Polski > DyLEMaty

Właśnie się dowiedziałem...

<< < (2/987) > >>

Gacek07:
Czytałem kiedyś o eksperymencie, któy przeprowadzono na grupie ludzi, która nigdy nie miałą nic wspólnego z ufologią. Badani ludzie zostali poddani hipnozie w czasie której wmówiono im kilka sztanadrowych,zaczerpniętych z gazet,filmów i książek z relacjami porwanych, wersji uprowadzenia przez kosmitów. Po wybudzeniu z transu ludzie Ci nie pamiętali co się z nimi działo w ciagu ostatnich godzin. Po pewnym czasie zadano im pytania odnoście tego czy kiedykolwiek mieli styczność z istotami poza ziemskimi. Wszyscy zgodnie stwierdzili,że zostali urpowadzeni. Co ciekawe podawali oni szczegóły z tych rzekomych porwań o których nie informowali ich hipnotyzerzy. Czyżby poniosła ich fantazja? Poza tym ludzie Ci zeznawali tak samo jak osoby,które delarowały sie,że były porwane(a nie były poddane temu eksperymentowi).

Terminus:
Czytałem kiedyś o grupie ludzi, która została poddana następującemu ekperymentowi. Każdemu z nich zaserwowano porządne wychowanie i wykształcenie, poszerzono horyzonty kulturowe, dano dużą wyobraźnie oraz postawiono w konfrontacji z dużą ilością literatury popularno naukowej, z Lemidłami na czele. I wiecie co się stało?

Większość założyła forum dyskusyjne i zaczęła sforować oryginalne poglądy, włącznie z [*] nieistnieniem prawdy obiektywnej [*] odkryciem, że jeśli coś jest zaobserwowane przez mózg, to jest to tylko i wyłącznie zaobserwowane przez mózg, bo w przeciwnym wypadku byłoby zaobserwowane przez mózg, co nie za bardzo pozwala na zaobserwowanie i zarejestrowanie... przez mózg [*] dojściu do wniosku, że w sumie ten sam efekt osiągamy za pomocą LSD-25.  [/list]

Wnioski z eksperymentu wyciągnęła państwowa komisja zdrowia. Oto wyciąg z raportu.

---
... gdzie w par. 5 ust. 12 doc. Rabisiewicz odrzucił hipoteze Varda-Kempique'a o sugestii zbiorowej. Z uwagi na powyższe komisja przychyla się do wniosku nr. 4 z posiedzenia plenarnego, zrewidowanego przez Konwent Psychoanalityczny:

<< Badana grupa 5-alpha/13/05 zwana dalej ,,Lemmingami'' wykazuje symptomy nierównowagi somatycznej. Symptomy te mają charakter quasi-mechanicznej aberracji rozumowej, występuje także megalomania, egocentryzm, autobezkrytyczność, oraz pociąg do nerek i tańców nago w fartuchach krawców. Jednoznaczym wydaje się zatem werdykt dr. Chełtlawskiego z wydziału neurologicznego o zbiorowym zatruciu dwuetyloamidem kwasu lizerginowego, czyli tak potocznie zwanym "LSD-25". Symptomy wskazują na długotrwały wpływ substancji dostarczanej w małych dawkach. >>

§ 6

Wnosi się o wytoczenie procesu Przedsiębiorstwu Gospodarki Wodnej Rzeczypospolitej Polskiej z tytułu zanieczyszczenia wody LSD-25 [...]

---





Edredon:
Ja Cię przepraszam, Terminus, Tyś Lema następcą ! Sam tu próbowałem, jako dr_Edredon jeszcze, (nieraz przypadkowo) "pisać Lemem" - jakże nieudolnie i wyrywkowo, wtrąceniami, słóweczkami tylko ...stylu z jedno zdanko ...ale Ty, człowieku, masz logikę Lema, Ty myślisz Lemowo ...i ta dyscyplina, samopowściągnienie, dostosowanie formy do koncepcji...
:D :D :D

A tak poważnie: podoba mi się ten komentarz z pomysłem :)

Terminus:
To ty, Kaczucha? CZEEESĆ :) Miło cie widzieć, a wiesz, zastanawiałem się co się z Edredonem stało, no... teraz już Ci wim to :)  Widocznie nareszcie udało się zarejestrować :)

Miło żeś się ujawnił :)

NEXUS6:
To proste, Kaczor.
Terminus pod wpływem zatrucia LSD-25, występującym w sieci wodociągowej, a wpuszczonym tam przez odpowiednie władze wojskowe w celu zapobiegnięcia rozruchom na wielką skalę, jak to miało miejsce podczas ostatniego kongresu futurologów, doznaje przesunięcia jaźni w stronę pamięci podprogowej, w której magazynuje wszystkie zebrane dzieła Lema i przestroiwszy się na lemowski algorytm zaczyna nadawać na obu zakresach fal GSM, łącząc się za pomocą łącza podczerwieni z internetem. ;D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej