Autor Wątek: Fakty medialne  (Przeczytany 481208 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #225 dnia: Sierpnia 30, 2011, 09:10:30 pm »
Ciekawsze pytanie: czy taka osoba moglaby wziąć ślub sama ze sobą? (I to nawet niekoniecznie mieszając w to homoerotyzm, zdarzają się ponoć u osob z tą przypadłością osobowości czujące się płcią przeciwną do osobowości podstawowej i współdzielonego ciała.)
Ten problem jest genialny.
Co w tym genialnego?

Poza ałtorem? ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2011, 08:24:06 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #227 dnia: Września 01, 2011, 03:58:19 am »
Terapia reparatywna leczy niezgodne ego:

Jak to powiedział profesor - nomen omen - Ruchała:
"– Nie chcę się odnosić do tematyki konferencji, tym bardziej że na terapii reparatywnej się nie znam."
Zastanawiam się jednak - skoro to tak kształtowalne - co będzie jak jaki gej opracuje podobną metodę działającą w przeciwnym kierunku ;).
(Bo wtedy to już background "Wiecznej wojny" Haldemana* jak wypisz z wymalujem  8).)


* cytat gwoli postraszenia ;):

"Generał Botsford (który był tylko majorem, kiedy spotkaliśmy go po raz pierwszy, gdy Stargate składała się z dwóch baraków i dwudziestu czterech grobów) przyjął nas w elegancko umeblowanej sali wykładowej. Przechadzał się tam i z powrotem na jej końcu, przed olbrzymią holograficzną mapą operacyjną.
— /.../ Niektórzy z was uśmiechają się. Sądzę, że powinniście zaczekać z wydawaniem opinii. Ziemia nie jest już tą, jaką opuściliście. /.../ Ponadto pamiętajcie, że wasi dawni przyjaciele i sympatie są teraz o dwadzieścia jeden lat starsi od was. Wielu waszych krewnych pomarło. Myślę, że będziecie tam samotni. Aby jednak powiedzieć wam coś o tym świecie, przekażę was kapitanowi Siri, który właśnie powrócił z Ziemi. Kapitanie?
— Dziękuję, generale.
Wydawało mi się, że coś jest nie tak z jego skórą i twarzą; nagle pojąłem, że facet jest uszminkowany i uróżowany. Paznokcie miał starannie opiłowane i pomalowane.
— Nie wiem, od czego zacząć — rzekł, przygryzając górną wargę i marszcząc brwi. — Wszystko tak bardzo zmieniło się, od kiedy byłem chłopcem. Mam dwadzieścia trzy lata i nosiłem pieluchy, kiedy wy ruszaliście na Alepha... Na początek, ilu macie wśród was homoseksualistów?
Nikt się nie zgłosił.
— To mnie nie dziwi. Ja, rzecz jasna, jestem homoseksualista. Tak jak chyba jedna trzecia ludności Europy i Ameryki. Większość rządów zachęca do homoseksualizmu — Organizacja Narodów Zjednoczonych jest neutralna, pozostawiając to w gestii poszczególnych krajów, które popierają gejów głównie dlatego, że to jedyny pewny sposób kontroli narodzin.
/.../
Powiedział, że stosunki między gejami a tymi, których nazywał „rozpłodowcami", układały się nieźle, ale miałem wątpliwości. Sam nigdy nie miałem kłopotów z akceptacją homoseksualistów, jednak nigdy nie spotykałem ich w takiej ilości.
Stwierdził także, w odpowiedzi na agresywne pytanie, że jego puder i szminka nie mają nic wspólnego z preferencjami seksualnymi. Po prostu są modne. Postanowiłem być anachroniczny i pozostać przy swojej twarzy."
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2011, 04:16:22 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #228 dnia: Września 01, 2011, 07:36:22 am »
Jeszcze a'propos (jako, że hajtpark służy od narodzin do krotochwilenia i trollingu ;)):

O, Kirwa...

Od Kirwy stanowczo wolę Kirę, będącą jedną z nielicznych rzeczy, które wyszły startrekowym epigonom ;)*:


Choć faktem jest, że w jednym z wszechświatów alternatywnych była z niej niezła... Kirwa (seksualną orientację jej tamtejszego wydania - by pozostać przy tym co Mębra nurtuje... ;) - określono skądinąd jako total narcissism - co widać, słychać i czuć... takie formy narcyzmu to tylko w eSeF ;D).

* czego szybki, a celny dowód  8):
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #229 dnia: Września 01, 2011, 08:19:38 am »
A czemu ta pani ma na nosie takie blizny?
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

tzok

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 409
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #230 dnia: Września 01, 2011, 11:33:33 am »
Bo to Bajoranka ;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #231 dnia: Września 01, 2011, 11:42:50 am »
Zajrzałem do gugli, ale tam nic nie ma o tym nosie. Star-Trek, Bajoranka itp. są nawet w Wikipedii, lecz o bliznach - nul.
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

tzok

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 409
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #232 dnia: Września 01, 2011, 11:56:28 am »
The nose design was partly "influenced" by Dave Rossi, who had accidentally damaged the original plaster casts by strapping them down on his bicycle while transporting them between Westmore and Berman
Czyli całkiem przyziemna przyczyna ;). A jeśli chodzi o to, dlaczego miałoby istnieć życie na innej planecie z rasą tak podobną do ludzi (różniąca się tylko nosem) to raczej nie ma na to odpowiedzi. Zresztą z tego co wiem - rasy w Star Treku są jedną ze słabszych stron serii, bo większość jeśli nie wszystkie są wariacjami wokół człowieka :) a przykładowo Lem tej idei w całej SF chyba nie znosił najbardziej. Dlatego startując do Star Treka ;) trzeba mieć na uwadze, że są tam aspekty science fiction z naciskiem na fiction. Choć pewnie i nacisk na science się znajdzie w pewnych odcinkach o co już najlepiej pytać Q.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #233 dnia: Września 01, 2011, 12:02:57 pm »
Dzięki :-)
S.R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #234 dnia: Września 01, 2011, 12:03:14 pm »
Mębrze, "StarTrek" ma to do się, że tam na prawie każdej planecie (jak w "Wyprawie profesora Tarantogi", nie przymierzając) żyją Obce prawie od człeka nieodróżnialne (po prawdzie z budżetu to wynikało ;D), żeby jednak z człekiem się nie myliły to ewolucja temtejsza przez scenarzystow ręcznie sterowana, dała tym Obcym różne dziwne "cusie" na głowach (a to uszy spiczaste, a to grzebień kostny, a to te "blizny nosowe"), przez co - zdaniem jednego zachodniego krytyka - przypominają te Obce przeważnie chorych na coś paskudnego ludzi (Mistrz to zresztą jeszcze dosadniej nazwał, co ongiś cytowałem).

Tu więcej o tem:
http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/RubberForeheadAliens

ps. Trafiają się też w "StarTreku" i pokrewnych serialach ("Babylon 5" etc.) obce całkiem humanoidalne:
http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/HumanAliens
ale z owymi jeszcze gorzej bywa:
http://www.cracked.com/article_17317_star-treks-6-most-ridiculous-alien-races.html


Edit:
@tzok

Odpowiedź to tam niby jest - z naciskiem na niby, najpierw się bredzi o konwergencji ewolucyjnej, potem dochodzi do tego wątek dänikenistyczno-haiński (znaczy: byli tacy co latali i swe geny humanoidalne siali gdzie się dało, wtykając je w łańcuchy DNA tubylczych gatunków).

Z tym, że jeśli owa powszechność humanoidów jest schowana za mówiącą coś sensownego fabułę (jak u wspomnianej Le Guin, nie przymierzając), to zwykle, jak oko przymknąć, aż tak nie razi...

(Jeśli natomiast schowana nie jest, jak w mojej ukochanej epigońskiej serii "ST: Voyager", czy godnym wyrzucenia do kosza bez rozpakowywania filmie "ST - Nemesis", to nie wiadomo co bardziej złości: tandeta formy czy treści?)

ps. same Bajoranie zaś to nawet ciekawa cywilizacja, bo ich gatunkowe perypetie pozwalają pomówić - w kostiumie SF - o problemach IIwś, Belfastu, Palestyny i naszej cześci Europy w dobie ustrojowych transformacji za jednym zamachem... Początkowo slużą też za przykład tego jaką krzywdę moze zrobić sobie cywilizacja, w której dogmaty religijne zahamują naukowy postęp lecz później to rozmyto (w kierunku: wszystkie sposoby na życie są siebie warte) chcąc sie podlizać religijnej widowni.
Oczywiście z dyskusją o pozaziemskiej Obcości nic to wspólnego nie ma.
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2011, 12:51:33 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #235 dnia: Września 01, 2011, 09:30:39 pm »
NASA zaprasza (Andrzeja, Arkadiusza, Lecha, Marka, Rafała etc.):
http://wyborcza.pl/1,75248,10201750,Plotki_z_wyzszej_polki__NASA_chce_inspirowac.html
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Miesław

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 804
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #236 dnia: Września 03, 2011, 11:18:21 pm »
Podczas transmisji z finału 800 m (mistrzostwa świata w Korei) pokazano zawodnika z Kenii, który nazywa się Arnold Qrwa Yego. Czy ktoś zna kenijski? Czy ten czarnoskóry dżentelmen miał matkę-Polkę?
VOSM

Modify: nie Arnold. Alfred.
;D ;D

Z tym, że jeśli owa powszechność humanoidów jest schowana za mówiącą coś sensownego fabułę (jak u wspomnianej Le Guin, nie przymierzając), to zwykle, jak oko przymknąć, aż tak nie razi...

(Jeśli natomiast schowana nie jest, jak w mojej ukochanej epigońskiej serii "ST: Voyager", czy godnym wyrzucenia do kosza bez rozpakowywania filmie "ST - Nemesis", to nie wiadomo co bardziej złości: tandeta formy czy treści?)
Ceterum censeo Q computer vision, best of
http://iris.usc.edu/Vision-Notes/bibliography/contents.html
;D ;D



Dobra, pośmiałem się, a teraz wracając do tematu.
Dziwię się, że jeszcze nie pojawiło się (chyba że przeoczyłem) następujące motto do ostatnich paru stron dyskusji:

Wiadomo przecież, że pięciornia jest podstawową komórką naszego życia rodzinnego - spróbuj w fantazji wymyślic coś innego, wytężaj wyobraźnię jak chcesz, a ręczę ci, że poniesiesz klęskę! Tak, bo żeby założyć rodzinę, żeby dać życie potomstwu, muszą połączyć się Dada, Gaga, Mama, Fafa i Haha. Na nic wspólne sympatie, na nic plany i marzenia, jeśli zabraknie przedstawiciela choć jednej z tych pięciu płci - sytuację taką, niestety, zdarzającą się czasem w życiu, nazywamy dramatem czwórni, czyli nieszczęśliwą miłością.
(Podróż 25.)


Fakt medialny: Bez niespodzianki dla biseksualnych mężczyzn - badania wykazały, że istnieją. Naukowcy z Northwestern University udowodnili, że przynajmniej niektórych mężczyzn podających się za biseksualnych istotnie podniecają mężczyźni i kobiety. (z NYT, po angielsku)

Są też lepsze badania. Wykazano zależność między długością penisa a orientacją seksualną (w badaniach przyjęto dwie możliwości tejże) (ten tekst również po angielsku)  ;D.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #237 dnia: Września 10, 2011, 08:33:25 am »
« Ostatnia zmiana: Września 10, 2011, 03:52:43 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #238 dnia: Października 15, 2011, 10:28:24 pm »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #239 dnia: Października 16, 2011, 09:01:28 am »
Łee, myślałem, że to urządzenie ma stosowną dziurkę i...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).