Autor Wątek: Właśnie się dowiedziałem...  (Przeczytany 1923558 razy)

Terminus

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #105 dnia: Czerwca 29, 2005, 04:02:46 am »
Cytuj
Jest szansa ze za chwile zaczniemy normalny rozwoj w takim razie


Co w tym zdaniu oznacza słowo normalny?

dzi

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #106 dnia: Czerwca 29, 2005, 10:46:11 am »
podobny do plywania po atlantyku statkami zamiast tratwami bez zagla jak teraz :)

Terminus

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #107 dnia: Czerwca 29, 2005, 12:08:36 pm »
No, oby, oby. Ja osobiście uważam, że nawet gdyby z nieba spadły reaktory coldfusion o zerowym koszcie eksploatacji, czyli problemy energetyczne Ziemi rozwiązałyby się, to naszemu rozwojowi i tak wiele brakowałoby do normalnośći.

Niemniej oczywiście, cieszę się.

Macrofungel

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #108 dnia: Lipca 15, 2005, 10:07:04 am »
Pewnie do tego czasu wszyscy już o tym gdzieś usłyszeli bądź przeczytali, ale dla zasady zamieszczę link:
http://www.astronomia.pl/wiadomosci/index.php?id=787

dzi

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #109 dnia: Lipca 15, 2005, 01:35:18 pm »
No, fajnie. Nie wiemy nawet jak planety powstaja ;)

Macrofungel

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #110 dnia: Lipca 15, 2005, 01:53:25 pm »
Najśmieszniejsze jest to, że odkrycie wywraca do góry nogami wszystkie teorie o powstawaniu systemów planetarnych. No, może tym stwierdzeniem nieco przesadziłem, niemniej jednak wielokrotne układy gwiazd zawsze uważane były za środowisko nieprzyjazne planetom- oddziaływanie grawitacyjne dodatkowej gwiazdy mogłoby bowiem takową planetę wyrzucić z orbity bądź spowodować jej upadek na któreś ze słońc. Stabilność takiego układu można tłumaczyć chyba tylko obecnością oceanu galerety (typ- Polytheria , rząd- Syncytialia , klasa- Metamorpha), który potrafi sobie na własne potrzeby korygować parametry orbity. Takim to sposobem kolejny pomysł Lema okazał się prawdą  ;D
« Ostatnia zmiana: Lipca 15, 2005, 01:55:30 pm wysłana przez Macrofungel »

Deckert

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #111 dnia: Lipca 15, 2005, 02:03:50 pm »
Właśnie się dowiedziałem... że LEM to skrót od Licomp Empik Multimedia. Wpisałem dzisiaj "lem" na google i jako pierwsza pojawia się właśnie ta strona: http://www.lem.com.pl  :D

CU
Deck
« Ostatnia zmiana: Lipca 15, 2005, 02:04:22 pm wysłana przez Deckert »

Terminus

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #112 dnia: Lipca 16, 2005, 12:31:01 am »
Taaa... firma wydająca gry, istnieją już sporo czasu. Wiem o nich sporo, bo mój brat pracuje dla ich konkurencji (CD-Projekt). ::)

dzi

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #113 dnia: Lipca 19, 2005, 11:04:45 am »
Witraż z Darwinem
"Ewolucja w sensie wspólnego pochodzenia mogłaby być prawdziwa, ale ewolucja w sensie neodarwinizmu -  nieukierunkowanego, niezaplanowanego procesu losowej zmienności i doboru naturalnego - nie jest prawdziwa". To zdanie z artykułu kard. Christopha Schönborna opublikowanego na łamach "New York Timesa" wywołało burzę w środowiskach naukowych. Zapytaliśmy metropolitę Wiednia, co miał na myśli.

Moze kogos zainteresuje...
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2005, 11:05:30 am wysłana przez dzi »

Macrofungel

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #114 dnia: Lipca 19, 2005, 06:06:12 pm »
Muszę przyznać, że szanowny kardynał jest bardzo zdeterminowany w znajdowaniu paradoksów tam gdzie ich nie ma. O ile rozumiem, Jan Paweł II nie widział sprzeczności pomiędzy teorią ewolucji i nauką Kościoła, więc dlaczego jego wypowiedzi miałyby posłużyć do podważania tej tezy? Dla mnie jest to, mówiąc najdelikatniej, nadużycie. A stwierdzenie, że ewolucjonizm CAŁKOWICIE wyklucza przyczynowość, to jakiś sofizmat- wszystko, nawet przypadek, musi wszak z czegoś wynikać- na przykład fakt, że siedzę tu i piszę ten post. Gdyby założyć brak jakichkolwiek zasad, to wcale nie musiałbym być ciągły w czasie, raz mógłbym być cały, raz mogłoby mnie być pół, innym razem cosinus pi szóstych albo całka z iks kwadrat. Ale jednak jestem, więc może Bóg nie gra w kości? Z resztą, może nawet grać, i tak z góry wiedziałby, co z tej gry winiknie. Inaczej nie byłby Bogiem, prawda?  
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2005, 06:09:45 pm wysłana przez Macrofungel »

Macrofungel

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #115 dnia: Lipca 19, 2005, 06:08:08 pm »
PS. Śmieszny quiz pojawił się na forum dotyczącym artykułu:
Cytuj
Która z wypowiewiedzi jest prawdziwa?

a)ziemia jest płaska i słońce obiega ja po torze prostokatnym

b)wyładowanie elektryczne popularnie zwane błyskawicą jest kara boską za grzechy doczesne

c)człowiek nie pochodzi od małpy,jest on aktem boskiej kreacji

Quiz pomocniczy 2
Na jakiej wysokosci mnpm znajduje się niebo?

a)100
b)1000
c)10 000
 
Tylko co tu jest do wygrania?

dzi

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #116 dnia: Sierpnia 12, 2005, 09:50:58 am »

Deckert

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #117 dnia: Sierpnia 12, 2005, 10:10:51 am »
Fajnie. Czyli biorąc pod uwagę skrajne definicje planety mamy w naszym układzie od 5 do 20 planet. Fajnie, fajnie.... wiemy, że nic nie wiemy... ;)


nty_qrld

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #118 dnia: Sierpnia 12, 2005, 01:20:28 pm »
nie wiem czy to poprzestanie na tych 20stu

pzdr

Terminus

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #119 dnia: Sierpnia 12, 2005, 01:23:54 pm »
No, wróciłem.

Jeśli chodzi o planetę, to osobiście uważam, że już Pluton nie mieści się w definicji, i nie powinno się wrzucać do klasyfikacji wszystkich śmieci spoza ekliptyki.

A gdyby zacząć zaliczać cały pas Kuipiera (z którego pochodzi ta 10-ta planeta), to rzeczywiście, wkrótce mielibyśmy z 70 planet, i dzieci w szkole miałyby przekichane.