Autor Wątek: Ja, Remuszko :-)  (Przeczytany 447460 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1335 dnia: Września 02, 2020, 10:56:40 pm »
Oczywiście o Twórcy świadczy przede wszystkim jego Dzieło, i powtórzę (poniekąd na boku), że pan Lem był największym geniuszem, jakiego ludzkość kiedykolwiek wydała. Ale świadczy o nim – w drugiej najważniejszej kolejności – także to, co inni o jego geniuszu napisali. Otóż sądzę, że nikt nie napisał o nim tyle i tak wyczerpująco, jak pan Lech Keller w swych dwutomowych Acta Lemiana Monashiensis, w których opisuje lemologiczne dzieła tych innych
Nie mam na myśli ocen, bo tu z wieloma się nie zgadzam, tylko niesamowitą, nadludzlką wprost pracowitość i skrupulatność pana LK. Stworzył on istną Panencyklopedię Lema w sensie bibliograficzno-życiowo-okolicznościowym. Jest wprost niemożliwe, żeby ktokolwiek w tym aspekcie napisał „więcej i bardziej”. Każdy, kto chce porządnie studiować Mistrza, MUSI – prócz jego książek – najstaranniej wziąć się także za Acta Lemiana..
Dixi, a teraz jeszcze pojadę. jako wieczorny alkoholik po puszke piwa, a przed snem może coś jeszcze dodam..

R
« Ostatnia zmiana: Września 02, 2020, 11:43:50 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1336 dnia: Września 08, 2020, 06:58:17 pm »
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg84038#msg84038

Szanowny Panie Stanisławie,
proszę wybaczyć mi, iż musiał Pan czekać na odpowiedź do powrotu z urlopu.
W każdym z badań (2012, 2014, od 2015 prowadzone były już co roku) łączna liczba respondentów wynosiła minimum trzy tysiące osób.
Żeby dać Panu lepsze wyobrażenie o trwałości zainteresowania twórczością Stanisława Lema dodam tylko, że w całym tym okresie książki Janusza Zajdla (no bo z żadnym Sapkowskim, czy nawet Ziemiańskim nie ma sensu Lema porównywać) wymieniły zaledwie 3 osoby (dwóch mężczyzn w 2018 i jedna kobieta w 2015).

Pozdrawiam serdecznie,
Izabela Koryś
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1337 dnia: Września 12, 2020, 02:29:42 am »
Mistrzu i Panie,
O najlepszej północnej porze duchów pukam w kamienną Cerebronową płytę z miłością i sentymentem, pragnąc jako pierwszy złożyć Panu najlepsze życzenia z wiadomej okazji I choć szary katakumbowy pył odstręcza jakoś od uniesień, to jednak pamięć o najważniejszych dziełach Waszej Dostojności jest tak gorąca, tak wilgotna i tak żywa, jakby Pan siedział tu naprzeciw za moją stuletnią tonetką i pił wraz ze mną świeżo zaparzoną przez Szlachetną Małżonkę kawę lub herbatę. czy może nawet nalany kusztyczek wody ognistej (ostatnio wyciągnąłem, przykucnąwszy, z lewej połowy kredensu, jeśli dobrze pamiętam, flaszkę z resztką mojego ulubionego Martella X.O, a może V.S.O.P.). Ma się rozumieć, starczyło też na szklaneczkę dla siedzącego obok Prześwietnego Pana Jana, któremu od samego zapachu zaświeciły się oczy i nawet na chwilę odłożył fajkę.

Pomilczmy chwilę, proszę Wasze Wybitności...

Com przez ćwierć wieku rozmaicie napisał, tom napisał, niczego nie odwołuję, i życzę Sędziwemu Jubilatowi ze szczerego serca, by ta atmosfera z Pana xiąg  emanowała wiecznie i by rozstrząsały te Mistrzowe myśli kolejne liczne pokolenia duchowych zstępnych Pana i moich, a także wszystkich Lemolubów świata.

Dziękuję za wszystko, Mistrzu i Panie
Dobranoc  :-)

pjes: Feci, quod potui, faciant meliora potentes. Zawsze macam się wtedy po kieszeni za kredą, by zmienić "lepiej" na "dalej", ale nigdy tego okruszka nie znajduję.

Stanisław Remuszko 12 września 2020
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1338 dnia: Września 23, 2020, 11:17:43 pm »
(rozrywka, korenspondencja transoceaniczna))

Witku Przyjacielu,
Beznadzieja wirusowa jest niegroźna i doraźna w porównaniu z beznadzieja społeczną. Podziały społeczne, które nastąpiły wśród dorosłych ludzi w ciągu ostatnich zwłaszcza pięciu lat są straszne. Przez lata tzw. komuny ani połowy niczego takiego nie widziałem. W mediach, które powinny być naturalną tkanką łączącą ludzi i naturalnym miejscem ich spokojnego porozumiewania się, króluje nienawiść, złość i agresja. Polska podzieliła sie na dwa mniej wicej równe liczbą i siłą "perswazji" wrogie sobie obozy. Wraz z anonimowym internetem (część przyczyn), na świat przyszły tzw. media społecznościowe, i gdyby to, co w nich piszą, miało choć w 1/10 być zrealizowane, natychmiast wybuchłaby wojna, ale nie papierowa, tylko prawdziwa, taka z zabijaniem ludzi przez ludzi.
Na świecie żyją nieliczni mądrzy obywatele, którzy - jak Pan Kapitan - starannie omijają różne złe duchowe fragmenty świata. Mi to przychodzi z trudnością.
Sienkiewicz proroczo pisał w Trylogii: Nienawiść weszła w serca i zatruła krew pobratymczą... Miało to być w wieku XVII. Dziś mamy wiek XXI.
Serdeczności :-)
Staszek
Witku, Panie Kapitanie,
Cała ta pandemia jest o tyle bez sensu, że nic się na nią nie poradzi. Starsi, słabsi i ciężej schorowani WYMRĄ, a u reszty świata (99%) wykształcą się przeciwciała (wskutek łagodnego, przeważnie niezauważalnego przechorowania tego koronocośtam oraz wskutek szczepionki, która wkrótce w Polsce  powstanie).
Ściskam Cię mocno, rączki Pani Basi całuję (przez maseczkę), Mariannę i obydwu Paniczów serdecznie pozdrawiam (z bezpiecznego higienicznie dystansu).
Ty chyba mnogi dziadek już jesteś?
Staszek
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1339 dnia: Września 23, 2020, 11:26:56 pm »
:-)
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1340 dnia: Września 26, 2020, 04:56:12 pm »
O tym, czy ktoś jest dobrym/złym człowiekiem, nie świadczy autoopinia, tylko to, co sądzą o nim inni ludzie.
http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=6301
Hmm...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1341 dnia: Października 02, 2020, 09:35:43 pm »
Słowniki i encyklopedie PWN robią do dziś za jakąś absolutną wyrocznię - a jakim obywatelskim, ogólnoludzkim, międzynarodowym (ONZ, UE) prawem une to robio? Czy my - Narut - daliśmy im takie plenipotencje? Było jakieś referendum, jak przy uchwalaniu Konstytucji albo przy wejściu Polski do UE?

Nie było!

Uważam, że najwyższa pora, by zmienić polski JĘZYK, między innymi usuwając ze słownika polszczyzny słowo "klaps".

Definicja klapsa podług SJP PWN: «uderzenie dłonią na płask, najczęściej w pośladki».

Sadystyczne katowanie małych bezbronnych dzieci jest bezkarnie sankcjonowane przez PWN???

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1342 dnia: Października 02, 2020, 10:14:57 pm »
1. Ile osób zmarło w Polsce wskutek COVID19 od marca do września 2020 i po czym to poznać?

Zna ktoś jakieś oficjalne twarde weryfikowalne dane na ten temat, czy nadal gdybu-gdybu?

2. Ile osób zmarło w Polsce W OGÓLE od marca do września 2019 oraz od marca do września 2020 (dane GUS)?

3. Uważam, że wuhański koronawirus jest mniej groźny niż zwykła grypa, która pozostaje z luckościo od setek lat [ https://pl.wikipedia.org/wiki/Grypa ]

4. Wszystkie media świata od miesięcy mają wyjątkową chałwę :-)

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1343 dnia: Października 03, 2020, 05:14:05 pm »
Dopiero po upływie straszliwych 63 dni dowództwo Powstania Warszawskiego poddało się hitlerowcom, mimo że mogło to zrobić od razu, gdy sytuacja militarna stała się absolutnie jasna i gdy zaczęli dziennymi tysiącami ginąć bezbronni cywile.

Do dziś nikt z decydentów Armii Krajowej nie poniósł żadnej współodpowiedzialności za ludobójcze wymordowanie 200 000 mieszkańców stolicy i zburzenie połowy miasta.

Ta największa tragedia w całych nowożytnych dziejach Polski zakończyła się 3 października 1944, równe 76 lat temu...

Więcej: https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg77027#msg77027


Stanisław Remuszko
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1344 dnia: Października 08, 2020, 06:57:17 pm »
Czuję, że trzeba powtarzać do skutku:

https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg84542#msg84542

Zwłaszcza gdy wyprzedziłem autorytety z Harvardu, Stanfordu i Oksfordu oraz samego pana redaktora Cieślińskiego z GW:

https://wyborcza.pl/7,75400,26382169,niech-mlodsi-zakaza-sie-jak-najszybciej-grupa-epidemiologow.html#S.DT-K.C-B.2-L.1.duzy

R.
« Ostatnia zmiana: Października 09, 2020, 02:58:28 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1345 dnia: Października 09, 2020, 09:56:14 pm »
Dziś jeszcze nie było:

1. Ile osób zmarło w Polsce OGÓŁEM od kwietnia do września 2020?

2. Ile osób zmarło w Polsce OGÓŁEM od kwietnia do września 2019?

3. Uważam, że koronawirus jest mniej groźny niż zwykła grypa, która pozostaje z ludzkością od setek lat [ https://pl.wikipedia.org/wiki/Grypa ]

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1346 dnia: Października 10, 2020, 06:34:29 pm »
Z głębokimi ukłonami dla Panów Profesorów (alfabetycznie) Jerzego Bralczyka i Jana Miodka - moich polszczyźnianych Mistrzów :-)

Jeśli odmienimy Igę Świątek przez przypadki, to w każdym będzie "Świątek".
Lecz jeśli Igę Świątkównę, to wychodzi:

Iga Świątkówna
Igi Świątkówny
Idze Świątkównie
Igę Świątkównę
Igą Świątkówną
Idze Świątkównie
Igo Świątkówno!

Pan Lem na pewno też by się cieszył - jako Polak i młody tenisista.

R.

pjes: uważam, że jutro wygra Rafa. Może ktoś by się założył o wedlowską?
« Ostatnia zmiana: Października 10, 2020, 07:28:42 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1347 dnia: Października 11, 2020, 01:18:21 pm »
Najnieoczekiwaniej padł chyba absolutny historyczny rekord Forum: liczba dobowych wyświetleń wątku „Przyczyny katastrofy” wyniosła od wczoraj od godziny 12:20 prawie 700, co może i przebiło liczbę dobowych wyświetleń po runięciu Dwóch Wież 11 września 2001...
Dwie Wieże – rozumiem, ale co kogo obchodzi jakiś Remuszko? Chyba że to za przyczyną pana Nikto

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Nikto

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1348 dnia: Października 11, 2020, 04:50:37 pm »
Jam jest Ozymandias

Niepotrzebnie się Pan zesrożył. To nie było nic osobistego. Jedną z moich rozlicznych wad jest bezpośredniość.
« Ostatnia zmiana: Października 11, 2020, 08:49:23 pm wysłana przez Q »
Żyjemy by śnić i śnimy, by żyć.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1349 dnia: Października 11, 2020, 09:05:26 pm »
Najnieoczekiwaniej padł chyba absolutny historyczny rekord Forum

Pościgaj się jeszcze trochę z siostrami Godlewskimi, Tomaszem Chicem, i Janachowską, i czekaj na zaproszenie z Fame MMA ::).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki