Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - skrzat

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 24
31
Lemosfera / Odp: Wokół Lema się dzieje
« dnia: Września 19, 2018, 07:58:00 pm »
Jeszcze odnośnie Planety Lem w Krakowie (oraz obchodów setnej rocznicy urodzin Lema, która zbliża się wielkimi krokami):


32
Hyde Park / Odp: CHŁOPSTW
« dnia: Sierpnia 20, 2018, 05:36:43 pm »

Jakiś czas temu usunięto z sjp.pl wszystkie czasowniki w pierwszej i drugiej osobie czasu przeszłego, rodzaj nijaki ("zrobiłoś", "przeczytałom", "grałoś" itd). Szkoda, bo fajnie się na nie łapało początkujących literakowców, ale żałoba była krótka i zaraz wszyscy się oswoili z ich brakiem. Może wkrótce usuną "chłopstw" (i pokrewne), a może nie.


http://www.pfs.org.pl/osps_online.php czyli Oficjalny Słownik Polskiego Scrabblisty wciąż akceptuje formy rodzaju nijakiego, jak na przykład ZROBIŁOŚ, PRZECZYTAŁOM.

33
Drodzy Forumowicze:

podjęliśmy* decyzję o zawieszeniu Q w uprawnieniach moderatora na 3 miesiące, bo naszym zdaniem posunął się za daleko w sekowaniu Stanisława Remuszki. Moderator powinien być jak żona Cezara i w żadnym razie nie powinien atakować innych forumowiczów, szczególnie niedopuszczalne są ataki ad personam, zaśmiecające neutralne wątki. Przeraża nas perspektywa stoczenia się forum Stanisława Lema na poziom agresywnych pyskówek i przepychanek. Generalnie nie zamierzamy pełnić na forum funkcji superarbitra ani ingerować w swobodę wymiany poglądów: już lepszym rozwiązaniem wydaje nam się całkowite jego zamknięcie.

Doceniamy wkład Q w animację i rozwój forum, jednak agresywna retoryka na dłuższą metę musi być destrukcyjna. Jeżeli uda się przekonać Q do poskromienia osobistych animozji na rzecz budowania forumowej wspólnoty, wtedy jesteśmy gotowi wznowić z nim współpracę.

Jeżeli uznacie, że najlepszym rozwiązaniem będzie jakaś forma demokratycznych wyborów, wtedy oczywiście takie zorganizujemy. Jednak praca i rola, jaką pełnią na stronie obecni administratorzy i moderatorzy, wydaje nam się godna najwyższego uznania!

Wojciech Zemek

* używam formy pierwszej osoby liczby mnogiej w znaczeniu Lem Estate, poza tym, tak brzmi znacznie lepiej  ;-)


34
Organizacja forum / Odp: godzinna przerwa techniczna o godzinie 21
« dnia: Marca 23, 2018, 11:25:23 am »
teraz powinno być lepiej, bo chyba udało się zindeksować zawartość forum

35
Organizacja forum / Odp: godzinna przerwa techniczna o godzinie 21
« dnia: Marca 22, 2018, 11:26:21 pm »
głównie miała się wyszukiwarka poprawić, to znaczy wyświetlać posty odpowiadające wyszukiwanej frazie. Testujcie, proszę, czy to możliwe ;-)

36
Organizacja forum / Odp: godzinna przerwa techniczna o godzinie 21
« dnia: Marca 22, 2018, 11:00:33 pm »
na ovh, przyznaję to z bólem serca, ale chyba nie ma dla nich alternatywy ;-( Różnica jest taka, że forum zostało przeniesione na specjalną, "prywatną" bazę danych, która ma być lepsza/szybsza/stabilniejsza. Chociaż między nami mówiąc, prędzej uwierzyłbym Kwaśniewskiemu, gdyby ten zadeklarował, że nigdy nie pił alkoholu.

37
Organizacja forum / Odp: godzinna przerwa techniczna o godzinie 21
« dnia: Marca 22, 2018, 10:34:40 pm »
zrobione :-)

38
Organizacja forum / godzinna przerwa techniczna o godzinie 21
« dnia: Marca 22, 2018, 09:22:15 pm »
Będziemy przenosić forum na nową bazę danych, szybszą i stabilniejszą. W związku z tym od 21 przez ok. godzinę forum będzie nieczynne.

Wasz,
skrzat (Wojciech Zemek)

39
Lemosfera / Odp: Przywitaj się
« dnia: Listopada 06, 2017, 01:46:57 pm »
Forumowicze,

Na powitanie załączam moją ilustrację, która jest dosyć dalekim - ale jest - pokłosiem czytanych dawno temu "Bajek Robotów". Jak widzicie na elementy tego Elektrycerza składają się części niekoniecznie elektryczne czy super kojarzące się z naukami ścisłymi.
Ilustracja jest czysto hobbystyczna. Generalnie uważam, że Bajki obchodzą się świetnie bez ilustracji zabawa słowem wystarczająco skutecznie absorbuje wyobraźnię.
Ale że zrobiłem to wysyłam, może komuś obrazek sprawi estetyczną przyjemność. Wszelkie opinie mile widziane :) . Ciekaw jestem jak Wy sobie wyobrażaliście świat z Bajek
Lustrzak

Super ilustracja, czysta, przejrzysta, ale dopracowana! Ponadto widać w niej dużo poczucia humoru, bez którego nie ma co podchodzić do książek Lema. Chętnie zaprezentowalibyśmy rzeczoną pracę na www.facebook.com/stanislawlem, jeżeli tylko Autor wyrazi zgodę.

40
Lemosfera / Odp: Dzieła Lema. Pliki do pobrania
« dnia: Listopada 04, 2017, 09:51:54 am »
Rozumem... To co pan poleci teraz zrobić? Zamknąć dostęp do dysku internetowego? albo może usunie pan część plików? Z góry zgadzam się z pańską decyzją.

Chyba najlepiej byłoby zamknąć dostęp dla osób postronnych, bo jednak udostępnianie plików/utworów, chronionych prawem autorskim, jest niezgodne z prawem.

41
Lemosfera / Odp: Dzieła Lema. Pliki do pobrania
« dnia: Listopada 04, 2017, 09:47:41 am »
Gryzoń jest powiedzmy lokalny - a jutjub? Komu sprzyja?Ziippp:)

Wbrew pozorom Youtube jest legalny, to znaczy rozlicza się z właścicielami praw autorskich do utworów muzycznych tam opublikowanych.

42
Lemosfera / Odp: Dzieła Lema. Pliki do pobrania
« dnia: Listopada 03, 2017, 11:46:45 am »

Niech to będzie, powiedżmy, wpisowe do Klubu Miłośników Twórczości Lema. Nie wiem, czy to nie narusza jakichś praw autorskich, w takiem razie proszę Moderatorów o usunięcie niewłaściwych plików.


Cenimy miłośników Lema, jednak udostępnione pliki naruszają prawa autorskie i to, można powiedzieć, drastycznie!

43
Lemosfera / Odp: Lem w szkole
« dnia: Października 31, 2017, 10:05:40 am »
Wobec tego rezygnujemy z koszulek, ale część aktorów bardzo chciałaby książki z autografem S. Lema:
"Cyberiada" (3 egz.), "Kongres futurologiczny" (1 egz.) i "Golem XIV" ( 1 egz.), "Solaris" (1 egz.),  Razem sześć książek.

Książki podeślemy bardzo chętnie! Na jaki adres najlepiej?

44
Lemosfera / Odp: Lem w szkole
« dnia: Października 30, 2017, 02:48:35 pm »
możemy zaoferować 3 koszulki, to wszystko, czym obecnie dysponujemy

45
Hyde Park / Odp: Szukam męża.
« dnia: Października 26, 2017, 09:21:19 pm »
 :D

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 24