov.pl>
To:< remuszko@gmail.com >
Sent: Thursday, October 25, 2012 1:55 PM
Subject: Misja obserwacyjna Sejmu RP na Ukrainie

                  Misja obserwacyjna Sejmu RP na Ukrainie
W dniach 25 – 29 października 2012 roku na terenie Ukrainy przebywać będzie niezależna   misja   obserwacyjna   Sejmu   RP   w   związku   z   wyborami parlamentarnymi, które odbędą się w tym kraju 28 października br. (...) Celem  misji  Sejmu  RP  jest  przede  wszystkim  ocena  zgodności procesu wyborczego   na  Ukrainie  ze  standardami  międzynarodowymi  w  kontekście promowania  demokracji  oraz  poszanowania swobód i wolności obywatelskich.

Biuro Prasowe Kancelarii Sejmu
Press Office, Chancellery of the Sejm
Tel/Ph. (+48) (22) 694 22 31, 621 11 50, 694 10 86, 694 21 17, 694 24 42
Fax      (+48) 22 694 23 06, (+48) 22 694 14 46
e-mail:  bpr@sejm.gov.pl
Czy Dostojne Forum zna może jakiś link do w.w. standardów międzynarodowych (zwłaszcza w kontekście)?
[Z góry odpieram podły atak Globalnego (który nie lubi konkretów): jak coś jest standardem, to musi być wymierne, więc i konkretne!]
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #126 dnia: Października 30, 2012, 11:56:17 am »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #127 dnia: Stycznia 17, 2013, 02:10:54 am »
Legalność ostatnich działań nie budzi wątpliwości, natomiast sensowność nie budzi. Są one bez sensu. Proszę to moja notka:

http://smocze.opary.salon24.pl/479401,fotoradary

Od Kolei Ślaskich nikt nie umarł ale 1000 chorych na czerniaka ma paść rocznie. Kropla w morzu potrzeb. Matki dostaną urlop dłuższy dopiero od marca 2013, bo wtedy kasa pójdzie dopiero z budżetu 2014 roku. Brunon K nie uratował Bondaryka. Mała Madzia, walka z faszyzmem, przykryły największy proces na Śląsku o przekręty: nawet jak skażą to kasy nie otrzymają. Sędzia Tuleya ogłasza stalinowskie metody: wielogodzinne przesłuchania trzygodzinne. Wiedzę o stalinowskich metodach nabył w domu rodzinnym. Syn policjanta i policjant zastrzelili się prawie dzień po dniu, ten pierwszy zabił swoją dziewczynę i był bandit, ten drugi tylko pociął żonę nożem. Owsiak zaczaił się na Terlika w lochach TVN,

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #128 dnia: Stycznia 17, 2013, 09:32:01 am »
Twój tekst o fotoradarach, pomijając żądło polityczne, które Ci się wysunęło, jest mocno nietrafiony w tej części, w której się martwisz, że zamiast policjanta inspektorzy będą ślęczeć na zdjęciami, więc nic się nie zmieni. Celem nowego systemu jest automatyczne wystawianie mandatów od zdjęcia po zaadresowanie koperty, bez konieczności udowadniania, kto faktycznie jechał samochodem.

P.S. I jeszcze drobne sprostowanie, sędzia Tuleya nie uczył się o stalinowskich metodach w domu, tylko z akt i na sali sądowej, gdzie sądził i skazywał oprawców z tamtych lat.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2013, 09:57:02 am wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #129 dnia: Stycznia 17, 2013, 11:09:19 pm »
Właśnie o to chodzi, że nie będą, bo Policja musi udowodnić a Inspekcja nie musi.
Oto text w tej materii:
http://kierowcy.org/mandat-nie-dziekuje/

Z kwestii cywilizacyjnych: jak jest sprawa o mord czy włam to nie musisz obciążać żony zeznaniem, a jak przekroczenie prędkości to musisz.
Natomiast żądła się nie wstydzę.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #130 dnia: Stycznia 18, 2013, 11:44:44 am »
Właśnie o to chodzi, że nie będą, bo Policja musi udowodnić a Inspekcja nie musi.
Kwestia kto to robi jest wtórna. Kwestia podstawowa to jest, czy należy karać kierowców za przekroczenie prędkości, z użyciem fotoradarów, czy nie. O tym można dyskutować, natomiast zakładając, że należy, trzeba stworzyć rozwiązanie, które to umożliwia i nie zabiera czasy policji (która powinna go poswiecic czemu innemu). I to jest takie rozwiazanie.

Koniecznosc ukarania (wykazania) konkretnego kierowcy jak i uczestnictwo czlowieka na szczeblu komendy, jak powszechnie wiadomo każdemu kierowcy, rodzila mase sposobow umozliwiajacych niezaplacenie mandatu. Wszystkie one polegaly na nielegalnych dzialaniach (podawaniu innych osob za kierujace w danym momencie, plus szwindle w samej policji chroniace "swoich"). I tu wracamy do pytania podstawowego - karac za predkosc z uzyciem fotoradarow czy nie. Jesli tak, to system powinien byc wydolny i nie obcizac zywych tam, gdzie chodzi o rzeczy mogace sie dziac z automatu.

Kierowca, ktory otrzyma mandat niesprawiedliwie ma wszelkie srodki jak dotychczas, odmowic, wykazac, ze nie on prowadzil itd. Nie jest tak jakby wynikalo z tego co piszesz, ze to na amen.

Natomiast teza w Twoim wpisie, ze nic nie wynika z tego, ze teraz bedzie to w IRD bo tam tyle samo czasu ludzie straca na wypisywaniu mandatow jest falszywa.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #131 dnia: Stycznia 18, 2013, 12:44:40 pm »
Bezadresowo:
...Zabij skina ...syna!
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #132 dnia: Stycznia 18, 2013, 03:29:21 pm »
Bezadresowo:
...Zabij skina ...syna!
VOSM
Z pewnością ta uwaga wiele wnosi do tematu, natomiast co do wyjaśnień Miazka:
Od końca:
1. Owszem, konieczność udowodnienia winy jest uciążliwa i kosztowna, ale to nie znaczy, że mamy od niej odstąpić.
Wyobraź sobie że Cię zapuszkują i powiedzą, że w nocy kogoś zaciukałeś. I udowodnij, że nie. Alibi nie masz, bo spałeś w domu, widzieć Cię mogła tylko najbliższa rodzina.
2. Posiadacz pojazdu (bo to właściwy termin a nie kierowca) ma ograniczone możliwości odwołania. Po pierwsze koszty odwołania mogą być wyższe niż koszt mandatu. W tym nowym systemie. Gdzie zdjęcie będzie mógł obejrzeć?
3. Napisałem wyraźnie, że inspektorzy nie będą ślęczeć, bo nie będą udowadniać, cytuję: " Ano nie. Policję obowiązują rygory Ustawy o Policji, dlatego zobowiązana jest ona do zachowania jakiś procedur, udowadniania itp. A tego Inspektoratu nie obowiązując i może ładować na bezczela"
4. Wreszcie Inspekcja będzie bezkarna.
5. Wyraziłeś się nieprecyzyjnie pisząc, że kierowca będzie mógł wykazać, że nie on prowadził. Dokładnie to właściciel  i po drugie nie wystarczy, że udowodni że nie prowadził, będzie musiał donieść.
6. Będzie możliwość nadużyć jeszcze większych: Będziesz mógł poprosić kogoś, kto mało jeździ żeby wziął punkty na siebie.

Co więcej, jak nie wskażesz winnego to punktów nie dostaniesz, ale zapłacisz więcej. Czyli jest to furtka dla nadzianych gości, którzy będą pomykać ile chcą. A sprawiedliwość społeczna?

Podsumowanie:
Ten ostatni problem to sedno zarzutów wobec nowego systemu. Drugi: zmusić ludzi do donoszenia na siebie, np. w rodzinach.

PS: Sytuację zmienią tylko surowe kary dla GITD, za jej występki.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #133 dnia: Stycznia 18, 2013, 09:12:10 pm »
Pomijam kwestie czy IRD ma prawo czy nie ma itd., bo nie o tym pisałem. Myliłem się co do zarzutu jaki Ci postawiłem, bo nieco inaczej zrozumiałem to co napisałeś, niż piszesz, że miałeś na myśli jak to pisałeś (Twój wpis w salonie24). Wybacz.

P.S. Jestem maziek. Maciek napisany przez m i z. Jest też tu od czasu miazo, ale nie ma jak na razie Miazka czy Miaźka.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2013, 09:14:20 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #134 dnia: Stycznia 19, 2013, 12:32:19 am »
OK co do ostatniego sorry