Autor Wątek: Ulubiona książka pana Stanisława  (Przeczytany 54900 razy)

Bio

  • Gość
Ulubiona książka pana Stanisława
« dnia: Marca 24, 2004, 10:10:01 am »
Ciekawy jestem, która książka mistrza pozostawiła najcieplejsze wspomnienia. Wiem, wiem może być z tym problem :) samemu trudno mi wybrać.... to może ulubiona piątka lub dziesiątka ;)

charcerzyk

  • Gość
Re: Ulubiona książka pana Stanisława
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 24, 2004, 11:27:47 am »
Heh !!

Chodzi o ulubioną z tych napisanych przez siebie, czy ulubioną w ogóle??

Stawiam na Solaris...

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2007, 11:12:26 am wysłana przez Terminus »

Bio

  • Gość
Re: Ulubiona książka pana Stanisława
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 24, 2004, 12:45:16 pm »
Cóż, ja ciągle waham się między "Solaris", "Pokojem na Ziemi", "Fiaskiem" i "Niezwyciężonym"
ale kiedy dyskutuje na ten temat z innymi miłośnikami twórczości Lema, okazuje się, że nie ja jeden mam problem z wybraniem "tego jednego" dzieła
pozdrawiam
Jarek Wolski

nexxt

  • Gość
Re: Ulubiona książka pana Stanisława
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 28, 2004, 06:23:06 am »
cyberiada (duza)
dialogi
summa technologiae
dzienniki gwiazdowe
opowiesci o pilocie pirxie
kongres
solaris
i, oczywiscie, wszystko inne

Bio

  • Gość
Re: Ulubiona książka pana Stanisława
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 28, 2004, 02:23:04 pm »
Dochodzę do wniosku, że podpisałbym się prawdopodobnie pod każdą zamieszczoną w tym wątku listą knig jak pod swoją własną  :))

Socrates

  • Gość
Re: Ulubiona książka pana Stanisława
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 29, 2004, 03:04:11 am »
Zgadzam sie.  Wszystkie sa napisane na medal.  Nie ma po prostu najlepszej ksiazki - kazda jest lepsza od innej.  
Socrates

pi

  • Gość
Re: Ulubiona książka pana Stanisława
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 31, 2004, 03:59:36 pm »
fiasko

Terminus

  • Gość
Re: Ulubiona książka pana Stanisława
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 01, 2004, 03:31:52 am »
Tutaj przyłączam się do poprzednika. Fiasko... choć zapewne ma sympatia obróci się w inną stronę najdalej za tydzień  ;)

Czyż to nie świadczy dobrze o tych książkach ?

Luka

  • Gość
Re: Ulubiona książka pana Stanisława
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 02, 2004, 12:32:08 pm »
Wszystkie książki są hitami. To prawda. Wczoraj skończyłem "Fiasko". I po przeczytaniu stwierdziłem, że to jedna z najlepszych. "Solaris" oczywiście wyjątkowa. Ja zacząłem od "Opowieści o pilocie Pirxsie" też wypas. Ale nikt nie wspominał o książce,która byłaby u mnie wysoko na liście najlepszych - "Głos Pana". Ogólnie można powiedzieć, że najlepsze książki to... książki Lema ;)

Terminus

  • Gość
Re: Ulubiona książka pana Stanisława
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 03, 2004, 01:55:52 pm »
Cytuj
Ogólnie można powiedzieć, że najlepsze książki to... książki Lema ;)


To nawet smutne... jeśli ktoś sam próbuje pisać. Mnie się zdarza... i muszę przyznać że trudo uwierzyć w sztukę "Po Lemie". Płakać się chce :(

Socrates

  • Gość
Re: Ulubiona książka pana Stanisława
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 07, 2004, 09:24:59 pm »
To prawda.  Ale, he he, sa jeszcze inne jezyki...ja proboje pisac po angielsku.  Przynajmniej nie musze zadzierac glowy tak wysoko jak by to sie dzialo w polskim...
Socrates

Anna

  • Gość
Re: Ulubiona książka pana Stanisława
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 17, 2004, 01:43:33 am »
Czy chodzi o książkę napisaną przez pana Stanisława, czy książkę innego autora, którą On najbardziej lubi? Zdaje się, że czytałam na stronie internetowej Mistrza, iż do Jego ulubionych książek należą "Dean's December" Saul Bellowa i "Wspólny pokój" Uniłowskiego. Osobiście nie znam tych książek, ale jeśli Mistrz je ceni, to na pewno są znakomite.
Anna

Karolina

  • Gość
Re: Ulubiona książka pana Stanisława
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 21, 2004, 03:38:42 pm »
"Wizja lokalna"! Czytalam trzykrotnie i za kazdym razem jej lektura sprawila mi ogromna przyjemnosc. Jest na tyle skomplikowana, ze za kazdym razem odkrylam cos nowego. Pewnie jeszcze do niej wroce...

Terminus

  • Gość
Re: Ulubiona książka pana Stanisława
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 25, 2004, 02:26:53 pm »
Ujmijmy sprawę jasno:

Ulubiona=Random[{Człowiek z Marsa ,Szpital Przemienienia, Astronauci , Obłok Magellana,  Dialogi , Dzienniki gwiazdowe,  Eden , Śledztwo,  Pamiętnik znaleziony w wannie,  Powrót z gwiazd , Solaris , Przekładaniec,  Niezwyciężony , Summa Technologiae,  Bajki Robotów , Cyberiada,  Wysoki Zamek,  Filozofia przypadku,  Głos Pana , Opowieści o pilocie Pirxie,  Fantastyka i futurologia , Doskonała Próżnia , Wielkość urojona , Prowokacja , Biblioteka XXI wieku , Kongres futurologiczny , Katar , Golem XIV , Wizja Lokalna , Fiasko , Pokój na Ziemi , Tajemnica chińskiego pokoju, Bomba megabitowa , Okamgnienie , Tako rzecze Lem, DyLematy
}]


:P

Socrates

  • Gość
Re: Ulubiona książka pana Stanisława
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 28, 2004, 12:00:37 am »
Ha ha ha ha  ;D
Socrates