Autor Wątek: Polityka smoleńska  (Przeczytany 275242 razy)

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #60 dnia: Lutego 10, 2012, 06:53:43 pm »
Przeczytaj uwaznie moje posty,to zauważysz też pokorę.

Tu?
http://forum.lem.pl/index.php?topic=677.msg43108#msg43108
A może źle szukam...  ::)
Jak chcesz znależć zło,to wszędzie je znajdziesz.Ten post ,co linkujesz napisałem z przekory ,chcąc sprawdzic jak zareaguje nasz kochany moderator(nie cenzor).Dla zainteresownych przy okazji pragnę poinformowac,że odbyło sie posiedzenie komisji Antoniego,na którym zaprezentowano wizualizację miejsca katastrofy , bezpośredni dostęp do wizualizacji będzie można uzyskać od poniedziałku za pośrednictwem strony Zespołu Parlamentarnego ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 r.
 
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #61 dnia: Lutego 10, 2012, 07:29:25 pm »
Ten post ,co linkujesz napisałem z przekory

Ciekawa przekora...

Widzisz... Nie znam osobiście Artymowicza nie wiem czy na żołdzie - jak Twoje ploty głoszą - czy nie i gdzie miał dziadka. Nie wiem czy wziął się za Smoleńsk z uczciwych intencji, czy na rozkaz lepkich macków Układu, ale tak się nie polemizuje.

Facet używa naukowych argumentów i naukowej metodologii, right? To nie bada się kto mu i za co granty płaci, tylko sprawdza jego metodologią i poprawność wyników. Metodologia jest ok, wyniki takoż, to choćby u Grzybiarza w kieszeni cały siedział ;), nie masz się o co czepnąć.  Pomylił się od strony fachowej? To wtedy można obśmiać, uprzednio błędów dowiódłszy. Nie umie się ugryźć tematu? To się siedzi cicho.

A dodatkowo jak laik astrofizyka od planet pozasłonecznych ustawia w roli sztubaka, to się różne rzeczy mogą w kieszeni otworzyć... Poprawność polityczna nie ma nic do tego.
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2012, 07:39:33 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #62 dnia: Lutego 10, 2012, 08:47:47 pm »
Q,dlaczego piszesz "twoje ploty".Podałem linki i to nie jest moje zdanie na temat Artymowicza.Nie jestes pierwszy ,który coś mi wmawia i gwoli ścislości na temat katastrofy domniemany zamach w świetle danych mi faktów,też uważam za nieprawdopodobny.Uważasz,że linki,które podałem na temat Artymowicza są obrazoburcze i nie na temat ok. Maziek przeniósł je do odpowiedniego tematu ale moim zdaniem nie wszystkie zasługiwały na takie potraktowanie.Piszesz należy sprawdzić wyniki a nie dossier gościa,ja nie mam czasu,czy też nie potrafię sprawdzić jego obliczeń,to sprawdzam czy jest wiarygodny jako człowiek.Taką mam metodologię ;) .Dalej widzisz we mnie fana G.P., jesteś jakiś Scherlock Holmes czy cóś :) A co do "poprawności politycznej" to nie zgadłeś,nie o to mi chodziło.
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2012, 08:49:25 pm wysłana przez wiesiol »
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #63 dnia: Lutego 10, 2012, 09:05:45 pm »
Panie Wiesiole,
Nawet z przekory dokarmiłem Pana parę razy, ale teraz widzę, ze to forum raczej nie jest dla Pana. Kju ma rację: tu się rozmawia inaczej, w inny sposób (http://forum.lem.pl/index.php?topic=677.msg43120#msg43120). To jest inny świat rozumowo-myślicielski niż ten, który Pan demonstruje. Na moje doświadczenie, albo Pan się przeobrazi umysłowo albo będzie Pan lekceważony.
Czarno widzę :-(
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #64 dnia: Lutego 10, 2012, 09:15:18 pm »
Q,dlaczego piszesz "twoje ploty".Podałem linki i to nie jest moje zdanie na temat Artymowicza.

Sorry, Winnetou. Ty linkujesz, nie opatrzywszy słowem krytycznego komentarza, znaczy Twoje.

Uważasz,że linki,które podałem na temat Artymowicza są obrazoburcze i nie na temat ok. Maziek przeniósł je do odpowiedniego tematu ale moim zdaniem nie wszystkie zasługiwały na takie potraktowanie.Piszesz należy sprawdzić wyniki a nie dossier gościa,ja nie mam czasu,czy też nie potrafię sprawdzić jego obliczeń,to sprawdzam czy jest wiarygodny jako człowiek.Taką mam metodologię ;) .

To może zwróciłeś uwagę, że tam realnych zarzutów nie ma, tylko domniemania i sugestie (bardziej dotyczące w dodatku rzekomych przodków, niż samego P.A.).

Tzn. na upartego jest jeden konkretny zarzut: sprawa debeściaków. Artymowicz podał tu informacje niepotwierdzone (i to jest zarzut), ale twierdzi, że jest w stanie udowodnić przed sądem, że mówił prawdę, wobec czego piłka jest w grze, nie sposób przesądzać.

To jest pierwsza sprawa.

Sprawa druga jest taka, że prywatna moralność jednostki nie przekłada się w sposób konieczny na jej kompetencję naukową. Jeśli więc udowodnisz np., że Einstein bił żonę, to Teorii Względności tym nie obalisz. Tyle warta Twoja "metodologia" rodem z magla.

Dalej widzisz we mnie fana G.P.

Jeśli nim nie jesteś, to zupełnie nie rozumiem Twojej motywacji ::).

A co do "poprawności politycznej" to nie zgadłeś,nie o to mi chodziło.

Zatem o co? Zmieniam się w słuch...

ps. Mister S.R., miło się w czymś zgodzić :)
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2012, 09:34:09 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #65 dnia: Lutego 10, 2012, 10:29:52 pm »
Omajgat, dziś był ten dzień, kiedy musiałem poudawać, że pracuję, a to się tak rozwinęło...

Wiesiol, cóż będę kręcić  - nie ma sprawiedliwości i mówię to zupełnie poważnie. Nie jestem obiektywny, homo sum itd. To odnośnie że jedno usuwam, a Twoim zdaniem drugiego podobnego nie. O ile jednak można rzeczowo komentować tezę, że samolot zestrzelono przy pomocy RPG-7, czy nawet można rzeczowo dyskutować o helu albo sztucznej mgle itp. - to nie można sensownie w tym temacie odnieść się do tego, kto jest dziadkiem Pawła Artymowicza - bo to nie jest na temat.

Nie jest to forum dla fizyków. Wydaje mi się, że prosta zasada, aby bezpodstawnie nie wydawać sądów o innych osobach nie jest zbyt wyszukana, abyśmy nie mogli się jej trzymać. Sam nie chcesz, aby ktoś sądził o Tobie po tym, że dziwnie stawiasz przecinki - bo uważasz, że jedno z drugim nie ma związku. Ale o jakości pracy Artymowicza wypowiadasz się lekceważąco na podstawie rzeczy zupełnie z nią nie związanych...

Otóż fakty są takie: do chwili obecnej pan Binienda nie opublikował swojej pracy. Jej nie ma. Nie istnieje i nie zaistnieje, dopóki jej nie opublikuje. Takie są zasady. Opowiada o niej, wyświetla animacje itd. - ale pracy nie pokazał. Za to pan Artymowicz pokazał wszystko od A do Z. Linijka po linijce teza, założenia, obliczenia, dyskusja wyników, wyjaśnienia. I, jak słusznie zauważyłeś - jakoś nikt nie znalazł w tym błędów zasadniczych - jak to określiłeś "nie ma takich linków". Czyżby w naszym społeczeństwie nie istniał nikt chcący a zarazem zdolny zweryfikować formułki z zakresu szkoły średniej? Co więcej, sam pan Binienda, ani nikt z jego popleczników też jakoś nie rzucił się na te formułki i nie wykazał, że są stekiem bzdur - a cóż prostszego, skoro byłyby w nich błędy na poziomie szkoły średniej? Czy może świadczyć to o tym, że błędów takich nie ma? W każdym razie Ty, jak rozumiem nie wiesz, ani nawet nie słyszałeś o żadnych - czy w takim razie nie powinieneś przyznać, że o ile Ci wiadomo praca ta jest poprawna? Zauważ, że absolutnie nie da się tego powiedzieć o pracy pana Biniendy... Wytknięto mu sporo błędów w tym, co upublicznił, a ponadto w żaden sposób nie można jej zweryfikować - bo jej nie ma.
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2012, 10:31:39 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #66 dnia: Lutego 11, 2012, 09:24:21 am »
Wiesiol, cóż będę kręcić  - nie ma sprawiedliwości i mówię to zupełnie poważnie. Nie jestem obiektywny, homo sum itd. To odnośnie że jedno usuwam, a Twoim zdaniem drugiego podobnego nie.

Co się szczypiesz ;), podkładkę regulaminową masz:
Cytat: Terminus
Moderatorzy forum mogą usuwać dowolne posty bez ostrzeżenia i wytłumaczenia. (Tak. Moderatorzy są bezczelnymi świniami.)
::)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #67 dnia: Lutego 11, 2012, 12:16:48 pm »
Panie Wiesiole,
Nawet z przekory dokarmiłem Pana parę razy, ale teraz widzę, ze to forum raczej nie jest dla Pana. Kju ma rację: tu się rozmawia inaczej, w inny sposób (http://forum.lem.pl/index.php?topic=677.msg43120#msg43120). To jest inny świat rozumowo-myślicielski niż ten, który Pan demonstruje. Na moje doświadczenie, albo Pan się przeobrazi umysłowo albo będzie Pan lekceważony.
Czarno widzę :-(
VOSM
Ma pan rację.To,ze to forum nie dla mnie, to się zorientowałem już jakiś czas temu jeszcze pisząc w temacie o Snergu.A ,dlaczego tu piszę ano trochę z nudów(czas zimowy stwarza w mojej pracy więcej luzu), trochę z przekory.Jestem też czytelnikiem Lema "od małego".Swoją drogą na forum maly ruch,widocznie dla tutejszych"superumyslów"nic sie nie dzieje w szerokim świecie.Zresztą w "towarzystwie wzajemnej adoracji" o czym tu dyskutować,przecie wszyscy mniej więcej z soba się zgadzają.Czy pamięta ktoś Kagana z tematu o Snergu to byl dopiero gość ,ja przy nim to pikuś.Co by do pieca dowalić maleńki cytat"Żeby nie zburzyć tego porządku, żeby żyć normalnie, staliśmy się − Polacy − świniami, gremialnie lejącymi od miesięcy na groby naszych wielkich rodaków, porozrywanych w rozbitym samolocie, i na zagadkę ich śmierci. Przecież oni już nie żyją − więc czego jeszcze chcą? Pochowaliśmy ich, pokazując, że państwo polskie jest dość sprawne, by rozdystrybuować po cmentarzach i kryptach 96 trumien, wykonaliśmy egzaltowane gesty żałoby, i już, wystarczy, i won z naszej pamięci! − wojny przecież ruskim nie wypowiemy…
 
Próbujemy żyć normalnie. Być realistami. Prowadzić politykę. Nie wierzyć w złe, a tym bardziej w najgorsze, zracjonalizować jakoś kłamstwa, niszczenie dowodów, zacieranie śladów i kolaborację w tym haniebnym dziele demokratycznie wybranego polskiego rządu. Przynajmniej do momentu, kiedy któraś ze światowych potęg nie uzna, że zauważenie tego, co się stało, jest w jej interesie. Że teraz się akurat Zachodowi opłaci odpalić Polskę jak podłożony pod ruskie siedzenie kapiszon, bez oczywiście cienia troski o to, jak się to skończy dla tego kapiszona − wtedy nagle trafią na stół zdjęcia satelitarne, ekspertyzy i stwierdzenia tego, co oczywiste".
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2012, 12:34:47 pm wysłana przez wiesiol »
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #68 dnia: Lutego 11, 2012, 01:03:59 pm »
Takie tam filmiki, bez wzorów,niech ogląda kto chce: 
,
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2012, 03:56:13 pm wysłana przez wiesiol »
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #69 dnia: Lutego 11, 2012, 03:07:03 pm »
Takie tam filmiki, bez wzorów

Obejrzałem te filmiki i muszę zweryfikować zdanie o PiS - daleką drogę przebyli od robienia ministra z faceta podważającecego naukowe ustalenia do posługiwania się technologicznymi bajerami (adresowanymi do fanów gier komputerowych typu posła Wiplera): prezentacja owszem klimatyczna, z dźwiękiem syren i dymami w tle, po niewielkich przeróbkach nada się, w sam raz, na grę w klimatach horror show. Felieton Ziemkiewicza też się zresztą w ten wzoszący trend wpisuje - facet niewątpliwie włada polszczyzną znacznie lepiej niż ojciec dyrektor (lubiłem zresztą czytać jego eSeFy za młodu).

Teraz już serio: jeśli mamy traktować w/w film poważnie, to wypadnie założyć, że stawiana w nim teza o wybuchu (w domyśle: najprawdopodobniej bombie, chwalebne to zresztą umiarkowanie po wersjach o meaconingu, cysternach helu, podmianie samolotów etc.) podparta jest ogromem pracy badawczej. Chciałbym zatem zobaczyć (w formie zbliżonej np. do raportu komisji Millera) ten ogrom, a nie jego zabarwione popkulturowo ekstrakty, bo wtedy będzie o czym dyskutować i nad czym myśleć.

Póki co dostaliśmy widowisko mające oddziaływać na najprostsze emocje, nie intelekt. I takiż felieton.
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2012, 03:19:40 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

tzok

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 409
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #70 dnia: Lutego 14, 2012, 03:37:32 pm »
Do napisania postu skłoniła mnie wymiana zdań z nowego wątku o patriotyzmie (dokładniej: język polityki), ale z racji treści lepszym miejscem będzie rzeźnia... Bo bardzo mnie to dziwi, że front pro-pisowski w postaci np. "Uważam Rze" (Ziemkiewicz czy Łysiak) za jedną ze swoich naczelnych zasad uznaje patriotyzm Lecha Kaczyńskiego oraz to, że była medialna nagonka na prezydenta. Czytuję czasem "Uważam Rze" i teza ta przewija się bardzo często, nawet w artykułach niedotyczących Polski (np. o Orbanie na Węgrzech). A jednocześnie gazeta ta oraz reszta frontu pro-pisowskiego nie szczędzi w słowotwórstwie na granicy dobrego smaku. Nagle bronią wolności słowa, bo tuskomatołek przecież jest żartobliwe! Albo te inne lizoolejniki, nazywanie polityków koalicji towarzyszami. itd. Uważają za hańbiące żarty z Lecha Kaczyńskiego nie umiejącego się posługiwać słuchawkami, ale łączenie się w bulu to już temat numer 1!... Niski poziom, a może mnie to nie śmieszy po prostu - jest to do przeżycia... ale tak jawna hipokryzja już mnie gdzieś kłuje, bo mogę się zgadzać lub nie z pro-pisowcami, ale faktem pozostanie, że mają moc opiniotwórczą. I to jest przykre.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #71 dnia: Lutego 14, 2012, 04:37:05 pm »
Widzisz... Obiat co inne niż bul ;).

BTW. bardziej mi się natomiast podoba, że Ziemkiewicz etc. uważają się za wykluczonych z dyskursu, zepchniętych do podziemia etc. dziś gdy - cytując złośliwą Aleksandrę Pawlicką z "Wprost" - mają do dyspozycji trzy ogólnokrajowe gazety („Rzeczpospolita", „Gazeta Polska Codziennie", „Nasz Dziennik"), dwa wysokonakładowe tygodniki („Uważam Rze" i „Gazeta Polska”), liczne portale internetowe, że są gośćmi publicznych i niepublicznych stacji radiowych i telewizyjnych... Cóż, można i tak...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #72 dnia: Lutego 14, 2012, 05:22:49 pm »
Uważają za hańbiące żarty z Lecha Kaczyńskiego nie umiejącego się posługiwać słuchawkami
Tak to jest napewno kryterium to oceny możliwości intelektualnych


mają do dyspozycji trzy ogólnokrajowe gazety („Rzeczpospolita", „Gazeta Polska Codziennie", „Nasz Dziennik"), dwa wysokonakładowe tygodniki („Uważam Rze" i „Gazeta Polska”), liczne portale internetowe, że są gośćmi publicznych i niepublicznych stacji radiowych i telewizyjnych[/i
Dodaj do tego R.M. i TV Trwam to dopiero wyjdzie ci potęga w stosunku do RESZTY.Jak tu zostać hipokrytą,Q, poradż bo ja tak nie umiem?
« Ostatnia zmiana: Lutego 14, 2012, 05:51:45 pm wysłana przez wiesiol »
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

tzok

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 409
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #73 dnia: Lutego 14, 2012, 06:08:51 pm »
Uważają za hańbiące żarty z Lecha Kaczyńskiego nie umiejącego się posługiwać słuchawkami
Tak to jest napewno kryterium to oceny możliwości intelektualnych
Zupełnie nie o to chodziło w moim poście. Chciałem wskazać moralność Kalego wśród tych obrońców Lecha Kaczyńskiego, którzy pierwsi rwą się do obrzucania błotem obecnej koalicji

Poza tym: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/uwazam-rze-liderem-wyprzedzil-polityke-i-goscia Artykuł sprzed kilku miesięcy, ale to bez znaczenia... Mnie nic do tego jak jest zespół dziennikarzy tworzących czasopismo, które ludzie chcą czytać. Ale już nie wciskaj takiego kitu, że w Polsce jest to głos niszowy, że "złe media" (w sensie anty pisowskie) zawładnęły opinią publiczną. Tak nie jest

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #74 dnia: Lutego 14, 2012, 06:27:47 pm »
Pracownik rzeźni, to rzeźnik.
A masarni?
Masażysta?
Chciałem napisać, że ciężką Maźku robotę masz. 8)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana