Autor Wątek: Zmiany w Programie III PR  (Przeczytany 40613 razy)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 19, 2020, 06:20:23 pm »
Ale jazda:)))
Widzę, że każdy rozmawia z kimś innym - więc bardzo proszę nie pakować mnie do żadnych stron - pro/anty listowych i takoż: moderatorskich.
Też bym prosił  :)
Zwłaszcza, ze listy nie słucham od końca lat 80-tych. Nie moje klimaty. Czasem Markomanii..i podobała się. Zwłaszcza warunkach sobotniego relaksu.
Natomiast było pytanie o manipulowanie, kto/co? Co uważam?
Odpowiedziałem jak mogłem najlepiej.
- podłączam się do pytania maźka 8)
O, to widocznie źle zrozumiałem  :)
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2020, 06:22:56 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 19, 2020, 06:58:44 pm »
Poważnie tak to odebrałeś? A mi sie zdawało że jest klarowny i merytoryczny.
Nie twierdzę, że nie ma cech, które wymieniasz, tym niemniej uważam, że ma też cechy, o których ja pisałem :) .

Cytuj
Mam te pytanie za retoryczne - bo wielokrotnie wykazałeś, że potrafisz analizować liczby. A tu raptem trzeba tyle, by uznać, że 1385 jest większe od 1104 - czy masz co do tego jakieś wątpliwości?
Nie mam wątpliwości, która z tych liczb jest większa, tylko która jest prawdziwa.

Cytuj
Pomijam żenujace a uznaniowe wywalenie jednemu z rywalizujących 1/3 głosów...
Z tym, że to co pomijasz, nie jest potwierdzonym faktem, a jednostronną deklaracją. Polskie Radio może podać dowolne liczby i nikt tego, przynajmniej póki co, nie sprawdzi. Upadek Trójki (w sensie słuchalności) postępuje od dawna, odejścia (lub zwolnienia) istotnych dla tej stacji ludzi także. Wszyscy oni manipulowali przy czymś? To są słowa przeciw słowom, przy czym to Polskie Radio ma rękach wszystkie materiały i dowody i może z nimi zrobić co chce. Taki sam dowód jak rozmaite inne kwity wytwarzane w instytucjach niepodlegających kontroli. Psychologicznie Sam fakt, że Niedźwiecki się postawił molochowi świadczy na jego korzyść, bo gdyby był wyrachowany to zapewne skończyłoby się to inaczej.
Tu rzeczowa wypowiedź zainteresowanego: https://wyborcza.pl/7,75398,25956163,dziennikarze-trojki-o-kulisach-piatkowej-listy-przebojow-kazik.html

Cytuj
Rozumiem, że podważasz dane źródłowe, skoro jednak masz wątpliwości, która piosenka wygrała - dobrze rozumiem? Jeśli tak, to rzeczywiście otwiera się pole do interpretacji.
W zalinkowanym przeze mnie wywiadzie też są dane źródłowe.
Cytuj
I tu chciałbym, by sam zainteresowany orzekł - nie manipulowałem!
Masz go powyżej, choć rozumiem, że chodzi Ci o Niedźwieckiego. Poczekajmy :) .
Cytuj
Co do płacenia za obecność piosenek w radiu to tajemnica poliszynela.
Jakoś tego nie widzę głównie z tego powodu, że interesy robi się po cichu a nie tak, aby gruchnęło na cały świat na wszystkich kanałach.


Nie widzę tego, aby jakakolwiek stacja tak się zachowała, nawet, gdyby rzeczywiście doszło do tego typu manipulacji. Każda zamiotłaby rzecz pod dywan, bo to wina stacji i procedur w niej, że taka rzecz się mogła wydarzyć. A odpowiedz mi szczerze, sądzisz, że gdyby Niedźwiecki, jak sugerujesz, rzeczywiście wziął pieniądze za wywindowanie kogokolwiek innego (np. The Cure) - to Twoim zdaniem byłaby taka interwencja ;) ? Dla mnie ta sprawa jest czysto polityczna.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 19, 2020, 07:45:07 pm »
- podłączam się do pytania maźka 8)
O, to widocznie źle zrozumiałem  :)
W sensie, że co? ???
Bo czuję jakąś ironię z kpiną, ale nie wiem o co Ci...
Wątek muzyczny został zaśmiecony doraźną polityką i napisałam o tym w poprzednim poście.
Ty napisałeś posta w ostrym tonie i jakbyś posiadł wiedzę jak jest na 100% - dlatego podłączyłam się do pytania maźka.

Co do meritum - wrzuciłam wiadomość o odejściu Niedźwieckiego, bo wg mnie to ważna decyzja osoby, która przez lata współtworzyła Trójkę i jest jej głosem, a nawet twarzą.
Listy słuchałam w nastolęctwie i dobrze mi z tym było:))
Kto jest winny, a kto nie - nie mam bladego pojęcia. Podobnie: czy ktoś komuś płacił i ile.

Natomiast jeśli tak było - zaiste zrządzenie politycznego losu, że jedna z setek piosenek Kazika akurat przelała tę czarę goryczy.
Co do wiarygodności danych z witryny "Polskie Radio" -  dla mnie mają wartość przyzerową.
Zresztą - oświadczenie MN - też. Co może oświadczyć? Odpowiedzią było odejście z radia.

Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 19, 2020, 07:57:35 pm »
Cytuj
Dla mnie ta sprawa jest czysto polityczna.
Się zgadzam - i tylko dlatego postulowałem wyprowadzić z muzycznego.
Tu, w swoim wątku jest ok.
Ale też dlatego nie chce mi się analizować tematu - mam powyżej kokardki spraw politycznych.
Natomiast skoro są inne równie wiarygodne dane, to nie ma w ogóle o czym gadać, trzeba poczekać. Jak pisałem skoro podważasz dane podane przez firmę - pojawia się pole do kombinowania.
Tylko nie bardzo mam czas i ochotę.
Ja nie neguję , że waadze trójki chciały protest-song Kazika utrącić - ale to nie ma nic w wspólnego z wynikami głosowania. Byle informatyk jest w stanie stwierdzić grzebanie w plikach.
I tylko o tym piszę, natomiast osobiście uważam, że Niedźwiedzki chciał odejść i zrobić to z przytupem, w każdym razie nic przypadkowego, ale nie zamierzam tej opinii uzasadniać.
Jakiś audyt będzie - choć audyty przecież też można podważyć.
Cytuj
Bo czuję jakąś ironię z kpiną, ale nie wiem o co Ci...
A co Wy tak na mnie...  :D
O nic mi... jak dla mnie koniec, temat wyprowadzony, jest na swoim miejscu i kto chce niech kontynuuje.

« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2020, 08:00:26 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 19, 2020, 08:03:59 pm »
Cytuj
Bo czuję jakąś ironię z kpiną, ale nie wiem o co Ci...
A co Wy tak na mnie...  :D
O nic mi... jak dla mnie koniec, temat wyprowadzony, jest na swoim miejscu i kto chce niech kontynuuje.
Ejże...Ty zacząłeś - na nas ;D

Czyli dla Ciebie sprawa jasna - chciał odejść, odszedł - manipulował...ok.
Może.
To jak wyjaśnisz sprawę smsa od dyrka do Piotra Metza (który też właśnie odszedł z Trójki):
Metz pokazuje Olejnik tego SMS-a, którego w nocy z piątku na sobotę wysłał do niego dyrektor Trójki Tomasz Kowalczewski: „Piotrze, dopilnuj, aby piosenka, o której rozmawialiśmy, nie była na Antenie”.

Kowalczewski teraz się tego wypiera.


https://wyborcza.pl/7,75398,25959134,piotr-metz-odchodzi-z-trojki.html#S.koronawirus-K.C-B.3-L.1.male
Zdolni informatycy?

Tu dla tych bez dostępu do GW:
https://www.onet.pl/muzyka/onetmuzyka/piotr-metz-odchodzi-z-trojki/zpmfck0,681c1dfa
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2020, 08:08:50 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 19, 2020, 08:27:42 pm »
Cytuj
Ejże...Ty zacząłeś - na nas
He, akurat wyborcza to u mnie ma przyzerową wiarygodność, przynajmniej w tematach politycznych. Nie darmo nazywa się "wyborcza". Po to powstała i to się nie zmieniło.
Natomiast to, że ktoś komuś pokazuje esemesy...toż to czysto pisowskie metody  :D Nastąpiła niespodziewana zmiana miejsc?
A nawet gdyby był taki sms, czego nie podważam, bo przecież to napisałem wyżej - co on zmienia w temacie cyfrowego liczenia  wyników? I ogłaszania czegoś innego niż wyszło?
Trzymając się nakazu szefa, powinno być odejmowane Kazikowi, a nie Purplom...czyż nie?
Chyba, że Niedźwiedzki postanowił zrobić na złość i podkręcił w druga stronę, ale podkręcił.
Nie zamierzam wystawiać laurki moralności władzom trójki - tylko ustalić jak się liczyło głosy i skąd cuda nad urną? Bo może i w innych ważniejszych głosowaniach takie cuda działy się i dziać mogą? Ludek głosuje, ale wyniki i tak ogłasza ...no właśnie  :D
Po prostu nie widzę zwiazku jednego z drugim - niechęci szefostwa trójki do piosenki i ręcznego ustawiania wyników głosowania.
   A przy okazji, skoro już strzepię klawiaturę - z zdziwieniem zobaczyłem, że ilość głosów na piosenki to ilość porównywalna z jakąś osiedlową ankietą.  Fakt - dużego osiedla.
Kilka, góra kilkanaście tysiecy? Tysiąc z górką na zwycięzce? Przy takich emocjach?
 O co ten szum?
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 19, 2020, 08:40:31 pm »
Cytuj
Ejże...Ty zacząłeś - na nas
He, akurat wyborcza to u mnie ma przyzerową wiarygodność, przynajmniej w tematach politycznych.
Dałam też opcję na onet, który często sam linkujesz.
Akurat tutaj nie ma komentarza - tylko fakty.
Cytuj
Po prostu nie widzę zwiazku jednego z drugim - niechęci szefostwa trójki do piosenki i ręcznego ustawiania wyników głosowania.
Załóż okulary.
Idąc Twoim tropem: szefostwo jest ok jeśli pozwalało na mniemane wcześniejsze modyfikacje i dopiero przy tej się oburzyło? Czyli lata oszustw nic - w porównaniu do jednej i to nie najlepszej piosenki Kazika?
Nawet mnie ubawiłeś;)


Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 19, 2020, 09:12:27 pm »
Cytuj
Dałam też opcję na onet, który często sam linkujesz.
Akurat tutaj nie ma komentarza - tylko fakty.
No dobra... Onet, Onet wiarygodny i neutralny  ;D...no, prawda, czasem linkuję. A z jakiego dnia ten sms, podali? - bo widzę tylko godzinę - dość dziwną.
Cytuj
Załóż okulary.
Założyłem - nie pomaga  8) A, może, że ciemne?
Cytuj
Idąc Twoim tropem: szefostwo jest ok jeśli pozwalało na mniemane wcześniejsze modyfikacje i dopiero przy tej się oburzyło? Czyli lata oszustw nic - w porównaniu do jednej i to nie najlepszej piosenki Kazika?
Nawet mnie ubawiłeś;)
Ostatnie zdanie najważniejsze.
A w temacie wcześniejszych, nie chciałem tego poruszać, ale tych szefostw trochę wcześniej było, pani Jethon się tłumaczy... widocznie zasłużeni pracownicy mają swoje prawa i nit im nie zagląda, tolerując... ale też  może jak napisałaś - czara się przelała, bo nagle jak z rękawa wygrała piosenka, która wcześniej na antenie "nie chodziła"? Jak piszesz - kiepska, delikatnie określiłaś według mnie - ale wpasowana w bieżączkę polityczną.
Gdyby tak teraz wpuścić z internetu np. Bastiego, czy Ptaku - wygraliby w cuglach.
Czy rzeczywiście jest tak , że wcześniejsze ekipy były cudowne i nagle ta, pisowska ta zła? Proste by to strasznie było. Jeszcze żeby Pani M. się słusznie oburzyła... - tej to naprawdę nie mogę znieść...
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2020, 09:15:52 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 19, 2020, 09:58:41 pm »
Cytuj
A w temacie wcześniejszych, nie chciałem tego poruszać, ale tych szefostw trochę wcześniej było, pani Jethon się tłumaczy... widocznie zasłużeni pracownicy mają swoje prawa i nit im nie zagląda, tolerując... ale też  może jak napisałaś - czara się przelała, bo nagle jak z rękawa wygrała piosenka, która wcześniej na antenie "nie chodziła"? Jak piszesz - kiepska, delikatnie określiłaś według mnie - ale wpasowana w bieżączkę polityczną.
Nie mam pojęcia co było wcześniej, kto był cudowny, kto nie - ale wiem, że serwis Polskiego Radia był świetny. Teraz nie jest. Z jakiego rozdania politycznego - mam w poważaniu.
Ile lat szefostwo (z obecnego politobozu) PR miało na ujawnienie afery LP MN? Gdzieś 4 na pewno. To wyczekało na moment...

Nawiasem - od początku istnienia radia (1962) było 25 dyrektorów lub p.o. - w ostatniej 5- latce siedmiu czyli 28% wszystkich dyrektorów na 58 lat istnienia stacji.
Ot, stabilność i świetne zarządzanie;)

Pss...kłócimy się? bezcenne ;D :-*
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2020, 10:04:54 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 20, 2020, 06:11:21 pm »
Okołotrójkowa sytuacja budzi coraz więcej emocji:
https://teleshow.wp.pl/trojka-obraz-po-katastrofie-przez-pol-dnia-sluchalam-radia-kto-jeszcze-tam-zostal-6512495270804448a
Jeśli ktoś myśli, że u nas bywają duże, niech się przyjrzy temu twitterowemu starciu:
https://natemat.pl/309183,sikorski-do-pawlowicz-zamknij-sie-wariatko-ocenila-sytuacje-w-trojce
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2020, 09:22:48 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 21, 2020, 03:31:41 pm »
https://wyborcza.pl/7,75410,25962823,audyt-listy-przebojow-trojki-ujawniam-szokujace-fakty.html#S.koronawirus-K.C-B.3-L.1.male

Uważam, że to profilaktyczna próba dyskwalifikacji każdego jeszcze nie najętego audytora.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 22, 2020, 07:51:58 pm »
Wg mnie - poza kwestią, że szkoda tego radia - to rządzący mogą sobie pogrywać z nim jak chcą, bo tego radia i tak słuchają głównie nie ich wyborcy. Nie ma więc żadnej straty z ich punktu widzenia. Trzeba zewrzeć szeregi, Kurski wrócił na mostek. Prawdę mówiąc ten manewr może być o ironio bardziej zgubny dla obecnej ekipy niż rozwalenie Trójki ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 25, 2020, 01:22:21 am »
Dobrze ten sens zrozumiałam - ale radio to nie ministerstwo. Zwłaszcza to radio - międzypokoleniowe, międzysystemowe./.../

Jednak pokoleniowe i systemowe. Będzie nowe radio to będziecie mogli samorealizować się wpłacając na nie donejty.
Radio Nowy Świat się nazywa.
A teraz mały cytat:


Dopiero histeryczna szarpanina kie-
rownictwa stacji – usunięcie notowania
ze strony internetowej radia kilka minut
po rozstrzygnięciu, a potem pogrążanie
się w sprzecznych zaprzeczeniach – zro-
biła z piosenki przebój. „Ocenzurowanie”
Kazika stało się na kilka dni głównym
„newsem” opozycyjnych mediów, trafiło
też do serwisów światowych, które,
w ślad za polskimi, zaczęły kreować
Kazika na drugiego Salmana Rushdie-
go. W ciągu kilku dni oficjalny teledysk
piosenki zyskał ponad 5 mln odsłon,
a kolejne odejścia ostatnich dziennika-
rzy z dawnego składu Trójki, wzajemne
oskarżenia i ogłaszane przez solidaryzu-
jących się z nimi artystów bojkoty stacji
postawiły sprawę „Listy przebojów”
w centrum publicznego sporu, a wraz
z nią pozwoliły przypomnieć nieskoń-
czoną ilość razy rujnujący dla wizerun-
ku partii „zwykłych Polaków” obraz
nieszczęsnej kawalkady Kacz
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2020, 01:28:07 am wysłana przez Smok Eustachy »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 25, 2020, 09:00:20 am »
Ty nic nie rozumiesz, będzie czy nie będzie nowe radio to nie będzie to Trójka, tylko jakieś inne radio, bo nie przeniesie się tam cały zespół. Pewne rzeczy buduje się latami a rozpirzyć je można w mgnieniu oka, jak stadninę w Janowie.
Co do reszty to oczywiście zgoda, piosenka taka sobie, nic szczególnego, po prostu któryś funkcyjny się przeraził, że naczalnik się pogniewa i w paroksyzmie strachu z typową dla tego obozu gracją spróbował zatuszować sprawę czym natychmiastowo zwrócił uwagę wszystkich - gdyby Kazik sam tak chciał to musiałby bardzo grubą kasę wyłożyć, a tak ma za darmo. Przez głupotę tego kogoś sprawa urosła natychmiast do niemal narodowej kwestii, ktoś już Dziady przywoływał, które zdjęto i Gomułka poległ - co oczywiście jest bzdurą, bo ta piosnka tak się ma do Dziadów jak Zenon do Kazika (a może zresztą to tylko pauperyzacja umysłowa - jaki naród, takie Dziady...). Wystarczyło tymczasem nic nie robić, piosenka zaraz by zleciała, bo "Autobiografia" to nie jest - i jeszcze można by się chwalić "widzicie, jest pluralizm, nawet na naczalnika można w naszym radiu puszczać". No ale do takich decyzji trzeba myśleć w kategoriach odpowiedzialności za stację i jej przyszłość, a nie być aparatczykiem przypadkowo akurat na ten odcinek skierowanym.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).