Autor Wątek: Upadek Cesarstwa Rzymskiego  (Przeczytany 263136 razy)

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #735 dnia: Kwietnia 18, 2023, 06:02:09 pm »
Fakt. To kompetencja starostwa.
Obecna (tylko przewidywana) opcja jest mobilna. Szerokość taka jak pasa drogowego (3.1m-3.7m), długość 8.7m do 11m. Jak dla mnie starczy.
Tu zapewne nie potrzeba nawet zgłaszania projektu zagospodarowania działki.
(Dla mnie to kompletnie nowe wyzwanie i o faktach odnośnie nieruchomości/ruchomości mam pojęcie dość mgliste i blade).
Rozbudowa, rozwój ewentualnie - potem.
Przypomnę, bo zeszło na pobocza:
Temat wątku - Upadek Cesarstwa Rzymskiego.
 
~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #736 dnia: Kwietnia 18, 2023, 07:18:47 pm »
Ja Cię proszę idź do fachowca lub właściwego urzędu się rozpytać, bo jak uda Ci się popełnić samowolę budowlaną to albo będziesz musiał rozebrać albo bulnąc minimum cos bodaj 10 patoli kary plus usługa za legalizację, to wyjdzie jakieś 15 kawałków jak nic.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #737 dnia: Kwietnia 18, 2023, 11:06:10 pm »
Never mind it.
samowolę budowlaną
Coś ty, przecież całość można przewieźć. Chodzi mi o: "domki holenderskie, angielskie", zwykle tak zwane.
Tego typu:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Mobile_home
Przyłączy sam nie zrobię, a zgłoszenie złożę
Wróćmy do ad remu:
Oficjele dżentelmeny rozwalają się prywatnymi dżetami a lud ma dyrektywę antysmogową.
Lud gupi to kupi :)
https://www.muratorplus.pl/biznes/prawo/zakaz-palenia-w-kominkach-2023-przepisy-kiedy-i-gdzie-nie-wolno-palic-w-kominku-warszawa-aa-kQv8-txEd-LRJ5.html
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 18, 2023, 11:12:52 pm wysłana przez xetras »
~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13390
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #738 dnia: Kwietnia 19, 2023, 09:31:20 am »
Never mind it.
samowolę budowlaną
Coś ty, przecież całość można przewieźć. Chodzi mi o: "domki holenderskie, angielskie", zwykle tak zwane.
Przyłączy sam nie zrobię, a zgłoszenie złożę
Mógłbym zniszczyć wszystkie Twoje twierdzenia, które napisałeś wyżej, sprowadzić Cię do parteru a następnie pokonać doświadczeniem. Wóz Drzymały niekoniecznie, a nawet raczej nie przechodzi. Na co trafisz zależy od tamtejszego starostwa, może być lekko, a może być ciężko (tzn. właśnie sprowadzą Cię do parteru albo udowodnią że jesteś głupi - i w to uwierzysz - a na koniec pozwolą się pocałować w rękę jako ludzcy państwo. Kości Twoje będą bielały po pustyniach świata gładzone piaskiem niesionym przez wiatr). Żeby nie ciągnąć na bezdurno po prostu się spytaj.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #739 dnia: Kwietnia 19, 2023, 01:36:13 pm »
Żeby nie ciągnąć na bezdurno po prostu się spytaj.
Przecież wiem że istnieje Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, lokalne uchwały, itd. Oczywiście że będę trzymał się litery prawa z konsultacją tego w starostwie. Mogą mieć uchwalone lokalne warunki zabudowy, trochę będzie przede mną włóczenia się - może do X b.r., a może ze 2 lata, albo może i wycofam się z wyzwania postawienia siedliska i ją sprzedam?
Na razie to korzyści tamtej lokalizacji jawią mi się jeszcze zbyt mgliście.
~Kierunek jest rozwojowy, czyli centrum kraju i otoczenie przeuroczne~
Aha - i zdecydowanie więcej swobody.

Najpierw przed szkicem to dla mnie istotniejszy będzie miejscowy różdżkarz niż urząd.
1woda, 2ściek,.../3energia 4uziom,... ~5gaz(?)/
(byle bezkolizyjnie)...
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 19, 2023, 02:59:05 pm wysłana przez xetras »
~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2961
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #740 dnia: Maja 15, 2023, 05:12:56 pm »
Komentarz pod tekstem (chociaż nie jestem do końca pewny, czy to na serio)  ;D

https://kopalniawiedzy.pl/polprzewodnik-CHIPS-and-Science-Act-fabryka-inwestycja,36297

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16084
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #742 dnia: Maja 21, 2023, 02:56:06 am »
Utrzymanie wspólnego rynku wewnętrznego w UE?
Czyż faktycznie funkcjonuje jako wspólny?
Preferencje sa względem kapitału korporacyjnego z zewnątrz czy rodzimego (w PL?)
Preferencje zatrudnieniowe są względem Ukraińców czy tutejszych obywateli?
Onet nieco snuje przypuszczenia w tym: Imperia weszły w okres schyłkowy, Rosja jest pierwsza
Bizantynizm UE odnośnie jakichś osób, które to mają jako jedyne manifestacyjnie realizować metody Altiero Spinelliego też jest przejawem imperializmu.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Altiero_Spinelli
Czy UE może być niejednolita? Mogłaby gdyby chciała.

Zapomniałem o podstawowym - języku.
Deklaratywnie zakłamuje realia (ten unijny, europejski). Wolałbym wprost przeciwny - afirmatywny i prosty, inaczej można go nazwać - apologetyczny.
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2023, 04:20:48 am wysłana przez xetras »
~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16084
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #743 dnia: Maja 21, 2023, 12:33:50 pm »
Onet nieco snuje przypuszczenia

Nie do końca Onet...
https://pl.wikipedia.org/wiki/Michael_von_Liechtenstein

Altiero Spinelliego

Spinellim łatwo dzieci straszyć, bo za młodu komunizował. Ale przecież poza nim byli Adenauer, Schuman i de Gasperi, z dodawanym nieraz Monnetem. Byli Spaak z Bechem. Był Churchill domagajacy się powstania "Stanów Zjednoczonych Europy" (i Wells, który to wcześniej wieszczył, nie będąc zreszta oryginalnym - wcześniej podobne pomysły mieli Mazzini i... Victor Hugo, a nawet rodzimy Jastrzębowski*; ba, ponoć i Napoleon - już na wyspie - o tym sobie teoretyzował). Był wreszcie ekscentryczny hrabia Coudenhove-Kalergi.
https://en.wikipedia.org/wiki/Founding_fathers_of_the_European_Union

* https://en.wikipedia.org/wiki/Wojciech_Jastrzębowski
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2023, 05:45:56 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #744 dnia: Maja 23, 2023, 02:37:24 pm »
No a w sferze gotowości obronnej terenów w strefie zasięgu broni rakietowych (już w PL kilka rakiet spadło) raczej jest nadal niezadowalająco. Kiedyś też na terenie Chorwacji któraś rakieta spadła.

Od Królewieckiego obwodu, poligonów i uzbrojonych jednostek blisko Grodna i Brześcia nie jest daleko.
Tylko parę-paręnaście minut lotu uzbrojonej głowicy (nie wiadomo czym uzbrojonej).
Osłona plot jest niedozbrojona i dopiero od dekady inwestuje się w kompletną osłonę po rozbrojeniu  wojsk rakietowych w 1998 roku.
(W latach 1998-2012 był to w zasadzie temat pomijany, chyba nawet do 2014 roku).

Zmierzam do tego że niestety koszty są trudne do udźwignięcia przez pojedynczy budżet Rzeczpospolitej i one dotyczą kilku kadencji i to politycy te budżety muszą zatwierdzać prognostycznie, przyszłościowo a nie słuchając tych, którzy są daleko (tym co daleko nie zależy bo komisarze w UE nie czują potrzeby tych wydatków) od celów propagandowych i strategicznych (rodem od moskali, ISIS, jakichś innych "Czeczenów", czyli straszydeł, zatraszaczy, terrorystów,...).

Przecież choćby jacyś posłowie na granicy polsko-białoruskiej z jakimiś torebkami bezprawnie naruszali pas graniczny. Choćby nieopanowana p.Kurdej Szatan zatruwała żołnierzom i żołnierkom ich ciężką pracę. Po co? Skoro nie jest na miejscu o danym czasie tu i teraz na bieżąco to niech nie wzburza się.
Obowiązek pogranicznika to sprawdzać prawny status osób przekraczających granicę, a nawet tych, którzy tam po prostu przebywają.
(Np. też blisko portu lotniczego wewnątrz terytorium Polski)
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2023, 04:35:03 pm wysłana przez xetras »
~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16084
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #745 dnia: Maja 25, 2023, 11:42:27 am »
Skoro mowa o sprawach budżetowych... Jeśli narzekacie na inflację, wiedzcie, że może być znacznie gorzej:
https://turystyka.wp.pl/tak-sie-zyje-w-kraju-w-ktorym-inflacja-siegnela-65-tys-proc-rzeczywistosc-jak-z-horroru-6901042727668640a
(Wszystko przed nami?)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #746 dnia: Czerwca 11, 2023, 12:32:14 pm »
Przy okazji dyskutowanego tematu przymusowej relokacji uchodźców tak mi się skojarzyło...
Komisarz jest publiczny ale i prywatny natomiast nie jest organizacją.
To że działa w jej imieniu może stanowić pole do nadużyć prywaty.

Natomiast-
Organizacja jest kolegialna, nie jest jednoosobowa.
~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #747 dnia: Lipca 12, 2023, 12:59:03 pm »
Kiedy imigrant gwałci można zrobić aborcję - to sugestia posłanki:
https://tvrepublika.pl/SZOK-Poslanka-Lewicy-zapytana-o-gwalty-przez-migrantow-odpowiedziala-przeciez-mozna-dokonac-aborcji,147477.html
Pani jest ślepa na to, że to zbrodnia - i jedno i drugie.
Posłanka popiera zbrodnicze podejście do prawa stanowionego?

Czyli - według pani Senyszyn prawo i państwo ma być "kartonowe"?, to
Po co płacić pani Senyszyn publiczne pieniądze z podatków za wygłaszanie jej bredni?
(Bardziej chodzi mi o formę korzystania z bezprawia niż o same czyny fizyczne - tzn. gwałcenie i mordowanie).
~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16084
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16084
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #749 dnia: Sierpnia 11, 2023, 12:22:47 pm »
Interesujące spojrzenie na dziś z historycznej perspektywy:
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki