Autor Wątek: Wybory prezydenckie 2020  (Przeczytany 31944 razy)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #150 dnia: Lipca 16, 2020, 07:52:03 pm »
Moim zdaniem bliższa ciału koszula. Na swoich przymyka się oko a ci drudzy i tak mają minusa. Tak mi się zdaje. Mnie bardziej martwi ogół, poziom średni i atmosfera niż ekscesy jednych czy drugich. A najbardziej to, że jak jeden czy drugi już beknie czy pierdnie - to jego strona twierdzi, że po pierwsze fiołkami, a po drugie jest usprawiedliwiony, bo ci drudzy pierdzieli wcześniej.
Uśmiecham się  - ale w sumie już nie wiem, która to strona. Chyba żadna:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #151 dnia: Lipca 17, 2020, 12:20:48 am »
Cytuj
Uśmiecham się 
I wizawi  :)
Cytuj
Moim zdaniem bliższa ciału koszula.
Ciekawym w jaką to koszulkę maziek ubrał mnie.
Dla utrudnienia dodam, że byłem jednym z ojców chrzestnych lokalnej Platformy Obywatelskiej  w swoim grajdołku i kilku dzisiejszych aktywistów tejże formacji z mej ręki dostało deklaracje członkowskie. Tzn, wtedy to był jeszcze był Komitet Poparcia Olechowskiego (dokładniej to jakoś Obywatele dla RP), po przegranych wyborach z K. ; dopiero potem zamienił się w tzw. "trzech tenorów" którzy założyli PO, i z których finalnie został jeden. Ale coś mnie tknęło, zwyciężyła tradycja "nienależenia" nie pierwszy raz zresztą - i sam jej nie wypełniłem.
To jaka moja koszulka?  8)
Dobra, są ważniejsze sprawy niż koszule -  ja zmieniam gdy się przepocą, i obecną też z przyjemnością zamienię, bo coraz bardziej zużyta i nie wytrzyma kolejnych kilku lat...ale na czystą.
Tylko wpierw towar  musi się pojawić w sklepie.  ;)
« Ostatnia zmiana: Lipca 17, 2020, 12:36:10 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #152 dnia: Lipca 17, 2020, 12:41:44 am »
Jak przy takich wspominkach jesteśmy... Byłem wraz ze sporą grupą biznesowo-politycznych kolegów - też z frakcji olechowskiej - na zjeździe (już tworzonej przez trzech tenorów) Platformy (ostatecznie się nie zapisaliśmy, długo opowiadać dlaczego). Pamiętam te uśmieszki i tłumione chichoty kiedy Tusk (174 cm) cofając się o pół kroku, by zrobić miejsce na scenie pomniejszym działaczom przeszedł nieświadomie pod pachą pokazującego znak "V" Olechowskiego (198 cm).
« Ostatnia zmiana: Lipca 17, 2020, 12:54:03 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #153 dnia: Lipca 17, 2020, 12:56:28 am »
Cytuj
Pamiętam te uśmieszki i tłumione chichoty kiedy Tusk cofając się o pół kroku, by zrobić miejsce na scenie pomniejszym działaczom przeszedł nieświadomie pod pachą pokazującego znak "V" Olechowskiego.
Taki wysoki ten Olechowski?

Ale to już chyba ciut później, co piszesz. Skoro ich trzech.
Swoją drogą, to był chyba ostatni tak spontaniczny, oddolny ruch społeczny. Pamiętam ten entuzjazm. Za rok miały się odbyć wybory do sejmu i te komitety (jak w 89) lokalne powybierały swoich kandydatów na kandydatów i... dup!
Listy już były gotowe, a tu przyjechali prominentni działacze z dużych miast (bodaj już PO) i powykreślali lokalsów, którzy tak się zarzynali dla idei (dziękujemy koledzy za ciężka pracę, ale wicie rozumicie - tak trzeba!) , w zamian powstawiali nazwiska przywiezione w teczkach.
I było po zabawie, wtedy to część aktywistów odeszła na znak protestu a na ich robocie wyrosła znana partia. Z trzech tenorów zresztą też ...Olechowski chyba nawet nie przystąpił, a Płażyński szybko się wycofał w cień.
Ten mój "działacz" od którego dostałem deklaracje do rozprowadzenia, ostatecznie wyemigrował.
Jejki jakie to stare!  Powinno iść do tempory
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/andrzej;olechowski;zaklada;stowarzyszenie;obywatele;dla;rzeczypospolitej,246,0,46582.html
Andrzej Olechowski powiedział, że stowarzyszenie 'Obywatele dla Rzeczypospolitej' ma skupiać osoby, które głosując na niego nie poparły ani lewicy, ani prawicy. Stowarzyszenie - podkreślił Olechowski - nie będzie partią, gdyż jego członkowie nie zamierzają ubiegać się o udział we władzy politycznej. Będzie natomiast platformą społeczną skupiającą tych, którzy chcą działać na rzecz uczciwego państwa obywatelskiego, czyli takiego, które służy wszystkim obywatelom,a nie poszczególnym grupom. Stowarzyszenie będzie działać także na rzecz ograniczenia
korupcji. W kampanii do wyborów parlamentarnych Stowarzyszenie będzie wspierać te partie, które mają podobny do niego program. Będzie też proponować niezależnych kandydatów na listy wyborcze tych partii.

Hahahaha.... ;D
« Ostatnia zmiana: Lipca 17, 2020, 01:09:34 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #154 dnia: Lipca 17, 2020, 01:11:36 am »
Taki wysoki ten Olechowski?

Trochę koloryzuję - Olechowski miał rękę nieco (pod kątem +/- 30°) w górze, Tusk cofając się lekko się zgarbił (podobnie jak tu), no i nie przeszedł pod samą pachą, a gdzieś na wysokości łokcia, ale zabawnie to wyglądało.

Swoją drogą, to był chyba ostatni tak spontaniczny, oddolny ruch społeczny. Pamiętam ten entuzjazm.

Prawda - wpadało się do zaprzyjaźnionego sklepikarza, czy na dorastającą córkę znajomego na ulicy, i słyszało się szeptane niemal w religijnym uniesieniu wieści o powstającej Platformie.

Listy już były gotowe, a tu przyjechali prominentni działacze z dużych miast (bodaj już PO) i powykreślali lokalsów, którzy tak się zarzynali dla idei (dziękujemy koledzy za ciężka pracę, ale wicie rozumicie - tak trzeba!) , w zamian powstawiali nazwiska przywiezione w teczkach.
I było po zabawie, wtedy to część aktywistów odeszła na znak protestu

No, to właśnie usiłowałem dyplomatycznie przemilczeć ;).

Olechowski chyba nawet nie przystąpił

Przystąpił, ale się nie udzielał, i wystąpił w 2009.
https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/333774,z-po-odszedl-jeden-z-jej-zalozycieli.html
Choć potem Tuska popierał.
https://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,10389451,Olechowski_popiera_Tuska__I_zyczy_Palikotowi_wejscia.html
« Ostatnia zmiana: Lipca 17, 2020, 01:37:53 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #155 dnia: Lipca 17, 2020, 01:34:41 am »
Cytuj
No, to właśnie usiłowałem dyplomatycznie przemilczeć ;).
Toż to sprawy sprzed lat dwudziestu.  :)
Natomiast ciekawym, by jakoś wrócić do współczesności, czy podobną ścieżką pójdzie Trzaskowski?
 I tak jak młody Tusk poderżnął gardełko zwiotczałej już mamusi UW i osobiście tatusiowi Mazowieckiemu (widzę tę scenę jak z Obcego-czwartego, chyba) by na jej truchle stworzyć staro-nowe, wykona jakiś ruch podobny?
Tylko, by poszerzyć front, trzeba znaleźć kolejny raz idealistów, podobnych do tych od Olechowskiego.
 Czy hołowniani, na takich wyglądają?
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #156 dnia: Lipca 17, 2020, 01:42:14 am »
I tak jak młody Tusk poderżnął gardełko zwiotczałej już mamusi UW i osobiście tatusiowi Mazowieckiemu (widzę tę scenę jak z Obcego-czwartego, chyba)

Ech, przypominają się narty-zjazdówki "omyłkowo" wręczone przez młodych piskorczyków sędziwemu Geremkowi. Samoobronni rozłamowcy Witaszka nie mieli tej subtelności - podarowali Lepperowi fotel bujany ze słowami "Bujaj się, Jędruś!".
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #157 dnia: Lipca 17, 2020, 01:59:32 am »

Tylko, by poszerzyć front, trzeba znaleźć kolejny raz idealistów, podobnych do tych od Olechowskiego.
 Czy hołowniani, na takich wyglądają?
Po drodze była jeszcze Nowoczesna, która wciągnęła tzw idealistów.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #158 dnia: Lipca 17, 2020, 10:01:05 am »
Ciekawym w jaką to koszulkę maziek ubrał mnie.
O wypraszam sobie. Co to ja, jakiś Christian Dior czy inny Lagerfeld jestem, żeby "ubierać" i modę dyktować? Ja się martwię, ja mam dość tego głębokiego rowu strzykającego na oślep rzadkim g. między dwiema Polskami.
Tak na bazie Waszych wspominków (też się o mało nie zapisałem i też z tych samych powodów jednak nie, aczkolwiek aktywistą nigdy nie byłem, tylko biernistą - "trzeba było", prosili "wiesz jak jest" - to coś tam robiłem... Ale wszyscy proszący szybko też się wymiksowali i straciłem łączność towarzysko-społeczną z partią przewodnią). Więc tak na owej bazie czegoś mam wrażenie, że rzeczywiście wówczas ludzie, ci co przystępowali, byli jeszcze autentyczni. A dzisiaj czegoś mam wrażenie, że im młodsza osoba, tym bardziej wyrachowana i z punktu ustawiona na karierę. I to biorąc pod uwagę powiedzenie, że jak ktoś nie był socjalistą za młodu to na starość będzie wiadomo kim bardzo źle rokuje.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #159 dnia: Lipca 17, 2020, 11:38:03 am »
Po drodze była jeszcze Nowoczesna

Obawiam się, że Nowoczesna została juz przeżuta przez Schetynę, i szczególnej roli nie odegra ;).

Więc tak na owej bazie czegoś mam wrażenie, że rzeczywiście wówczas ludzie, ci co przystępowali, byli jeszcze autentyczni.

Acz nie wszyscy... Mam znajomego, przedstawiciela Zakonu PC, szczerze wierzącego w to co robił (co zresztą nie przeszkodziło mu się ustawić) - dodam, że prywatnie szanuję gościa ponad podziałami - który straszliwie narzekał na jawnie merkantylno-bezideowe nastawienie niektórych kolegów z dawnych lat, jeździł zwł. po Anuszu.

A dzisiaj czegoś mam wrażenie, że im młodsza osoba, tym bardziej wyrachowana i z punktu ustawiona na karierę. I to biorąc pod uwagę powiedzenie, że jak ktoś nie był socjalistą za młodu to na starość będzie wiadomo kim bardzo źle rokuje.

Mam wrażenie, że w nowszych latach funkcję młodzieńczego socjalizmu często pełnił korwinizm (ideologia skrajnie odmienna, zapał ten sam). Nie wiem jak to jest z tym obecnie, odkąd J.K.M. przystąpił do Konfederacji.
« Ostatnia zmiana: Lipca 17, 2020, 01:08:55 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #160 dnia: Lipca 17, 2020, 01:16:25 pm »
Możliwe. Możliwe też, że tamtych młodych znałem osobiście-naocznie a teraz to tylko z telewizji i może do telewizji jakiejkolwiek to już tylko taki destylat przechodzi.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #161 dnia: Lipca 17, 2020, 01:41:50 pm »
Tu znów nie mogę nie wspomnieć innego znajomego sprzed lat, ówczesnego prominenta AWS-u, który dowcipkował (pod koniec lat '90), że politycy dzielą się na ***uje i jaja. Jaja, to ci, którzy się dadzą zrobić w jajo, a ***uje zawsze się wcisną. Możliwe, że tak wygląda ten proces destylacji w praktyce*.

* Jeśli tak, to - cóż - Koledzy, zostaliśmy na dnie, w alembiku ;).
« Ostatnia zmiana: Lipca 17, 2020, 02:58:03 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #162 dnia: Lipca 17, 2020, 02:46:43 pm »
Cytuj
O wypraszam sobie. Co to ja, jakiś Christian Dior czy inny Lagerfeld jestem, żeby "ubierać" i modę dyktować?
A, to najmocniej przepraszam. Widocznie coś mi się pomyliło i niechcący wciskałem w brzuch dyktę  :)
Cytuj
A dzisiaj czegoś mam wrażenie, że im młodsza osoba, tym bardziej wyrachowana i z punktu ustawiona na karierę.
Mam podobne wrażenie. Plus ta "beka" o której pisał Q - z tej kategorii był korwinizm.
Latorośl sprzed kilku lat meldowała, że już na studiach zapisują się do partii rządzącej, lub mającej szanse rządzić, by jak najszybciej zacząć wędrówkę w górę po strukturach. W każdym razie jest taka grupa młodych wyrachowańców, chcących żyć z polityki i poglądy  niewiele znaczą, te zawsze można dopasować.  :)
Z drugiej, czy dawniej nie było podobnie? Kariera Ryszarda P. szla tym torem już w latach 90-tych.
Noale , ktoś na dole musi robić struktury.
Na teraz widzę tylko aktywność Konfederacji, tej w rytmie  bossanowy.
« Ostatnia zmiana: Lipca 17, 2020, 04:18:12 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #163 dnia: Lipca 21, 2020, 10:49:22 pm »
Jeden pan z "KP" radzi stronie uśmiechniętej zerwać z uśmiechaniem się:
https://krytykapolityczna.pl/kraj/markiewka-polityka-milosci-do-lamusa/
A inny gentleman z tego samego środowiska zastanawia się, jak to się stało, że Bosak coraz śmielej tańczy bossanovę:
https://krytykapolityczna.pl/kraj/bosak-konfederacja-mainstreaming/
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Wybory prezydenckie 2020
« Odpowiedź #164 dnia: Lipca 22, 2020, 12:36:28 am »
Jeden pan z "KP" radzi stronie uśmiechniętej zerwać z uśmiechaniem się:
https://krytykapolityczna.pl/kraj/markiewka-polityka-milosci-do-lamusa/
A inny gentleman z tego samego środowiska zastanawia się, jak to się stało, że Bosak coraz śmielej tańczy bossanovę:
https://krytykapolityczna.pl/kraj/bosak-konfederacja-mainstreaming/
Kompletnie oderwani od rzeczywistości, szczególnie ten drugi komparatysta. Jak to nic nie kuma - jestem załamany.

Postawił by lepiej jeden z drugim obrazoburczą tezę: co my mamy do Duce?
Ano nic nie mamy. Że puszkował komuchów to chyba dobrze? We wojnę sporo nam pomógł....

Przy Marszu Niepodległości pomijają role Antify i Wyborczej, napadów na rekonstruktorów itp.