Polski > DyLEMaty

"Space - The Final Frontier"

<< < (79/80) > >>

Q:
Trzeci sezon "Picarda" miał czerwonodywanową premierę, po której w mediach i na JuTubce pojawil się wysyp pochwał... Ale jakoś bardziej wierzę w te, negatywne, recenzje (niemniej... chętnie się pozytywnie rozczaruję):
https://www.engadget.com/star-trek-picard-season-three-paramount-plus-preview-review-080010650.html
https://www.escapistmagazine.com/the-third-season-of-picard-is-star-treks-rise-of-skywalker/

Pojawil się też kolejny fanowski "Trek Short" - "This Side of Morality":

[Takiego "Treka" to ja rozumiem. Eksploracja, nieznany fenomen (trochę przywodzący na myśl "Solaris" i "Ludzi z Gwiazdy Feriego" Peteckiego), trudny etyczny wybór dokonany przez Kirka, nastrój zdumienia i melancholijnej zadumy.]

Nadto nadciąga kolejna z "Tales from The Neutral Zone", zatytułowana "When Duty Calls" i to - hohoho - z Burnham i Tilly w rolach głównych:

Smok Eustachy:
Tymczasem my:
https://youtu.be/3tfove-YVdE

Czyli ja i Q recenzujemy Picarda

Q:

--- Cytat: Smok Eustachy w Luty 19, 2023, 01:41:19 pm ---Czyli ja i Q recenzujemy Picarda
--- Koniec cytatu ---

Zaprosiłeś do rozmowy, to nie odmówiłem...
Przy czym żałuję, że z głowy wyleciały mi pewne kwestie, które miałem poruszyć.
Pierwsza - że obecny wygląd planety M’Talas Prime (sięgnięcie akurat po nią mówi coś o ego showrunnera) stanowi reakcję na Krill z "ORV". Takie "my też potrafimy pokazać mroczne miasto w stylu 'Blade Runnera'". Nawet kolorki wybrali te same.
Druga - to kolejne nawiązanie do "ST III" - scena knajpiana, mianowicie. (Choć oglądaliśmy podobne knajpki też w pilocie "ENT" i u Abramsa.)
Trzecia... Poczucie - jakby to rzec... - zmarnowania premiery drugiego sezonu. Tamten odcinek - cokolwiek po nim przyszło - nakręcony był z większym nerwem, ładniej wizualnie... Właściwie już wtedy można było odesłać Riosa z Jurati na bok, niekoniecznie tam, gdzie ostatecznie trafili (wystarczyło, po prostu, na Stargazerze z jakąś misją), zostawić Elnora w Akademii, a Picardowi kazać odebrać sygnał od Beverly i zacząć zbierać starą ekipę. Tymczasem teraz, nie dość, że po dość udanym restarcie trzeba restartować znowu, z mniejszym przytupem (przez to, co reszta drugiego sezonu przyniosła), to dawni załoganci Ent-D (i E) powracają w biedniejszych dekoracjach.

Smok Eustachy:
Za tydzień dogrywka.

Q:
I nie tylko ;). Mówiąc inaczej - ST.pl powrócił:
http://www.startrek.pl/discord
I to z niejakim przytupem (tup, tup ;)):
https://www.fahrenheit.net.pl/aktualnosci/uss-phoenix-powraca-kajndof/

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej