Autor Wątek: Polityczna Rzeźba  (Przeczytany 399661 razy)

Nikto

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #810 dnia: Października 30, 2020, 03:58:40 pm »
No to prezydent przygotował projekt ustawy niezgodny z Konstytucją, idąc za tzw. wyrokiem TK. Poza tym wyrok TK jest nieodwołalny. Choć dziś to już wszystko mozliwe jest.

Budka pod ruską ambasadą to była afera  większa niż autka TVN.
Doszły mnie zaś słuchy, że termin orzeczenia w sprawie aborcji był ustalony w styczniu, dlatego Strajk Kobiet, łamiący europejskie konwencje i stawiający nas poza UE, uruchomił swoją siedzibę już 6 października.
A którą to Konwencję Rady Europy złamał strajk kobiet?
« Ostatnia zmiana: Października 30, 2020, 06:05:09 pm wysłana przez Q »
Żyjemy by śnić i śnimy, by żyć.

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #811 dnia: Października 30, 2020, 04:13:10 pm »
https://pl.wikipedia.org/wiki/Karta_praw_podstawowych_Unii_Europejskiej

rawo do wolności i bezpieczeństwa osobistego; prawo do poszanowania prywatności i życia rodzinnego; ochrona danych osobowych; prawo do zawarcia małżeństwa i założenia rodziny; wolność myśli, sumienia i religii; wolność przepływu informacji i wyrażania opinii; wolność zgromadzania się i stowarzyszania się; wolność sztuki i badań naukowych; prawo do edukacji; wolność wyboru zawodu i prawo do zatrudniania się w każdym państwie UE; wolność prowadzenia działalności gospodarczej; prawo własności (w tym własności intelektualnej); prawo do azylu; ochrona na wypadek wydalenia i ekstradycji.
A  to co jest?
https://pbs.twimg.com/media/EllRY9ZXIAEEvDA?format=jpg&name=900x900
« Ostatnia zmiana: Października 30, 2020, 05:03:09 pm wysłana przez olkapolka »

Nikto

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #812 dnia: Października 30, 2020, 04:38:41 pm »
No tak, teraz rozumiem. Na marginesie, Karta Praw EU nie jest rezolucją.

Czy konwencją, przepraszam, ale to na jedno wychodzi.
« Ostatnia zmiana: Października 30, 2020, 06:05:42 pm wysłana przez Q »
Żyjemy by śnić i śnimy, by żyć.

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #813 dnia: Października 30, 2020, 05:40:21 pm »
Jeden pies. Jeśli tak wyrafinowany idiom jest jeszcze rozumiany. Ostatnio Dżesiki miotały się o niego.
Tymczasem Polrewkom bis wydaje oświadczenia:
https://twitter.com/StZerko/status/1322194335140630529?s=20

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #814 dnia: Października 30, 2020, 06:39:21 pm »
Przecież wieszanie kukieł, nawet kukieł konkretnych osób - to wg obecnej prokuratury nie przestępstwo - o co więc chodzi? A w jaki sposób strajk kobiet złamał te wszystkie wartości, które wymieniłeś? Sztuka po sztuce i punkt po punkcie? Każdy strajk je łamie, czy tylko strajk kobiet?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Nikto

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #815 dnia: Października 30, 2020, 06:45:52 pm »
No tak, teraz rozumiem. Na marginesie, Karta Praw EU nie jest rezolucją.

Czy konwencją, przepraszam, ale to na jedno wychodzi.
Pierwsze zdanie to był sarkazm.
Żyjemy by śnić i śnimy, by żyć.

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #816 dnia: Października 30, 2020, 07:51:12 pm »
Przecież wieszanie kukieł, nawet kukieł konkretnych osób - to wg obecnej prokuratury nie przestępstwo - o co więc chodzi? A w jaki sposób strajk kobiet złamał te wszystkie wartości, które wymieniłeś? Sztuka po sztuce i punkt po punkcie? Każdy strajk je łamie, czy tylko strajk kobiet?
OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

2. A czy ja mówię, że to przestępstwo? Przemoc symboliczna wobec kobiet.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #817 dnia: Października 30, 2020, 08:25:06 pm »
Coś słabiutkie masz tłumaczenie dla hiper-poważnych zarzutów. To już wszystko? Chciałem się dowiedzieć jak np. strajk kobiet łamie prawo do zawarcia małżeństwa itd. Nawiasem mówiąc dane osobowe oraz wizerunek osób publicznych w zakresie pełnionej funkcji nie są w ogóle chronione - nie wiesz o tym?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Nikto

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #818 dnia: Października 30, 2020, 08:30:34 pm »
Coś słabiutkie masz tłumaczenie dla hiper-poważnych zarzutów. To już wszystko? Chciałem się dowiedzieć jak np. strajk kobiet łamie prawo do zawarcia małżeństwa itd. Nawiasem mówiąc dane osobowe oraz wizerunek osób publicznych w zakresie pełnionej funkcji nie są w ogóle chronione - nie wiesz o tym?
No są tam hasła, że już nie można uprawiać seksu, to może o to chodzi w kwestii małżeństwa
Żyjemy by śnić i śnimy, by żyć.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #819 dnia: Października 30, 2020, 08:59:15 pm »
Strasznie cienkie jest to, co piszesz... chyba to czujesz? Mam nadzieję, że sam w to nie wierzysz tak naprawdę, bo to by nieco uwłaczało Twojej inteligencji. Czyżby dogmaty miały takie władztwo na Tobą? Przecież strajk nie jest o rząd dusz innych, tylko o prawo indywidualnego wyboru jednostki, w bardzo określonej sytuacji. Strajkujący niczego nikomu nie narzucają. To politycy narzucają każdej kobiecie urodzenie dziecka niezależnie od wad wrodzonych, nawet takich, które są śmiertelne - oraz bolesne dla tegoż dziecka. O uczuciach matki rodzącej takie dziecko nie wspomnę, bo przypuszczam, że to Cię nie przekonuje, skoro przekonuje Cię dogmat o świętości życia za każdą cenę (tylko czyją cenę, czy Ty i i inni orędownicy tego pomysłu ją, choćby ułamkowo, płacicie?). Kiedy JP2 umierał, to jak dość dumnie mówią o tym kapłani, nie chciał interwencji medycznej - i to uszanowano. Nie chciał dłużej cierpieć i ja to rozumiem. Sam chciałbym, aby ktoś przerwał moje cierpienia, gdybym poprosił. Ale dlaczego w imię tego samego Boga mają cierpieć kobiety, a także ich dzieci urodzone z organami czy mózgiem na wierzchu? Zwłaszcza, że zasadniczo wg wiary Bóg wszechmogący mógł jednym skinieniem naprawić te dzieci - zastanów się na spokojnie, jak to jest z tym Bogiem. Co mu siedzi w głowie, skoro takie dzieci się rodzą. Jak to pogodzić, z tą nieskończoną miłosiernością i miłością. Zresztą nie wiem, może jesteś niewierzący, nie ma to dla mnie znaczenia, ale widać wyznajesz dogmat a skoro dogmat przekłada się w głupi sposób na praktykę to niestety sacrum miesza się nagle z profanum - generalnie ze szkodą dla sacrum, które przez takie głupie zabiegi traci pierwiastek boski, bo nic co boskie nie może być zwyczajnie głupie. Nawiasem mówiąc ten dogmat, jak zresztą każdy dogmat, nie ma żadnej podbudowy rzeczowej.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #820 dnia: Października 30, 2020, 10:01:20 pm »
Coś słabiutkie masz tłumaczenie dla hiper-poważnych zarzutów. To już wszystko? Chciałem się dowiedzieć jak np. strajk kobiet łamie prawo do zawarcia małżeństwa itd. Nawiasem mówiąc dane osobowe oraz wizerunek osób publicznych w zakresie pełnionej funkcji nie są w ogóle chronione - nie wiesz o tym?
Kufnia wrzuciłem cytat z wiki z wytłuszczonym sensem

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #821 dnia: Października 31, 2020, 08:40:44 am »
Dobrze, że nie wrzuciłeś całego Pisma Świętego z wytłuszczonym sensem w jednym wersie - ale ja się pytam, gdzie ten sens, w tym wytłuszczonym, w kwestii przedmiotowej?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #822 dnia: Października 31, 2020, 12:07:52 pm »
Nawiasem mówiąc ten dogmat, jak zresztą każdy dogmat, nie ma żadnej podbudowy rzeczowej.

Wiem, że piszesz na skróty, więc się nie czepiam, ale doprecyzujmy. To nawet nie dogmat, a zmienna w czasie interpretacja dogmatu. "Od poczęcia do naturalnej śmierci" - co brzmi ładnie, póki nie wejść w niuanse, owo znane dyabła siedlisko - jest nowe, kiedyś np. mizerykordie były w użyciu.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #823 dnia: Października 31, 2020, 05:00:54 pm »
Celem jest obalenie Kaczora:
https://twitter.com/gazeta_wyborcza/status/1322181205954056196

A tu przedstawiam doktrynę protestujących:
https://twitter.com/Smok_EKS/status/1322590792851050497?s=20

Dobrze, że nie wrzuciłeś całego Pisma Świętego z wytłuszczonym sensem w jednym wersie - ale ja się pytam, gdzie ten sens, w tym wytłuszczonym, w kwestii przedmiotowej?
Jest wszystko na filmie https://youtu.be/b97PoKUwWok
Dobra odrobiłem się:
https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/1087983,dali-mnie-pizze-oprawcy

Ktoś podpuszcza Lempart, wysyła pizze a ona się miota jak małpa w klatce. A tu specjalnie dla was o gwałceniu Karty:

Cytuj
Jak wiadomo Lempart gwałci nie tylko Konwencję Przemocową, ale i Kartę praw podstawowych Unii Europejskiej prawo do wolności i bezpieczeństwa osobistego; prawo do poszanowania prywatności i życia rodzinnego; ochrona danych osobowych. Naiwniaki zwracają im uwagę z przyczyn moralnych, tymczasem oni takich kategorii nie rozumieją. Do tej pory powstrzymywano się od ataków na mieszkania prywatne itp. głownie z tego względu, że każdy ma mieszkanie i boi się odwetu. Lempart zaś o tyle jest nowatorska, że wyraźnie pragnie przeżyć nalot kibolii gdyż osiągnie wtedy ekstazę. Na pieszczotę jednak trzeba sobie zasłużyć.
« Ostatnia zmiana: Listopada 01, 2020, 12:32:27 am wysłana przez Q »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #824 dnia: Listopada 02, 2020, 12:10:30 pm »
Jak wiadomo Lempart gwałci nie tylko Konwencję Przemocową, ale i Kartę praw podstawowych Unii Europejskiej prawo do wolności i bezpieczeństwa osobistego; prawo do poszanowania prywatności i życia rodzinnego; ochrona danych osobowych. Naiwniaki zwracają im uwagę z przyczyn moralnych, tymczasem oni takich kategorii nie rozumieją. Do tej pory powstrzymywano się od ataków na mieszkania prywatne itp. głownie z tego względu, że każdy ma mieszkanie i boi się odwetu. Lempart zaś o tyle jest nowatorska, że wyraźnie pragnie przeżyć nalot kibolii gdyż osiągnie wtedy ekstazę. Na pieszczotę jednak trzeba sobie zasłużyć.
Nie ma tu kompletnie niczego o gwałceniu karty poza chamskim grożeniem napadem kiboli, który autorowi zdaje się sprawiłby satysfakcję seksualną - nie jest tylko jasne, czy napad musiałby być na niego, czy na wymienioną osobę. Masz jakiś konkret na poparcie swoich słów prócz tego typu bzdur?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).