Autor Wątek: Lemoniada '2013  (Przeczytany 51445 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Lemoniada '2013
« dnia: Grudnia 03, 2012, 09:03:36 pm »
Temat: Dzienniki gwiazdowe.
Finał: 8 września 2013, 12:00, Ogród Doświadczeń, Kraków.
Regulamin: mniej więcej taki sam jak przy Lemoniadzie '2012.
VOSM
pjes: z nadzieją czekam na propozycje pytań (z czterema wariantami odpowiedzi do wyboru). Ze względu na zrozumiałą konieczność dochowania sekretu, uprzejmie proszę o kontakt na forumowego priva (lub pod remuszko@gmail.com). Termin nadsyłania propozycji: 15 grudnia 2012. Ogłoszenie 10 pytań do I etapu nastąpi przed końcem 2012 roku na stronie Ogrodu Doświadczeń.

[Last edit] Podczas dzisiejszego lunchu, Tzok podał również pomysł (moim zdaniem, świetny), aby Konkurs Rysunkowy polegał TYM RAZEM na narysowaniu wedle własnej fantazji jakiegoś roślinnego mebla z "podróży 20? 21?", no tej, gdzie były meble. Ależ pole do popisu dla wyobraźni malarskiej młodych ludzi! 
« Ostatnia zmiana: Grudnia 03, 2012, 11:16:14 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada '2013
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 10, 2012, 05:01:58 pm »
Propozycje do Regulaminu:
1. Trzy pierwsze tury/etapy po 10 pytań (każde z czterema wariantami odpowiedzi do wyboru): 2 stycznia, 2 kwietnia, 2 czerwca. Czas nadsyłania odpowiedzi - - odpowiednio - do końca stycznia, kwietnia, czerwca.
2. W pierwszych trzech etapach za trafną odpowiedź - pół punktu. Za brak odpowiedzi - zero punktów. Za fałszywą odpowiedź - minus pół punktu.
3. Suma punktów z pierwszych trzech etapów "przechodzi do finału".
4. W finale 30 pytań.
5. W finale odpowiedzi według zasad jak w pierwszych trzech etapach (punkt 2) - ale po całym punkcie (jeden, zero, minus jeden).
Powinno obyć się bez dogrywki. Gdyby jednak nie, to dogrywkę mogę zaimprowizować.
S.R.

[Last Edit]: W finale - zakaz korzystania z jakichkolwiek materiałów/podpowiedzi
« Ostatnia zmiana: Grudnia 11, 2012, 09:43:43 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada '2013
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 11, 2012, 01:34:24 pm »
Dzienniki to chyba naturalna konsekwencja poprzednich edycji konkursu:)
Co do regulaminu - myślę sobie czy nie lepiej by było, gdyby pierwszy etap trwał do końca lutego? Dlaczego miałby być skrócony względem kolejnych? Więcej czasu = więcej osób:)
I taka kosmetyka - po co rozdrabniać się na połówki punktowe w pierwszych etapach?
Pomysł tzoka bardzo fajny.
Poza tym - trzymam co trzeba za całość:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada '2013
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 11, 2012, 10:29:54 pm »
Olu, przecie to tylko propozycje. SIĘ wspólnie zastanowimy. Koniec lutego? Osobiście proszę bardzo! W takim bąć razie niech II etap będzie do końca maja, trzeci zaś do końca lipca, okej? Ale na rezygnację z połówek się nie zgadzam, bo one mają swoje uzasadnienie merytoryczne. Co miałaś z matmy na maturze?
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada '2013
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 12, 2012, 12:58:28 pm »
Stanisławie, dyć to tylko sugestie. Czy ja cosia apodyktycznego, koniecznego napisałam? Że musi, a nie jak kto chce?:) Po prostu pomyślałam, że jeśli konkurs zawita na stronce Ogrodu z początkiem stycznia, to trochę mało czasu by zebrać chętnych. I tyle:)
Rozumiem, że w Twoim - Męberowym - odczuciu jednak ta matma na maturze jest decydującym - o wartości człeczej inteligencji - punktem. Otóż muszę Cię srodze - Drogi Męberze - rozczarować. Byłam na mat- fizie - do końca chodziłam na bloki maturalne z matmy. Ale wybrałam WNS - egzaminy z historii, WOSu, polskiego i angielskiego. Logicznym się mi ostatecznie zdało, aby na maturze zdawać podobne przedmioty. I w lutym tak zdecydowałam. Tak się złożyło, że - jak już pisałam - w moim roczniku zniesiono przymus zdawania matematyki na mat - fizie. W przeciwnym razie zdawałabym. Czy to by zmieniło Olkę? Nie sądzę. Przypadek Twojej Ani?;)
Jeśli satysfakcjonuje Cię 5 z historii bez bloków maturalnych - to proszszbarr. Jeśli nie - hm...cóż zawsze mogę zaocznie zdać obecną maturę z matematyki - specjalnie dla Męberyty, by mógł spokojnie ze mną korespondować;)
Norrrmalnie jak na spowiedzi...jeno czy dostąpię grzechów odpuszczenia? ::) ;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada '2013
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 12, 2012, 03:33:29 pm »
Olu Kochana, no po prostu strach cokolwiek mrugnąć aluzyjnie, bo odbierasz to jak nóż w samo serce.
Jak Maziek Staszkowi, jak ksiądz Magdzie, jak chłop krowie, jak Staszek Oli powiem zatem BEZALUZYJNIE i BEZSUGESTYWNIE:
1. Pół punktu byłoby po to, żeby dany gościu nie zdobył za dużo punktów w pierwszych trzech etapach, bo wtedy finał nie miałby sensu, jeśli 2.
2. W finale mogą wziąć udział (z niejakimi szansami na zwycięstwo) również te osoby, ktore nie brały udziału w etapach I-III.
Może w tym arytmetycznym duchu warto jeszcze zmienić te liczby i proporcje?
Czekam na propozycje (czyje to: ...każda jej pozycja, to propozycja...  ?)
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada '2013
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 12, 2012, 04:52:16 pm »
Olu Kochana, no po prostu strach cokolwiek mrugnąć aluzyjnie, bo odbierasz to jak nóż w samo serce.
Wiem, nóż ten był do chleba...ale jakie serce?;)
Widać moje mruganie jest odbierane jako tik nerwowy, a reszta z z zejściową powagą - nie poradzę, nie mam wpływu. Chociaż w tym przypadku myślę sobie po cichu, że to odwrócenie kota antygłową;) Napisałam o tej maturze, bo temat wraca u Cię bumerangowo - w różnych tematach. Mniejsza - bo z mojej strony nie ma najmniejszego problemu ze sztućcami:)
Do adremu: mnie pasuje prosta punktacja i jednakie zasady. Dziwne dla mnie 3 etapy, w których można zdobyć punkty, ale nie za dużo - tylko trochę -  żeby ktoś mógł te etapy pominąć i wkroczyć do finału z szansą na wygraną. Tylko żeby nie było afery dopingowej;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada '2013
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 13, 2012, 12:55:36 am »
Mogę ustąpić do dwóch etapów (I-III, IV-VI), czyli w sumie max - 10 p., w finale max -30 p. W etapach ściąganie dozwolone, w finale zabronione. Etapy są rozgrzewką, rozpędem i zanętą (łowisz ryby?). Zwycięzcy etapów, jeśli wezmą udział w finale, wygrają go oczywiście w rywalizacji z nowostartującymi, to jest czysta arytmetyka.   
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada '2013
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 13, 2012, 10:58:15 am »
Dla płochej ciekawości, postanowiłem odjąć Oli karmy (ma 252). Nacisnąłem minus - i nic. Odczekałem, nacisnąłem powtórnie - nic. To nacisnąłem plus - i natychmiast pojawiło się OD RAZU 254. Wtedy nacisnąłem minus - i wróciło do 252. O, teraz jasno i namacalnie (!) widzę, Ol, jakie Ty masz znajomości u Admina...
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada '2013
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 13, 2012, 05:53:16 pm »
O, teraz jasno i namacalnie (!) widzę, Ol, jakie Ty masz znajomości u Admina...
Eee...jakie znajomości...po prostu forum zhakowałam przy pomocy powyższego sztućca (w sensie: przez zastraszenie Paszowego Kalkulatora poluzowaniem niebieskiej śrubki) ::)
Alele...na marginesie:
Cytuj
Dla płochej ciekawości, postanowiłem odjąć Oli karmy
"Ola" nie ma tutaj znaczenia - akcent na "ciekawość". Czego oczekiwałeś odejmując (komukolwiek) karmę?  Na czym miało polegać zaspokojenie "płochej ciekawości"? Miało się pojawić 6 wygrywających cyferek w Dużym Lotku? Dalszy ciąg majowego kalendarza? ;) Bo nie wiem...a ciekawam...płocho...aleć zawsze;)
Może warto popróbować - bo odkryłeś jakiś nowy system zarobkowania, czy coś  ::) ;)

Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada '2013
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 13, 2012, 07:54:19 pm »
Ciekawiło mnie, co się stanie z Twoją pulą.
Staszek
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada '2013
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 13, 2012, 09:55:07 pm »
Oj Stanislavusie, spróbuj jutro, za 2 dni - jeśli odczekasz te jakieś ustalone minimum pomiędzy kolejnymi minusami, gwarantuję, że odejmie się mi normalnie, po ludzku - 1, bez wskazania na multilotkową kumulację:) To był widocznie źle przygotowany eksperyment;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada '2013
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 13, 2012, 10:32:16 pm »
Ol,
1. Nic nie wiem o żadnych ustaleniach.
2. Skąd wiesz  (gwarantujesz!), co się stanie?
3. Nic nie wiem o żadnych przygotowaniach.
Staszek
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada '2013
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 13, 2012, 11:15:59 pm »
P.St.,
0) I kto tutaj jest serioserio i uparty orzech bez nerwowego tiku?;)
1) Wieszwiesz...temat karmy był wałkowany przez Cię wielokrotnie - nie możesz (jak wszyscy) plusować/minusować tę samą osobę częściej niż co - chyba - 2 dni.
2) Takie zdolności ::) A Twoim serioserio tropem: przy założeniu, że opcje forumowe się nie popsuły, to co się wg VOSKu może stać innego? Świat się ponownie skończyć?;) Jeno nie moge zagwarantować, że dożyję do zadwadni:)
3) Cytuję:
Cytuj
postanowiłem odjąć
.
Postanowienie to pewne rozstrzygnięcie. Nie jest to spontaniczne działanie - a myślowo przygotowane i zdecydowane (taki procesik;) )
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Lemoniada '2013
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 13, 2012, 11:30:31 pm »
Ol, zupełnie nie tak:
0. Sądziiłem, że tym razem mówisz serio.
1. To - wiem, ale tego, co zaszło i co opisałem - nie wiedzialem.
2. a) wg VOSMu b) nie wiem. byłem ciekaw.
3. Mylisz się zasadniczo. W końcu to TYLKO JA wiem, co się w moim mózgu działo. Odjąć - było przypadkiem (instance; chance; accident; fortune; case; episode; coincidence; incident). Coś wybrałem przypadkowo i bez uzasadnienia. Jak rzuca się kością. Jeśli jednak to Cię ubodło - to następną razą nie odejmę (przypadkowo), tylko dodam (świadomie). I znów zobaczymy, co się stanie. Taki eksperyment.
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )