Autor Wątek: Patriotyzm polski  (Przeczytany 321689 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #570 dnia: Marca 08, 2016, 10:01:34 pm »
Proste prawdy vs skomplikowane sprawy.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #571 dnia: Marca 08, 2016, 10:38:41 pm »
Dzięki, Kju :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #573 dnia: Marca 09, 2016, 12:40:59 pm »
Nikt nie oglądał dysputy MG vs MR z linku Q - czy nikt nie ma uwag? Ja swoje przedstawię ale obecnie urabiam ręce po łokcie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #574 dnia: Marca 09, 2016, 01:29:51 pm »
Baaaardzxom Ciekaw Twych uwag, a Kju jeszcze raz dziękuje :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #575 dnia: Marca 09, 2016, 08:39:22 pm »
czy nikt nie ma uwag?

Ale zasadniczo jakie uwagi? Giertych z Ryszkiewiczem starli się już kiedyś, dawno temu, tyle, że za pośrednictwem mediów wówczas:
http://wiadomosci.onet.pl/1416887,11,item.html
I tak w sumie nie pozostaje tu nic ponad pokiwanie głową, że Ryszkiewicz dobrze - choć/bo dosadnie - wtedy powiedział. Reszta - zważywszy na kontekst sprawy - będzie igraszką.
« Ostatnia zmiana: Marca 09, 2016, 08:42:13 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #576 dnia: Marca 09, 2016, 08:51:53 pm »
W skrócie:

- początek, Terlikowski zadaje pytanie, czy TE jest "prawdą" - cóż to u licha ma znaczyć w stosunku do nauki? Czy prawo grawitacji Newtona jest prawdą? A Einsteina?

- twierdzenie, że powstawanie ras to dewolucja a nie ewolucja i że jak się zdejmie pas cnoty, to wraca kundel - nie widzę sprzeczności dotąd, ale co, jeśli nie tylko pas cnoty zostanie, ale i wszystkie nierasowe kundle się wybije i będzie wybijać dalej?

- nie ma przechodzenia z jednej formy w drugą, zapis kopalny jest dyskretny (tylko dojrzałe formy) - jest szereg zwierząt, które maja jakieś szczątkowe organy, np jaszczurki z całkiem bezsensownymi kończynami, zbyt małymi aby do czegokolwiek mogły służyć i tak dalej. Co prawda fantazja kreacjonistów tłumaczy wielką przydatność tych organów jak wyrostka robaczkowego czy kości potocznie zwanej ogonową u człowieka, dzięki którym można się boleśnie przypieprzyć o twarde i zobaczyć przez moment Stwórcę (albo na zawsze, w przypadku wyrostka). Podobnie jest z zapisem kopalnym na przykład proto-wieloryby z nogami, które zresztą się odnalazły po tym, jak zostały wyniesione przez kreacjonistów na sztandary, że takowych nie ma

- że czas krótki mógł być od powstania Ziemi, bo jak woda płynie do następuje segregacja warstw. Wiadomo do czego MG pije - Potop był. Tylko jedno pytanie - jak pomieszamy podobne gabarytowo i kształtem kości ryb, płazów, gadów i ssaków i polejemy wodą - to segregacja spowoduje, że na samym dole będą tylko ryby, wyżej ryby i płazy i tak dalej aż do odpowiednich kości człowieka? Chciałbym zobaczyć taki eksperyment, chyba bym uwierzył w siły nadprzyrodzone ;) . Pomijam, że gdyby faktycznie nie istniała ewolucja a dewolucja, czyli wszystkie gatunki najpierw by jednorazowo powstały, a potem stopniowo wymierały - to piramida zapisu kopalnego powinna być postawiona na głowie.

Druga sprawa, prócz tego co powiedział MR oczywiście - datowaniem izotopowym określono wiek najstarszych skał na Ziemi - konkretnie to są cyrkony z RPA - na 4,3-4,4 mld lat. Uczciwie powiem, że są pewne wątpliwości co do poprawności tych wyników, ale badane metodą radioizotopów uranu dają taki wynik. Zaś niektóre meteoryty spadające na Ziemie badane tymi samymi metodami, potrafią być o 200 mln lat starsze. To są te, z których powstała Ziemia i w ogóle US.

- argument koronny - jednolity kod genetyczny świadczy o tym, że był jeden autor. A niby jakie rozumowanie logiczne do tego prowadzi? Czy jakiekolwiek wytwory ludzkie są obowiązkowo "spokrewnione" w tym sensie? Wręcz przeciwnie, wszystko co jest projektowane może być całkowicie różne od czegokolwiek wcześniejszego. Zegarek elektroniczny nie ma wewnątrz zdegenerowanych sprężyn, tramwaj małego kociołka z paleniskiem a organy Hammonda piszczałek. Nie ma żadnego powodu, aby dzieła jednego autora były w jakimkolwiek punkcie "spokrewnione" ze sobą. Argument o trawieniu jest bzdurny

- na koniec (tego wpisu, nie dyskusji) Terlikowskiemu wyrwało się niechcący, niewypowiedziane do końca i zdławione "intelige...". I wszystko jasne. Inteligentny Projekt (ID).

Cała sprawa rozbija się tradycyjnie o to, że jak się uzna wszechmoc, to powstaje proste pytanie, dlaczego mają niby obowiązywać jakiekolwiek reguły logiki w stworzeniu świata, skoro absolutnie wszystko jest możliwe, w tym jego stworzenie 0,001 s temu z odpowiednia "legendą" (historią).
 
« Ostatnia zmiana: Marca 09, 2016, 08:55:31 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #577 dnia: Marca 09, 2016, 10:37:33 pm »
Cytuj
dlaczego mają niby obowiązywać jakiekolwiek reguły logiki w stworzeniu świata, skoro absolutnie wszystko jest możliwe, w tym jego stworzenie 0,001 s temu z odpowiednia "legendą" (historią).
I koniec dyskusji, inteligencie zapszały hełmski!
R.
pjes: byłeś kiedyś na górze Chełm? Słyszałeś mrówki?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #578 dnia: Marca 10, 2016, 10:44:02 am »
Nawiasem:
obecnie urabiam ręce po łokcie.

Zwizualizowałem se ;):
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #579 dnia: Marca 10, 2016, 11:12:04 am »
Gatlingiem bym nie pogardził.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #580 dnia: Marca 10, 2016, 08:52:28 pm »
Mrówków Chełmskich jest tyle i tak wielkich, że gdy chodzą, to je słychać. Jak szczerze Pana Boga kocham. Mam nausznych świadków...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #581 dnia: Marca 11, 2016, 01:45:52 am »
Kju ma chyba Wulkana, nie Gatlinga?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #582 dnia: Marca 11, 2016, 10:26:07 am »
Ty nie pozoruj znawcy. Wszystko co ma wiązkę luf z własnymi zamkami, sekwencyjnie ładowanymi i odpalanymi poprzez obrót po prowadnicach wewnątrz korpusu broni to system Gatlinga, który wynalazł taka kartaczownicę na korbę. Vulcan to konkretny model napędzany elektrycznie - ma 6 luf i wypluwa 100 kulek na sekundę.

Wygląda tak - choć tu jest wersja na nabój karabinowy, minigun. Takm Schwarzenegger lubiał strzelać.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #583 dnia: Marca 11, 2016, 10:49:48 am »
Ty nie pozoruj znawcy. Gołym okiem widać, (przypatrz się otoczeniu) że to może być tylko jakiś model (kuzyn) Vulcana, nigdy XIX-wieczny Gatlling. Inna sprawa, że - co do idei - V. jest poniekąd prawnukiem G.
Zresztą Gatling nie pasuje mi do Q.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #584 dnia: Marca 11, 2016, 08:57:01 pm »
Eh, Wy teoretycy od siedmiu bolesci  ;D, z Minigunem to biegal nie Szwarc, tylko Jesse Ventura, naprawde James Janos, pozniejszy gubernator Minnesoty, zreszta Czech z pochodzenia (ciekawe czy mial uranowe pociski):