Polski > DyLEMaty

Będąc Młodym Fizykiem...

(1/75) > >>

pirxowa:
Myślę, że moderatorzy forum nie obrażą się, jeśli coś wam zareklamuję: http://mlodyfizyk.blox.pl

Pilot Pirx lubił kolekcjonować różne niedorzeczności: z lubością czytał bzdurne książki sf tylko po to, żeby mieć satysfakcję z głupoty ich autorów... zbierał literaturę o kanałach na Marsie... Redakcja Młodego Fizyka robi w zasadzie to samo. Kolekcjonuje nonsensy publikowane przez maniaków i pseudo-naukowców. Ma to swój walor edukacyjny (chcielibyście wiedzieć, co nawyrabiali pseudonaukowcy w Rosji? - nie zgadniecie!). Czuję, że Lemowi by się to podobało.

Terminus:
Moderatorzy aprobują z lubością, i pozdrawiają z dawien dawna niewidzianą koleżankę.
Salut!

pirxowa:
Witam! Faktycznie dawno mnie nie było. Postaram się zaglądać częściej.

Hoko:
A jak tam Pirx? Wciąż w podróżach?  ::)

Kidyś już przypadkiem na tego "młodego fizyka" trafiłem i byłem cokolwiek zdumiony ilością durnot, jakie to ludzie pod pseudonaukową przykrywką potrafią wymyśleć. Gorzej, że trafiają się wśród nich naukowcy zdawałoby się całkiem normalni.

Ale tak się zastanawiam, czy by samemu jakiego biznesu nie zrobić na wymyślaniu nowych teorii...

maziek:
Na tym tle niezwykle mnie emocjonuje rozwój rynku magnetyzerów do samochodów. Ciekawe, czy ktoś się już tym fenomenem zajął. Parę lat temu nieśmiało były proponowane magnetyzery na przewód paliwowy które miały zmniejszyć zużycie paliwa jakieś 5% - dziś już nikt sie nie szczypie, są magnetyzery do paliwa, do kolektora ssącego, na przewody wtryskowe, na LPG i co tam jeszcze w samochodzie rurkami płynie, osobno na benzynę, osobno na diesla, w dodatku w szerokiej gamie zestawów dopasowanych do pojemności skokowej. Także osiągi znacznie sie poprawiły, dziś już jest mowa o 20% oszczędności paliwa, o 15% wzroście mocy o nawet 50% wydłużeniu żywotności silnika. Lista skutków dobroczynnych jest tak długa, że nie wątpię że niebawem okaże się, że pomaga też na teściową i na szpary w zębach kierowcy. A jednak 99,9% klientów jest zadowolonych, a ten marny 1promil narzekających za złe ma głównie opóźnienie przesyłki lub inne duperele...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej